Všetko o flexibilnom mramore

Flexibilný mramor – inovatívny materiál s jedinečnými vlastnosťami. Z materiálu tohto článku zistíte, že to predstavuje, aké výhody a nevýhody má to, čo sa stane, ako sa vyrába a kde sa používajú. Okrem toho budeme hovoriť o hlavných nuans jeho inštalácie.

Čo to je?

Flexibilný mramor – alternatíva k prírodnému kameni. Toto je tenká doska s povrchom mramorovej drviny, schopná prijať všetky potrebné formy. Na prednej strane má mramorový povlak ochrannú vrstvu. Externe je identický s prirodzeným mramorom, ale je ľahšie inštalovať do hrúbky len 2-5 mm. Flexibilný mramor zachováva väčšinu charakteristík rocku.

Skladá sa zo 4 vrstiev.

 • Základ (spodná vrstva) je sklolaminát / textil, bitúmen, PVC plastisol. Aby sa zvýšila pevnosť, používa sa sieť sadry.
 • Ako medzivrstva sa používa špeciálna adhézna kompozícia na báze akrylu.
 • Okrem mramorových omrviniek pre fasádnú fasádu používajú prírodný minerálny piesok.
 • Tvorná vrstva – impregnácia, valcovanie počas aplikácie.

Flexibilný mramor sa nazýva kamenná tapeta, mäkká kamenná, mäkký divoký kameň. Hmotnosť 1 kV.m je až 3 kg. Toto je orezanie s triedou F7 odolného voči mrazu, s ohrevom na +600 stupňov.

Klady a zápory

Pri injekcii, ktorým čelia stavebné materiály veľa výhod. Okrem jednoduchosti a pohodlia stylingu sa rozlišuje:

 • rôzne formy, kresby, farebné riešenia;
 • Odolnosť voči rôznym vonkajším vplyvom (vrátane oderu, kvapiek teploty, vyhorenia na slnku);
 • možnosť použitia pre vnútorné (v suchých a mokrých miestnostiach) a externých prácach;
 • Jednoduchá, elasticita štruktúry a vodotesnosti, jednoduchosť rezania;
 • Trvanlivosť, variácia veľkostí série;
 • inertness k horeniu a distribúcii otvoreného ohňa;
 • Schopnosť používať vo veľkých i malých izbách;
 • rôzne textúry a typ povrchu (deje sa hladký a hrubý);
 • dekoratívna, sofistikovanosť, kombinácia s rôznym nábytkom a dekoráciou;
 • možnosť upevnenia hladkých a zakrivených základov bez predchádzajúceho výcviku;
 • ekológia, antistatickosť, inertnosť za vzniku hubov a plesní;
 • Parry permeability, jednoduchosť starostlivosti a atraktívne náklady.

Ak je to žiaduce, takýto stavebný materiál môže byť vyrobený s vlastnými rukami. Flexibilný mramor je bezpečný pre ľudí, domáce zvieratá a rastliny. Práca s ním pre každú kapitolu rodiny. V tomto prípade tento materiál nestráca oddelený dizajn. V podstate sa obládka podobá stien stien podľa tapety na bezšvíkovej technológii. Okrem toho je možné prilepiť zaoblené a geometrické štruktúry (až do sférických foriem).

V tomto prípade môže byť lepidlo flexibilné mramor odlišné (vrátane fresiek a tehál). To vám umožní zmeniť položky, ak je to potrebné, bez demontáže všetkých obkladov.

Spolu s výhodami flexibilného mramoru existuje niekoľko nevýhod. Napríklad cena materiálu závisí od výrobnej metódy. Ak sa vykonáva priamo v kariére, cena bude vyššie.

Cena závisí od nákladov na suroviny rôznych dodávateľov, ako aj výrobné miesta (dovážané čelia je drahšie ako domáce).

Niektoré typy povrchov zúžili prípustný rozsah pôsobnosti. Napríklad reliéf a abrazívny typ štruktúry (pripomínajúci hrubý brúsny papier) komplikuje náterovú starostlivosť. Pri výbere materiálu stojí za to zvážiť, že vďaka akrylátom je potrebné umývať hotové obloženie, musíte určiť bez alkálií. Napriek tomu, že materiál nepotrebuje osobitnú prípravu nadácie, nebude skryť zjavné nedostatky povrchov (veľké konvexnosti).

Má priesvitnosť, ak sa základňa charakterizuje farbou, škvrny môžu prísť cez tenký obklad. Zlé a skutočnosť, že materiál často nezodpovedá farbe. Preto, keď ho zakúpíte, musíte venovať pozornosť číslu strany. V opačnom prípade vytvorí monolitický povlak na veľkej ošetrenej oblasti nebude fungovať.

Výrobná technológia

Flexibilná mramorová technológia bola patentovaná v Nemecku. V pôvodnom recepte je základom produktu Sandstone vrstvy dostupné pre rozsiahly rez. To vám umožní získať povlak s jedinečným vzorom a originálnym textúrou.

Sandstone je iná – červená, béžová, ružová, zelená, modrá, modrá, sivá, hnedá, čierna. Je to brúsenie, hľadanie hladkého povrchu. Potom sa na ňu aplikuje polymérne lepidlo a zakryje základ, pričom sa vysuší. Po polymerizácii spojivovej kompozície je základ odstránený vrstvou mramorového vzoru. Obrobok zostane na slnku na konečné sušenie. Výsledkom je, že ukazuje elastický materiál s drahým vzhľadom a jedinečným vzorom.

Legrační výrobná technológia je trochu odlišná od klasickej techniky. V tomto prípade sa farbivá používajú na zvýšenie odtieňov vo výrobe. Táto technológia je založená na práci s jemnými chybnými materiálmi. Na dosiahnutie požadovanej farby sú zmiešané s pigmentmi. Najprv vezmite hlavný vzor, ​​aplikujte sklolaminát na ňu s lepidlom. Pripravovaná hromadná kompozícia je umiestnená na povrchu. Obrobok je upevnený na šablóne, po ktorom sú zapojení do upevnenia hromadného komponentu pomocou gumového valca. Po vysušení z tvaru, všetko, čo nebolo lepené.

Odrody

Trh profilu ponúka pozornosť kupujúcich 2 Typy flexibilného mramoru: Leaf (Casting) a kachľované. Zároveň je list flexibilný mramor rozdelený na skupiny: kamenné tapety a fasádne dosky. Každý typ má svoje vlastné charakteristiky.

 • Kamenné steny Líšia menej hrúbka (častejšie 1-1,5 mm), pripomínajte tapety. Ich šírka môže dosiahnuť 1-1,05 m, dĺžka nepresahuje 2,6 m. Taký umelý kameň sa často používa na dokončenie stien v interiéri.

 • Fasádny listový materiál je flexibilné listy obdĺžnikového tvaru. Ich hrúbka sa líši od 2 do 6 mm. Parametre môžu byť od 500x250x2 mm do 1000x2500x6 mm.

 • DlaždicaHrubšie kamenné tapety, Jeho hrúbka môže byť od 2 do 5 mm. Jeho klasické rozmery sú 340×555, 340×550, 160×265, 80×265 mm. Dlaždice (najmä hrubé) série materiálu sa zvyčajne používajú na zdobenie fasád.

Variabilita rozsahu veľkostí prispieva k vytvoreniu akéhokoľvek návrhu povrchu. Osobitná pozornosť si zaslúži fresco. V takomto dizajne, naposledy si zachovávajú tvar, jas a farbu. Flexibilný kameň môže byť zdobený podsvietením, ktorý vyzerá skvele v interiéri moderného štýlu. Farebné riešenia nie sú obmedzené: Predaj neutrálnych a farebných tónov je v predaji.

Ak si želáte, môžete si vybrať materiál na interiérový dizajn, vzhľadom na módne trendy. Napríklad, dnes v móde, biely povlak s lesklým povrchom a starnutím zlata (sivej, béžovej) farby. Nátery neutrálnych tónov dokonale zapadajú do interiéru.

Matte a hrubé textúry nádherne vyzerajú s starožitným nábytkom, v kombinácii s dekoratívnou omietkou. Takýto obvinený materiál prispieva k vytvoreniu atmosféry požadovanej éry.

Používanie použitia

Flexibilná mramorová povrchová úprava sa používa v obytných a nebytových priestoroch. Je namontovaný na povrchu, ktorý je ťažké zasiať tliesnu alebo prírodný kameň. Môžete napríklad oddeliť fasády domov, steny koridorov, chodieb.

Používa sa na dokončenie sauny, bazénov. V závislosti od odrody sa môže použiť na výrobu povrchov kuchyne varenia. Ukazuje sa, že sa zobrazí reprezentatívne kuchynské zástery. Voliteľne môžete vytvoriť panel z nej – svetlé interiérové ​​akcenty rôznych izieb (vrátane jedálenského skupiny jedálňa, kúpeľne, toalety).

Flexibilný kameň môže byť dekoráciou vonkajšieho obkladu. Môžu tiež zdobiť akcentové zóny v interiéri vidieckych domov a mestských bytov. Dnes sa používa na dokončenie otvorov dverí, falsekámíny a reálnych, krbových zón a políc. V závislosti od štýlovej voľby môže byť vrcholom dizajnu detskej izby, sály a skrine.

Môžu byť oddelené stĺpcami, Vyzerá to veľkolepé v dekorácii svetelných blokov a gule dizajnu krajiny. Flexibilný mramor je vhodný v rečových plotoch. Vytvára základ pre decoupage, používa sa na ozdobenie lampy. Použiť ako imitáciu roztrhaného kameňa, zdobia stenové lampy.

Montáž

Lepidlo Flexibilné mramory Easy. V závislosti od typu dekorácie v papieri, možno budete potrebovať špachtľovú, stavebnú pásku, hrebeň, lepenie dlaždíc, stavebný nôž.

Ak napríklad potrebujete položiť stohovanie na princípe roztrhaného kameňa, technológia bude nasledovná:

 • pripravte stenu (purifikované zo starého povlaku, puzdra, namočenia);
 • Vezmite si list, nožnice narezané na kúsky ľubovoľnej veľkosti, farieb a tvarov;
 • sú určené s rozmermi dokovacích švov;
 • pripravte lepidlo, rozdeľte ho pozdĺž pracovného povrchu;
 • Lepidlo je rozdelené zo zadnej strany flexibilného mramoru, odstránenie prebytku s špachtľou;
 • Fragmenty sú prilepené na zvolenom obrázku, pričom sa nachádzajú rovnaký dokovací priestor na šírku;
 • Švy medzi susednými prvkami sa roztopia lepidlom;
 • Po vysušení pracovného povrchu, ochranné povlaky flexibilného mramoru odstrániť.

Pri zastavení kamenných tapier sú švy spojené vo veľkom. Stroj nelepí tento obklad. Aby sme radšej ležali na steny, musíte spočiatku opýtať správneho smeru. Skladacie záhyby sú neprijateľné. Keď sa zloženie pracovného lepidla aplikuje na povlak, a pre základňu. Tapety musia byť prilepte najneskôr 5 minút po použití lepidla. Ak ju budete žať, povlak môže byť deformovaný. Inštalácia vykonáva suché a čisté ruky.

Konštrukcia vnútorných rohov sa vykonáva rovnakým spôsobom ako pri práci s obyčajnou tapetou. Materiál ohýba. Avšak, s obložením vonkajších rohov, je to kontraindikované. Z tohto materiálu trhliny z prednej strany. V tomto prípade je potrebné opatrne znížiť list a upevnenie. Je potrebné upraviť existujúci vzor.

Ak je miestnosť mokrá, obklad je pokrytý povrchovým ochranným povlakom.

V ďalšom videu nájdete profesionálnu inštaláciu flexibilného mramoru.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár