Tandan tehál

Tandoor z tehál, koľko to naozaj robí s vlastnými rukami?

Tandar je tradičná uzbek pec. Je to veľmi odlišné od tradičnej ruskej rúry. Preto je pre úspešnú výstavbu Tandara, je potrebné oboznámiť sa so zvláštnosťou výstavby tohto nádherného zariadenia.

Tradičným materiálom na výrobu tejto pece je hlinka, ale ako základ a zvonku môže byť použitá spálená červená tehla, ktorá môže byť akákoľvek veľkosť (najčastejšie – Brick 250x120x65 mm.). Ak ste veľmi obmedzený vo financiách, môžete použiť na výstavbu Ťažné tehly.

Dôležitým je proces výberu miesta pre stavbu. Dizajn Tandoore spôsobuje niekoľko dôležitých nuans: v okruhu štyroch metrov by nemali byť žiadne horľavé materiály; V blízkosti by mal byť zdrojom vody; Nad pec by mal byť vysoký baldachýn.

Tanders vo vzhľade sú:

  • Vertikálny,
  • Horizontálny,
  • Podzemný,
  • Udrieť.

V Ázii je sporák z hliny s pridaním ťavy alebo ovčej vlny. Proces vytvárania Chan je však veľmi pracný a vyžaduje špecifické znalosti. Preto je ľahšie kúpiť chan pre túto pec v špecializovanom obchode. Ale vybudovať základ a vonkajšiu stenu nezávisle.

Bez ohľadu na dizajn Tandoor pozostáva z: základne, základy, vonkajšej ochrannej vrstvy, chanov, priehradky na udržiavanie teploty, mriežky a baldachýn.

Nadácia

Vzhľadom k zvláštnosti tejto pece, má veľa hmotnosti, takže žiadny základ nemôže robiť. Nadácia musí pôsobiť mimo pece sám. Najlepšie je, aby sa nájom na 20-30 cm. Vybudovať základ potrebnú na piesku s výškou najmenej 20 cm.

Zvyčajne pre stavbu Tandara, robia pevný základ asi jeden meter, ale nie menej ako 60 cm.

Na zavesenie základu Tandora sa použije zmes cementu. A pre hydroizoláciu sa najviac odporúča aplikovať pozinkované.

Prípojný

Vonkajšia ochranná vrstva určená na tepelnú izoláciu pece. Zvyčajne konštruované z výstavnej červenej tehly. Môžete tiež uplatniť Komorná tehla. Ale vyzerá to tak krásne. Je však možné ho opraviť, pretože nikto nie je zakázaný spracovať nad šamádkovými tehlou tepelne odolnú omietku a potom ozdobiť žiaruvzdorným dekorom.

Vnútorný a vonkajší priemer steny Tandora musí mať hrúbku 80 a 90 cm. respektíve.

Celková forma Tandyard je kužeľová. Medzi chhanom a vonkajšou vrstvou tehál by mala byť prázdnym priestorom najmenej 10 cm. Na kladenie tepelného izolačného materiálu.

Základňa pece by mala byť 60 cm. Výška. Krk by mal vykonávať maximálne 1500 mm nad úrovňou zeme.

Na základni Tandara je potrebné poskytnúť miesto na inštaláciu dverí a roštu.

Pec tejto pece by mala byť okrúhla tvar 60-70 cm. Nachádza sa alebo na samom dnom, alebo v stene vonkajšieho puzdra.

Ako už bolo spomenuté, Chan pre Tandoo pece je ľahšie kúpiť.

Tepelný izolačný materiál medzi vonkajším a vnútorným povrchom môže byť vyrobený z ílu a vermikulítu. Špecifické proporcie závisia od kompozícií týchto materiálov. Tepelnoizolačný materiál si môžete zakúpiť, po porade s odborníkom v tejto oblasti.

Tandar na vašich stránkach nebude len miestom varenia, ale tiež príjemne prekvapiť svojich hostí.

A pre milovníkov údených produktov Skolna z tehál.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: