Všetko o experimentálnych materiáloch

Vedieť, aké je – experimentálne materiály a ako konkrétne sú aplikované, dôležité pre všetkých vývojárov. Len pochopenie všetkého o experimentálnych materiáloch, môžete odstrániť mnoho problémov a šikovne aplikovať takéto výrobky. Každý z nich má svoj vlastný špecifický kruh riešených úloh.

Čo to je?

Príbeh o stavebných experimentálnych materiáloch, ktoré stojí za to začať s ich definíciou. Toto absolutórium zahŕňa najmä najnovší vývoj, ktorý dodávajú veľmi skromné ​​strany. Priemysel zvyčajne jednoducho nemá čas spočiatku zvládnuť uvoľnenie dostatočne veľkých objemov. Pred nejakým časom sa experimenty uskutočňovali s plynovým silikátovým blokom a non-penou debnenia. Situácia sa však rýchlo mení a v roku 2020 už nie sú odborníci už prekvapení.

Zvyčajne sa to považuje Obdobie experimentu končí po úradnej certifikácii, preškrnutého z testov na prevádzkové parametre. Je nerozumné zvážiť, aby boli všetky takéto riešenia určite zlé. Mnohé z nich po certifikácii sa často používajú veľmi masívne. Stojí za pochopenie, že pod značkou „experimentálnych materiálov“ nie je vždy predaný nový technologický vývoj. Niektoré firmy pod týmto názvom predávajú niečo malé – veľmi staré riešenia, semi-zabudnuté alebo bizarné kombinácie, čo spôsobuje skôr zmätok.

Okrem, Osud každej špecifickej experimentálneho materiálu je nepredvídateľný. Nedávno zahrnuté v tejto skupine, betilikátové a penové betónové bloky rýchlo získali popularitu a stali sa obvyklým komponentom modernej stavby. Ale hlinka, ako bolo v experimentálnom výbore, tak v ňom a zostáva napriek udržateľnej aplikácii. Jedným alebo iným spôsobom sú všetky podobné materiály výrazne lacnejšie ako masívne použité.

Opatrnosť by sa mala priblížiť k nákupu domy postavených z EM: Môže to byť, že boli postavené na princípe „Čo bolo – z toho a robiť“.

Názory

Najbežnejšie riešenia sú:

 • tepla;

 • polystyrénová pena;

 • Kvapalný strom (je to kompozitné dosky);

 • Hypersed tehál „lego“.

Prečítajte si viac  Projekty domov s podkrovím a terasou

názov „Heatostsen“ Hovorí sama. Toto sú viacvrstvové termoblocks, ktoré spolu s jednoduchým betónom zahŕňa:

 • polystyrénová pena;

 • Stonky uhlíkových vlákien;

 • Ceramzit betón s veľkým počtom pórov.

Ako pre samotnú Polystyrénová pena, Potom je oficiálne povolené len ako vnútorná stenová vrstva. Časť spotrebiteľov sa však uplatňuje a ako zastrašovaná debnenie. Vyhliadka takýmto rozhodnutím sa zobrazí blízka budúcnosť. Ale kompozitná doska je drevené vlákna zmiešané s polymérnou živicou. Najmä takýto materiál sa používa na oddelenie stien a podláh.

Niekedy sa stretávajú:

 • Vrecia naplnené Zemou;

 • lisovaná slama;

 • Tyrsa Rakyschenika.

Takéto tri typy riešení sú však stále exotické pre domácich vývojárov, dokonca záujem o neštandardné metódy. Častejšie môžete splniť budovy z nákladu (napríklad morské) kontajnery. Príslušný povrch dáva dobrý vzhľad a rieši problém sporu. Okrem toho však bude musieť urobiť vážnu izoláciu, aby sa eliminovalo dusiace teplo v letnom a neznesiteľnej štúdii vo februári. Vážne nevýhody takéhoto riešenia možno považovať aj za neprekonateľné obmedzenia pre veľkosť miestností v šírke a výške.

Experimentálne sa domnieva. S ich konštrukciou sa hlinka mieša so slamou a inými rastlinnými vláknami. Napriek staroveku, tento prístup teraz zažíva druhé narodenie, pretože takýto materiál je nepochybne environmentálny. Saman Mazanka starého typu sa nachádza v ukrajinskej, moldavskej a južnej dedine.

Dych takéhoto materiálu a vynikajúce úsporu tepla je dôležité, ale je potrebné pochopiť, že bez vysoko kvalitnej hydroizolácie nie je možné použiť takýto materiál.

Leštené budovy, postavené v sedemdesiatych rokoch a 1980, sa nachádzajú v blízkosti Belgorod a Voronezh. Samotné telo bolo postavené z dubovej rady. On bol oklamaný hlinkou a vyzeral tehly. Dôvodom tohto spôsobu výstavby je zrejmé: V tej chvíli by plnohodnotné tehlové štruktúry by boli premrhatívne cesty. Ďalšou možnosťou „radikálnych úspor“ – použitie bridlice.

Prečítajte si viac  Všetko, čo potrebujete vedieť o debnenie pre ploty

Prísne povedané, atrikujúc ho experimentálnym materiálom. Pre strešné a dokončovacie práce funguje, je už dosť masívne, s dávno. To je však približne niekoľko neštandardných aplikácií:

 • Kovový rámec je postavený ako určený GLC;

 • Stena vo vnútri domu je pokrytá drevotrieskovou doskou;

 • Vonkajší okraj steny je pokrytý bridlicou;

 • Okrem toho, omietnuté, plne skrýva tento materiál.

O vonkajších a spotrebiteľských vlastnostiach je takéto rozhodnutie relatívne dobré. NsNie je schopný určiť, čo je pod omietkou. Použite stenu na podporu (napríklad, aby ste sa dostali k nemu) nežiaduce. Podobné domy sú viac navrhnuté pre letné použitie. Sú aktívne postavení na Kryme.

Dizajn „fox nora“ – Ďalší staroveký úspech, ktorý vyskúšal mnoho regiónov sveta. Je však zrejmé, že nikdy neopustí experimentálny stupeň. Tvorba stien a stropov znamená použitie dosiek. Pre hydroizoláciu sa používa Runneroidná alebo Birch Bark.

Vonku, to všetko zaspí pôdu; Na bývanie sa takéto budovy zriedka používajú, v skutočnosti „FOX NORA“ sa používa hlavne vo formáte pivnici alebo inej hospodárskej budovy.

Účel

Jedným z najnovších riešení je vývoj japonskej spoločnosti Kengo Kuma. Dvojitá vrstva koženej membrány sa používa na dekoráciu. Tento materiál poskytuje vynikajúci prenos tepla. Výstavba stien sa vykonáva z japonského smreka. Fluórované uhľovodíkové plachty a bambusové stonky sa používajú na vonkajšiu izoláciu.

Na výstavbu domu možno aplikovať:

 • Soľové bloky;

 • Platne „Isoplat“;

 • Sklenené fasády s vlastnosťami na vyrovnanie svetla;

 • Vedenie betónu.

Pre strechy platia:

 • zmenené gumedoid;

 • Membrány na báze polyméru;

 • Shinglas;

 • Katepál.

O tom, čo je budova tepelná bunka, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: