Striekaná izolácia: Čo je a kde sa používa?

Proces izolácie budov v konštantnom režime sa zlepšuje a zároveň je často sprevádzaný používaním najúčinnejších a nových technológií a sľubných stavebných materiálov ako tie, ktoré sa používajú. A teraz ďalší typ vysoko kvalitnej izolácie sa objavil na trhu, ktoré sa nastriekajú na povrchu určitej oblasti. Tieto materiály už obsadili vedenie medzi najlepšími tepelnými izolátormi.

Vlastnosti a zloženie

Striekaná izolácia sa nazýva tepelnoizolačné suroviny (vlastne analóg montážnej peny v zvončekoch), ktorá sa aplikuje na povrch striekaním pomocou špeciálneho zariadenia.

Táto látka sa skladá z dvoch kvapalných fondov, ktoré môžu pri zmiešaní vytvoriť obrovské množstvo peny, ktorá je určená na pokrytie podstatnej oblasti pre jeho izoláciu.

Hlavnou zložkou striekanej izolácie je polyuretán. Tento materiál je špeciálna zmes pozostávajúca z dvoch zložiek, ktoré sú polyolové polyméry a izocienconát.

 • Zložka A je hydroxylová látka, je potrebné udržiavať reakciu so zložkou B. Je to roztok nasýtenej žltej alebo tmavohnedlovej farby, v ktorej sa nachádzajú rôzne polyestery s katalyzátormi, regulátormi peny, antifiánmi a penotvornými látkami.
 • Zložka B – iscionát – tmavohnedá látka umiestnená v kvapalnom stave, so špecifickým chemickým zápasom. Ak komponent začne aktívne spolupracovať s atmosférou, tuhý polyuretán začne byť vytvorený v procese, ktorý bude úplne nevhodný na použitie. Z tohto dôvodu sa jej dodávka vykonáva v hermeticky uzavretých nádobách, ktoré spoľahlivo chránia komponenty z kontaktu s kvapalinou alebo vzduchom (v kanistrátoroch).

Pri miešaní, komponenty A a B vstupujú do aktívnej interakcie, zatiaľ čo existuje obrovské množstvo oxidu uhličitého, ktoré pomáhajú materiálu dobre peny. Po jeho zamrznutí polyuretán a formuláruje vrstvu izolácie, ktorá sa skladá z veľkého počtu malých hermeticky uzavretých buniek, ktoré sú plne naplnené oxidom uhličitým.

Vďaka tomu má materiál nízky koeficient tepelnej vodivosti, takže ideálny pre izoláciu.

Charakteristika

Striekaný tepelný izolačný materiál má dosť ľahkú váhu a môže bez akýchkoľvek významných problémov s vrstvou akejkoľvek hrúbky aplikovať na povrch z akéhokoľvek materiálu. Sprejová izolácia je dobre známa všetkým odborníkom a začínajúcim majstrom, ktorí ocenia tento praktický materiál pre Jeho jedinečné charakteristiky:

 • Najvyššia indikátor tepelnej vodivosti bola zaznamenaná v týchto materiáloch a je približne 0,020-0,028 w / ms. Vo modernejších materiáloch bude tento ukazovateľ oveľa nižší, čo je ich nákup menej žiaduce pre spotrebiteľa.
 • Vynikajúce indikátory zvukových izolácií. Táto kategória izolátorov úspešne znižuje aj silné šokové zvuky, ktoré zasahujú do spánku a relaxovať v najpohodlnejších podmienkach. Kompletné ticho bude teda poskytnuté v každej miestnosti pri pracovných špeciálnych nástrojoch, ktoré majú zvýšené záznamy o hluku.

 • Parry permeability striekacích izolátorov im umožní jednoducho absorbovať vlhkosť, bez toho, aby to umožnilo vytvoriť veľký počet kondenzátov, ktorý môže pokaziť povlak.
 • Použitie tohto inovatívneho materiálu vám umožňuje izolovať aj tie miesta, ktoré boli predtým považované za ťažké prístupné – a to všetko je spôsobené jeho jedinečnou konzistenciou.
 • Parametre adhézie, ktoré sú charakteristické pre tento tepelnoizolačný materiál, vám umožnia rýchlo izolovať plochy z akýchkoľvek materiálov.
 • Môžete určiť načasovanie stavebných prác s touto izoláciou – na izoláciu 100-120 m2 je dostatok 9-10 hodín na najnižšej práci tohto procesu.
Prečítajte si viac  Vlastnosti izolovaných bytov

 • Vo vlastnostiach izolácie striekaného typu sa pozorovalo vynikajúca odolnosť voči rôznym druhom biologických organizmov a chemických činidiel.
 • Tvarovací povlak bude trvať dlho a nebude trpieť konštantným vplyvom rôznych zrážok typických pre jeho použitie, agresívnu atmosféru všetkých druhov priemyselného priemyslu, rôznych škodcov a mikroorganizmov (materiál sa však bál dlhodobého hľadiska vystavenie slnečnému žiareniu, ktoré sa musí zvážiť pri práci s ním).

 • Hustota PPU od 70 kg / kocka. M. Materiál prakticky neprechádza vodou a často sa používa pomerne často ako hydroizolácia.
 • Odborníci nezahŕňajú tento materiál pre nehorľavobnú triedu (NG), avšak vzhľadom na komponent, bol pridelený špeciálny osvedčenie o požiarnom type G2 do komponentu. Samotný materiál je zle horenie a jeho zloženie prispieva len k rýchlemu samoreaku otvoreného plameňa v dôsledku včasného uvoľňovania oxidu uhličitého z buniek.
 • Príkladná konzumácia ohrievača – 890 ml na 1 m2 s hrúbkou aplikovanej vrstvy v 5 mm.

Klady a zápory

Tento materiál sa bude môcť stať vynikajúcou prekážkou pre neproduktívne tepelné straty v zime a pomôže ušetriť na klimatizáciu v letných mesiacoch. Vďaka dobrým vlastnostiam teplom sušenie je potrebné striekať len veľmi malú vrstvu peny, takže PPU je ideálny pre usporiadanie vnútornej tepelnej izolácie. Okrem, Striekaný materiál má mnoho ďalších pozitívnych vlastností:

 • Striekaná tepelná izolácia, ako už bola vidieť z titulu, sa aplikuje striekaním pripraveným na použitie zmesi špeciálnych zariadení vo forme pištole, ktorá sa pripája k kompresoru. Z tohto dôvodu po polymerizácii materiál vytvára absolútne bezšvová vrstva, ktorý eliminuje vzhľad studených mostov v kĺboch ​​kĺbov a kde pena umiestni na funkčné prvky štruktúry.

 • Vzhľadom k tomu, že mrazená, polymérna pena absolútne neabsorbuje vodu, bude ľahko schopná odolať mnohým za druhým z chôdze cykly, a to zmrazenie a rozmrazovanie bez zničenia vlastnej vnútornej štruktúry. Navyše, izolácia Bude dobre presunúť vplyv mnohých externých faktorov, ktorí sa bojí iných materiálov. Výnimkou môže byť len UV žiarenie. V súlade so všetkými dostupnými pravidlami inštalácie si izolačná vrstva zachováva svoje technické vlastnosti najmenej 50 rokov.
 • Používa sa sprejový izolátor Kvalitatívne susedí so všetkými slávnymi stavebnými materiálmi, Napríklad na celkom hladký sadrokartón a dokonca kov. Musia byť však predkvalitatívne pripraviť, úplne vyčistiť od prachu, odstrániť odpad z nich a odstrániť rôzne tukové škvrny.

 • Pre montážnú izoláciu Nie je potrebné používať konzoly, formulácie lepiacej látky alebo prepravku, Čo výrazne ušetrí váš stavový rozpočet. Doom, ak je nainštalovaný, len na upevnenie materiálu externého dekorov, ktorý môže pôsobiť ako podšívka, vlečka alebo sadrokartónu. Preto aj ten najhudkovo neskúsený majster sa môže vyrovnať s týmto druhom inštalácie bez ťažkostí.
 • Po polymerizácii sa pena stáva tak silným schopný preniesť veľmi významné externé mechanické vplyvy. Môže sa použiť na tepelnú izoláciu základov budov a ich podlahov, ktoré sú čiastočne osvetlené v zemi. V procese zásielky a aktívnej prevádzky nie je rozprašovacia izolácia poškodená, ktorá je tiež vynikajúca charakteristika.
Prečítajte si viac  Veľmi jednoduchý letný kuchynský dizajn s vlastnými rukami

Ale bez mínov buď nestojí:

 • Konečné náklady na jeden štvorcový meter izolácie budú výrazne vyššie ako pri použití všetkých známych a známych izolácií – peny alebo minerálnej vlny. Avšak, pomerne vysoké technické charakteristiky nového materiálu bude môcť ospravedlniť základné množstvá zakotvené v izolácii domu.
 • Potreba používať špeciálne vybavenie. Na rozprašovanie významnej vrstvy alebo množstva peny, kompresora a špeciálny typ zariadenia sa použije, kde miešanie dvoch prvkov sa mieša. Všetky tieto zariadenia budú musieť byť zakúpené, alebo ak potrebujete izolovať len svoj domov, užívajte si prenájom zariadení. A to tiež neprináša najmenšie náklady.

 • Potreba uplatňovať rôzne prostriedky na ochranu. Samotný materiál sa považuje za úplne bezpečný pre ľudí, ale počas procesu penenia to zvýrazní škodlivé chemické prvky, takže je potrebné pracovať s použitím respirátora. A chrániť pokožku z penovej dráhy (ktorá bude potom veľmi ťažké vyčistiť), musíte si kúpiť kombinézy alebo iné špeciálne oblečenie.
 • Nízka odolnosť voči UV. Štruktúra materiálu sa rýchlo rozpadne, keď ožarovanie peny UV žiarenia. Preto je izolačná vrstva vždy zvonku, ktorá má byť chránená dekoratívnymi dekoračnými materiálmi – cementovú omietku, trvanlivú vlečku, panely.

Žiadosť

Kvôli súladu s bezpečnostnými normami môže byť striekaná izolácia použitá na usporiadanie verejných aj obytných budov. Oblasť jeho použitia je celkom univerzálna, ktorá nie je prekvapujúce:

 • Strešné a podkrovné návrhy rôznych typov a tvarov;
 • Izolácia poschodí v obytných priestoroch a rôznych inštitúciách a inštitúciách;
 • Ohrievanie stenách rôznych priestorov.

V závislosti od účelu aplikačných objektov je možné ponúknuť takúto klasifikáciu:

 • Priemyselná budova;
 • všetky druhy cozpproy;
 • Vybavenie chladiaceho profilu;
 • potrubné čiary;
 • Rôzne technologické nádrže.

Mnohí majitelia vlastných chát a dokonca aj bytov Všetky stavebné práce v dome si želajú s vlastnými rukami. Ale v tomto prípade to urobte bez určitého tréningu a dôležité vybavenie môže byť ťažké.

V každom prípade, pre izoláciu, polyuretánová pena Na túto operáciu budete musieť použiť špeciálne vybavenie a potrebné komponenty, a to:

 • Polyol, ktorý sa musí zmiešať v kĺbovej kapacite s freónom;
 • Izokyanát mieša s freónom 134.

Tieto valce musia byť vyplnené tak, aby bol tlak v nich aspoň 8 ATM. Po spracovaní a pripravení povrchu sa vykoná samotná striekanie – je potrebné skutočne ovládať zbraň na striekanie, posielanie penového prúdu izolácie na miesto, ktoré potrebujete. Keďže nezávislý proces aplikačného procesu nie je tak komplikovaný ako prípravné činnosti, bude vhodnejšie vybrať si izoláciu vo valciách. Okrem toho sú takmer rovnaké. Striekaná izolácia vo valci je považovaná za oveľa pohodlnejšiu, pretože má kompetentne vykonaný priemyselný výcvik vrátane potrebného tlakového režimu.

Technológia aplikácie

Polyuretánová pena je často vybraná na spracovanie systému Rafter zvnútra, takže je možné ho použiť nielen v stavebnom štádiu obydlia, ale aj po úplnom konci všetkých diel podkrovím. Pena po zmrazení nielen izoluje priestor pod strechou, ale tiež vytvára vysoko kvalitnú bariéru absorbujúce hluk, a tiež posilňuje celý dizajn strechy. Tepelný izolátor aplikovaný striekaním je vhodné na použitie pre tepelnú izoláciu podkrovných stien, ktoré majú zvyčajne zložitý tvar s obrovským počtom nerovných kĺbov a ťažko prístupných miest. Zvyčajne, izolácia miestnosti môže trvať až niekoľko hodín, po ktorej si môžete vychutnať pohodlnú teplú zimu a príjemné v lete.

Prečítajte si viac  Vlastnosti a typy keramzit betonárnych blokov

Ak si vyberiete izoláciu pre steny, potom musíte vedieť, že je možné aplikovať na steny vonku, ako aj na vnútornom povrchu. Okrem samotného otepľovania, spracovanie pomáha chrániť štrukturálne prvky budovy z účinkov dažďa, zaťaženia vetra, výkyvy teploty a iných deštruktívnych faktorov.

Materiál môže byť dokonale aplikovaný na horizontálne povrchy a pre dobrú izoláciu je potrebná len malá vrstva, takže vzdialenosť od podlahy do stropu sa výrazne neznížuje.

Technológia aplikácie materiálu nie je príliš komplikovaná:

 • Povrchy musia byť vyčistené z prachu a nečistôt, ako aj trochu mokré;
 • Na valci musíte nainštalovať špeciálnu trysku;
 • Valec musí byť presne pretretý, potom je to jemne nasmerovať trysku na námestie, čo je izolačné;
 • Kliknutím na spúšťač pištole, distribúciu materiálu s postrekovačom.

Výrobcovia a recenzie

K dnešnému dňu je možné nazývať nasledujúca striekaná izolácia:

 • Polynor – Toto je ohrievač na báze polyuretánovej peny, ktorý bol vyvinutý spojovacími silami niekoľkých známych stavebných firiem. Polynor má len najlepšie spotrebiteľské recenzie ako to najlepšie zo všetkých moderných materiálov, ktoré sú ideálne pre tepelnú a zvukovú izoláciu. Okrem toho je guľa jej aplikácie pomerne široká, otvára značné príležitosti pre vysoko kvalitné izolačné práce.

 • „Ecotermica“ – Ide o sprejovú izoláciu, ktorá sa vyrába na základe rastlinných olejov, v jeho zložení existuje minimálne množstvo škodlivých látok. Existujú dva typy jeho odrôd na predaj: 300 značiek – s uzavretou konštrukciou na ochranu pred studenými vonkajšími povrchmi a GRAS 600 – s otvorenou štruktúrou pre vnútorné práce. Takže máte možnosť vybrať si materiál pre konkrétny typ práce.
 • Seacection 500 – Americký výrobný materiál. Má otvorenú štruktúru a požiarnu bezpečnosť triedy G2. Je tiež veľmi v dopyte, aj keď má slušné náklady.

 • Healtok Sója 200 – izolácia s uzavretou konštrukciou, vyrobenou zo sójového oleja a odlišného odpadu z počtu polymérov. Dokonale sa držia všetky možné povrchy, vysoká kvalita vyplní všetky trhliny a póry na stenách a podlahách.
 • Striekaná polyuretánová izolácia Teplí – Toto je vynikajúce riešenie v topických otázkach izolácie otvorených priestorov, ťažko dostupných miest a komunikácie, striech, základom budovy. Úspešne používať Teplis aj osobu, ktorá nemá žiadne špeciálne zručnosti. Striekanie sa vykonáva pomocou montážnej pištole. Rýchlosť tepla 1 m2 za 2-3 minúty.

 • Izolácia Penoplex Fastfix Môže sa aplikovať na akékoľvek povrchy, vrátane zvislých, ako aj povrchov s negatívnym svahom. Ideálne pre malé izby. Môže sa použiť aj ako pomocná izolácia, ktorá sa vzťahuje na nerovnomerné a geometricky nesprávne povrchy, ako aj miesta, kde technologicky používaná listová izolácia.

Samozrejme, existujú iné spoločnosti, ktoré vyrábajú izoláciu, ale izolácia od týchto výrobcov je v najväčšom dopyte.

Ešte zaujímavejšie informácie o striekacej izolácii nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: