Socula Brick: Ako si vybrať a vyložiť?

Významné zaťaženie z rezidenčných (a nielen) budovy berie nielen základ, ale aj základňu. Okrem toho, že tieto sú vystavené negatívnym vonkajším faktorom, ako je atmosférické zrážanie, ako aj prednú časť konštrukcie. Preto je dôležité vybrať vysoko kvalitné a trvanlivé materiály pre základňu, ktorá bude slúžiť mnoho rokov bez problémov. Dnes sa dostaneme bližšie k takýmto stavebným materiálom, ako základná tehla, a dozviete sa, ako to musí byť riadne naskladané.

Požiadavky

Predtým, než hľadáte špecifické tehlové druhy na výstavbu základne, by mali zistiť, aké požiadavky by mal odpovedať.

 • Takýto stavebný materiál musí mať dostatočnú hustotu a tuhosť. Príliš plastové a krehké výrobky sa nezmenia. Vhodné tehly by nemali podliehať deformácii pod vplyvom závažných zaťažení.
 • Brick pre základňu musí byť nevyhnutne odolná voči noseniu. Nemal by sa báť „atmosférickým zrážok. Okrem toho by mal byť tento stavebný materiál odolný voči vlhkosti. V opačnom prípade bude trvať dlho a rýchlo sa začne kolaps.
 • Tieto stavebné materiály by sa nemali báť nízkym teplotám a mrazom. Absorpcia vody základnej tehly musí byť na maximálnej nízkej úrovni. Inak, stavebné materiály jednoducho ísť prasknuté a zlyhajú.
 • Stavebný materiál pre základňu musí mať štandardné rozmerové parametre. Ak materiál spĺňa túto požiadavku, jeho kladenie bude jednoduché a rýchlo, s ňou môže vyrovnať a zle priateľský domáci majster.
 • Tehla pre základňu sa musí rozlíšiť pomerne dobrou a spoľahlivou spojkou s riešením vybraným pre stavebné práce.
 • Produkt musí byť šetrný k životnému prostrediu. Použitie toxických výrobkov nebude najlepším riešením.
 • Nemá zmysel kúpiť príliš drahé tehly pre SOCLE. Tento stavebný materiál by mal mať primeranú cenu.
 • Dôležitý je aj typ základnej tehly. Musí byť estetický a atraktívny.

Prečo potrebovať základ?

Tehlové základné návrhy sú vyrobené s cieľom:

 • zabezpečiť úplnú ochranu stenových základov od vstupu do svojej štruktúry nízkych teplôt a deštruktívnej vlhkosti;
 • Vytvorte správnu horizontálnu rovinu na následné vykonávanie muriva;
 • Rovnako distribuovať zaťaženie nadácie nadácie;
 • Poskytnite požadovanú úroveň podlahy najnižšej poschodie;
 • Vykonať vyššie technické podzemie;
 • Urobte konštrukciu estetickejšie a pevné.

Zo všetkých vyššie uvedených úloh môžeme dospieť k záveru, že na výstavbu základne je potrebné vybrať len vysokokvalitné tehly, ktoré ľahko prenášajú veľké zaťaženia.

Názory

Pre výstavbu suterénu dizajnu môžete použiť rôzne typy tehál. Zvážte charakteristiky najobľúbenejších a často sa vyskytujúcich možností.

Silikát

Veľmi často, pri navrhovaní základne sa aplikuje silikátové tehly. Tento stavebný materiál sa vyznačuje vysokou pevnosťou, ale má pôsobivú hmotnosť, takže nie je vždy vhodné pracovať s ním. Hladina absorpcie kremičitanu vody je približne 8-16%. Takéto výrobky sa vyrábajú v súlade s lisovacou technológiou zo špeciálnej kompozície pripravenej z kremenného piesku a vápna. Z takýchto zložiek sa získajú veľmi silné a trvanlivé bloky. Majú však jeden vážny mínus – sa líšia pomerne nízkou odolnosťou voči vode.

Prečítajte si viac  Typy svoriek pre debnenie a ich použitie

Podľa odborníkov, pre stredný pás, špecifikovaný stavebný materiál sa nezmestí. Aj keď za takýchto okolností sú steny domu vyrobené zo spoľahlivých kremičitanových tehál, základňa je zvyčajne vyrobená z vodotesnejších materiálov.

Hlinka

Často v konštrukcii hlavových štruktúr sprievodcu adresovaným populárnym hlineným tehál. Tento stavebný materiál je vyrobený s zapojením technológie tepelného spracovania, to znamená, že „pečené“.

Hlinená tehla je dobrá, pretože je viac vodotesná, najmä ak ho porovnáte s silikátovými výrobkami. Treba však mať na pamäti, že je úplne nedôležité, plný alebo dutý materiál – obe možnosti budú aktívne absorbovať vlhkosť do vašej štruktúry. Táto kvalita má vplyv na odpor mrazu tehlových štruktúr. V prípade zmrazenia v pórach sa voda začína expandovať, a preto samotný materiál.

Ak si vyzdvihnete hlinené tehly na výrobu základne, potom sa lepšie spoliehate na ich značku. Produkty s rôznym označením a charakteristikami sa líšia. Niektoré modely sa napríklad vyrábajú odolným voči mrazom, zatiaľ čo iné nie sú pripravení na nízke teploty. Napríklad, M150 značkové tehly môžu hladko prenášať viac ako 60 cyklov mrazu a rozmrazenie. Čím vyššie je číslo značky, tým vyššia je odolnosť proti mrazu.

Rezistentné na kyselinu keramicu

Vynikajúce výkonové charakteristiky sa môžu pochváliť tehál kyseliny keramicí. Má tieto vlastnosti:

 • odolný voči vlhkosti a vlhkosti;
 • „Nebojí sa rozdiely teploty;
 • je odolný voči mrazu;
 • Je to pomerne nízka absorpcia vody;
 • má dobré zvukové izolačné vlastnosti;
 • Diferizuje dobrú tepelnú izoláciu.

Tento spoločný stavebný materiál sa vyznačuje vysokou hustotou, vďaka ktorým sú z nej povolené aj viacpodlažné štruktúry. Ďalšou dôležitou vlastnosťou keramickej tehly je jeho odolnosť voči nebezpečným prostredím. Táto kvalita je veľmi relevantná pre základňu, pretože v pôde av atmosférickom zrážok sú rôzne chemicky aktívne zložky.

V rámci takýchto výrobkov existuje takáto potrebná zložka ako ílu, doplnená dunitom.

Cinker

Stupeň vody absorpcie slinku tehly dosahuje značku 3-5%. Rovnako ako populárne slinkové dlaždice, takýto stavebný materiál je vyrobený zo špeciálnych odrôd hliniek v súlade s technológiou jednotlivých streľby pri vysokých teplotách.

Prenosová kapacita slinku tehly je oveľa vyššia ako úroveň štandardného červeného stavebného materiálu. Okrem toho sa vyznačuje dobrými dekoratívnymi vlastnosťami a stabilitou farby. Mnohé firmy poskytujú záruku pre tento produkt do 100 rokov. Je však potrebné mať na pamäti, že takéto výrobky sú drahšie ako iné možnosti.

Kritériá voľby

Ak chcete vybudovať elegantnú a vysoko kvalitnú základňu, potom bude musieť vybrať vhodné. V tomto prípade by sa malo spoliehať na tieto dôležité kritériá.

 • Rovnaká farba a tvar tehál v strane. Uistite sa, že venujte pozornosť týmto parametrom. Ak sa jednotlivé tehly v balíku líšia svojím vlastným spôsobom, okamžite sa ponáhľa do očí. Vzpriamenia z takýchto materiálov bude vyzerať ako panstvo. Ak sa tehly líšia vo forme, potom vybudovať správnu stavbu bude takmer nemožné alebo mimoriadne ťažké.
 • Povrchu. Pozrite sa na povrch vybraných tehál na výstavbu základne. Musí byť nevyhnutne dokonale hladké a celé praskliny alebo žetóny by sa nemali vnímať. Ak je to ešte pozorované, potom je lepšie vzdať sa od nákupu takýchto výrobkov – možno nebudú trvať dlho a nebudú stáť vážne zaťaženie pod váhou rovnakého tehlového domu.
Prečítajte si viac  Domov Práčovňa: Vybavenie pre usporiadanie a príklady návrhu

 • Farby. Pozrite sa na farbu tehál. Nielenže by mal byť rovnaký vo všetkých tehál. Farba týchto stavebných materiálov by mala byť celkom jasná a jednotná. Nudné a bielené by nemali byť.
 • cena. Samozrejme, že každý spotrebiteľ si želá zachrániť a kúpiť nielen vysokú kvalitu, ale aj lacnú tehlu. Malo by to byť opatrné. Materiály s podozrivými nízkymi nákladmi môžu byť nízko kvalitné a nie sú určené na závažné zaťaženie.
 • Obchod. Získať tehlu pre výstavbu suterénu v osvedčených predajniach, známych vo vašom meste. Z trhu a lavice výrobkov je lepšie odmietnuť – to len zriedka sa stane naozaj vysoká kvalita a spoľahlivé. Výhodne pri nákupe, požiadavka od predávajúceho certifikát kvality, na ktorom budú uvedené všetky charakteristiky stavebného materiálu. Ak ste boli na požiadanie odmietnuté, je lepšie riskovať a ísť do iného obchodu.

Ako položiť svoje vlastné ruky?

Základná štruktúra tehál je celkom možné postaviť s vlastnými rukami. Hlavnou vecou je použitie iba vysoko kvalitných stavebných materiálov a vziať do úvahy všetky vlastnosti takejto práce. Zoznámte sa s nimi.

 • Je dôležité vziať do úvahy, že hrúbka základnej štruktúry bude vždy závisieť od materiálov, z ktorých je fasáda vyrobená. Ak je vyrobený z tehál, šírka základne by mala byť najmenej 51 cm. Ak hovoríme o Brušine, potom je dostatok základne 25 cm.
 • Spravidla prináša murivo 1,5 alebo 2 tehly na šírku. Celková výška základne musí byť najmenej 30 cm.
 • Ak chcete dať tehlu TRUE a spoľahlivo, poradenstvo nechať cementovú maltu s značkou, ktorá nie je nižšia ako m200 s vápnom a svätým pieskom. Proporcie musia byť také: 1 časť cementu na 6,7 ​​piesku, ako aj 0,7 hliny alebo vápna.

 • Je dôležité monitorovať konzistenciu zloženia. Mal by byť hrubý ako cesto. Na 1 časť cementu zvyčajne trvá približne 0,8 dielov vody. Aby bolo možné vytvoriť príliš veľa kvapalných zložení, je prípustné premiešať viac vápnosti alebo hliny. Odborníci tiež radia, aby miešali malú časť zmäkčovadiel (v úlohe týchto komponentov, nechal sa používať pranie prášok).
 • Aby sa účinne hydroizlizovať základnú štruktúru, je možné umiestniť gumené listy alebo len. Musia dať základ pokrytý bitúmenom tmelom. Hydroizolácia v 2 vrstvách s doplnkom vo forme všetkých rovnakých tmeli.
 • Tehlová základňa nevyhnutne musí byť správne izolovaná vhodnými povlakmi.
 • Aby bolo možné mimo základne, bolo spoľahlivo chránené pred nepriaznivými vonkajšími faktormi a atmosférickými zrážkami, bude potrebné dokončiť s vysoko kvalitnou povrchovou úpravou. Bude to len chrániť dizajn, ale bude to atraktívnejšie a estetické.
Prečítajte si viac  Domy z peny

Tipy

Pred začatím stavebných prác, musíte sa uistiť o horizontálnom základe nadácie nadácie. Okrem toho nezáleží na tom, aká je nadácia postavená na mieste – stuhu, stĺpca alebo iné. Vo svojej správnym verzii sa budete musieť uistiť.

Ak ste si vybrali silikátové tehly na konštrukciu základne, potom by ste si mali pamätať, že je to dokonca veľmi trvanlivé, ale rýchlo absorbuje tekutinu, po ktorej sa napučia a stráca kvalitu sily. Tento stavebný materiál sa odporúča použiť len vtedy, ak žijete v regióne s dostatočne suchým podnebím. Postará sa o dobrú hydroizoláciu suterénu.

Ak ste neboli schopní nájsť dokonalú tehlu na organizovanie základne, môže byť postavený z betónu.

Pred presunutím priamo do inštalačnej práce je potrebné vypočítať, v ktorom objem potrebujete kúpiť stavebné materiály. Aby ste to urobili, je prípustné používať online kalkulačky a služby na stavebných portáloch alebo sa pokúste, aby sa všetky výpočty. Samozrejme, vo väčšine prípadov sa ľudia obracajú na prvú cestu, pretože je oveľa ťažšie byť mýliť sa.

Odborníci dôrazne odporúčajú kúpnu tehlu pre základňu s malým okrajom, vzhľadom na možnosť kolízie s chybnými časťami alebo poškodením počas prepravy.

  Základná tehla je často doplnená iným druhom obkladových materiálov. Obzvlášť populárne dnes krásne kamenné murivo. Vyzerá harmonicky s väčšinou existujúcich fasád rôznych odtieňov. Vďaka takémuto doplnku bude bývanie veľmi zaujímavejšie.

  Murárske riešenie je možné zakúpiť nielen v hotovom stave, ale tiež sa pripraviť. Trvá cement a piesok v pomere 1 až 3.

  Kempovanie základnej štruktúry tehál, roztok by mal byť položený hrúbkou nie viac ako 1 cm. Dodržiavajte toto pravidlo je obzvlášť dôležité, ak je základom konštrukcie vyrobený zo železobetónových blokov.

  Mnohí používatelia majú záujem o to, či je prípustné pre organizáciu základne používať tehlu, ktorá nepodliehala spaľovaním v procese výroby. Áno, použitie takýchto stavebných materiálov je povolené, ale odborníci radia, aby uprednostnili bloky, ktoré sú stále prevedené na tento postup. Odporúča sa použiť na používanie nevydaných tehál len vtedy, ak nie je možné zakúpiť s inými materiálmi.

  Nezabudnite na izoláciu základne, ak budujete rezidenčnú štruktúru. Je tiež potrebné vziať do úvahy, že existujú tri odrody základných štruktúr – prichádzajúcich, zdvihák s vonkajšími stenami a zapustené. Ten je vždy konštruovaný pre obytné budovy v hĺbke 6 cm pod vonkajšími stenovými základňami.

  O tom, ako si vybrať a položiť základňu tehly, pozrite si nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: