Štandardná výška stropu v súkromnom dome

Počas výstavby súkromného domu, riešenie otázky výšky stropov, mnohé intuitívne rozhodujú v prospech štandardu.

Pochopiť, ako sa odporúča pochopiť, bude možné len po výstavbe domu a ubytovania v ňom. Ale pochopiť niektoré nuansy, je možné hodnotiť výhody a nevýhody plánovania.

Prijaté normy

Predovšetkým existujúce normy a normy. Okrem čisto praktických noriem v závislosti od zložitosti výkonu práce a nákladov existuje legálne zdobené Snip (Stavebné normy a pravidlá). Tento dokument stanovuje minimálnu prípustnú výšku obytných priestorov na základe požiarnej bezpečnosti a bezpečnosti štruktúry štruktúry.

Podľa neho:

 • Výška izieb a priestorov kuchyne by nemala byť nižšia ako 2,5 m;
 • Výška chodieb a halí – 2,1 m;
 • Výška podkrovia závisí od uhla sklonu a je 1,3 m pod uhlom 30 ° a nie je normalizovaný v uhle 45 ° a viac.

Urobiť výšku menej bude nielen nepríjemná, ale aj nebezpečná.

Minimálna výška, normalizovaná pravidlami, nie je vždy optimálna. Medzi stavitelia existujú štandardy podporované skúsenosťami a znalosťami prípadu. Samozrejme, že všetko závisí od každého konkrétneho prípadu.

Napríklad pre luxusné kamenné kaštieľ by ste nemali robiť stropy tej istej výšky ako pre skromný drevený dom v obci, ale, Encecus z priemerných veľkostí tehlovej alebo drevenej chaty, štandardná výška je 2,7-2,9 m.

Toto číslo vám umožní nájsť rovnováhu medzi stláčaním nízkych stropov a drahých vysokých. Väčšina vidieckych domov je postavená podľa tohto štandardu. A žiadna nehoda: Štandardná výška má obrovské výhody, ktoré mnohí nevšimli.

Výhody a nevýhody štandardnej výšky

Priemer v stavebníctve súkromného domu je najčastejšie optimálny. Keď existuje cieľ budovať pohodlné ubytovanie bez dodatočných nákladov a potešení, potom najlepšie riešenie bude nasledovať štandardy.

Nevýhody vysokých stropov

 • Výstavba priestorov s vysokými stropmi je oveľa drahšia, zanechávajú viac materiálu. To platí najmä pre dvojpodlažné domy, takže stropy na druhom poschodí sa zvyčajne vykonávajú nižšie ako na prvom mieste.
 • Vzhľadom na zvýšenie objemu miestnosti sa náklady na vykurovanie zvyšuje.
 • Veľmi často nie je tam žiadny bod: Niekoľko desiatok horných centimetrov zostáva v žiadnom prípade zapojené, zavesenie zbytočného priestoru.

Nevýhody nízke stropy

 • Psychologický pocit komprimuje a nepohodlie.
 • Zložitosť výberu nábytku a armatúr. Je potrebné si vybrať nábytok tak, aby sa nehodil priestor a nedodal nepríjemnosti.

Výber štandardnej výšky bude obísť všetky tieto nedostatky a zostať v dome, ako je to možné.

Zvláštnosť

Existujú rôzne nuansy, a nie vždy štandardná výška. Pre výstavbu jednoduchého, lacného, ​​ale zároveň pohodlným a útulným domovom – určite, ale v prípadoch, keď je dôležité, aby sa dom a nezvyčajný, rozlíšený, zložitý, je lepšie konať inak.

Štandardná výška je optimálna, stredná vo všetkých ukazovateľoch, Ale v tejto hlavnej nevýhode, ak je cieľom stavať niečo jedinečné. Okrem toho existujú súkromné ​​prístupy pre rôzne špeciálne prípady.

V prípade výstavby rámového domu sa výška zvyčajne vykonáva menej, čím sa znižuje stropy do 2,3-2,5 m.

Napríklad vo Fínsku je týmto spôsobom konštruovaná väčšina domov. To je vysvetlené rýchlosťou výstavby výstavby a úspor. Avšak, život v takýchto domoch z toho nie je nič menej príjemné: stáva sa viac blízko, bývanie získava viac pohodlia.

Tehlové domy, aby vzpriamené a zvyšovali pár dezénových centimetrov celkom ľahko, okrem Ak existuje správna izolácia, sú ľahko kurva, takže stropy v takýchto domoch môžu byť vyrobené vyššie. Zvyšovanie výšky až 3-3,2 m, môžete prilákať zaujímavé riešenia dizajnu a dosiahnuť moderný krásny interiérový dizajn.

V brušných domoch sa môže zvýšenie výšky vo výške lietať do penny z hľadiska stavby, ako aj z hľadiska obsahu. Preto je to pre takéto domy štandardná verzia výšky stropov bude najviac ergonomicky. Bar – Nie je to jednoduché materiály a starostlivosť o to, že je potrebné špeciálne, takže je dôležité zohľadniť jeho vlastnosti počas výstavby.

Pre podkrovie, ako aj dvojpodlažné domy, ako je uvedené vyššie, existujú aj iné normy. Aby sa ušetrilo na výstavbe a vykurovanie stropov na druhom poschodí, spravidla 10-20 centimetrov sú spustené ako na prvom mieste. Ak je podkrovie, potom všetko závisí od uhla sklonu. Hlavná vec je, že chrobáky neprinášajú nepohodlie, A všetko ostatné je otázkou ceny. Malo by sa zvážiť oblasť miestnosti a funkčnosť priestoru. Pre rozsiahle obývacie izby by mali byť vystavené vyššie stropy a pre kúpeľne a chodby – nízke.

V prípade jednotlivých projektov dizajnu sú zákony úplne iné a závisia od osobnej túžby zákazníka a dizajnéra.

Tipy

Ak chcete urobiť obytný priestor súkromného domu esteticky príjemné, existuje mnoho interiérových rozhodnutí, že väčšina ľudí len vie. Ľudia, ktorí si vybrali stropy štandardnej výšky, aby pridali vizuálnu krásu a objem miestnosti Nasledujúce odporúčania môžu byť uvedené:

 • Stojí za to používať lesklé strečové stropy – vytiahli priestor nasýtený s reflexným svetlom;
 • V dekorácii stien musíte pridať ďalšie vertikálne čiary a zrkadlá – to urobí priestor hlbšie a vizuálne vyššie;
 • Steny a stropy sú výhodne natreté v jednom tóne a podlahe – na tóne nižšie, to znamená tmavší;
 • strop je lepšie svetlo;
 • Okná by mali byť umiestnené bližšie k stropu, takže na ňu viac svetla spadne ako polovica.

Dizajn

Výber štandardných výškových stropov otvára vyhliadky na rôzne a lacné dizajn: z banálnych tapiet (je lepšie uprednostniť záchvaty tapety, pretože robia vzhľad sofistikovanejšie), aby sa zložili vzory autorských práv, ktoré môžu robiť zaujímavé myšlienky v interiéri izba. Pomocou malého lesa sa môžete samostatne dostať na najvyššie časti stien a ozdobte ich.

Izba so štandardnou výškou stropu možno porovnať so štandardným listom papiera, ktorý je známy k tvorivosti. Samozrejme, a veľké formáty a malé, ale je to štandard, že je tak známe a pohodlné vytvoriť niečo.

Psychológia

Doma sú postavené pre ľudí a ľudí, aby v nich žili, ich pocity a dojmy života v určitom dome – hlavná vec, ktorá by mala byť zameraná na. Normálna výška je ten, ktorý nedodáva nepríjemné emócie: nepredpisuje, necíti sa to nepohodlne, ale zároveň nevytvára pocit pobytu na verejnom mieste.

Dom je miesto, kde potrebujete relaxovať, cítiť na svojom mieste, relaxovať. Z výšky stropu, zvláštne, záleží v tomto prípade.

Je potrebné pripomenúť, že izby môžu byť veľmi multifunkčné. Pre hlučné strany, ktoré potrebujete, pre tiché knižnice – iné. Plus, štandardná výška je, že môže byť prispôsobená čohokoľvek. Okrem toho je absolútne presne presne vyhraná verzia v prípade, keď nie je známa presné umiestnenie miestnosti. Pocity, ktoré robia priestory – hlavná vec je, že miestnosť môže dať osobe.

Plánovanie krajiny Chata je dôležitým procesom a prístupom, ktorý stojí na všetkých stranách, ale predovšetkým z našich vlastných pocitov. Urobte stropy štandardnej výšky alebo nie – výber staviteľa, na ktorý je dôležité, aby bol prístup a vážne, pretože je možné redo, s najväčšou pravdepodobnosťou, nebude. Je potrebné kompetovať všetko, aby ste zhodnotili vyhliadky, že na konci výstavby a usadí sa len tie najvýhodnejšie dojmy.

Ďalšie informácie o výbere výšky miestnosti doma nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: