Typy a použitie plastových debnenia

Modulárny systém debnenia je prispôsobený na konštrukciu všetkých objektov. Špeciálne štíty pomáhajú vytvoriť všetky požadované konfigurácie. Článok bude hovoriť o plastovom debnike.

Klady a zápory

Plastové debnenie má množstvo výhod:

 • Jeho univerzálnosť prispieva k uskutočneniu zaujímavého dizajnu, pretože okrem vertikálnych a horizontálnych fragmentov je možné na betónové zakrivené prvky;
 • Relatívne malá hmotnosť jednotných častí na pozadí kovových analógov uľahčuje zhromažďovanie akejkoľvek konfigurácie bez použitia zdvíhacích techník;
 • Odolnosť proti opotrebeniu umožňuje dlhodobé používanie konštrukcie, pretože nepodlieha korózii, vlhkosti, ultrafialovým lúčom a zmene teploty režimu;
 • Vynikajúca pevnosť konštrukcie zvyšuje odolnosť tlaku betónovej hmoty;
 • Použitie malého množstva mazania sa dosiahne z dôvodu, že interakcie betónovej zmesi s plastom nevyskytuje – formulár sa ľahko odstráni z akéhokoľvek povrchu;
 • Vysoká kvalita vyrobených výrobkov je spojená s hladkosťou štítov, ktoré zabezpečujú rovnomernosť hotového betónu;
 • Správna zostava zaručuje dokonalú úzkosť kĺbov a neumožňuje únik betónového roztoku;
 • Jednoduchosť povrchu čistenia po jeho odstránení dochádza v dôsledku absencie zmrazeného betónu na ňom;
 • Pri výrobe plastových debnenia sa poskytuje opakovane použiteľné použitie jeho odnímateľných možností;
 • Rýchlosť montáže je zabezpečená všestrannosťou konštrukcie, čo vám umožní rýchlo pripojiť a odstrániť formulár;
 • Presnosť veľkosti plastových výrobkov nevyžaduje montáž počas inštalácie inštalácie;
 • Účinnosť je možnosť uplatňovať pracovnú silu jedného alebo dvoch ľudí a odmietnutie celej budovy brigády a používanie špeciálnych zariadení výrazne znižuje náklady na prácu.

Nevýhody zahŕňajú relatívne malú pevnosť štítov Pri porovnaní s ich kovovým analógom, ako aj Potreba predhrievacieho dizajnu počas mrazivého počasia.

Žiadosť

Debnenie z plastového materiálu sa používa pri konštrukcii predmetov rôznych účelov. Je ideálny pre monolitickú konštrukciu. Používa sa na inštaláciu stien, stĺpcov, stropných podláh a nadácie.

Dobre zavedené výrobu špeciálnych súborov určených na ich betónov.

Rámec základu sa zhromažďuje štítmi a potom ho naleje s betónovým roztokom. Možnosť kombinácie rôznych fragmentov, ktoré sú zahrnuté, umožňuje zhromažďovať a obsadiť ložiskové steny a všetky druhy oddielov všetkých veľkostí. Štvorcové, obdĺžnikové, oválne a okrúhle stĺpce sú konštruované pomocou pripojených modulov.

Systém debnenia je široko používaný na kladenie skladieb a chodníkov v záhrade, vytvoriť betónové bazény. Formácia moderného návrhu krajiny nerobí bez použitia plastovej debnenia.

Názory

Klasifikácia konfigurácie plastových debnenia je určená množstvom značiek.

V rozsahu pôsobnosti sa takéto typy rozlišujú: \ t

 • Univerzálne sady používané na vzpieranie základov, stenových panelov, trás a rôznych jumperov;
 • nastaví na inštaláciu rôznych stĺpcov;
 • Modulárne štruktúry určené na výrobu podlahov medzi podlahami;
 • Zariadenia na odlievanie curvilinearového povrchu, vrátane flexibilných a polomerov.

Pri povahe demontáže je známa rozdelenie na dva hlavné typy.

 • Valný Dizajn naznačuje, že na konci práce zostane neoddeliteľnou súčasťou budovy. Bunková štruktúra pomáha odolať ťažkej betónovej hmoty. Takéto debnenie je účinné pre monolitickú stavbu steny. A tiež sa teší vo veľkom dopyte na kladenie nadácie. Návrhy tohto typu studne zapadá do plastového poteru. Je to, čo umožňuje kombinovať plast s preglejkou, bridlicovou, drevotrieskou doskou a inými materiálmi.

 • Odnímateľný Plastové debnenie blokov sú široko používané v stavebníctve. Sú vybavené rotačnými rukoväťami, čo umožňuje umiestniť podrobnosti o moduloch v akýchkoľvek smeroch. Všestrannosť tohto druhu rozširuje rozsah pôsobnosti. Pri výrobe odnímateľných štítov, Fanerunu najčastejšie používa. Po tuhnutí betónu sa vyčistí odnímateľná forma. V budúcnosti sa opakovane používa.

Technológia Montaja

Montážna plastová debnenie sa vykonáva podľa špecifickej schémy. Ona je krásna Ľahký. Spočiatku je potrebné umiestniť stavenisko do poriadku: Môžeme vymazať územie, vezmime celý odpad a rozptýliť povrch. Potom musíte pripraviť samotný dizajn, ktorej vnútorná časť by mala byť dobre vyčistená. Debnenie musí byť inštalované hladko a vysokú kvalitu, takže v budúcom zmrštení nie je provokované zakrivenie stenových panelov. Hoci plastové fragmenty nie sú náchylné na ohnuté, ale je možné zmeniť uhol sklonu.

Namontujte demontovanú debnenie na schéme, ktorá sa naň aplikuje, ktorá zahŕňa montáž dizajnu. Vykonáva sa typ dizajnéra pre deti. Spojenie štítov sa vyskytuje s použitím kovových upevňovacích prvkov. Sú liečené mazivom na vytvorenie klzného povrchu. Je veľmi dôležité skontrolovať kvalitu budovy. Rám sa potom naleje do betónového roztoku.

Ak je práca vykonaná na otvorenom priestore pri teplote mínus, potom sa vyžadujú predhrievanie panelov.

Pri výrobe monolitického nadácie pomocou lúča debnenia, na prvom mieste je základom budúcej budovy. Posilniť dizajn zvyčajne vystuženie sklolaminátu. Potom sú intervaly medzi stenami debnenia naplnené betónom. Výška výplne by nemala byť nad meračom. Práca sa vykonáva v etapách. Ak používate vymeniteľnú formu, potom sa počas týždňa vyčistí. Záleží na pevnosti betónu. Mala by byť najmenej 70%. Potom je priestor zbavený betónových častíc a iných odpadkov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: