Typy a inštalácia flexibilných dlhopisov pre murivo

Flexibilné väzby pre murivo – dôležitý prvok stavebnej konštrukcie spájajúcej ložiskovú stenu, izolačné a obkladový materiál. Týmto spôsobom sa dosiahne sila a trvanlivosť vybudovanej budovy alebo stavby. V súčasnosti sa nepoužívajú výstužné mriežky, pretože sa ukázali ako od negatívnej strany a aplikujú sa špeciálne kovové tyče.

Názory

Vnútorné steny konštrukcie majú vždy takmer dokonale stabilné teploty, vzhľadom na to, že nemajú vplyv na vonkajšie poveternostné podmienky. Avšak, obkladová (vonkajšia) stena sa môže ľahko zahriať v teplom čase na + 700 stupňov Celzia, chladenie v zime až po mínus 400 stupňov. Takéto teplotné rozdiely medzi vnútornou a vonkajšou stenou vedú k tomu, že vonkajšia geometria obkladov sa líši.

Flexibilné väzby v tomto bode vám umožňujú zachovať integritu dizajnu a vyhnúť sa trhlín. Výstužné kotvy sú dokonale ohnuté, odolávajú natiahnutím a majú vysokú odolnosť proti korózii. Tieto tyče nevytvárajú studené mosty pri nízkej tepelnej vodivosti. Takéto charakteristiky umožňujú dosiahnuť vysokú spoľahlivosť a dlhú životnosť budovy.

Dizajn je kučeravový tyč kovu s dĺžkou 20 až 65 cm. Tieto podrobnosti vám umožňujú prepojiť všetky prvky steny, vrátane tváre tehly a prevzdušňovaného betónu. Veľkosť zvoleného zväzku závisí od stavebných prvkov aplikovaných pri zostavovaní konkrétnej budovy. Takže pre domy nie sú vyššie ako 12 metrov, odporúča sa používať tyče s prierezom 4 milimetrov. Pre vyššie konštrukcie sú kovové konštrukcie vhodné s prierezom 6 milimetrov.Flexibilné spojenie má tiež zahusťovanie na oboch koncoch, vyrobené z kovu. To je nevyhnutné pre spoľahlivejšie upevnenie štruktúry, pretože hrajú úlohu kotvy, ktoré sú pevne upevnené v švoch muriva. Pieskové fľaše sú dokonale kombinované s riešením používaným pre švy medzi murivom. Poskytuje silnú fixáciu flexibilnej komunikácie. Steny sú navyše chránené pred koróziou.

Konštrukčný prvok sa používa na steny s klasickými tehlovými murivami, plynovými blokmi a čelnými tehálmi. Vyrába sa niekoľko typov prútov.

Čadič

Tento kompozitný materiál má miernu hmotnosť a s vysokým zaťažením. Takéto výrobky napríklad produkujú v Rusku pod značkou „Galen“. Má najnižšiu váhu a nevytvára dodatočné zaťaženie založenia domu.

Oceľ

Z uhlíkovej ocele a majú vysokú úroveň ochrany proti korózii. Najobľúbenejšie s profesionálnymi staviteľmi Flexibilné komunikácie Bever v Nemecku. Na ochranu pred hrdzou sú pokryté špeciálnym zložením zinku.

Sklolaminát

Iba trochu horšie ako čadičové tyče pre niektoré charakteristiky. Takže sú menej elastické, ale majú dobrú pevnosť v ťahu. Nekródiu.

Kovový

Nerezová oceľ. Tieto flexibilné väzby sú schopné vytvárať studené mosty, takže sa používajú len s izoláciou.

Výber tohto alebo typu materiálu závisí od špecifických podmienok, v ktorých bude vykonaná inštalácia, ako aj na komponentoch v kontakte s páskovaním.

Výhody a nevýhody

V modernej konštrukcii sú kompozitné materiály najobľúbenejšie, pretože Majú množstvo pozitívnych vlastností vrátane:

 • nízka hmotnosť, ktorá neovplyvňuje položenie;
 • Vynikajúci stupeň horľavosti s riešením, ktoré je organizovaná tehlová pokládka;
 • Spoľahlivá ochrana proti korózii, ktorá sa môže vyskytnúť v dôsledku alkalického média betónu na kovových tyčích;
 • Nízka tepelná vodivosť neumožňuje vytvárať studené mosty v muráciách;
 • Odolnosť voči účinkom nepriaznivých podmienok vonkajšieho prostredia vám umožňuje dosiahnuť trvanlivosť a konštrukčnú silu.

  Napriek zrejmým výhodám majú kompozitné tyče značné mínusy. Existujú dva z nich.

  Tam je nízky indikátor elasticity, takéto tyče nie sú vhodné pre vertikálne vystuženie, pretože nemôžu správne zabezpečiť integritu dizajnu. Používajú sa len na zariadenie horizontálnych štruktúr.

  Nízka požiarna odolnosť. Kompozitné tyče strácajú všetky svoje vlastnosti pri teplotách nad 6 tisíc. C, čo znamená, že nemôžu byť použité v budovách, na ktoré sú prezentované zvýšené požiadavky na požiarnu odolnosť.

  V prípade, že sú uvedené nevýhody uvedené, uhlíkové alebo nerezové tyče sa používajú.

  Pravidlá výpočtu

  S cieľom vytvoriť flexibilné spojenia (najmä na prevzdušňovací betón, ako je to veľmi mäkký materiál), Uplatňuje sa nasledujúci algoritmus akcií:

  • Stanoví sa veľkosť tyčí;
  • Vypočíta sa potrebné číslo.

  Dĺžka tyče nájdete pridaním parametrov hrúbky izolácie a veľkosti medzery pre vetranie. Pridajte dvojitú hromadnú veľkosť kotvy. Veľkosť rehabilitácie je 90 milimetrov a odvodnenie vetrania – 40 mm.

  Výpočtový vzorec vyzerá takto:

  L = 90 + T + 40 + 90, kde:

  T – šírka izolácie;

  L – Vypočítaná kotva.

  Túto metódu možno vypočítať, ktorá veľkosť je potrebná flexibilná komunikácia. Napríklad, s hrúbkou ohrievača v 60 mm, bude potrebná tyč 280 milimetrov.

  Keď potrebujete vypočítať, koľko prútov na posilnenie komunikácie bude potrebovať, musíte vedieť, v ktorej vzdialenosti od seba by mali byť umiestnené. Profesionálne stavitelia odporúčajú žiadanie o každé meter štvorcové tehlové murivo aspoň 4 tyče a aspoň 5 pre steny plynových blokov. V dôsledku toho, poznať oblasť stien, môžete určiť požadovaný počet materiálov vynásobením tohto indikátora na odporúčaný počet kotiev na 1 m 2.

  Pre flexibilné väzby fungujú správne, malo by byť prísne nasledovať odporúčaný priebeh práce. Správna suma a veľkosť kotiev, ktoré sa menia v závislosti od hrúbky izolácie, má druhú úlohu. Mal by brať do úvahy hĺbku ponorenia tyčiniek do dizajnu, nemalo by byť menšie ako 90 milimetrov. Iba potom, že začínajú priamo pripraviť steny na inštaláciu.

  1. Čistíte stenu zo zostávajúceho po murive rozšírenia, prachu a stavebný odpad (môžete použiť konštrukčný vysávač).
  2. Zblízka trhlín s čerstvo pripraveným riešením.
  3. Aplikujte primér a potom špeciálny kompozíciu, ktorý má antifungálne vlastnosti.
  4. Namontujte základňu pre inštaláciu flexibilných väzieb.

  Základom pre vonkajšiu stenu je výstuž a betón. Sú umiestnené do výkopu po celej dĺžke stien a ponorte 300 alebo 450 milimetrov. Výška základne nad úrovňou pozemku by mala byť najmenej 20 centimetrov.

  Zariadenie výstužnej komunikácie pre tehlové a palivové betónové steny sa líšia. Štandardné schémy platia pre murivo z tehál.

  • Pre každých 1 m 2, 4 kotvy sa uskutočňujú v švoch. Ak sa ako ohrievač používajú bane. Vlna, potom sa vzdialenosť medzi tyčkami zvyšuje na 50 centimetrov. Pri skúmaní polyuretánovej peny je „krok“ pozdĺž dĺžky steny 250 milimetrov a výška môže byť menšia alebo rovná veľkosť dosky (nie viac ako 1 meter). Okrem toho vytvárajú výstužné tyče v rohoch deformácie švov v blízkosti okna a vchodových, ako aj v rohoch a v blízkosti parapelu budovy. Stojí za to zvážiť skutočnosť, že niekedy horizontálny šev hlavnej steny sa nezhoduje s švom obkladu. V tomto prípade sa tyč flexibilného zväzku nachádza vertikálne, a potom sa pustí do malty.

  • V zariadení výstužného pásu v stenách prevzdušňovacích betónových alebo plyn-kremičitanových blokov na 1 m2 sa používajú 5 tyčiniek. Sú namontované v paralelnej polohe vzhľadom na švy obkladovej tehly. Na implementáciu, v stene plynových blokov, otvory 10 mm v priemere a dĺžka najmenej 90 milimetrov sú organizované s použitím perforátora. Potom sú dôkladne utierané z prachu a namontovaných kotiev vo vzdialenosti 50 centimetrov od seba. Potom je všetko starostlivo zamiešané malty.

  Vzdialenosť k výške a dĺžke od každej kotvy rovnako. Stojí za nezabudnutie, že prevzdušňované betónové steny potrebujú aj ďalšie výstužné zariadenie na rovnakých miestach ako tehlové štruktúry. Pre zariadenie pre ďalšie výstužné spojenia môžete znížiť krok medzi kotvami na 300 milimetrov. Vzdialenosť medzi dôkazmi a výstužným pásom je 160 milimetrov vo výške steny tváre a 12 centimetrov v dĺžke budovy.

  V každej budove sú potrebné flexibilné väzby. Zabezpečujú bezpečnosť dizajnu, jeho trvanlivosť a silu. Ak pozorujete všetky nuansy a správne vyberte výstužné tyče, môžete tieto návrhy nezávisle namontovať do steny. To ušetrí peniaze a získajte vynikajúci výsledok. Okrem toho môžete získať neoceniteľnú skúsenosť s týmito konštrukčnými prvkami.

  Prečítajte si viac o flexibilných vzťahoch, ktoré sa môžete naučiť z nižšie uvedeného videa.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár