Všetko o jednopodlažných domoch v štýle Hi-Tech

High-tech štýl – dokonalá kombinácia krásy s praktickosťou a funkčnosťou. Domy postavené v tomto smere vyzerajú moderné a futuristické, vyznačujú sa neuveriteľnými geometrickými tvarmi, ktoré ich zdôrazňujú na pozadí obvyklých budov. Najčastejšie sa high-tech používa pri výstavbe jednolôžkových chatiek. V tomto článku zvážte všetko o jednopodlažných domoch v štýle hi-tech.

Fotka z lokality Kapitaldom.Com

Zvláštnosť

Forma jednopodlažných domov v štýle high-tech má podobnosti s kockou, ktorých jasné hranice, ktoré vytvárajú zmysel pre bezpečnosť a coziness. Ďalšie nástroje a čas strávený na výstavbe takýchto budov, ale všetko sa vypláca s vysokým komfortom, energetickou účinnosťou a funkčnosťou. High-tech domy zvyčajne si vyberajú ambicióznych a aktívnych ľudí, ktorí milujú obklopiť všetkými novými. Hlavné vlastnosti budov v tomto štýle sú nasledovné:

 • prítomnosť plochej strechy s miernym uhlom sklonu;
 • Veľa panoramatického zasklenia a prirodzeného svetla;
 • prísne čiary v štruktúrach a minimálnych kolách;
 • Stĺpce dostupnosti.

Povrchová úprava domov prevláda paletu, ktorá predstavuje čierna, červená, žltá, béžová, biela a sivá farba. Pre tvárné fasády sa používa výlučne umelý materiál a prírodný kameň a strom musia byť minimálne. Osobitná pozornosť v dizajne domov je daná podsvieteniu, je inštalovaná v celom obvode konštrukcie. Pokiaľ ide o interiér na high-tech, má tiež svoje vlastné charakteristiky, a to:

 • Povrchová úprava povrchov vykonáva omietku;
 • Vysoké stropy a panoramatické osvetlenie;
 • prítomnosť schodov, veľkých akvárií a krbov;
 • Maximálny otvorený priestor, žiadne oddiely (zonovanie sa vykonáva s nábytkom alebo povrchovou úpravou).

V interiéri domov, dekor nevyniká na spoločnom pozadí s textúrou a svetlými farbami. Ak chcete zdôrazniť štýl, dom potrebuje vybaviť systém „inteligentný domov“, vstavané domáce spotrebiče a modernú elektroniku.

Projekty

Pri navrhovaní malých jednopodlažných domov, high-tech zvyčajne poskytuje kuchyňu, vestibulu, priestrannú obývaciu izbu, kotolňu, chodbu a sprchu. Niekedy v projektoch dodatočne zvýrazní miesto na usporiadanie skladu alebo šaty. Do domu s plochou strechou, ktorá má len 1. poschodiu, môžete tiež pridať verandu.

Prečítajte si viac  Všeobecné podmienky nadácie

Obrovská popularita domov domov až 100 metrov štvorcových sa teší. m s garážou. Ich dispozície je klasika: obývacia izba, spálňa, kúpeľňa, kúpeľňa, kuchyňa a šatňa.

Ak umožňuje oblasť oblasti krajiny (je nad 150 kV. m), stavebný plán môže zahŕňať podkrovie.

Materiál

Napriek skutočnosti, že samo-tech jednopodlažné domy sa vyznačujú neobvyklými vonkajšími formami, najčastejšie materiály sa uplatňujú počas ich výstavby. Na vytvorenie takýchto moderných budov sa zvyčajne používajú tieto riešenia:

 • penový betón (najdostupnejší materiál, ale vyžaduje dekoratívnu úpravu);
 • Keramické, prevzdušňované betónové bloky (majú vysokú pevnosť, pohodlné v murive, stojí lacno a majú nízku tepelnú vodivosť);
 • Tehál (spoľahlivý a trvanlivý materiál).

Tam sú tiež drevené domy (z dreva), dokonale zapadajú do dizajnu krajiny a sú harmonicky v kombinácii s inými budovami. Jednodlažné domy môžu byť postavené z dreveného rámca.

Hlavným rysou high-tech domov je prítomnosť strechy nezvyčajnej formy. Je to úplne ploché a má malý sklon, takže na montáž takýchto striech sa používajú membrány polyvinylchloridov.

Keďže jednopodlažné domy High-Tech majú miernu hmotnosť, sú inštalované na vystuženej základni alebo základom stĺpca. Na tento účel sa navyše vyžaduje na nákup stĺpcov a betónu.

Dizajn

High-Tech je charakterizovaný maximálnou funkčnosťou, takže dizajn priestorov by mal byť nielen štýlový, ale tiež oslobodený od všetkého. V interiéri izieb je prísne zón. Dokončenie sa vykonáva zrkadlom, sklom a plastom. Hlavnou vlastnosťou v dizajne je prítomnosť bohatého svetla, v každej miestnosti je vypracovaná inak.

 • Obývačka. Dokončenie je reprezentovaná kombináciou moderných a tradičných materiálov: plast je doplnená kameňom, sklom a kovom. Technická a betónová textúra sú veľmi populárne, na svojom pozadí, vyzerá elegantne nábytok prísnych foriem, s jednoduchými fasádami a otvorenou textúrou. Ako mäkký nábytok si vyberiete pohodlné pohovky s koženým čalúnením. V interiéri musí byť prítomný plastový alebo sklenený konferenčný stôl.
Prečítajte si viac  Všetko o trojfázových dieselových generátoroch

 • Kúpeľňa. Steny stien v tejto miestnosti sa vykonávajú jednou photon veľkou dlaždice. V závislosti od oblasti miestnosti si môžete vybrať svetlý aj tmavý tón čelia. Krásne vyzerá v dizajne kombinácie sivej s béžovými a bielymi farbami. Často v interiéri high-tech môžete splniť povrch z prirodzeného stromu. Ziskovo zdôrazniť dekor, zvýraznenie na stenách a strop sa používa. Inštalatérstvo je zvolené v kovových odtieňoch.

 • Spálňa. Tieto priestory sa vyznačujú ergonomickým, dokončovacím povrchom v nich sa vykonáva prirodzenými materiálmi. Podlahy je zvyčajne reprezentované laminátovým alebo pastelovým odtieňom parkety. Ak chcete vytvoriť romantické nastavenie v spálni, nastavte nastaviteľný systém osvetlenia. Textílie vybrané v svetelných tónoch z ľahkých tkanín.

 • Kuchyňa. Dizajn tejto miestnosti poskytuje prítomnosť dvoch zón: stravovanie a práca. Zariadenie a všetok kuchynský riad sú umiestnené striktne, podľa ergonómie. Nad veľkou pultovou doskou je nainštalovaná jasná osvetlenie. Ak je to žiaduce, interiér kuchyne môže byť pridaný do mäkkého rohu a televízie.

 • Chodba. Pri výrobe chodby si vyberieme ľahký nábytok, dokončovacie, vstavané podsvietenie a lesklý strop. Skladová oblasť vecí sa skrýva za šatníkom s lesklým alebo zrkadlovým povrchom. V dizajne chodby je nevyhnutne prítomné veľké zrkadlo, pod ktorým môžete usporiadať konzolový pluk.

V interiéri izieb zdobených v štýle high-tech, nie je dovolené používať veľa dekorácie. Môžete pridať dizajn čiernobiele plagáty, rodinné fotografie, vázy s kvetmi.

Krásne príklady

K dnešnému dňu existuje mnoho projektov projektov jednopodlažných domov v štýle high-tech, z ktorých každý sa vyznačuje jeho vlastnosťami. Ak chcete vybudovať malú chatu v modernom dizajne, môžete si vybrať jednu z niekoľkých možností projektu.

 • Tehlový dom s plochou strechou. Vonkajšie obklady fasád musí byť vykonané snehobličnou omietkou a vytvorte niekoľko vložiek z drevených panelov teplých odtieňov. V ľavom krídle môže byť stavba umiestnená spálňa, obývacia izba a kúpeľňa a vpravo – kuchyňa, detské a kúpeľňa. Obývacia izba je najlepšie vykonaná úplne presklená, môže byť pripojená k nemu mimo terasy.
Prečítajte si viac  Možnosti pre dokončenie OSB-Plates indoors

    • Originálny dom s komplexným exteriérovým dizajnom. Takýto projekt je ideálny pre odvážne vývojári, ktorí majú mimoriadnu chuť. Rekreačná oblasť v tomto dome je otvorená, je reprezentovaná okrúhla terasa. Aby všetci členovia rodiny sa cítili pohodlne, rozloženie je potrebné zahrnúť niekoľko spální, dobre osvetlenú kúpeľňu, obývaciu izbu a jedáleň, v kombinácii s kuchyňou.

    Pozrite si prehľad jedno-podlažného domu v štýle hi-tech.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: