Tepelná izolácia K-Flex: Prehľad produktu talianskej značky

Dnes je na stavebnom trhu s izoláciou. Majú rôzne špecifikácie založené predovšetkým na rozsahu pôsobnosti. Na vlastnostiach a vymenovaní izolácie K-Flex to pôjde nižšie.

Čo to je?

Tepelná izolácia alebo izolácia je materiál použitý na zvýšenie účinnosti tepla objektu. Takáto žaloba je spôsobená nízkym koeficientom prenosu tepla materiálu, čím sa zvyšuje tepelný odolnosť štruktúry. Je možné tepelnú izoláciu stavebných zariadení občianskych a priemyselných a komunikačných systémov, zariadení, strojárskych konštrukcií. Ak hovoríme o tepelnej izolácii potrubia, poskytuje účinok termosku – zabraňuje chladeniu alebo zahrievaniu obsahu, tvorbu kondenzácie.

Vlastnosti a výhody

Úplný názov spoločnosti – lk isolante k-flex. Táto talianska značka má viac ako 12-ročnú históriu a zaberá vedúcu pozíciu na svetovom trhu medzi inými renomovanými spoločnosťami na výrobu izolácie. Hlavný podiel výrobkov sa účtuje penové materiály určené na tepelnú izoláciu potrubia a rôznych komunikačných systémov. Veľký dopyt po produktoch vedie k zvýšeniu spoločnosti ich moci. Asi 10 K-Flex Rastliny pôsobia v rôznych krajinách, vrátane v Rusku.

Tepelný izolačný materiál K-Flex je charakterizovaný nízkou tepelnou vodivosťou, dlhou životnosťou, odolnosťou voči poveternostným vplyvom a odolným voči teplotným rozdielom, korózii. Izolácia sú odolné voči vlhkosti, šetrné k životnému prostrediu.

Je to vhodné a že sú ľahko a rýchlo namontované, bez toho, aby si vyžadujú dodatočnú izolačnú vrstvu pary alebo pomocou ďalších spojovacích materiálov. Produkty sú optimálne pre komplexné konfiguračné rúrky s viacerými ohybmi, čo je spôsobené elasticitou materiálu v kombinácii s vysokou pevnosťou v ťahu.

Materiály vykonávajú nielen tepelnú izoláciu, ale aj dekoratívne. Vďaka univerzálnemu, atraktívnemu vzhľadu, hydrofóbnosti povlaku a stability účinkov agresívnych prvkov sa môže izolácia použiť pri riešení týchto úloh, kde je estetická zložka dôležitá.

Účel

Rozsah pôsobnosti – Tepelná izolácia rúrok chladiacich kvapalín a strojárskych konštrukcií. Teplota obsahu tankov a rúrok môže byť pozitívna a negatívna – tepelná izolácia zabezpečí zachovanie špecifikovaných teplôt. Produkty K-Flex môžu byť prevádzkované pod zemou, odmerné s vhodnými zaťaženiami, vplyvom podzemných vôd a zmrazenie pôdy.

Produkty K-Flex majú široký rozsah aplikácie a je vhodný na použitie v nasledujúcich oblastiach:

 • ako tepelná izolácia a ochranný materiál pre vzduchové kanály a systémy vzduchu;
 • Izolácia potrubných a kanalizačných systémov, vykurovacích sietí;
Prečítajte si viac  Krajské domy plánovanie nápady 10 až 10 m

 • Izolácia uzatváracích ventilov;
 • Ropný priemysel – izolácia platforiem;
 • stavba lodí;
 • verejná doprava;
 • Tepelná izolácia chladiacich a laboratórnych rúrok.

technické údaje

 • Jednou z hlavných technických vlastností izolácie K-Flex je, samozrejme, ich nízka tepelná vodivosť, ktorá je 0,034-0,049 w / m · k. Je dosiahnutý z dôvodu optimálneho, presne overeného pomeru malých buniek v súvislosti s hmotnosťou materiálu.
 • Tepelnoizolačný materiál tejto značky sa nezhromažďuje vlhkosť, nesúhlasí s priamou expozíciou kvapalinám. Svojou priepustnosťou pár sa môže porovnať s podobným indikátorom polyetylénového filmu. Ten, ako je známe, sa používa ako varizolyátor, keď izolácia rôznych predmetov. Indikátory priepustnosti izolácie – 0,003-0,006 mg / (m · h · par).

 • Vysoko výkonné záznamya hydrofóbnosť materiálu zaručujú ochranu izolácie a prevádzkových povrchov z mrazenia, tvorby kondenzátov, oxidačných procesov kovových prvkov.
 • Produkty sa neboja priamym UV žiarením, zrážok, odolať vysokým a nízkym teplotám V rozsahu od -200 do + 180ºС, ako aj ostré teplotné rozdiely. Hustota materiálu závisí od jeho typu, vo všeobecnosti od 65 do 80 kg / m³. Hoci existuje séria, kde hustota dosiahne 75 a 130 kg / m³. Materiál je charakterizovaný chemickou odolnosťou – nezničuje pod vplyvom chemických činidiel, technických tekutín, produktov petrochemického priemyslu a dokonca aj prchavých zlúčenín.

 • Izolácia nepodporuje horenie (Trieda horľavosti – R1), a keď sa teplota zvyšuje, nepridelí toxické prvky. Toto je zásluha zoznamu plameňov. Vďaka tomu je izolácia úspešne aplikovaná na bodoch so zvýšenou úrovňou požiarneho nebezpečenstva. Absolútna ochrana životného prostredia potvrdená osvedčením o zhode s medzinárodnou vzorkou umožňuje použitie materiálu na predmetoch, na ktoré sú prezentované zvýšené hygienické a hygienické požiadavky. V prvom rade sú to terapeutické a detské inštitúcie, rôzne laboratóriá, farmaceutické a potravinárske podniky.

 • Materiál (aj s rezaním) nezvyšuje toxíny, prach, najmenšie častice, negatívne ovplyvňuje stav ľudí a zvierat. Nemá nepríjemný zápach a jeho výroba a prevádzka nepoškodzuje ozónovú vrstvu planéty. Na svojich produktoch výrobca poskytuje 20-ročnú záručnú dobu. Izolácia má rôzne formy uvoľňovania a rozmery, ktoré rozširuje rozsah aplikácie a zjednodušuje inštaláciu.

Zmes

Produkty K-Flex sú izolácia penovej gumy, vyrobenej extrúziou a podrobený ďalším penením. OZnova je kompozícia, je butadién-nitrilakrylová guma syntetického pôvodu. Je to on, kto poskytuje flexibilitu materiálu. Ďalšie zložky kompozície sú polyméry, anti-epires, minerály, ktoré poskytujú určité prevádzkové charakteristiky izolácie.

Prečítajte si viac  Obliekanie žľabov: Špecifikácie a inštalačné pravidlá

Sursové materiály tlačili cez filer, po ktorom vulkanizuje.

Technologické procesy sa pravidelne zlepšujú, čo umožňuje výrobcovi produkovať výrobky najvyššej kvality a periodicky dopĺňať rozsah.

Séria a druh

V závislosti od rozsahu pôsobnosti a očakávaných technických špecifikácií si môžu kupujúci vybrať jednu alebo inú sériu izolácie K-Flex.

 • K-flex st. Gumová báza má trojvrstvový povlak hliníkovej fólie na jednej strane a dvojvrstvovej ochrane od domáceho filmu. Materiál sa používa na izoláciu chladiacich kvapalín, strojárskych systémov vrátane tých, ktoré sú prevádzkované v chladiacich a kryogénnych podmienkach. Vďaka funkciám kompozície nielenže poskytuje tepelnú ochranu, ale tiež varuje stratu kondenzátu. Teplotný rozsah prevádzkového rozsahu je od -200 do + 105ºС, materiál je optimálny na použitie v pásoch, ale nie je vhodný pre všetky chladiace prostriedky.
 • SOLAR HT Vhodné na izoláciu chladiacich prostriedkov, rúrok a systémov komplexného tvaru, pretože sa vyznačuje zlepšenou flexibilitou. Rozlišuje sa maximálnou odolnosťou v zahrievaní (až + 180ºС), priepustnosť pár (flexibilná technológia).

 • K-Flex Air. Táto séria je určená na izoláciu vzduchových kanálov ventilačných baní a klimatizačných systémov. Teplota prevádzky je od -30 do + 80ºС.
 • K-flex eco Používa sa v oblastiach, kde prísnejšie požiadavky na izoláciu životného prostredia (farmácia, metro, letiská). Charakteristickým znakom je rezistencia na účinky mikroorganizmov, ako aj nazelenalý odtieň materiálu. Prevádzka je možná pri teplotách od -70 do + 130ºС, krátkodobé vykurovanie je povolené až do + 150ºС.
 • Al. Hlavným účelom je ochrana priemyselných potrubí a inžinierskych systémov. Rozlišuje sa zvýšenou odolnosťou voči agresívnym médiám, vrátane technických tekutín, petrochemických výrobkov, mechanické poškodenie, teplota „skoky“.

 • K-Flex Igo. Tento materiál sa vyznačuje malým meradlom štruktúrou s uzavretými pórami, čím sa zabezpečí ochrana pracovných dôvodov z penetrácie výparov. Táto nehnuteľnosť umožňuje použitie materiálu na tepelnú izoláciu podzemných a nadzemných potrubí a zvarov.
 • K-FLEX ST / SK – Je to pekná univerzálna izolácia vhodná na izoláciu rôznych funkcií potrubia, klimatizačných systémov. Pre upevnenie vyžaduje špeciálne lepidlo.

Všetky uvedené materiály môžu byť vyrobené v pôvodnej forme alebo majú ochranný povlak. Ten sú nasledujúce typy:

 • Alu – Toto je ochranný povlak, ktorý je „koláč“ troch vrstiev hliníkovej fólie s hrúbkou 9 mikrónov, medzi ktorými sú položené vrstvy priehľadného polyméru;
 • Al – Toto je samolepiaci ochranný povlak pozostávajúci z fólie, polypropylénu a polyetylénového filmu;
 • V CADE – Jedná sa o polymérnu vrstvu, ktorá chráni celú plochu potrubia z expozície vody, petrochemických výrobkov;
 • Ic crad bk – Toto je ochranný povlak, ktorý je sklolaminát, vďaka ktorým sa indikátory pevnosti a stability izolácie.
Prečítajte si viac  Použitie bojových fondov z švábov

V závislosti od formy vydania sú materiály nasledujúce typy:

 • duté trubice, ktorých priemer je 6-160 mm a hrúbka steny je 6-32 mm;
 • Zaznamenávanie výrobkov (tee, roh) pre tepelnú izoláciu kĺbov a kolien rúr;
 • Listové produkty vo forme vrstiev s rozmermi 1×2 alebo 0,5×2 m široké rozsah aplikácie (séria vzduchu);
 • Tepelná izolácia valca 1 m široká (menej často 1,5 m), ako aj rozlišujúca univerzálnosť použitia;
 • Samolepiaca páska s hrúbkou 3 mm a šírkou 1,5, 5 alebo 10 cm, vonkajšia vrstva má polyetylsiloxánový povlak alebo polyvinylová mriežka;
 • Suspenzia segmentu rúr s výstužou PVC ako vonkajšia vrstva.

Ďalšie komponenty

Tepelná izolácia K-Flex sa vyznačuje skutočnosťou, že vyžaduje minimálne použitie ďalších spojovacích materiálov. Na upevnenie materiálu bude vyžadovať lepidlo. Môže mať niekoľko odrôd, pre každý typ rúrok je variant. Najbežnejšie sú jednozložkové kompozície na polychlórproprénovom kaučuku a jeho dvojzložkovej analógu na báze gumového rozpúšťadla sú najčastejšie.

Ak je izolovaný objekt v vonku, odporúča sa použiť špeciálny tmel pre švy.

Sprievodca montážmi

Udržiavať tepelne izolačné operácie pri teplote nie je nižšia ako + 5ºС. Pracovný povrch by mal byť čistý a nízky obsah tuku. S výhradou týchto podmienok môžete zaručiť vysoko kvalitnú adhéznu izoláciu.

Proces inštalácie začína aplikovaním lepidla na povrch potrubia a vnútornej strane tepelného izolátora. Potom počkajte 2-3 minúty, aby ste prenikli do lepidla do materiálov. Pri použití samolepiacich produktov sa tento krok preskočí. Izolácia je prekrytá na rúre tak, aby šiel prešiel na jeho spodnú časť. Potom sa krytý povrch vyhladí malým tlakom.

Tipy a odporúčania

  Ak lepidlo na upevnenie izolácie k rúrkam zhrubne, potom môže byť zriedený čističom tej istej značky, dôkladne premiešajte zmes. Ak sú valcové rúrky zakúpené na tepelnú izoláciu rúrok, potom sú predrezané.

  Pre tepelnú izoláciu K-Flex nájdete v nasledujúcom videu:

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: