Skladacie schodisko v podkroví: funkcie zariadenia

Podkrovie je dosť zriedkavé, ale schodisko vedie k tejto miestnosti musí byť pohodlné, kompaktné a bezpečné. Typicky, majitelia domu používajú osla alebo stacionárne schodisko nainštalované na ulici. Ušetriť priestor v dome, pohodlné používanie a bezpečné zdvíhanie vytvorte skladací systém.

Vlastnosti a výhody

Skladacie schodisko v dome je určené na použitie podkrovia podľa potreby. Je spokojný, pretože ho môžete priniesť do pracovného stavu bez veľkého úsilia, ako aj potrebu uvoľniť veľkú plochu. Hlavným znakom tohto systému je, že zásada jeho používania je podobná princípu využívania filtračných schodov. Je dôležité vziať do úvahy nielen veľký počet výhod, ale niektoré funkcie.

Výhody.

 • Bezpečnosť. Skladacie schodisko Stabilné a silné. Kedykoľvek, bez ohľadu na poveternostné podmienky, existuje možnosť bezpečného výťahu v podkroví. Niektoré typy skladacích systémov sú vybavené krokmi a zábradlím.
 • Kompaktnosť. Malý dizajnový systém vám umožňuje uložiť užitočnú oblasť v miestnosti av podkroví. Štát rozloženého rebríka vyžaduje malý priestor.
 • Pohodlie používania. Tento typ výrobku je rýchlo a bez veľkého úsilia. Existujú pripravené modely elektrických dizajnov.
 • Jednoduchá montáž. V nastavenej inštalácii skladacieho schodiska je jednoduchá inštrukcia. Nasleduje jej, aj osoba bez skúseností nebude ťažké vytvoriť model. Systém nevyžaduje ďalšie posilnenie stien, pohlavie a stropu. Jednoduchosť dizajnu vám umožňuje jednoducho presunúť a nainštalovať výrobok inde.

 • Ekonomika. Hotový systém lacnejšie ako stacionárne schodisko. Skladací model môže byť vyrobený doma.
 • Estetika. Schodisko sa nachádza na uzávere vyliahnutia v stropnom povrchu a vysoko kvalitná povrchová úprava bude podporovať vzhľad. Dizajn je úplne skrytý, takže nepokazuje interiér.
 • Skladací systém Podkrovie sa čistí, je to vhodné, keď sú deti alebo miestnosť malej miestnosti v dome. Dizajn je viditeľný len vtedy, keď sa používa, takže nemusíte vybrať dizajn v rámci interiéru.

Zvláštnosť.

 • Niektoré typy modelov nie sú vždy pohodlné na použitie podľa nasledujúcich kritérií: strmosť zdvíhania, veľkosti a počtu krokov. S príliš chladným, vzostup je nepríjemný pohyb s objemovými predmetmi v rukách.
 • Prítomnosť poklopu zlomí tesnosť miestnosti. Podkrovie sa musí inšpirovať, čo vedie k dodatočným nákladom. V niektorých výrobných modeloch konštrukcií je poklop vybavený tesnením.
 • Potreba presných výpočtov a zručností pre samoobslužný rebrík.

Odrody

Princíp prevádzky rebríka pozostáva z niekoľkých jednoduchých akcií: otváranie veka poklopu, vytiahnutie zloženej inštalácie na seba. Všetky komponenty budú zakotvené a stali sa pevnými. Ak stlačte spodnú časť na dno, potom sám schodisko bude v pôvodnej polohe. Nakoniec je potrebné zatvoriť poklop.

Najjednoduchší spôsob prevádzky má schody s elektrickým pohonom. Ak ich chcete priviesť do pracovného stavu, musíte stlačiť tlačidlo diaľkového ovládača.

Rebrík vedúci do podkrovia má niekoľko výhod: funkčnosť, kompaktnosť a jednoduchosť. Rozsah štruktúr vám umožňuje vybrať konkrétny pohľad, ktorý je ideálny pre nastavenia domu. Skladacie zariadenia na podkroví sa stane rôznymi typmi. Líšia sa v ich dizajne.

Jeden zo spoločných odrôd – „Harmonica“. Tento typ výrobku má malú veľkosť, princíp skladacích prác ako kožušina harmonické. Schodisko je vyrobené z ľahkého kovu, pretože jeho detaily sú hnuteľné, takže je dôležité zohľadniť jeho maximálne zaťaženie pri použití. V priebehu času odporúčame mazacie upevňovacie prvky. „Harmonica“ je univerzálna v tom, že môže byť vytiahnutá až do určitej veľkosti v závislosti od výšky stropu.

Stiahnuteľné schodisko rozložené teleskopickým princípom. Tento produkt sa vyznačuje jednoduchým použitím. V zloženej forme je najviac miniatúra v porovnaní s inými systémami skladacích schodov. Dizajn je zostavený z rúrok s dutým kovom (hliník), ktoré tvoria rezy s krokmi, pri skladaní sa navzájom a upínacie svorky. Model sa môže skladať z dvoch, troch alebo viacerých sekcií.

Skladacie sekcie Schodisko. Je populárny medzi návrhmi vykonávanými doma. Model je buď zložený ako kniha alebo brožúra, alebo sú na sebe prekryté. Obvykle dĺžka prvého úseku sa zhoduje s veľkosťou šupky. Dizajn je rozmerný, ale maximálny spoľahlivý a bezpečný.

K dispozícii je schodisko pozostávajúce z dvoch sekcií. Prvá krátka časť je upevnená na poklope a druhá je dlhá – zložená na podlahu. Tento typ systémov sa nazýva aj schodisko Transformer.

Skutočný systém Schodiska Najkomplikovateľný. Skladacie schodisko na podkroví sa skladá z krokov fixovaných na zber. Schodisko je najviac vysoko na rozmery a spoľahlivé. Počas prevádzky je najpohodlnejšie, pretože uhol sklonu nie je viac ako 45 stupňov. Ak chcete vytvoriť s vlastnými rukami, sú potrebné vybavenie a zručnosti.

Je dôležité venovať pozornosť prípravy miestnosti s poklopom. Oblasť potenciálne obsadená schodiskom sa uvoľní. Pre bezpečnosť v podkroví, nainštalujte plot okolo poklopu alebo rám zloženého modelu boxu.

Materiál

Výber materiálu závisí od technológie skladania. Schody môžu byť vytvorené z kovu (hliník, nehrdzavejúca oceľ), drevo alebo kombinácie.

Drevené skladacie podkrovné schodisko Ekologicky šetrné a má atraktívny vzhľad. Bude vyzerať dobre v dome, kde sa interiér vykonáva „pod stromom“. Kvalita pozitívnych inštalácií sú dobrou znášanlivosťou teplôt a vlhkostných vplyvov. Negatívne vlastnosti zahŕňajú nebezpečenstvo požiaru výrobku, tiež v dreve môže byť spustený hmyz.

Skladacia verzia schodiska je vyrobená z dreva. Podrobnosti sú prepojené špeciálnou technológiou. Na okrajoch krokov sú výčnelky, ktoré sú vložené do medzier vodidiel, zlúčenina je upevnená lepidlom. Na výrobu oddelení vyberte bary z radu ihličnatých skál, buk alebo popola, pre kroky – z dubov. Zdvíhacia kapacita drevenej skladacej jednotky – približne 100 kilogramov.

Kovové skladacie schodisko na podkroví je vyrobené z kovu, ktoré nie je predmetom korózie. Na výrobu komplexného dizajnu je zvolený hliník alebo oceľ. Hlavnou výhodou hliníkového systému je jednoduchosť štruktúry, taký ľahký a trvanlivý kov bude slúžiť mnoho rokov. Oceľové výrobky sú ponúkané s povlakom chráneným pred koróziou. Nosnosť kovového dizajnu je 200 kilogramov, toto číslo je oveľa viac ako drevené schodisko.

Nevýhody kovového skladacieho schodiska zahŕňajú komplexnosť výroby doma. Ak chcete vytvoriť, musíte mať špeciálne zručnosti, skúsenosti s zváraním a vybavením.

Sila a ľahká – hlavné charakteristiky skladacieho schodiska v podkroví. Najlepšia možnosť zostáva kombinovaným schodiskom. Tento dizajn sa skladá z drevených krokov a kovových nosičov. Tento typ systémov je rozpočet a spoľahlivý. Niektoré modely používajú gumené prekrytie na etapách na zníženie kĺzania.

Ako definovať rozmery?

Ak chcete používať schody, aby boli pohodlné, je potrebné určiť hlavné rozmery dizajnu a vyrábať výpočty. Je dôležité zohľadniť parametre miestnosti, v ktorej bude vstup do podkrovia: výška stropov, oblasť, kde schodisko bude rebrík. Typicky nastavte model pozostávajúci z 3 alebo 4 sekcií pre stropy s výškou 3 metre.

Hlavné rozmery, ktoré musia byť definované.

 • Výška stropu a dĺžky schodov. Čím väčšia je výška stropu, tým spoľahlivejšia a silná by mala byť dizajn. Pri meraní výšky stropov sa určuje dĺžka, rôzne rozkladacie systém a počet sekcií. V nadmorskej výške 3,5 metra sa odporúča vytvoriť stacionárnu možnosť schodiska.

 • Otvorená a šírka schodov. Veľkosť výstupu môže byť od 0,5-0,6 o 0,7-0,8 metra. Optimálne sa považuje za 0,8 za 1,20 m. Štítka závisí od šírky poklha. Bude pohodlné lezenie po schodoch 60-70 cm širokých.
 • Predsudok. Bezpečný a pohodlný uhol svahu je indikátor 30-55 stupňov.
 • Krok, množstvo a šírka krokov. Priemerné charakteristiky kroku a kroky, ktoré budú bezpečné a užívateľsky príjemné: 15-17 krokov 20 cm široké a 2 cm hrubé, krok 18-23 cm.

Po určení všetkých uvedených parametrov môžete začať výber skladacieho schodiska. Bezpečnosť a spoľahlivosť výrobku sa vyznačuje nielen materiálom a správne vypočítanými parametrami, ale aj príslušnými systémovými nastaveniami.

Inštalácia

Z bezpečnostných dôvodov by sa mali zohľadniť tieto obmedzenia: \ t

 • Nepoužívajte výrobok pre sadrokartónové dosky;
 • Počas inštalácie neodoberajte komponenty konštrukčných prvkov;
 • NEPOUŽÍVAJTE SPOTREBUJE SPOTREBUJÚCE SAŤUŽSTVO SŤAŽNOSTI A HATCH;
 • Nevyužívajte skladacie schodisko až do ukončenia práce.

Inštalácia doma Hotový systém skladacieho schodiska začína v podkroví, Pre tento súbor zvýšiť podkrovie. Po prvé, dizajn je umiestnený s uzáverom zatvorenými, potom schodisko je pripojené k otvorenému krytu vyliahnutia v rozloženom stave. Systém musí pokračovať do podlahy a je v pevnom stave v čase inštalácie. Keď sa vykonala „hrubá“ inštalácia, je potrebné skontrolovať, ako systém funguje: otvoriť pokltenie poklop niekoľkokrát, rozoberte a zostavte schody. Ak nie sú žiadne problémy s inštaláciou inštalácie, inštalácia pokračuje.

Pred začatím práce musíte starostlivo prečítať priložené pokyny a skontrolovať návrh pre zdravie.

Ak chcete začať, je potrebné umiestniť box na základe slučky a pripojiť ho k skrutkam, medzera medzi krabicou a objavou je naplnená penou. Potom je nainštalovaná horná časť. Šíriť schodisko a uistite sa, že je to stabilita, tvorí priamku. Môžete nastaviť pomocou spodnej časti nôh poslednej časti. Obe strany dizajnu sa musia pevne zapadajú na povrchy.

V hotovom množstve je plot pre poklop z podkrovia. Skladá sa z regálov a priebehov. Ak chcete vytvoriť spoľahlivejšiu a tuhú konštrukciu, regály sú upevnené kovovými ružovými. Spájajú vertikálne priečky s podlahou.

Skontrolujte tesnosť poklopu. Kryt musí byť v otvore. So zlým tesnosti teplo opustí miestnosť. Potom sa uskutočňuje kozmetická oprava spodnej strany veka šliapania. Keď je inštalácia dokončená, môžete viesť kontrolu kontroly.

Zariadenie s modernými štruktúrami a funkciami skladacieho schodiska môžu byť rôznorodé. Zahŕňa zábradlie, ochranné kryty, elektronický systém a diaľkové ovládanie. Najjednoduchšou možnosťou je navrhnúť skladací drevený systém. Drevo – najdostupnejší materiál, ktorý je ľahko pracovať.

Pred vykonaním práce sa vytvorí výkres navrhnutého schodiska. Výška z podlahy sa meria na miesto, kde sa nachádza poklop, sa konajú výpočty. Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť relačné schodisko, ktoré je odhalené ako kniha.

Pre stavbu rebríka bude rebrík potrebovať silné tyče, Dosky Požadovaná hrúbka na výrobu krokov a kovových uzáverov. Všetky prvky budúceho podkrovného schodiska sa pripravujú vopred. Úseky zo šliapania a upevnenia kovovými závesmi. Posilnia sa všetky prvky skladacieho dizajnu a poklopu a vykoná sa skúšobná kontrola. Treba si spomenúť na starostlivosť o pohyblivé časti schodov, musia byť mazané včas.

Užitočné poradenstvo

V prípade potreby by si kúpil rozpočtovú verziu schodiska, by mala vybrať pôdu s hrúbkou 16 mm. Krabica tohto modelu nie je zhutnená. Je to skvelá voľba pre krajiny bez vykurovania.

Miesto na vytvorenie úveru na podkrovie je lepšie organizovať v rohu miestnosti a pokiaľ je to možné z vchodu do miestnosti. Toto miesto je najvhodnejšie. Oblasť okolo zostupu musí byť uvoľnená z malých neštandardných položiek (napríklad stoličiek).

Skladacie schodisko bude v prevádzke bezpečné, ak splní tieto primárne kritériá.

 • Sila a kvalita materiálu všetkých častí a prvkov. Mechanizmus musí byť čo najspoľahlivejší.

 • Napriek tomu, že dizajn má tuhé prvky, musí byť ako veľa svetla. Toto kritérium je spôsobené pohodlím prevádzky. Okrem toho, ľahký materiál nevytvára dodatočné zaťaženie na poklop.
 • Jednoduché použitie. Správanie s návrhom dizajnu v pracovnom stave a jeho zhromaždení by mali byť akýmkoľvek dospelým. Akákoľvek zmena mechanizmu by sa mala ľahko uvoľniť a zložiť ručne.
 • Všetky spojovacie a podrobnosti by mali fungovať bez ťažkostí. Fungovanie prvkov skladacieho systému by malo byť hladké. S cieľom priniesť mechanizmus v pohybe by sa nemalo vyžadovať úsilie a tržby.
 • Ak je podkrovná miestnosť neustále používaná, schodisko sa často používa. V podkroví môže byť organizovaná miestnosť na sledovanie filmov. V tomto prípade je lepšie vytvoriť skladací dizajn s vlastnými rukami alebo na objednávku od majstra. Schodisko určené pre špecifickú veľkosť zabezpečuje spoľahlivosť, bezpečnosť a dôveru.

Na vlastnostiach zariadenia skladacieho schodiska v podkroví nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: