Urobíme pasce pre muchy a strety

Leto je najdočnejší čas roka, je to všetko, s výnimkou škodlivého hmyzu, ktorý sa zobudí v prvých teplých dňoch. Letí a strety začínajú vyplniť dvory a domy, dráždi obyvateľov s ich prítomnosťou. Opäté bzučanie je len menšie nepríjemnosti v porovnaní so skutočnosťou, že lietajúci hmyz prenesie nebezpečné choroby a nečistoty na ich labkách. Poškodenie z týchto nepríjemných tvorov sa môže znížiť samoobslužnými pascami, ktoré budú diskutované v tomto článku.

Čo potrebuješ?

Ak chcete urobiť pascu s vlastnými rukami, najprv sa musíte rozhodnúť o návnade, pretože každý druh okrídlových škodcov priťahuje rôzne potraviny. Zvážte viac typov potravín a odrôd muchy, ktoré priťahujú.

 • Zeleninový odpad. Takýto druh potravín zahŕňa cukor, kvass, med, pivo, roztrhané ovocie a džem. Vôňa blinkových produktov priťahuje odlišný hmyz: ovocné muchy a muchy, ako sú držofily alebo médiá. Pre ovocný hmyz zvyčajne žijú kŕdle v záhradách, obývajú ich počas dozrievania ovocia. Droznoofil Láska voňavé med a cukor.
 • Rozklady mäsa a životne dôležité výrobky. Ostrý nepríjemný zápach rozkladu priťahuje útvar a toky. Tieto veľké hmyzie sú rôzne farby: šedá, modrá a zelená. Najčastejšie sa nachádzajú v blízkosti mäsových obchodov, na pouličných toaletách a budovách pre hospodárske zvieratá. Rotujúce mäso, hnoj a ryby – vhodná návnada pre callipheres a sarkofhogidy.
 • Ľudská krv alebo dobytok. Krvné osi zahŕňajú jesenné šibenie, zázraky a slepé. Obdobie najväčšej aktivity takéhoto hmyzu je posledný mesiac leta, v tomto čase okrídlené škodcovia spolu s komátormi a poludy sú veľmi naštvaní ľudia. Pre krvné muchy je potrebná nezvyčajná návnada – mala by mať teplo alebo vôňu tela.
 • Akékoľvek jedlo. Synantropické mušky zahŕňajú synantášky – môžu zostať v domácnostiach a apartmánoch bez ohľadu na čas roka. Ľudí, ktorí sú známe ako domáce muchy alebo vnútorné. V dávke okrídlených chýb môžu zahŕňať akékoľvek ľudské jedlo: ryby, mäso, mliečne výrobky, sladké a múky. Na rozdiel od krvného udržiavania, domáce hmyz nemôžu uhryznúť osobu, ale nenarazia na kožu na koži a lízať pot alebo piť krv z malých rán. Pasca pre také muchy môže obsahovať rôzne návnady, hlavnú vec – musia vylisovať atraktívny zápach.

Keď ste sa rozhodli pre návnadu, musíte zásobovať materiál na výrobu pascí doma. Princíp práce v domácich pascí je vždy rovnaký: Mengy sú ľahko lietajúce do pasce, ale nemôže sa dostať von. Aby sme vytvorili najbežnejšiu položku položky pre nepríjemný moshcar sám, najčastejšie predmety pre domácnosť sú vhodné: okuliare, plastové fľaše, banky a dokonca bežnú pásku.

Výber materiálu pre pascu závisí od toho, kde budete mať: v spálni, v kuchyni alebo v altánku na ulici.

Typ návnady bude závisieť aj od miesta, pretože nikto nebude mať rád vôňu zhnitých rýb v byte.

Jednoduché pasce

Domáce pasce – vynikajúca alternatíva k zakúpeným chemikáliám a fumigátorom, z ktorých ľudia často začína bolesť hlavy alebo alergie. Okrem, Je to vždy príjemné urobiť niečo užitočné s vlastnými rukami a potom sledovať, ako to funguje efektívne. Trapa, ktorá sa nachádza v dome, musí mať kompaktnú veľkosť a nie príliš škaredý zápach, a ulica návnada môže byť väčšia a „voňavá“, takže sudcovia a muchy ich venovali svoju pozornosť.

Prečítajte si viac  Betón M200

Urobte si drone na nepríjemné bzučanie škodcov veľmi jednoduché, stačí dodržiavať jeden všeobecný princíp práce – Dizajn by mal byť taký, že muchy ľahko prenikli do návnady a nemohli sa dostať z západnej. Zvážte niektoré z najjednoduchších spôsobov, ako vytvoriť pasce.

Z plastovej fľaše

V modernom svete, príroda v globálnom meradle trpí znečistením plastovým odpadom, toľko ľudí hľadá spôsoby, ako opätovne použiť kontajnery z takéhoto materiálu. Fľaše sa ľahko stanú surovín pre najčistejšie veci: vnútorné vázy, školské remeslá a kŕmne vtákov. Niektoré typy tankov môžu byť recyklované, ale môžu dať druhý život s nádobou z pod sódou, môžete iný spôsob – urobiť pascu na hmyz.

Na nezávisle vytvorte pascu, budete musieť pripraviť potrebné komponenty:

 • Plastová fľaša – nádoba na pasce;
 • Nožnice alebo nôž – potrebný na rezanie fľaše;
 • Voda, cukor, droždie a med – návnada pre muchy a strety.

Všetky tieto položky a produkty sú v každom dome, nebudú ťažké nájsť. Keď je všetko pripravené, prejdite na výrobu pasce, po jednoduchom inštrukcii.

 • S pomocou noža alebo nožnice, odrežte vrchol z fľaše, ustupuje z krku približne celej veľkosti plavidla.
 • Načítajte zástrčku – to nebude potrebovať. Môže sa použiť na iné účely.
 • V spodnej časti budúcej trapiale vytočte malé množstvo vody.
 • Pridajte 1 polievkovú lyžicu cukru, 1 lyžičku medu a nalejte jej sáčok kvasiniek do neho.
 • Návnada dôkladne mix na homogénnu hmotu.
 • Teraz si vyberte vrch nádoby a vložte ho do dolnej polovice krku dole – takže sa neberie do voňavej návnady (pre 1-2 cm).
 • Môžete dodatočne zabaliť pascu v papieri, zanechať vrchol otvorený, potom to bude atraktívne aj pre komáre.

Hotová pasca je pomerne efektívna – široký krk umožňuje dokonca veľké okrídlené osoby preniknúť do sladkého obsahu. Avšak, malá vzdialenosť k návnade im nedovoľuje, aby sa dostali von – zostávajú medzi hornou a dolnou časťou nádoby alebo sa utopia v lepiacom tekutine. Tak, že hmyz vnútri kaviarne nie sú nudí bzučaním, môžete pridať do insekticídového roztoku – potom chytený Drozofily, kolesá alebo muchy budú rýchlo riadiť.

Cappana z plastovej fľaše má jednu nevýhodu – ak sú mačky alebo deti naklonené, obsah lepidla sa objaví a rozmazaní. Aby neboli pravidelne utrieť celý apartmán s handričkou, odporúča sa dať pascu na samote.

Môžete tiež použiť alternatívnu návnadu vo forme šikmých produktov: mäso, ryby alebo ovocie.

Z sklárskych bánk

Tento typ pasce je určený pre Drozpofyl a muchy, hlavný hmyz veľmi zriedka spadajú do takejto pasce. Aby ste nezávisle vytvorili kvapky tohto typu, budete potrebovať niekoľko vecí:

 • Sklenená nádoba, ktorá slúži ako kontajner na návnadu;
 • Plastový alebo domáci papierový lievik, ktorý sa zhoduje s výstrihom sklenenej nádoby s priemerom;
 • Scotch alebo páska – je potrebné spoľahlivo opraviť lievik;
 • Primaka vo forme nechutného ovocia alebo orezávanie zeleniny.
Prečítajte si viac  Brána a bránka z profilu

Výroba pasce je veľmi jednoduchá: Dajte nádobu do nádoby, vložte lievik do krku tak, aby sa nos nedotýka sa návnady, potom sa produkt upevnite na škótko. Tento dizajn je veľmi pohodlný – to nemusí sa skrývať od zvierat. Ak je sklenená nádoba naklonená, jeho obsah nebude zlomený, ako lepkavý roztok vody s cukrom a medom. Z hľadiska efektívnosti banky s jemnosťou, je stále nižšia ako západná z plastovej fľaše – cez lievik na ovocie preniká do mnohých plytkých moshcárov, ale ovocie zeleniny a oslepujúceho veľmi zriedka venuje pozornosť breh. Počas dňa môže jednoduchá návnada prilákať viac ako 3-4 muchy.

Z plastovej nádoby

Táto možnosť je skvelá pre chytanie držofilu a malých muchy, pretože pasca naznačuje vytvorenie malých otvorov, v ktorých môžu preniknúť len malé osoby. Na výrobu pasce budete potrebovať:

 • Hlboká nádoba alebo plastové sklo;
 • Potravinársky film;
 • Malý džem.

Spôsob výroby pasce veľmi jednoduché.

 • V kontajneri umiestnite zasekciu – jedna polievková lyžica bude stačiť.
 • Nakrájajte riad zhora zhora s jednou vrstvou potravinovej fólie a bezpečne ho uzamknite, okraje okolo plavidla. Vďaka lepkavosti filmu nebudete musieť dodatočne upevniť so škótou.
 • Vo filme s pomocou zápasu vytvorte 4-5 malých otvorov, cez ktoré preniknú sondy preniknúť do návnady.

Do domácej lepkavej pásky

V obchodných predajniach a supermarketoch sa špeciálne lepkavé pásky na chytanie letíky predávajú po celý rok, ale keď nie ste doma, potom hlava je skórovaná úplne odlišnými problémami. Okrem toho, ak sa lietanie náhle rozhodli prebudiť sa vo vašej domácnosti uprostred zimy, store na suchý zips môže byť oneskorený a sušený. Pre takýchto nezrozumiteľných hostí, môžete urobiť lepkavú pascu s vlastnými rukami. Pripravte všetky potrebné materiály:

 • tučný papier, ktorý sa nebude rozliať vlhkosťou;
 • Rózika a ricínový olej – v kombinácii z nich, ukazuje vynikajúce lepidlo;
 • brúsiť na lepidlo;
 • Háčik alebo hrubý závit;
 • Džem pre návnadu.

Pripravte všetky potrebné časti pasce, môžete začať vytvárať pásku – pre toto sledujte jednoduchú inštrukciu.

 • Na miešanie oleja a rohože pripravte vodný kúpeľ.
 • V zahriatej parnej nádobe, umiestnite 2 polievkové lyžice ricínového oleja a 1 polievkovú lyžicu Rosin.
 • Pridajte polovicu lyžičky voňavého džemu – sladká vôňa z pásky priťahuje hmyz.
 • Husté listy papiera na rozrezanie pásu nie viac ako 4-6 cm.
 • Na jednej strane urobte malý otvor pre háčik alebo slučku z nití na hárku. Je potrebné, aby sa pasca mohla ľahko pozastaviť. Môžete tiež použiť clothespin alebo spojivo.
 • Pomocou kefy, starostlivo aplikujte lepiacu hmotu na oboch stranách každého pásu, pričom upevňovací priestor nekrytý.
 • Ready Ribbons visieť v blízkosti miest klastra letí a políc.
Prečítajte si viac  Všetko, čo potrebujete vedieť o klastrov nábytku

Domáce lepkavé pruhy fungujú tak efektívne ako hotový tovar na skladoch. Lepiaca vrstva na papieri je pomerne silná, takže buďte opatrní, výber miesta pre pascu, – vlasy sa veľmi ľahko prilepeli k roztoku Rosínu a ricínového oleja.

Aby sa nezachytili vo vašej vlastnej pasce, visieť, ako je uvedené vyššie.

Niekedy ľudia vykazujú neuveriteľnú vynaliezavosť, snaží sa zachrániť svoj domov z nepohodlia škodcov. Kedy vydržať bzučanie sa stáva neznesiteľne, niektorí remeselníci robia pasce z škótskej. Sticky polyetylénové pásky sa držia lustre, odkvapov a dokonca aj na strop. Ak hmyz sedí na tomto povrchu, sú so 100% pravdepodobnosťou pevne, ale vôňa lepidla nepritia pozornosť.

Metóda je extrémne opatrenie, keď neexistuje iná cesta von, pretože škótska nemôže držať veľa muchy pre seba – on sa rozbije a klesá. V najlepšej dobe, lepkavá páska bude na podlahe, v najhoršom prípade – na hlave, držať sa vlasov. Slim páska nie je vôbec vhodná na vytvorenie pasce: jeho hmotnosť chýba, aby visel rovno, a otočil sa v špirále, čím sa znižuje šance na úlovok muchy.

Ak ste si vybrali pásku ako západné pre okrídlené škodcov, dávajte prednosť širokým a tesným prúžkom. NEPOUŽÍVAJTE lepiacu pásku (nie viac ako 10-15 cm), inak pasca nebude stáť svoju vlastnú hmotnosť a klesá. Tiež nezabudnite na lepkavé stopy, ktoré zostávajú z lepidla – nainštalujte na západ na miesta, ktoré budú ľahko pranie.

Tipy na použitie

     Efektívnosť pascí pre muchy sa zvýši, ak používate niekoľko rôznych typov súčasne. Keď je veľa hmyzu, je najlepšie urobiť niekoľko kopov každého typu a nainštalovať ich vo všetkých izbách alebo distribuovať záhradu. Kvapiny hedds, Drozpofyl a Cidges sa môžu vykonávať v noci, vybavenie kabíny v malých lucerny alebo ultrafialových lampách.

     Ak majú okrížené škodcovia možnosť jesť niečo mimo pasce, návnada nebude za nich úroku zamýšľať, takže nenechávajte jedlo vonku. Letí a muchy sa začne záujem o ťažko dostupné pochúťky len vtedy, keď nemajú inú voľbu.

     Ako urobiť pascu pre muchy si to sami, pozrite sa na video.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: