Sendvičový panel minerálnej vlny

Pri zostavovaní rôznych budov, vrátane obytného, ​​nevyhnutne potrebné vytvoriť izolačné pokrytie. Tieto účely používajú rôzne stavebné materiály. Sendvičové panely vyrobené z minerálnej vlny majú veľkú popularitu. Dnes bude o hlavné výhody a nevýhody takéhoto materiálu, ako aj to, aké vlastnosti má.

Zvláštnosť

Minerálna vlna je hustý stavebný materiál, ktorý sa skladá z rôznych vlákien prepojených. Môžu byť umiestnené v chaotickej objednávke alebo sú objednané v horizontálnom alebo vertikálnom smere. Tiež niekedy samostatne prideliť modely priestorových a vlnitých druhov.

Panely vyrobené z takéhoto materiálu sú skôr flexibilné, takže môžu byť použité na montáž na povrchu širokej škály geometrických tvarov.

Sendvičové panely sú dve pripojené oceľové prvky, medzi ktorými sa nachádza Minvata. Sú umiestnené paralelne so sebou a bezpečne upevňujú. Na výrobu týchto stavebných panelov sa spravidla prijímajú materiály na bazáku.

Čiarová časť môže byť dodatočne spracovaná špeciálnou impregnáciou, ktorá vám umožní zvýšiť vlastnosti repellent materiálu, rozšíriť svoju životnosť.

Oceľové časti ľahko vydržia rôzne nepriaznivé účinky, takže môžu byť použité v miestnostiach so zvýšenými hygienickými požiadavkami. Môže sa použiť alebo nepotravinová oceľ. V každom prípade je kov potiahnutý ochrannými látkami v niekoľkých vrstvách, čo zvyšuje odolnosť voči korózii. Kovová časť a izolácia sú navzájom fixované so špeciálnou adhéznou kompozíciou na základe polyuretánu.

Predná plocha konštrukcií je najčastejšie pokrytá špeciálnym maliarskym pigmentovým polymérom. Takáto dekoratívna vrstva ľahko prenáša teplotné rozdiely, účinky ultrafialového žiarenia a môže udržiavať svoj pôvodný pohľad na dlhú dobu.

Výhody a nevýhody

Sendvičové panely minerálnej vlny sa môžu pochváliť mnohými významnými výhodami. Zdôrazniť niektoré z nich.

 • Vysoká úroveň kvality. Tieto návrhy umožnia dlhý rok vynikajúcu tepelnú izoláciu.
 • Malá hmotnosť. Táto výhoda výrazne uľahčuje inštalačný a dopravný proces.
 • Udržateľnosť. Minerálna vlna sa nebojí negatívnych vplyvov nízkych a vysokých teplôt, vlhkosti.
 • Požiarna odolnosť. Tento materiál je absolútne bezpečný. Nie je zapálený a zle podporuje proces spaľovania.
 • Mechanická sila. Sendvičové panely sa vyznačujú špeciálnou tvrdosťou, ktorá je dosiahnutá z dôvodu vertikálneho umiestnenia vlákien. Počas prevádzky sa nebudú rozbiť a deformovať.
 • Ekológia. Minerálna vlna nebude poškodiť ľudské zdravie. Nebude prideliť škodlivé látky v životnom prostredí.
 • Prehrávanie. Táto izolácia sa vytvára takým spôsobom, že vlhkosť neprenikne do miestnosti a nadmerné množstvo pary sa nevrátilo v opačnom smere.
 • Izolácia hluku. Návrhy minerálnych vlny môžu byť použité nielen na zabezpečenie tepelnej izolácie, ale aj na organizovanie zvukovej izolácie. Dokonale absorbujú hluk ulice.
 • Jednoduchá technológia Montaja. Na vytvorenie takýchto panelov môže niekto, nebude potrebný hľadať pomoc pre profesionálov.
 • K dispozícii. Sendvičové panely majú relatívne nízku cenu, poskytnú takmer všetkým spotrebiteľom.
 • Odolnosť voči biologickým nežiaducim účinkom. Na povrchu tohto materiálu v priebehu času sa forma nevytvorí a huba sa nezobrazí.
Prečítajte si viac  Všetko o generátoroch Patriot

  Nevýhody Tento materiál prakticky nemá. Treba poznamenať, že keď sú vystavené veľkému množstvu vlhkosti, takéto panely sú veľmi zmáčané a začínajú stratiť svoje tepelne izolačné vlastnosti, takže nie je potrebné umožniť kontakt s vlhkosťou.

  Hlavné charakteristiky

  Sendvičové panely z minerálnej vlny majú niekoľko najvýznamnejších parametrov.

  • Hustota sa líši od 105 do 130 kilogramov na m3.
  • Hrúbka sa môže výrazne líšiť v závislosti od konkrétneho účelu, sú často používané modely s hodnotami 100, 120, 150, 200 mm. Sú to tieto vzorky, ktoré užívajú na izoláciu náterov na stenu.
  • Hmotnosť týchto sendvičových panelov sa môže tiež veľmi líšiť. V podstate závisí od rozmerov produktov. V priemere môžu mať takéto tepelné izolačné plnivá hmotnosť 44,5 kilogramov na meter štvorcový.
  • Dĺžka sendvičových panelov z Minvati sa líši v závislosti od toho, aký druh dizajnu sa použijú. Takže, vzorky zastrešenia a steny sú častejšie dĺžkou od roku 2000 do 13 500 milimetrov.

   Treba poznamenať, že všetky tieto výrobky vyrobené z Minvati majú vynikajúce ukazovatele požiarnej odolnosti, nízku tepelnú vodivosť, nenátímovanie, ako aj dobrú tuhosť. Dodatočná tvrdosť materiálu sa dosahuje z dôvodu jeho správnej inštalácie.

   Pôsobnosť

   Údaje sendvičových panelov boli široko používané v rôznych oblastiach, ale stále je ich hlavným cieľom zabezpečiť tepelnú izoláciu. A môžu byť použité nielen na namontované na stenu, ale aj pre strešné konštrukcie počas výstavby domu.

   Tiež minerálna vlna bude vynikajúcou možnosťou pre izoláciu vchodov. Často sa používa v procese inštalácie okien v dome.

   Panelové údaje budú dokonale schopné pristupovať k zariadeniam, na ktoré sú prezentované špeciálne požiadavky na požiarnu bezpečnosť. Pri vytváraní interných oddielov sa často získavajú pre externé vetrané fasády. Často sa sendvičové panely používajú v usporiadaní kultúrnych a zábavných a športových komplexov.

   Prečítajte si viac  Aké sú fumigátory z komárov a ako si ich vybrať?

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: