Spôsob, ako plánovať dom 6×9 m

Pri budovaní súkromného domu sa mnohí zaujímajú, ako správne naplánovať užitočnú oblasť budovy. Pozrime sa na možné projekty rozloženia pre domácu veľkosť 6 na 9 metrov štvorcových.

Zvláštnosť

Usporiadanie domu musí byť navrhnuté tak, aby sa všetka jeho plocha maximálne zapojila. Potom v najmlejšej štruktúre sa vám podarí ubytovať všetko, čo potrebujete pre život rodiny, robiť izby tak pohodlné v každodennom živote.

Domy 6×9 KV. m je prijatý na atribút ekonomickej triede, pokiaľ ide o súkromný dom – je to pomerne skromné ​​rozmery. Aj keď, ak porovnáte takého obydlia so štandardným dvojizbovým bytom, v ktorom väčšina z nás žije, potom sa dom nezdá sa tak malý, pretože jeho oblasť bude o niečo viac ako štandardné „DVS“.

Materiál

Súkromné ​​domy veľkosti 6 na 9 kV. M. Z rôznych materiálov.

Záznam

Tu môže byť použitý konvenčným logom, z ktorého sa kôra jednoducho odstráni. Takéto obydlia boli postavené v staroveku. Predstavujú jednochodové budovy a vykonávajú sa vo forme päť-line – to znamená, že pozostáva z piatich stien. Rozdeľujú dom do dvoch izieb – kuchyňu a obývaciu izbu, z ktorých jedna je pasáž.

Teraz sa stále aplikuje kalibrovaný protokol. Má tú správnu formu valcov, takéto domy sú ľahko a rýchlo. Obyvné obydlia z zaobleného denníka môžu byť jednopodlažné a majú dve poschodia podľa typu európskych chát.

Tento materiál je považovaný za šetrný k životnému prostrediu, bezpečný pre zdravie. Steny dokonale udržiavajú teplé, neuvoľňujte ho. Zároveň v lete v takomto dome nie je horúce. Vytvorí termosku.

Nevýhodou takéhoto obydlia je, že strom je ľahko horľavý, a v ohni je váš domov úplne popáleniny. Aj v dreve môže existovať rôzne chyby a pokaziť ju. Okrem toho môže byť prírodné drevo z konštantného nárazu vlhkosti.

Bar

Posledné časové rámce sú čoraz viac postavené. Sú založené na RAM, vyrobené z prírodného dreva. Samotné steny sú vyrobené zo štítov. Na tieto účely používame drevené podšívky, ploché bridlice a iné materiály. Medzi vonkajšími a vnútornými stenami položte vrstvu izolácie. Obvykle sa materiál URSA používa ako ho, ktorý má vynikajúce tepelné izolačné vlastnosti, zatiaľ čo úplne bezpečné.

Nevýhody takéhoto domu sú rovnaké ako obydlia z denníka. Okrem toho, v priestore, kde je položená izolácia, myši sa môžu dostať, a organizovať ich diery tam s SIP. Sú dosť problematické odstúpiť odtiaľ.

Tehlový

To je dosť drahý materiál, ale tiež spĺňa všetky bezpečnostné požiadavky na ľudské zdravie. Tehlové domy sú trvanlivé a spoľahlivé. Nie sú desivé buď vlhkosť, ani oheň. Nemôžu byť oddelení zvonku, budú tiež ísť náhodne estetické. Tehlové steny „dýchať“, takže v dome z tohto materiálu v lete nie je horúci, a nie studený v zime. Tiež tehla poskytuje vysokú úroveň zvukovej izolácie. Nenecháva sa, neježí hmyz, nie hnaný myš.

Bloky

Nedávno, pekný populárny materiál na výstavbu súkromných domov. Je to spôsobené tým, že bloky sú dostatočne veľké, ale zároveň veľmi ľahké, obydlia z nich sú rýchlo zvýšené, s minimálnym odpadom cementovej malty a práce.

Spočiatku neboli bloky neboli veľmi kvalitné a rýchlo zničené pod vplyvom slnečného svetla, takže museli okamžite zatvoriť svoj ochranný povlak vo forme EURVAGA alebo omietky.

Teraz má tento materiál pomerne vysokú kvalitu. Dokonale prenesie vplyv ultrafialového materiálu. Ale domy z blokov nie sú teplé a majú dobrú zvukovú vodivosť, takže vonkajšie steny vyžadujú dodatočnú izoláciu a zvukovú izoláciu.

Druhy domov a prípadné plánovanie

Napriek rôznym materiálom, dom 6×9 kV. m môže byť tri druhy.

Jednopodlažný

To je najjednoduchšia štruktúra, ktorá má jednorazové umiestnenie všetkých miestností, ktorých celková plocha je 54 kV. M. Takýto dom je pomerne ekonomický, pokiaľ ide o usporiadanie jeho vykurovania, kanalizácie a iných komunikácií.

Tu bude tu len jedna kúpeľňa, takže môžete mať len jeden vstup vody a kanalizáciu.

Pre vykurovanie takéhoto domu, stačí na inštaláciu pece alebo krbu, s radiátormi pripojenými k nej, kotol s malým výkonom sa tiež zmestí. Tu bude možné robiť bez čerpadla, pretože tlak vody bude stačiť na ohrev takú malú miestnosť.

Keďže obytná plocha je pomerne malá, je najlepšie použiť štandardné odporúčania.

Po prvé, malo by sa zhodovať s umiestnením obytných a nebytových priestorov. Takže, pre spálňu, kuchyňa a obývacia izba je lepšie vybrať južnú stranu štruktúry, potom vaše izby budú zakryté v čo najväčšej miere slnkom, a môžete ušetriť na elektrine.

Aby sa chlad mohla dostať do domu okamžite, odporúča sa vybaviť takzvané senni alebo tambour. Ale táto izba môže byť použitá. Zvyčajne je vybavený vstupnou halou, umiestnenie kabinetu pre vonkajšie oblečenie a topánky pre topánky. Nezabudnite, že by mali byť pevne zatváracie dvere medzi domom a samotným Cambone, potom môžete zachrániť teplo čo najviac vo vašej domácnosti.

V takom malom dome nie je možné stráviť metrov štvorcových, organizovanie veľkej haly alebo mnohých chodieb. To by malo byť celkom kompaktné všetko usporiadané.

Zvyčajne dom v jednom poschodí vám umožňuje umiestniť obývaciu izbu, kuchyňu, jednu alebo dve spálne, kúpeľňu a vstupnú halu-tambour.

Tu sú niektoré príklady rôznych rozložení.

  • Tu sa navrhuje, aby sa obývacia izba, spálňa a kuchyňa rovnakej veľkosti 12,3 kV. M. Relatívne Hall Kuchyňa sa nachádza na jednej strane, spálňa a obývacej izbe – na druhej strane. Kúpeľňa sa nachádza priamo pozdĺž chodby. Takéto usporiadanie je vhodné pre ľudí vo veku odchodu do dôchodku, ktorý nie je toľko hostí, aby mohli byť umiestnené v malej obývacej izbe. Okrem toho, v takom rozložení, môžete vždy remake sálu na inú spálnu, a vziať hostí v pomerne priestrannej kuchyne.

  • V tejto možnosti, ako je kuchyňa zlúčená s obývacou izbou. A zdôraznil miesto pod dvoma malými spálňami. V rovnakej dobe, chodba je pomerne malá, ktorá vám umožní dať malý headset, kde môžete odstrániť horné oblečenie a topánky.

  • Možnosť s prechodom obývacej izby je tiež celkom vhodná. Tu si môžete zvýrazniť kuchyňu v samostatnej miestnosti, alebo ju kombinovať s obývacou izbou, pričom dostanete pomerne veľkú izbu.

  • Ak potrebujete dve samostatné spálne, obývaciu izbu a kuchyňu, môžete použiť toto usporiadanie. Tu všetky priestory majú takmer rovnaké rozmery – asi 8 metrov štvorcových. M.

  • Ak cvičíte malý vidiecky dom, môžete v ňom ubytovať aj malú saunu. Je to celkom pohodlné. Plán tohto Parlamentu je podobný prvej možnosti, len kuchyňa a obývacia izba sú umiestnené na jednej strane vzhľadom na halu, a sprchu s parou na inom. Takže jasne zdieľate obydlie na rezidenčnom a necitline, čo uľahčuje prevádzku.

Dvojpodlažný

Takýto dom je štruktúra plnohodnotných dvoch poschodí s rovnými stenami a horizontálnym stropom.

Oblasť dvojpodlažnej budovy sa zvyšuje dvakrát a je 108 kV. M. Takýto dom je už vhodný pre veľkú rodinu. Tu si môžete zvýrazniť niekoľko oddelených spální, aby sa jedáleň a kanceláriu.

Tu môže byť usporiadanie nasledovné:

  • Usporiadanie prvého poschodia je prakticky žiadne odlišné od jednoposchodovej budovy, len v hale je schodisko, a kúpeľňa je umiestnená pod ním. Na druhom poschodí sú dostatok priestranných spálňov. V takom rozložení sa odporúča umiestniť detskú izbu na prvom poschodí. Bude to bezpečnejšie pre deti, ktoré môžu hrať a spadnúť zo schodov.

  • Tu je prvé poschodie podobné jednému poschodu, kde môžete kombinovať kuchyňu a obývaciu izbu, ak je to žiaduce, takže moderné štúdio. Tri izby sú umiestnené naraz. Táto možnosť je dobrá pre veľkú rodinu, najmä ak sú v dome tri generácie a existujú rôzne deti. Existuje možnosť všetkých vybrať samostatný priestor. Alebo v jednej zo spální vybaviť kanceláriu pre prácu alebo dielňu pre kreativitu.

Príklad dvojpodlažného domu 6 * 9 metrov ponúkame pozrieť sa na video.

Dom s Mansardom

Usporiadanie domu s podkrovím sa nelíši od dvojpodlažnej budovy. Jediná vec, ktorú treba vziať do úvahy, je, že izby druhého poschodia sú v oblasti mierne menšie ako prvý. To sa deje vďaka tomu, že vnútorná strana strechy strechy je zarovnaná s vertikálne nainštalovanými stenami a skladovacie miesta vecí sú najčastejšie umiestnené vo vzdelávanej Nrish.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: