Spotreba bitúmenu priméru na 1 m2

Bitúmenový základný náter – rôzne stavebné materiály založené na čistom bitúmen, ktoré by nevykazovali všetky svoje výhody v plnej výške. Na zníženie spotreby bitúmenu v objeme a hmotnosti (na meter štvorcový povrchu) používajte prísady, ktoré uľahčujú uplatňovanie.

Čo by sa malo zohľadniť?

Napriek tomu, že dodávatelia bitúmenových zmesí umožňujú použitie bitúmenového priméru pri teplote mínus a v podmienkach vážneho tepla, musí spotrebiteľ sledovať niektoré špecifické obmedzenia pri zakrytí bitúmenových zmesí rôznych typov a odrôd pracovnej plochy. Ak sa tieto pravidlá zanedbávajú, úroveň kvality a termín primárneho povlaku sa výrazne zníži. Pred začiatkom povlaku zloženia, povrch a samotný materiál sa zahrieva, opúšťa nádrž s primérom v teplej miestnosti.

Pri potiahnutí krytiny sa prekrývajú sa v chladu, zvýši sa rýchlosť spotreby priméru a jeho mrazu sa spomalí. Väčšina výrobcov sa neodporúča na pokrytie základného povrchu, ktorého teplota klesla pod +10. Najlepšie vlastnosti z hľadiska sušenia a tvorby spoľahlivého filmu na povrchu primeru dosahuje pri teplote miestnosti.

Ak je primárna kompozícia stále aplikovaná v zime, povrch je zbavený snehu a ľadu, a to stojí tiež čakať na jeho úplné sušenie vo vetre.

Pri použití v podmienkach plne vnútornej izby, primárne poskytujú stabilný a výkonný prílev čerstvého vzduchu. Primer sa musí pred aplikovaním starostlivo pretrepať. S veľkým rozsahom hrúbky kompozície (koncentrovaná zmes) sa do primárneho kompozície naleje ďalšie množstvo rozpúšťadla, kým sa zmes nestane kvapalným a homogénnym.

Práca na zakrytie všetkých povrchov v primere vyžaduje pracovné odevy, ochranné rukavice a okuliare. Pracovník musí bezpečne chrániť zloženie na koži a sliznicu. Primer sa aplikuje pomocou kefiek alebo kefiek, valčekov alebo mechanických postrekovačov. Z toho, ako sa zloženie aplikuje, a jeho podiel závisí od.

Pred zakúpením požadovaného množstva primárnej kompozície vypočítajte, koľko sa bude vyžadovať, aby vyriešil aktuálny problém ukončenia priestorov a / alebo striech.

Údaje o zložení a rýchlosti spotreby sú uvedené na brehu, fľaši alebo plastovej vedro, v ktorom sa tento stavebný materiál predáva. Pri absencii informácií o odporúčanej hrúbke povlaku a mieru spotreby, spotrebiteľ vypočíta minimálnu prípustnú rýchlosť spotreby látky, pod ktorou bude kvalita povlaku vážne trpieť. Primér obsahuje 30-70% prchavých uhľovodíkových zlúčenín, ktoré sa rýchlo odparia pri teplote miestnosti.

Primer – tiež lepidlo: umožňuje povlak nakoniec vysušený, lepený, napríklad valcovaný dekoratívny film z výrobkov na spracovanie dreva a plastov. Vertikálny povrch nebude poskytovať hustú vrstvu primárneho stavebného materiálu: Double sa môžu vytvoriť na stenu alebo podporu, tento problém sa vyrieši s použitím viacvrstvového povlaku z oveľa tenkých vrstiev. Nalievanie základného náteru na stenu s jeho následnou distribúciou – keď sa to stane na podlahe, strechu alebo plošiny – je neprijateľná.

Spotreba pri použití každej následnej vrstvy je znížená – v dôsledku hladkosti drsnosti a malých nezrovnalostí. Čím hladšia vrstva – približuje sa k dokonale hladkému povrchu – menej stavebného materiálu bude musieť skryť všetky nedostatky vašich stien, pohlavie, platforiem alebo prekrývania.

Pred použitím prvej vrstvy sa uistite, že povrch, napríklad betónový alebo drevený povlak, je moziturovaný s podkladovými vrstvami, ktoré si môžu zvoliť vlhkosť. Je ľahké kontrolovať, napríklad na návrhu podlahy polyetylénový film. Ak je vlhkosť konštanta vytvorená zo spodnej strany na povrch, potom tento povrch nie je vhodný na aplikáciu bsumerme – a podobne ako kvapalné materiály, t. Na. Tlačená vrstva sa čoskoro zastaví, prechádza cez všetky odparovacie vlhkosť.

Ak nie je možné opraviť situáciu s týmto povrchom vodných výparov, potom použite iné kompozície, ktorých vrstva sa nezhorší z vlhkosti – a spoľahlivo chráni prvú vrstvu z kontaktu s ním. Ak hovoríme o pokrývaní betónu alebo drevenej podkrovie, potom sneh, voda je z nej odstránená, potom ju opatrne vysušte.

V prípade potreby sa primér mieša s bitúmenovým tmelom, potom pridajte ďalšie organické rozpúšťadlá. Tlačidlo, ktoré môžu výrazne znížiť teplotu, dodatočne izolujte sklolaminát. Po nanesení prvej vrstvy priméru na zvislého povrchu sa podáva suchý (až do dňa), potom na druhýkrát zakryte vertikálny povrch.

Ak sú nástroje (napríklad nosný valčekový rám) opečiatkovaný počas práce vrstvy priméru, potom „biely duch“ sa používa na odstránenie týchto zvyškov.

V prípade zvýšeného nebezpečenstva požiaru nepoužívajte bitúmenové komponenty, vrátane priméru – sa týkajú ľahko horľavých a podporných spaľovacích činidiel. Väčšina rozpúšťadiel je tiež ľahko nastavená aj z najmenšieho jazyka plameňa. V ostatných prípadoch sú bitúmenové stavebné materiály úspešným riešením s nízkymi nákladmi na hotovosť a izolačné vlastnosti vlhkosti.

Norma

Tak, že sušený primér sa nerozsvieti z povrchu potiahnutého, betónu, cementový alebo drevený povlak by nemal byť zvýraznený vlhkosťou. Pod primérom aplikuje bitúmenové tmely. Ak je povrch spočiatku suchý a nespôsobuje problémy, potom môžete okamžite použiť vrstvu priméru. Dodávateľ spoločnosti označuje odporúčaný rozsah hodnôt pre prietok na meter štvorcový – užívateľ sa rýchlo orientuje v špecifickej situácii. Faktom je, že bitúmenový základ, bez ktorého vysokokvalitný povlak je nemožný, obsahuje až 7/10 prchavých rozpúšťadiel a má niektoré. N. Percento sušenia. BUTUMUMERTOER Spotreba sa vypočíta nezávisle.

Ak aplikujete príliš tenkú vrstvu, nebude trvať dlho. Možno jeho praskanie, vyblednutie, exfoliation aj bez výberu emisií samotného povrchu. Ak prejdete s množstvom – povrch môže tiež prasknúť: všetko, čo bude nadbytočné, jednoducho spadne s časom.

Použitie horúcich kompozícií – tmelu a priméru – nebude poskytovať vrstvu po vysušení a ochladení prudko usadiť: jeho hrúbku, objem zostane bez zjazdných zmien, t. Na. Rozpúšťadlá sú čiastočne polymerizované v sušiacich bitúmene.

Akýkoľvek primér poskytuje priemernú mieru spotreby – približne 300 g / m2 na chladnom povrchu. Niektorí výrobcovia dodávajúci bitúmenový primér v 50-litrových nádržiach poskytujú napríklad povlak jednej takej nádrže obsahujúcej až 100 m2 povrchov v dome alebo nebytovej budove. Pre 20-litrovú nádrž je až 40 m2. Je ľahké vypočítať, že 1 DM3 (1 l) priméru je dosť na pokrytie 2 m2 povrchov – zvýšená sadzba poskytuje výstredný betón, cement, neuvádzaný drevený alebo drevotrieskovú dosku, kde táto hodnota môže zdvojnásobiť.

Pri spracovaní základu (bez poteru) môže byť potrebné na približne 3 kg hrubej látky na meter štvorcový. Na prekrytie strechy a povlaky sa táto hodnota môže zvýšiť na 6 kg / m2. Ak sa to vyžaduje, napríklad, napríklad náhrada rubryoidov (lepenka a bitúmen, bez minerálneho subftite), potom sa miera spotreby zníži na 2 kg / m2. V tomto prípade bude betónová podpora alebo prekrytie trvalejšie – v dôsledku vysoko kvalitnej hydroizolácie. Strihant, leštené drevo môže vyžadovať iba 300 ml na 1 kV. M. povrchy; To isté vyžaduje, aby druhý (ako aj tretí) vrstvy primárnej kompozície aplikovanej na takmer akýkoľvek povrch.

Porézne povrchy, napríklad penový blok bez vonkajšej dekorácie (omietky, drevenej podláh), budú vyžadovať až 6 kg / m2. Faktom je, že akákoľvek tekutá, podobná tekutinovej kompozícii ľahko preháňať cez horné vrstvy vzduchových bublín, ktorých škrupina je konštrukčná zmes použitá pri výrobe penových blokov. Nerovnomerné a porézne povrchy sú pokryté širokou kefou (ktorá bude schopná nájsť v najbližších stavebných supermarketoch). Pre hladké – zemné drevo, oceľové podlahy – valcový oblek. Kovové povrchy kvôli ich hladkosti budú vyžadovať iba 200 g (alebo 200 ml) primárneho zloženia. Plochá betónová strecha s práškom (vrátane guminoidného povlaku) môže vyžadovať 900 g alebo 1 kg na 1 m2.

Kalkulácia

Vypočítať rýchlosť spotreby na meter štvorcový je jednoduchý.

  1. Všetky existujúce povrchy sa merajú.
  2. Dĺžka každého sa vynásobí na jej šírku.
  3. Získané hodnoty sú zložené.
  4. Dostupné množstvo bitúmenového primeru je rozdelené do výsledného výsledku.

Ak sú všeobecné pravidlá uvedené na štítku kontajnera ďaleko od vypočítaného – spotrebiteľ je zakúpený požadovaným množstvom základného námeru. Užívateľ v počiatočnom štádiu pracuje s tým, čo je – a po skončení existujúceho stavebného materiálu, množstvo, ktoré nemal dosť na to, aby prešiel celom štádiu práce. Presná hodnota prúdu bitúmenu priméru vypočíta svoje množstvo pri nákupe, bude trvať, aby ste našli povrchovú plochu, pre ktorú bude vykonaná hydroizolačná a rozdelená na spotrebu (pre každý meter štvorcový). Ak sa primér ešte nezakúpil, celková plocha určitého povrchu sa napríklad vynásobí stredným odporúčaným štandardom 0,3 kg / m2. Napríklad 30 m2 bridlicovej strechy bude vyžadovať 9 kg priméru.

Aplikácia bitúmenu priméru na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: