Veľkosť jednorazových čiarových tehál

Bez ohľadu na to, že moderný stavebný trh predstavuje veľké množstvo materiálov, tehál je rovnako ako pred amatérmi stavitelia a profesionáli. Toto dobré, s dlhou životnosťou a viacúčelovým materiálom má niekoľko štandardných rozmerov.

V rovnakej dobe, najväčší dopyt po výstavbe a dekorácii budov má rozmery jednorazovej tehly, čo je významné úspory pri použití.

Rozmery podľa normy

Hlavný moment štandardizácie veľkostí tehál sú nasledujúce proporcie 1: 1/2: 1/4. Tento pomer strán je optimálny pre jeho murivo s otáčaním priečnych a pozdĺžne umiestnenie. V individuálnej konštrukcii je dopyt zvolený z tehál, jeho spotreba na 1 m³ muriva má 513 kusov.

Podľa štátnych noriem dostupných na území Ruskej federácie je veľkosť štandardného produktu rovná:

 • 25 centimetrov;
 • 12 centimetrov v šírke;
 • 6,5 centimetrov na výšku.

  Okrem jednej tehly, stavebné materiály trhu ponúka iné odrody veľkostí:

  • raz;
  • double.

   Jednohodinové stavebné materiály sa začali vyrábať počas časov industrializácie krajiny na urýchlenie tempa výstavby. Štandardná konzumácia tehál je 318 kusov za 1 m³. Charakteristickým indikátorom polodejového produktu je pridaná výška, nasledujúce štandardné parametre produktu sú definované GOST:

   • 25 centimetrov;
   • 12 centimetrov v šírke;
   • 8.8 Centimetre na výšku.

   Tehlový Dvojité, ktoré majú rovnaké 25 centimetrov v dĺžke a 12 centimetrov na šírku, má výšku 13,8 centimetrov. Na základe značných veľkostí, aby sa znížila hmotnosť dvojitého tehlu produktu, zvyčajne vyrábala dutá. Rozsiahle sa vykonáva v rôznych oblastiach výstavby. Produkty s pridanými výškami na výstavbu občianskych aj priemyselných zariadení.

   Rozmery „ACTEPORKS“ IN 1 CUBE. M

   Ako už vieme, jednorazové tehly vyniká pre väčšiu výšku. Táto kategória zahŕňa silikátové (biele) produkty, ktoré sa vykonávajú, keď sa vyžaduje, aby výrazne urýchlili obdobie výstavby štruktúry. Steny vykonávané z podobného materiálu nemajú špeciálnu atraktívnosť, pretože sú oddelené.

   Prečítajte si viac  Stena Penoplex® - efektívne riešenie pre omietku fasády

   Typické rozmery bielej tehly – 250x120x88 mm. Objem tohto produktu sa rovná 2640 kubickým centimetrom, v dôsledku čoho 1 m³ je 379 kusov.

   Ak musí byť stavebné práce dokončené v extrémne krátkom čase, aplikuje sa dvojnásobná tehla.

   Jeho rozmery 250x120x138 a objem jednej tehly je 4140 kubických centimetrov. 1 m³ obsahuje 255 produktov tohto druhu.

   Ako si vybrať materiál pre fasádu?

   Všetky vzorky výrobkov na tvárnenie sa medzi sebou líšia výrobnou technikou a komponentmi zahrnutými v štruktúre. V skutočnosti to ovplyvňuje počiatočný výsledok z dôvodu charakteristík materiálu a jeho vonkajšieho vzhľadu.

   Odrody dokončovacie tehly

   Trh stavebných materiálov má tieto typy tehál:

   • biely (kremičitan);
   • keramika;
   • slinku;
   • Tehlové ťažko lisovanie.

   Každý z nich má svoje výhody a nevýhody.

   Silikát

   Podobné produkty sa často používajú na vonkajšie dekorácie, pretože náklady na materiál je jednou z najdostupnejších. Výrobná technika je, že roztok vápna, kremenného piesku a špeciálnych komponentov prechádza suchým lisovaním hladkým zvýšením teploty.

   Štandardná farba pre túto možnosť – biela, ale pri pridávaní farby sa ukazuje rôznorodejší dekoratívny komponent.

   Plusy silikátových tehál sú.

   • Odolnosť proti mrazu. Tehla je schopná preniesť obrovské množstvo slučiek a rozmrazovania cyklov.
   • Bezpečnosť. Štruktúra, metódy, techniky a postupnosť výroby nemajú vplyv na životné prostredie, v dôsledku tohto výrobku nemajú negatívny vplyv na zdravie.
   • Dostupnosť. Toto je najvýhodnejší materiál z dostupného.
   • Optimálna sila. Výsledný povrch je schopný prenášať všetky druhy počasia, ak je správne murivo.

   Spomenieme sa o nedostatkoch.

   1. Slušná hmotnosť. Vďaka tomu, na ktoré sa zaťaženie nadácie zvýši, ako výsledok, na vykonanie povrchu obkladu s kremičitanovým tehlom, musí byť štruktúra dôkladne posilnená.
   2. Malé vizuálne odvolanie. Materiál nemá textúru a aj farbivo nedáva potrebný výsledok.
   3. Tepelná vodivosť. Táto vlastnosť tohto produktu je vysoká, v dôsledku toho, s komplexnými klimatickými podmienkami, je potrebná ďalšia izolácia.
   Prečítajte si viac  Všetko o generátoroch benzínu "Vesper"

   Keramický

   Tento produkt je hlavným konkurentom vyššie uvedeného, ​​takže je často o otázke, ktoré tehly sú lepšie: keramický alebo biely (kremičitan). Samozrejme, je ťažšie vyrábať keramiku, ťažkosti je zvoliť ponorené suroviny. Na výrobu sa aplikuje iba vysoko kvalitná hlinka s malými nečistotami iných zložiek. Vzhľadom k tomu, farba materiálu je často červená, konečný produkt sa získa len táto farba, ale iné odrody sa stretávajú.

   V prípade potreby môžu byť počiatočné suroviny natreté. Spôsob výroby je, že hmotnosť je prvá tvarovaná, potom sa posiela na silne vyhrievanú rúru. V skutočnosti, úroveň kvality výrobku výrobku závisí od správneho prípravy zmesi a praženia.

   Tehla by mala mať hlbokú červenú farbu s hnedastým nádychom a slabým štrajkom by sa malo počuť konkrétne zvonenie. Treba mať na pamäti, že aj menšie porušovanie technológií vytvárajú manželstvo. Podobné chyby môžu byť inštalované vizuálne.

   Ak má produkt spálený zón, bol destilovaný pri vysokých teplotách, tehla sa zlomí. V prípade nedostatočnej teploty a nevýhody času praženia, vychádza z vyblednutých, má vysokú absorpciu vlhkosti, nie je stánok, keď hit.

   Výhody sú také.

   1. Exteriérový vzhľad. Keramické tehly sa môže líšiť vo farbe, rozmeroch a konfiguráciách. To prispieva k realizácii rôznych cieľových úloh.
   2. Život. Trvanlivosť povrchu, implementovaná z tohto produktu, sa vypočíta ani jeden desiate roky.
   3. Zvuková a tepelná izolácia. Výrobok dokonale drží teplo, chráni pred prenikaním zahraničného hluku a chladu.

   Jediný mínus je porušením výrobných techník. Preto, nákup produktov, musíte venovať osobitnú pozornosť priamo tejto okolnosti.

   Hard Lisovanie (Hyperpress)

   Podobný dekoratívny výrobok má povrch, vo väčšej miere blízko prírodného kameňa. Na výrobu sa používa frakcia prírodných materiálov, cementov, škrupín a pigmentových minerálov. Zmes sa lisuje a vystavuje veľkým teplotám.

   Prečítajte si viac  Tepelný tehlový dom s PENOPELEX®

   Vo čelnom tehli tvrdého lisovania, mnohé výhody: trvanlivosť a dlhá životnosť, povlak výborne prenesie veľký počet cyklov zmeny teploty. Ale kvôli značnej hmotnosti a vysoké náklady nemá výrobok veľký dopyt.

   Cinker

   On čiastočne vyzerá ako keramika, ale na jeho výrobu sa používa viac žiaruvzdorného vzhľadu hlinku a streľba sa vykonáva pri mimoriadne vysokých teplotách. Vďaka tomu získava produkt vynikajúce ochranné a dekoratívne vlastnosti. To však ovplyvňuje aj konečnú cenu: výrazne sa zvyšuje.

   Externá povrchová úprava sa často vykonáva pomocou dlaždíc pod tehlou, čo je výrazne lacnejšie a ľahšie oddeliť povrch.

   Čo je lepšie?

   Pri výbere povlaku pre fasádu je potrebné pripomenúť, že hlavní konkurenti sú keramické a silikátové druhy. Oba odrody sú pomerne populárne, ale prvý je zvýraznený.

   To možno vysvetliť svojimi pozitívnymi vlastnosťami.

   • technické údaje. Materiál je vysoká pevnosť a má malý indikátor absorpcie vlhkosti. Vynikajúci tolerovať viac ako 130 mráz a rozmrazovacích cyklov, lemovaná konštrukcia dostane dlhú životnosť.
   • Tepelné izolačné vlastnosti. Keramika nielen neumožňuje chlad a udržiava teplo, ale tiež prispieva k tvorbe priaznivého mikroklímu vo vnútri stavby.
   • Minimálne zaťaženie na základni. Ak nájdete optimálnu možnosť, zníži zaťaženie na dizajne.
   • Dekoratívnosť. Vyrába sa veľký počet typov, ktoré sa líšia sfarbením, konfiguráciou a textúrou.

   Výberom silikát a keramiky bude najlepšou možnosťou dobrou keramikou.

   Silicat má len jednu výhodu nad keramikou – nižšie náklady. S prirodzene, s obmedzeným rozpočtom to bude optimálne riešenie. A potrebný vizuálny výsledok možno dosiahnuť farbením povrchu, napríklad v smotane, marhule, broskyňovej, svetlom žltej a t. D.

   V ďalšom videu nájdete niekoľko tipov na výber tehál na tvár.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: