Veľkosti silikátových tehál

Silikátové tehly je veľmi populárny a v dopyte stavebný materiál, z ktorého môžete vybudovať rôzne budovy. Vyznačuje sa vysokou pevnosťou, pre ktorú si to vybrali mnohí kupujúci. Pri výbere tohto stavebného materiálu je však veľmi dôležité zohľadniť jeho rozmerové parametre. Dnes budeme podrobne analyzovať, s niektorými rozmermi sa vyrába silikátové tehly.

technické údaje

Silikátové tehly má určité technické vlastnosti, ktoré nie sú menej dôležité ako rozmerové parametre. Mali by byť tiež na pamäti pri výbere tohto materiálu. Hlavné charakteristiky kremičitanu sú:

 • Úroveň pevnosti, ktorá predstavuje 150 kgf / cm2;
 • Stupeň vlhkosti je 9,4%;
 • Priemerná hmotnosť – 3,2 kg;
 • Odolnosť voči mrazom a nízkym teplotám – 35;
 • Úroveň hustoty od 1600 do 1900 kg / m. kubický.; \ T
 • Percento vlhkosti v týchto materiáloch je 4;
 • Dovolenka vlhkosť – 20%;
 • Koeficient tepelnej vodivosti za prevádzkových podmienok – 0,85;
 • Úroveň odporu mrazu – od F25 až F35.

Klady a zápory

Pozitívne vlastnosti tohto populárneho stavebného materiálu možno pripísať:

 • Bezpečnosť životného prostredia – ako súčasť silikátových tehál nie sú žiadne nebezpečné a škodlivé zložky, ktoré negatívne ovplyvňujú ľudské zdravie alebo životné prostredie ako celok;
 • Vysoká pevnostná vlastnosti – Poškodenie Silikátové tehly je pomerne ťažké, ak sa vykonáva pomocou technológie a využívanie vysoko kvalitných surovín;
 • Dobré zvukové izolačné vlastnosti – v budovách zo silikátovej tehly Neexistuje žiadny extra hluk z ulice, pretože tento stavebný materiál má väčšiu hustotu;
 • Rôzne farebné schémy – na predaj Je možné splniť nielen štandardný biely silikát, ale aj červené alebo žlté tehly (rôzne farby stavebných materiálov sa získajú v dôsledku pridania rôznych pigmentových zložiek počas výroby rôznych pigmentových zložiek);
 • Odolnosť voči teplotným skokom – kremičitana sa nebojí zmeny v teplotných režimoch, aj keď sa vyskytnú v krátkom čase;
 • Nie sú zlé vlastnosti priepustnosti pár – kvôli tejto kvalite, budovy z kremičitanu „dýchať“ a byť v nich pohodlné;
 • Možnosť kombinácie s akýmikoľvek riešeniami – do práce so silikátovým tehálom nemusíte hľadať špeciálne muriva – takéto stavitelia sú kompatibilné s akýmikoľvek výrobkami;
 • Správna geometria – kvalitatívne vykonaná silikátová tehál sa vyznačuje dobrou geometriou, čo je dôvod, prečo je v prevádzke jednoduchý a poddajný;
 • Dostupné náklady – silikátové tehly – veľmi cenovo dostupný a lacný materiál, ktorý sa nachádza v mnohých predajniach.
Prečítajte si viac  Vlastnosti a typy keramzit betonárnych blokov

Pri výbere tohto stavebného materiálu je veľmi dôležité mať na pamäti ďalšiu svoju charakteristickú kvalitu – hydrofóbnosť. Táto charakteristika sa zvyčajne označuje ako nedostatky kremičitanu. Podobná tehla silne absorbuje vlhkosť zničujúce pre neho. Z tohto dôvodu je silikát zakázaný na fasády fasádnych základní budov – v takýchto podmienkach tieto stavebné materiály rýchlo prichádzajú do nepatrnej časti, pretože budú podliehať negatívnemu vplyvu atmosférických zrážok.

Okrem toho je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že kremičitanové tehly akejkoľvek veľkosti je charakterizované vysokou tepelnou vodivosťou a má pôsobivú hmotnosť, pretože to nie je tak jednoduché pracovať s týmto materiálom. Keďže kremičitan má malé veľkosti, ide dosť veľa ku konštrukcii jednej alebo inej štruktúry, a to nie je vždy ekonomicky výhodné. Áno, a riešenie muriva v takejto situácii ide.

Názory

Existujú dve hlavné odrody populárnych spotrebiteľov silikátových tehál. Zoznámte sa s nimi bližšie.

 • Očividný. Takéto stavebné materiály sú vyrobené v rôznych farbách (najčastejšie sú štandardné biele možnosti). V štruktúre plnohodnotných tehál nie sú žiadne dutiny a bunky. Takéto materiály sú hustšie a odolné voči opotrebeniu, čo ovplyvňuje ich životnosť. Avšak hmotnosť produktov plného rozsahu je pôsobivejšia.

 • Dutina. Takéto tehly sú vyrobené z nepravidelností a dutín v štruktúre. Z dutého silikátu sa získajú vysoko kvalitné stenové štruktúry malej hrúbky. Stojí tiež za zmienku, že takéto výrobky majú vynikajúce tepelné vlastnosti, z ktorých sa získajú teplé obydlia, v ktorých je zachovaná pohodlná mikroklíma.

Často duté tehly kúpiť na výstavbu rôznych sodíkovej scenérie.

Štandardná veľkosť

Dnes môžete nájsť mnoho rôznych silikátových tehál, inak nielen úrovňou hustoty, ale aj rozmerových parametrov. Takže štandardné produkty z tej istej kategórie sú považované za normu (1 nf). Tieto možnosti majú optimálne rozmery (250x120x65 mm), vďaka čomu je vhodné pracovať s nimi.

Prečítajte si viac  Všetko o honda generátory

Okrem najobľúbenejších single, stále jednorazových tehál, ktorých rozmery sú 250x120x88 mm a dvojité silikátové stavebné materiály s rozmermi 250x120x138 mm, majú väčšiu hmotnosť a hmotnostné percento.

Dĺžka

Štandardná dĺžka silikátovej tehly nezávisí od jeho typu (jednorazové, duálne alebo jednotné). Parametre dĺžky rôznych výrobkov je teda rovnaká hodnota – 250 mm.

Ak hovoríme o tzv. Bloku, potom jeho dĺžka začne od 250 mm. Stavebné materiály majú podobné parametre.

Výška

Pri výbere lacných silikátových tehál je potrebné mať na pamäti parameter ich výšky (šírka). Vyberte produkty s takýmito parametrami:

 • Jednotlivé tehly sa vyrábajú vo výške 65 mm;
 • polovica má výšku 88 mm;
 • Dvojité bloky sú vyrobené s výškou 138 mm (tieto varianty sú zhrubnuté a sú hustšie a ťažké).

Šírka

Silikátové tehly rôznych kategórií sa líšia len na výšku a dĺžku a šírku sú to isté. Štandardná šírka je 120 mm.

Samozrejme, spotrebitelia majú možnosť nakupovať tehly s neštandardnými rozmerovými parametrami. Podobné produkty sú vyrobené na objednávku. Často stoja drahšie, ale v dôsledku toho kupujúci dostane ideálne stavebné materiály, ktoré spĺňajú všetky potrebné požiadavky.

Hmotnostný produkt

Výber vhodnej dávky vysoko kvalitných silikátových tehál, mal by sa brať do úvahy nielen jeho dĺžku, šírku a výšku, ale aj hmotnosť. Táto vlastnosť priamo závisí od konkrétneho typu stavebného materiálu. Tam sú modely s takou hmotou:

 • Silikátové jednotlivé tehly majú hmotnosť 3,7 kg;
 • Silikátové pol-a-pol plnohodnotné produkty sa vyrábajú s hmotnosťou získajú značku 5 kg;
 • Silikátové polureaté materiály s dutinami v ich štruktúre (duté) sa vyrábajú s hmotnosťou 3,9 kg;
 • Silikátové dvojité duté tehly majú hmotnosť 5,8 kg;
 • Jednotlivé tehly s dutinami sa vyrábajú s hmotnosťou 3,2 kg;
 • Silikátové reliéfne odrody majú hmotnosť 4,1 kg;
 • Krycie odrody sú zvyčajne vyrobené s hmotnosťou 2,5 kg;
 • Viacfarebné silikátové tehly (tváre) sa líšia vážiacim 5 kg (štandard).

Rozmery stavebných materiálov na Kube

Pred prechodom na jednu alebo iné stavebné práce je potrebné pripomenúť, že kocka horolezeckých tehál je parametrom dĺžky steny štruktúry, vynásobený jeho hrúbkou a výškou. S nezávislými uskutočňovaním takýchto výpočtov, najťažšie pochopiť, čo je hrúbka muriva, ak je zablokovaná na oboch stranách. V podstate, pri výpočte kocky silikátového muriva, je uvedený parameter šírky, ktorý je 51 cm (taká murárska je považovaná za najbežnejšie – v 2 tehál). Preto pri počítaní tehlového muriva v štvorcových alebo kubických metroch, musíte vedieť, ktorý konkrétny typ muriva sa plánuje použiť.

Prečítajte si viac  Koľko váži slaglob?

Ak považujeme priemernú spotrebu rôznych dimenzionálnych silikátových tehál v kocku alebo štvorcovom meter, potom môžete prísť na nasledujúce hodnoty:

 • V kubickom murárskom merači bude obsahovať 394 tehál, ak berieme do úvahy rozpustné švy (s výnimkou švov – 512 kusov);
 • Jednorazová tehla v jednom kubickom muriveku je 302 kusov s rozpustenými švami (ak nie je brať do úvahy švy – 378 kusov);
 • Dvojité tehlové bloky v jednom kubickom murivemetrom bude 200 kusov berúc do úvahy švy (okrem švov – 242 kusov).

Užitočné poradenstvo

Výber vhodnej silikátovej tehly alebo plyn-kremičitanový blok, je mimoriadne dôležité venovať pozornosť svojej veľkosti a na označovaní. Ak si kúpite nevhodné stavebné materiály, rýchlo sa dostanú do disrepair a nebudú stáť zaťaženie prenášané na nich.

Silikátové tehly sa môže použiť na ďalšie úpravy v procese dokončenia stavebných prác. Môže to byť napríklad štruktúra, pri príprave, ktorej sa použil tehlové tehly alebo blok silikátového silikátu. Pre obklady zvyčajne používajú stavebné materiály M150 značky.

Výber vysoko kvalitnej silikátovej tehly, je dôležité venovať pozornosť kvalite jeho výroby. Tento stavebný materiál by nemal byť čipy, praskliny alebo hlboké škrabance. Je nepravdepodobné, že by takéto výrobky mohli dlhodobo slúžiť, najmä ak podliehajú impozantným zaťaženiam.

Pri výbere vhodného kremičitanu by sa malo spoliehať len na najvhodnejšie rozmery. Dokonca aj malé odchýlky sú tu neprijateľné.

Silikátové tehly sa neodporúča používať, ak plánujete vybudovať pozemný dizajn. Na výrobu takýchto štruktúr je lepšie používať stavebné materiály z keramiky.

V ďalšom videu čakáte na výhody a nevýhody silikátových tehál.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: