Simulácia dreva: Vlastnosti materiálov pre vonkajšie dekorácie

Dom z lepeného alebo profilovaného dreva vyzerá štýlové a drahé, ale toto potešenie z vrecka nie je každý. Preto sa objavila alternatíva – môžete ukryť umiestnenie dreva. Zároveň bude vizuálne domáci veľmi podobný bruške a finančné náklady budú výrazne menej.

Čo to je?

Simulácia tyče sa nazýva aj Falchbus. Toto je materiál, ktorý možno použiť na obloženie vonku aj v interiéri.

K dnešnému dňu existuje umelá imitácia tyče, Z drevného odpadu s pridaním plastu, ako aj variantom pevného dreva, najmä populárneho u spotrebiteľov. Malo by sa brať do úvahy podrobnejšie.

Je to hobľovaná doska liečená 4 stranami a vyrobená vo forme liečenej drevenej tyče. Hrúbka takéhoto materiálu je až 35 milimetrov a šírka môže dosiahnuť 260 milimetrov. Materiál výroby je drevený ihličnatý a tvrdo. Profilom v tomto prípade je lichobežníkový a vďaka tomu je dosiahnutá hladkosť a smrť nadácie.

Pre najlepšie dokovacie hrany sú spracované špeciálnym spôsobom, To vám umožní spoľahlivo chrániť izoláciu z vplyvu negatívnych klimatických podmienok a vlhkosti. Skutočnosť, že výrobok je vyrobený z výrobku, určuje jeho hustotu a charakteristiky.

Klady a zápory

Moderný trh ponúka široký výber podvodov. Spotrebiteľ si môže vybrať príslušný materiál na základe ceny výrobku, jej vzhľadu a prevádzkových vlastnostiach. Falxtrus je veľmi populárny pri dokončovaní fasád súkromných rámových domov a chatiek. Toto je vysvetlené jeho pozitívnymi vlastnosťami.

V prvom rade je materiál prírodný a šetrný k životnému prostrediu. Nie je toxický a nemá nepríjemný zápach počas prevádzky. Produkty sú absolútne bezpečné pre ľudí a môžu byť použité pri práci s akýmikoľvek priestormi.

Panely nespôsobujú problémy pri montáži, je celkom je možné urobiť sami, s nápadmi o dokončovaní práce. Okrem toho, imitácia tyče vyzerá úhľadne v porovnaní aj s prírodným drevom, pričom majú oveľa nižšie náklady.

Ak bola inštalácia vykonaná kompetentne a efektívne, výrobky budú dlhodobo slúžiť bez vytvárania problémov pre majiteľov. Imitácia pod drevom má ochrannú funkciu. Je rezistentný na mechanické expozície a agresívne klimatické podmienky. Nie je možné poznamenať, že široký farebný rozsah materiálov, ktorý umožňuje spotrebiteľovi vybrať si požadovaný odtieň, vďaka ktorej dom vyzerá drahé, ziskové a štýlové.

Zároveň nie je možné nehovoriť o negatívnych momentoch. Jedným z nich je nebezpečenstvo požiaru materiálov. Na rozšírenie životnosti výrobkov sa odporúča, aby sa liečila špeciálnymi riešeniami, ktoré majú antiseptické vlastnosti a tiež znižujú horľavosť. Budú tiež chrániť fasádu pred sušením a praskaním.

Na napodobňovanie baru neustále vyzeralo dobre, a tiež nestratil svoje vlastnosti, je potrebné ich pravidelne pokryť s farbami, ktoré nesie zbytočné finančné výdavky. A tiež je potrebné mať na pamäti, že komponenty pre panely nie sú vydané a ich použitie je nevyhnutne so správnou prácou.

Pre tých majiteľov domov, ktorí nemajú túžbu fasády s drevenými panelmi, výrobcovia ponúkajú kovové vlečky pod drevom. Život jeho operácie, podľa recenzií, má až 50 rokov a vizuálna štruktúra vyzerá ako log.

Názory

Pre vonkajšiu úpravu fasád budovy môžu byť použité materiály rôznych typov. Všetky z nich sa líšia externými parametrami, ako aj fyzikálnymi vlastnosťami.

Po prvé, Falchbrus je rozdelený na typy výrobných materiálov. Rozlišovať výrobky z borovice, cédru, smrekovcov a iných plemien stromov. Okrem toho, veľkosti panelov môžu byť rôznorodé.

Cena dreva je ovplyvnená na cenovú kategóriu, z ktorej sú panely vyrobené. Sú rozdelené do odrôd kategórie A, AV, B a C. Tieto informácie sa musia zobraziť v certifikácii. Je z odrody, že prevádzkové charakteristiky závisia.

Cena odrôd je vyššia ako ostatné, ale jeho kvalita je lepšia. Pine Výrobný materiál. Na dokončenie výzdoby obytnej zóny vonku sa odporúča používať triedy A a AV. Odroda je vhodná na čelia budovy pre domácnosť.

Ale aj pri výbere plemena končí, je potrebné zohľadniť prevádzkové podmienky. V miestnostiach s vysokou vlhkosťou je lepšie použiť kvapalinu a smrek.

Imitácia pod pruhom je rozdelená geometriou profilu. Tu si môžete vybrať blokový dom a podšívku.

Rozmery simulácie tyče sú odlišné, musia sa vybrať na základe preferencií spotrebiteľov. Šírka sa líši v rozsahu od 140 do 190 milimetrov, dĺžka až 6000 milimetrov. Hrúbka je vybraná v závislosti od typu plánovanej práce a podmienok aplikácie, môže to byť od 16 do 35 milimetrov.

Funkcie voľby

Vlečka, napodobňovanie načasovania, vo veľkých odrodách, sú prezentované na trhu. Cena materiálov môže byť významne odlišná. Pre úspory, odborníci odporúčajú nákupu panelov priamo od výrobcu, aby sa zabránilo podvádzaniu stavebných obchodov. Ale najprv si musíte vybrať vysoko kvalitný materiál. Urobte to, zvážte jednotlivé momenty.

Indikátor vlhkosti by nemal byť nad 15%, inak môže ohroziť chytanie fasády počas prevádzky. Drážka na paneli slúži na vetnutie fasády a pomáha predĺžiť termín vonkajšej atraktívnosti panelov.

Šírka vlečky je tiež dôležitá pre výskyt budovy. Takže to vyzeralo ako prírodný bar, šírka by mala byť asi 100 milimetrov. Veľmi úzke panely vyzerajú lacné a široké – nepresne. Okrem toho musíte venovať pozornosť kvalite hradnej zlúčeniny. Jeho rovnomernosť a hladkosť, ako aj absencia chýb a poškodenia.

A je tiež potrebné si vybrať správne dekoratívne prvky. Je to oni, ktorí zvyšujú odolnosť povrchu opotrebenia, a tiež reagovať na odvolanie svojho vzhľadu. Preto potrebujete vybrať vysoko kvalitné výrobky.

Pred vykonaním práce je potrebné vypočítať materiál a jeho komponenty. Na to, zmerajte steny, okno a dvere. Oblasť otvorov nebude pokrytá Rashball, takže je potrebné odradiť zo všeobecnosti tak, aby nezískal extra dokončovacie materiály.

Ako vykonávať prácu?

Vysoko kvalitné panely nespôsobujú problémy pri inštalácii, môže sa to urobiť a urobiť sami. Je však potrebné mať nápad, v ktorom sekvencii a ako presne sa práca vykonáva.

Najprv musíte pripraviť povrch. Steny sú dôkladne vyčistené kontaminantmi. Odporúča sa s nimi zaobchádzať s antiseptikou, aby ste eliminovali vzhľad huby a formy.

Po tom, inštalácia prepravky. Je dôležité vertikálne na základe. Ak je povrch drevený, upevnenie sa pripravuje pomocou samoobslužných skrutiek, hmoždinky popraskané do pripravených otvorov sa používajú pre povrch tehál alebo troskových blokov.

Dôležitým krokom je vykonávanie vysoko kvalitnej parotesnej bariéry a tepelnej izolácie miestnosti. Izolácia je umiestnená na vrchole fólie bariéry pary a znova ju zatvára. Pokrúti musia byť prepichnuté.

Ďalej sú pripojené priamo panely a dekoratívne prvky. Potom by mala byť fasáda fixovaná skrutkami alebo klinčekmi. V neprítomnosti dokončovacieho povlaku je konečná fáza povrchová úprava antiseptickými a farbami a farbami.

Dôležité nuansy

Falchbus prichádza na predaj v hermetických balíkoch. Po nákupe a pred prácou sa musia otvoriť údaje o balení a výrobky sa rozkladajú do vzduchu, neumožňujú otvorené slnečné lúče a zrážky. Panely by mali byť ponechané dva dni. To sa vykonáva, pretože po otvorení hermetického obalu, drevo absorbuje vlhkosť, a v dôsledku toho sa môže zvýšiť v množstve toho, čo znamená chytanie fasády budovy.

Panely sú pripojené k spodnej časti, drážka by mala byť umiestnená nižšie. To pomôže zabrániť vniknutiu vlhkosti a znečistenia. Prvý panel je nainštalovaný pomocou úrovne. Je z jeho správnej inštalácie, že celý povrch bude. Attasches sú priskrutkované na 45 stupňoch.

Práce sa musia vykonávať výlučne na suchom počasí a pri teplote nie je nižšia ako -15 stupňov. Farbenie je vyrobené len v teplom a suchom počasí.

Pri výbere farby sa odporúča zohľadniť umiestnenie štruktúry. Steny na južnej strane sú lepšie robiť svetlo, pretože tma bude horí na slnku. A severný, naopak, je lepšie robiť tmy. To poskytne ich najlepšie zahriatie a teplo v interiéri.

Starostlivosť

Pre dlhšiu životnosť fasád, lemovaných imitáciou dreva, je potrebné správne starostlivosť o materiál. Po prvé, nesmiete zabudnúť na pravidelné pokrytie panelu laku. A tiež by mal pravidelne kontrolovať povrch, aby sa eliminoval vzhľad defektov, huby a hniloby.

Odborníci poznamenávajú, že v prípade kompetentnej inštalácie pokrytia a správnej starostlivosti o to bude simulácia baru trvať mnoho rokov bez straty vonkajšej atraktívnosti a jej pozitívnych vlastností.

Ako správne namontovať imitácia tyče, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: