Všetko o kamennej bavlny

Počas výstavby nového domova alebo rekonštrukcie bytu v rezidenčnej výškovej budove, vzniká záležitosť izolácie. Špeciálny materiál určený na udržanie tepla umožňuje výrazne ušetriť na vykurovacích účtoch, najmä v domácnostiach a chatách. Kvalitná izolácia prispieva k poskytovaniu pohodlných životných podmienok. Nie je to však tak jednoduché. A to všetko dávajú preferencie kameniny.

Čo to je?

Stone Vata – Ekologicky šetrný tepelný izolátor používaný na usporiadanie obytných a priemyselných priestorov. Tajomstvo uchovávania tepla je ukrytý v bezmožstve vzduchu umiestnenej vo vláknach. A čo je najzaujímavejšie, tieto vlákna sú vyrobené z kameňa.

Prezentovaná izolácia je založená na čadi. A výroba čadičovej izolácie má veľa spoločného s prirodzenou výrobnou metódou. Vedci, študujúce sopky na Havaji, zistili, že keď sú vystavené vysokým teplotám, závity zložené do platnosti. Preto je jednoducho nemožné nepoužívať takýto fenomén.

V továrňach sú nainštalované agregáty, ktoré boli nainštalované teploty podpory do 1500 stupňov. A s takýmto nárazom sa Rock skaly roztopili ako kus ľadu. Sprievodca, roztavená hmotnosť sa vytiahne do vlákien a pripojte sa k väzbovým prvkom, ktoré dávajú bavlnu potrebnú konzistenciu a tvar. Vo väčšine prípadov hrajú syntetické látky úlohu spojív.

Pripravené vlákna sa posielajú do polymerizačnej komory, kde pri teplote 200 stupňov, nastane tuhnutie materiálu. Ready vlna je zranená do rolí, valí sa do dosky alebo rohože. A na konci je produkt balený filmom.

Tepelný izolátor kameňa môže byť nazývaný univerzálny materiál, ktorý sa odporúča stanoviť pod vlečkami, omietkou a inými typmi opláštenia.

Základné vlastnosti

Napriek existujúcim typom izolácie má kamenná vlna nepopierateľné plusy a niekoľko minút. Ale skôr, ako by ste mali začať s pozitívnymi vlastnosťami.

 • Kamenná vlna sa vzťahuje na prírodné produkty, pretože prírodné zdroje sa používajú vo svojej výrobe.
 • Tento materiál môže byť použitý v rôznych teplotných režimoch.
 • Kamenná izolácia má vysoko kvalitnú tepelnú vodivosť.

Existuje niekoľko parametrov na nevýhody.

 • Myš má myš v kamennej bavlny. Hlodavce, aj keď nepoužívajú izoláciu v potravinách, stále ho pokaziť.
 • Vysoká cena.

Uvedomenie si, že kamenná vata je jednou z najlepších možností izolácie, stojí za to zaviesť jej technické vlastnosti a vlastnosti.

Vďaka možnostiam moderného sveta bolo možné rozvíjať technológiu vytvárania vodotesného produktu, ktorý pokrýva jeho špeciálnu látku.

Permeability PARP

Moderní majitelia domov a chalupy zažívajú o životnom prostredí, bezpečnosti bývania, mikroklímu pohodlia a strachu z výskytu foriem. V tomto prípade existujú dve stanoviská. Prvý rozsudok predpokladá, že dom musí byť ako termos. Druhé štáty, že budovy by mali „dýchať“ v dôsledku priepustnosti pár. Kamenná vlna sa vzťahuje na druhý úsudok, pretože má vlastnosť priepustnosti pár. Vodné molekuly prenikajú cez tepelný izolátor, ktorý nie je kondenzovaný na vláknach, vďaka ktorým sa bavlna nebude posmievať. Takýto ohrievač sa odporúča používať v drevených budovách, takže steny môžu „dýchať.“

Požitie vonkajšieho vzduchu v interiéri vyskytuje nielen prostredníctvom rýchlosti, ale aj prostredníctvom neviditeľných štrbín a mikrotrhrákov. Ak sú steny hluché, a dom je úplne izolovaný z návrhov, potom po chvíli na stenách a stropom, formy vytiahne. Pretože adherents ekológie chcú mať „priedušné“ steny. A bez kamennej izolácie, stiahnutie molekuly odparovania vody, nemôže robiť.

Zahraničná bezpečnosť

Ako už bolo spomenuté vyššie, kamenná vlna je vyrobená na základe nehorľavých Gabbro-čadičovej skupiny. Teplota topenia vo výrobnom stupnici vyžaduje teplotu 1500 stupňov. Takéto teplo je porovnateľné s pňa sopky. Oheň domácnosti nikdy nebude schopný dosiahnuť podobnú teplotu, pričom izolácia, keď je vystavená dokonca aj otvorenému plameňu, sa nezhoršuje a nerozsvieti sa. Jeho požiarna odolnosť zodpovedá 100% kvalite.

Prečítajte si viac  Bloch Wormwood

Okrem neplodnosti ohňa, kamenná vlna je proti teplu, znižuje jeho silu, vďaka ktorej dizajn domu netrpí. Hovoriť s jednoduchými slovami, konštrukcia nie je zrútená, jeho jednotlivé prvky sa neroztopia.

Okrem toho kamenná vlna odoláva teplotou spaľovania, nevydáva otravu látok, negatívne ovplyvňuje ľudské zdravie.

Absorpcia zvuku

Kamenná izolácia sa vyznačuje zvýšenou zvukovou izoláciou a po celú dobu vďaka komplexnej chatovej štruktúre s chaotickými prepojenými vláknami s vzduchou vrstvou. Táto nehnuteľnosť musela urobiť s majiteľmi zvukových nahrávacích štúdií pripojených k obytnému domu. Práca na plnom výkone reči neinterferuje so zvyškom susedov. Materiál spoľahlivo chráni majitelia pred hlukom.

Trvanlivosť

Podobne ako akúkoľvek inú izoláciu, inštalovaná kamenná vlna prejde postup zmršťovania. Tento proces je však tak nevýznamný, čo znamená, že nemá vplyv na životnosť materiálu. Platne alebo valcované valce nestrácajú výrobnú formu, návrh skladieb sa nezobrazujú medzi nimi. Dnes, v procese výroby kamennej vlny, materiál sa spracuje hydrofobizátorom, ktorý vytvára efekt odpudzujúcim vode. Táto funkcia vám umožňuje zachovať štruktúru izolácie v vlhkosti av daždi.

Ekológia

Kamenná vlna sa vzťahuje na zoznam ekologických materiálov. Niektorí výrobcovia sú dokonca pripravení poskytnúť príslušný ekologický materiál zelený certifikát. A napriek tomu, v otázke environmentálnej priateľskej izolácie, malo by sa pochopiť.

V blízkej minulosti sa uskutočnili štúdie, ktoré odhalili, že čadičová vlna je nebezpečný produkt. V roku 1995 sa v brožúrach niekoľkých spoločností uviedlo, že vlákna čadičovej izolácie sú spojené s použitím syntetických živíc získaných interakciou fenolu a anthydového aldehydu. Živica vo svojich vlastnostiach má veľa rozdielov od prírodných vlákien. A predovšetkým – to je rozdiel v teplote. Vlákna, ktoré sú v rúre, sa neroztopia, kým sa teplota vo vnútri prekročí 1000 stupňov. Živica, zase, pri 200 stupňoch začína rozkladať, zvýraznenie kaustickej vône.

Ostatný výrobca bol objasnený, že počet fenolových formaldehydových spojív vyrobených z kamennej izolácie. Takže nemôžu poškodiť ľudské zdravie. Avšak, v roku 1997, klasifikácia izolačných materiálov bola publikovaná, kde sa uvádza, že minerálna vlna má v zložení nebezpečných kovov alkalických zemín, táto teória nebola schopná vyvrátiť. Dnes mnohí výrobcovia robia kamennú izoláciu na základe prezentovaného spojiva. A vzťahuje sa na druhú triedu nebezpečenstva prchavých zlúčenín.

Určite sú známe, že formaldehyd má vo svojich zložení high-tech alergény. A v zložení dosiek kamennej vlny je táto látka viac ako 6%. Ale ak sa pozriete na druhú stranu, formaldehyd v celej osobe je blízko. Je prítomný v nábytku a dokonca aj v pouličnom vzduchu. Takže nie je možné povedať, že kamenná vlna je šetrná k životnému prostrediu, avšak jeho zloženie ešte nie je spôsobené vážne poškodenie nikomu.

Porovnanie s inými materiálmi

Skôr ako poznáte rozdiel medzi kamennou bavlnou a inou izoláciou, mali by ste hlbšie vykopať do technických charakteristík materiálov. Kamenná vlna ako sklenené hazardné hry a trosky, je druh minerálnej vlny. V súlade s tým, otázka je – čo je lepšie, minerálna alebo kamenná vlna zmizne sám o sebe. Rozdiel len vo výrobných technológiách a použitých surovinách. Izolácia, ako časť ktorej je rozbité sklo a kremenný piesok, nevyžaduje použitie živicových látok. V súlade s tým, počas inštalácie, materiál výkriky a malé častice sa môžu dostať do dýchacích ciest osoby.

Izolácia hliny a uhličitanu, ktorý je odpadom metalurgického priemyslu, nemožno použiť v obytných priestoroch. Tento materiál je toxický, môže spôsobiť alergie. Čiarová izolácia je vyrobená len z prírodných materiálov, ktoré nepoškodzujú ľudské zdravie. Ďalej je pozvaný, aby sa zoznámil s jasným rozdielom medzi kameňom a minerálnou izoláciou. Nezabudnite na taký druh izolácie ako penurix.

Tento materiál je produktom syntetického pôvodu, ktorý už cítil rozdiel medzi kamennou vlnou. No, náklady na polyplex je oveľa nižšia ako ktorákoľvek z rôznych minerálnej vlny.

Odrody

Podľa kritérií na faktúru, formu, zloženie a fitness, kamenná vlna je rozdelená do niekoľkých odrôd.

 • Mäkký. Tento materiál je vyrobený z tenkých vlákien. Tvoria mnoho dutín, vo vnútri, ktorý je držaný vzduch, ktorý je prekážkou tepelného straty. Mäkká bavlna sa používa pri izolácii bodov, ktoré nezahŕňajú závažné zaťaženie. Hovoriť s jednoduchými slovami, môže byť použitý ako úkryt fasád a striech.
Prečítajte si viac  Odstráňte film z polykarbonátu a ako to urobiť?

 • Priemerná tuhosť. V tomto prípade výroba kamennej vlny využíva viac tuhých vlákien. Tento materiál môže byť použitý v izolácii fasád, kde sú prítomné silné vzduchové toky.

 • Tvrdý. V tejto oblasti kamennej vlny sa používajú hrubé vlákna. Takéto dosky sú určené pre väčšie zaťaženie. Stohovanie môže byť vyrobené pod kravatu a vo vnútri steny.

Mäkká kamenná bavlnená vata predávaná vo forme zvinutého zákrutu a odrody strednej a vysokej tuhosti sú vyrobené vo forme dosiek. Niektorí stavitelia tvrdia, že s vlnou v roliach je oveľa pohodlnejšia pre prácu. A iné sú presvedčení, že dosky sú pohodlnejšie pre montáž.

K dnešnému dňu bola vyvinutá ďalšia odroda, konkrétne fóliová plnka kamenná vlna. Prítomnosť fólie poskytuje dvojité otepľovanie. Hovoriť s jednoduchými slovami, fóliová odroda sa odrodou vrelo za svojimi limitmi a odráža ho, nasmerovať teplý vzduch do miestnosti.

Tento typ izolácie môže mať jednostrannú aj dvojstrannú fóliu, vďaka ktorej odkazuje na zoznam univerzálnej izolácie.

Značenie

Nezabudnite, že kamenná vlna, ako každý iný stavebný materiál, má svoje označenia. Hlavný rozdiel medzi každou jednotlivou značkou leží v hustote izolácie. Odtiaľ sa zobrazí rozdiel vlastností.

 • P-75. Táto značka kamennej izolácie je charakterizovaná minimálnou hustotou a je navrhnutá tak, aby pokryla horizontálne roviny s nízkym zaťažením, napríklad podkrovím.

 • P-125. Toto označenie je určené na izoláciu vnútorných stien, oddielov a stropov. Ale hlavnou vecou je, že vzduch obsiahnutý v materiáli je dosť na blokovanie outsiderov a udržiavať teplo.

 • P-175. Kamenná vlna tohto označenia sa vyznačuje zvýšenou hustotou. Používa sa na izoláciu vystužených betónových podláh. Podľa externých údajov sa Vata P-175 pripomína dosku z drevených chipov.

 • P-200. Toto označenie sa vyznačuje maximálnou hustotou a tuhosťou. Na každom kubickom meter materiálu predpokladá zaťaženie 200 kg. Ale, bohužiaľ, tento materiál má niekoľko mínov. Kvôli maximálnej hustote sa izolácia hluku v interiéri stávajú nízkymi a tepelnou vodivosťou.

Rozmery

K dnešnému dňu sú dosky kamennej vlny prezentované v najvýznamnejších veľkostiach. Požadované rozmery sú určené pomerom dĺžky a šírky, napríklad 100 x 50 cm alebo 120×60 cm. Minimálna hrúbka kamennej izolácie je 10 mm. Existujú aj možnosti pre 20, 30, 50, 100 a 150 mm. Voľba hrúbky závisí od voľného miesta v stenách a iných poschodiach vyžadujúcich izoláciu.

Pôsobnosť

Kamenná vlna je moderná izolácia, ktorá sa veľmi obľúbene využila v stavebníctve nových domov alebo generálneho opravy bytov. Môže sa použiť v usporiadaní nielen obytných priestorov, ale aj na izoláciu ekonomických dodávok. Stone Vata je najlepšia fasáda izolácia. Jeho tepelné izolačné vlastnosti zaručujú prevenciu tepelných stratách v chladnom období a ochranu chladu v tepla. Okrem usporiadania teplej fasády môže byť použitá kamenná bavlna na izoláciu stien z vnútra. Len zhora sa bude musieť aplikovať vrstvovú omietku.

Kamenná vlna sa používa aj ako tepelná izolácia. Je stanovený na základe podlahovej krytiny, po ktorej naplnil poter. Môže sa použiť aj na izoláciu balkóna.

Pri izolácii strechy alebo strechy, či už ide o plochú a skenovanie, odporúča sa použiť kamennú vlnu v kombinovanej forme. Ale oddiely v miestnostiach by mali byť pokryté úplne. Kamenná vlna môžete zakryť stĺpce, železobetónové podlahy, pece, vzduchové kanály a komíny.

Prečítajte si viac  Všetko o spracovaní chýb hmly

To, čo je pozoruhodné, tento materiál zaručuje požiarnu bezpečnosť a má množstvo univerzálnych vlastností. Vyznačuje sa tiež vysokou úrovňou hluku izolácie, ktorá je spôsobená usporiadaním nahrávacích štúdií. Okrem domácej dohody môže byť kamenná izolácia použitá v kúpeli. Tento materiál si nezachováva tepelne v interiéri, ale bude tiež bariérom pre výskyt mikroellínu.

Výrobcovia

Doteraz sa mnohé spoločnosti zaoberajú výrobou kamennej vlny. Ale nie všetky z nich sú pripravené poskytnúť osvedčenie o zhode a zaručiť kvalitu vyrábaného výrobku. Aby ste si vybrali zlý materiál, odporúča sa oboznámiť sa s poradím najlepších výrobcov kamennej izolácie.

 • „Tekhnonikol“. Vzhľadom na vysokú kvalitu výrobkov vyrobených, táto spoločnosť získala uznanie v mnohých krajinách sveta. Špeciálna značka pozornosti platí za vytvorenie kamennej vlny. V predaji tento produkt vstupuje do série. Napríklad rocklaight, heatpower alebo technoacoustik. Každá samostatná séria má svoje výhody a príslušnú cenu.

 • Je koniec. Francúzske stavebné materiály Výrobca, ktorý ponúka zákazníkom inú líniu vytvorené kamennú vlnu. Vzorky Isover Classic, Isover KL-37 a Isover KT-37 sú široko populárne. A cena výrobku úplne závisí od hustoty materiálu a požadovaného čísla.

 • Rockwool. Známa značka zaoberajúca sa výrobou vysoko kvalitných stavebných materiálov. Kamenná izolácia tejto spoločnosti sa vyznačuje silou, trvanlivosťou a čo je najdôležitejšie – najlepšia vykurovacia sila.

 • Knauf. Zastúpená značka svetového mena sa zaoberá výrobou a implementáciou stavebných materiálov rôznych typov a smerov. Rozsah spoločnosti je naplnený širokou škálou izolácie, kde je na kamennú bavlnu pripojená obrovská hodnota. Tento výrobca urobil veľa úsilia o obohatenie jeho rozsahu rôznych druhov kamennej izolácie. A táto starostlivosť ocenila fanúšikov tepla a pohodlia obytných priestorov.

Vlastnosti montáže

Po pochopení zvláštnosti kamennej vlny, odporúčame oboznámiť sa s tým, ako je namontovaný. A začať s technológiou izolácie vonkajšej strany domu. Táto práca vyžaduje dodržiavanie jasného sledu činností. Ohrievacie listy, položené na vonkajšej strane, musia byť oplotenie pred vystavením vetra. Na tieto účely, sklo zaseknuté podlahy, drevotrieskové dosky alebo fibroplitis.

 • Spočiatku je potrebné vymazať pracovnú plochu z výstuže, nechtov a iných výčnelkov schopných poškodzovať izolačnú vatu. V spodnej časti steny by mal byť inštalovaný kovový rímsa. Rovnaký držiak je naskrutkovaný na strop. Po prvé, Vata bude hladko. Po druhé, je to vážna ochrana proti hlodavcom.
 • Mal by sa premietať fasáda budovy. To je potrebné zvýšiť pevnosť v ťahu medzi povrchmi. Potom sa lepidlo aplikuje na zadnej strane vlny. Po stlačení na premietaný pracovný povrch v smere zhora nadol. Ako ďalší zips môžete jazdiť v plastových hmoždinkách. Pri položení dosiek je potrebné nasledovať tak, aby boli pevne pretreté.
 • Vodotesný materiál je naskladaný cez kamennú vlnu a zem sa aplikuje na vrchol.

To je miesto, kde sa navrhuje zoznámiť sa s procesom inštalácie izolácie v interiéri. V tomto prípade je predpokladom prítomnosť kovovej prepravky. Ak sa náhle, drevené koľajnice použili na vytvorenie prepravky, musia byť lakované. Vzdialenosť medzi stenami a kamennou bavlnou nesmie byť viac ako 2 cm. Toto je potrebné vytvoriť ďalšiu vzduchovú vrstvu. Aby zostala požadovaná vzdialenosť od steny na povrch izolácie, lepidlo by malo byť aplikované s pevnou vrstvou, ale.

V procese práce budete pravdepodobne musieť znížiť izoláciu. Na to použite ostrý nôž alebo hacksaw. Použiť pre rezanie elektrických nástrojov nezmyselných. Po inštalácii izolácie je potrebné začať usporiadanie parotesnej bariéry. Je pripojený k sprievodcom s pomocou bilaterálnej Scotch. Posledná fáza práce – povrchová úprava. Pripravený izolovaný povrch je orezaný sadrokartónu, potom odložte a po vykonaní prvého čističa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: