Všetko o keramických blokoch

Slovo „kríza“ preložená zo starovekej gréckej znamená „bod obratu, rozhodnutie“. A takéto vysvetlenie je presne vhodné pre situáciu, ktorá sa stala v roku 1973.

Svet sa stalo s energetickou krízou, náklady na energiu museli znížiť a špecialistov – hľadať nové riešenia pre výstavbu stien. Vypočítali to, čo by mala byť stena, takže teplo v budove zostáva dlhšie. Tento výpočet bol viedol k vzniku blokov spáleného hliny, ktorý má vo vnútri medzery. Takže tam boli keramobloky, teplá keramika.

Čo to je?

Ďalšie meno keramického bloku – Osobný blok (zo slova „póry“). Toto je jedinečný stavebný materiál, ktorý sa rozlišuje Dobré ukazovatele ekológie. Popisovanie jadra tašky si dokážete predstaviť kameň, ktorý má mikropóry a dutiny. Pomocou tohto kameňa sa znižuje čas výstavby.

Prečo sú keramika nazývané teplé: pretože póry vo vnútri bloku sú naplnené vzduchom, a on je ideálny tepelný izolátor. Samotné póry sa získavajú kvôli spaľovaniu malých pilín, sa hneýva s ílom. Keď je vrstva roztoku naskladaná, horné a dolné póry v bloku sú zatvorené, tzv. Airbagy sú vytvorené.

Je bezpečné povedať, že cermolock je teplejšie ako bežné tehly najmenej 2,5 krát. To znamená, že stena, hrúbka, ktorej od 44 do 51 cm nebude vyžadovať ďalšiu vrstvu izolácie vo forme polystyrénu a minerálnej vlny.

Treba poznamenať, že V procese kladenia cermolocks je teplé riešenie. V tomto riešení sa používa ľahký piesok: má malú hustotu, nie je to tak dobré tepla z budovy na ulici. Jednou z hlavných výhod Ceramolok je, že zvyšuje tempo výstavby.

Dom z takejto materiálu bude dvakrát rýchly (a niekedy 4-krát rýchlejší), čo ovplyvňuje celkové náklady. Úspory – Jedným z najatraktívnejších bodov efektívnej výstavby.

Klady a zápory

Keramický blok, podobne ako akýkoľvek iný stavebný materiál, má priaznivé strany a tie, ktoré nemôžu byť prijaté do majetku.

Plusy materiálu:

 • „Paz-hrebeň“ – Takéto spojenie sa používa v keramickom bloku, ktorý vám umožňuje upevniť jednotky na bokoch, a zhora a zo spodnej časti pórov a tak budú spoľahlivo zatvorené;
 • Dodatočná tepelná izolácia Vo forme vzduchu, ktorá prichádza do pórov, samozrejme, poteší;
 • silový keramoblok, aj keď sa prijímajú najmenšie indikátory, dvakrát vyššie ako rovnaké prevzdušňovacie betón;
 • spálená hlina Nie hrozné agresívne externé faktory, Vzhľadom k tomu, tento materiál môže byť skutočne nazývaný chemicky neutrálny, neexistujú žiadne tieto nečistoty v nej (troska), ktorá je napríklad v prevzdušňovači.

A tieto výhody sa pridávajú len k týmto vlastnostiam, ktoré sú uvedené v opise produktu.

Aké mínusy charakterizujú keramický blok:

 • Najkrajšie vnútorné otvory (póry) a samotná prítomnosť štrbinovej štruktúry automaticky vytvárajú materiál krehký – pri páde, takýto blok sa rozdelí na časti;
 • Funkcia blokovej štruktúry ovplyvňuje nielen pri práci s ním, vyžaduje maximálnu opatrnosť, ale aj na dopravu, dodávke, doprave;
 • Práca s keramickým blokom môže Iba skúsení, kompetentní bricklayers – s negramotnou inštaláciou budú všetky výhody materiálu vyrovnané (v dôsledku toho sa môžu vyskytnúť studené mosty, mrazenie);
 • Nástroje nárazu nie sú možné pri práci s takýmto materiálom – Nechty a hmoždinky jednoducho nezdávajú, aby nainštalovali rovnaký nábytok, budete potrebovať špeciálny upevňovač pre dutú keramiku (chemické, ako aj plastové kotvy);
 • Ak chcete znížiť keramicoblock, budete potrebovať Elektropilated.

Pre stavbu bývania je keramický blok bezpečný, v mnohých ohľadoch priaznivý materiál. Je to pomerne trvanlivé s kompetentnou inštaláciou, nehorí, odolné voči vlhkosti, vo vnútri budov, ktoré vytvára pohodlné prostredie. Tento teplý materiál, v zime v takomto dome sa nezúčastňujete a v lete, naopak, bude v ňom v pohode. Hladina hluku zvonku v takomto dome sa tiež zníži, že nepochybne odkazuje na plusy materiálu.

Podľa GOST, keramoblok sa nazýva keramický kameň. Má podobnosti s predchodcami, niektoré z charakteristík klasickej červenej a duté tehly sú prítomné v tomto materiáli.

Charakteristika

Ak chcete pochopiť, ako presne je keramický blok v stavebníctve „vedúci“, človek by mal zvážiť spôsob jeho výroby. Clous v počiatočnej fáze sa zmieša s repatizátormi prísad, pomáha znižovať hustotu materiálu. Oni, tieto prísady ovplyvňujú výsledné tepelné indikátory materiálu.

Čo je to prídavné látky: najčastejšie drevené piliny, ale tam sú tiež šupky z obilia a polystyrén (menej často) a dokonca odpad. Táto zmes prechádza strojmi na kôru ílu, ktorá je nevyhnutná na vytvorenie homogénnej látky. A potom tlač pomáha odstrániť prebytočnú vodu z materiálu.

Ďalšia etapa na ceste k vytvoreniu teplej keramiky – tvarovanie. Hlinená zmes dreva sa tlačí cez formu (nazýva sa plnivo) a vytvára vonkajšie povrchy, ako aj prázdnota blokov. Ďalej je hlinkové drevo narezané na časti, materiál sa posiela do sušenia v špeciálnych kamerách.

A to spravidla trvá 2-3 dni. Ďalej, materiál očakáva, že spaľovanie v tuneli, a to môže trvať až 2 dni a dokonca o niečo viac. Je to v tomto momente, že hlinka sa stáva keramikou, a tie doplnky, ktoré by mali tvoriť póry, vypáliť.

Charakteristiky keramických blokov:

 • Nízka tepelná vodivosť, ktoré poskytujú rovnaké póry a prázdnota s roztaveným povrchom a uzavretým objemom;
 • nízka hmotnosť – Takéto bloky určite nevážia dizajn, dodatočné zaťaženie na základy a nehovoria;
 • Ťažkosť – izolácia, jednovrstvová stena teplej keramiky nevyžaduje (okrem tepelnej rovnováhy, tiež vzduchu);
 • ekonomika, Malé spotreba riešenia – takmer dokázal, že aj hrúbka murovaného roztoku bude oveľa menšia (rovnaká križovatka s drážkou a hrebeňom nebude naplnená riešením vôbec);
 • Nie je zlá zvuková izolácia – Štruktúra blokov je taká, že existujú kamery v dutinách, ktoré majú pozitívne ovplyvňujú zvukovú izoláciu;
 • Ekológia – Toto je mimoriadne dôležitá charakteristika, pri výrobe teplej keramiky sa používajú len prírodné materiály;
 • Veľký formát jednotky muriva – kladenie jedného bloku sa rovná pokládke 15 bežných tehál, a preto sa proces stavebného rozvíja rozvíja rýchlejšie;
 • Vysoká schopnosť ložiska – kameň odoláva od 50 do 100 kg na štvorcový centimeter, a to je napriek poréznej štruktúre.

Termín keramického bloku je najmenej 50 rokov. Ale materiál môže byť považovaný za relatívne moderný, tak veľký, vážny výskum s dostatočnou vzorkou reálnej životnosti je možné povedať a nie.

Názory

Označenia a označenie blokov sa môžu líšiť: každý výrobca Waven priľne k jeho inštalácii. Dokonca aj veľkosť je iná, aj keď je to skôr typické.

Informovať

Rovnako ako tehly, teplé bloky môžu byť tváre a obyčajné. Tváre sa zvyčajne používajú na obloženie stien, aj keď pre hlavné murivo, samozrejme, vhodné. Používa sa aj pri výstavbe jednodielnych prvkov – s ich pomocou, sú umiestnené rovné časti steny, výzvy – položili uhly, polovičné prvky – používajú sa na dverné dvere a okenné otvory.

Na veľkosť

Existujú značky, ktoré produkujú kamene vo výške nie 138 mm (štandardná veľkosť) a 140 mm. Ostatné veľkosti, ktoré vyskytujú na trhu: \ t

 • Single 1NF – 250x120x65 mm (dĺžka / šírka / výška);
 • 1 hodina 1,35 nf – 250x120x88;
 • Dvojitý 2,1 NF – 250x120x138 / 140;
 • Osobný terén 4.5 NF – 250x250x138;
 • Blok 10,8 NF – 380x250x219 (380 – dĺžka, 250 – šírka, 219 – výška);
 • Blok 11,3 NF – 398x253x219;
 • Blok 14,5 NF – 510x250x219.

Veľké formátové bloky, napríklad, používať stavebné budovy v 10 poschodiach. A rovnaký štandardný betón s podobnou hmotnosťou sa používa pri stavbe domov, ktoré by nemali byť viac ako 5 poschodí. Ako hladký dutý tehl, ak máte porovnanie ďalej.

Výrobcovia

Môžete chodiť len vedúcimi, najznámejšími alebo aktívnymi rozvojovými spoločnosťami.

Teplé keramické výrobné spoločnosti:

 • Portes. To je výrobca z Nemecka, ktorý je považovaný za jeden z vlajkových lodí na trhu, ako aj „dinosaurus“ tohto odvetvia. V Rusku sa nachádza niekoľko rastlín spoločnosti. Výrobca ponúka veľkoformátové stenové bloky na trhu, bodkovaný kameň (vertikálne švy sú dodávané s ním), špeciálne bloky na vyplnenie rámu, ako aj produkty vytvorené na montáž oddielu.
 • „Ketra“. Ruská spoločnosť, ktorá dodáva trojrozmerné keramobloky na trh a dôležité, v rôznych odtieňoch (z jemného mlieka na obmedzenie hnedej).
 • „Brother“. Ďalší domáci výrobca, tiež populárny a ponúkol líniu troch možností pre teplú keramiku.
 • SKKM. SAMARA COMBINE produkuje produkty, ktoré boli predtým nazývané Kerakam, a teraz – Kaimanom. Ide o kamene a malé a veľké formáty. Zaujímavé je, že materiálový vývojári zlepšili princíp oxidu zlúčeniny: bloky trojuholníkových tvarov sa pozitívne ovplyvňujú pevnosť muriva.

Trh je mladý, môžete ho sledovať, pretože jeho rozsah a počet nových mien budú rásť, pretože samotný materiál sa považuje za sľubný.

Pôsobnosť

Tento kameň má 4 hlavné smery, kde je zapojený. Použite teplú keramiku:

 • Pri zostavovaní oddielov, ako aj vonkajších stien budov;
 • nízko vzostupná a výšková konštrukcia;
 • Výstavba priemyselných zariadení;
 • Obmedzené fasády zahŕňajúce účinok izolácie.

Je zrejmé, že každá z týchto oblastí vyplýva niekoľko vetiev, a preto možnosť materiálu, s ktorým môžete konštruovať a prepojky a rozdiely, len rásť. Nie je potrebné, aby tepelná izolácia tuku „koláč“ sa často stáva rozhodujúcou pri výbere materiálu.

Aké mýty o použití teplej keramiky existujú.

 • Nízka pevnosť postavených stien. Nesprávne porovnávať silu celej steny a jedného bloku steny. A je to sila steny, ktorá bude mať vždy prioritu v porovnaní. Záleží na kvalite blokov, a stále z majstrovstva Masona. Bloky v murive, ako viete, môžu mať multidrikčné zaťaženie a samotný roztok a jeho položenie môže byť silou na zníženie a zvýšenie (čo znamená celkovú silu). To znamená len jednu vec: Mali by sa zhodovať dve silné stránky – riešenie a blok. Preto výrobca zažíva materiál kontroluje presne silu celého muriva, nefunguje na strane.
 • S pásu alebo držiakovacími blokmi sa môžu zrútiť. Ak sú odborníci na podnikanie, vynaložia na stacionárnom type špeciálny jazyk alebo využijú pílu so špeciálnym pásom odolného voči opotrebeniu. A ak potrebujete držať stenu, najprv sa na ňu použije polymérna omietka: takže Shtroba bude hladká a oddiely – celé číslo.
 • Montážne vzory na Ceramobloky nemôžu byť presne. Nezmysly, pretože hneď ako porézne materiály sa objavili na trhu, upevňovacia požiadavka pre nich bola čoskoro. A okamžite inžinierska myšlienka „porodila“ hmoždinky, vhodné štrbinou keramikou. Sú vyrobené zo syntetiky. A ak stena vyžaduje upevnenie pre niečo dostatočne ťažké, chemické kotvy sú kontrolované. V tomto prípade sa chemická stanica viaže na blokový materiál, v dôsledku čoho je vytvorený monolith, drží tyč. Takže systém vydrží zaťaženie v stovkách kg, aj keď nie sú doma doma.
 • Otepľovanie takýchto múrov nikdy nebude nikdy mať. Ale to nie je úplne tak, aj keď keramické bloky hovoria veľa z hľadiska ich tepelnej vodivosti. Hlavná vec je oblasť výstavby, samozrejme, nechať tieto okolnosti. Odborníci zabezpečujú, že dodatočná izolácia nebude potrebná pre steny s šírkou bloku najmenej 510 mm, ak hovoríme o strednom pruhu Ruska.

Treba poznamenať, že Každý výrobca teplej keramiky dodáva svoj produkt podrobnými pokynmi, ktoré jednoducho ignorujú zločin. V tomto pokyni, napríklad popisuje možnosti technických riešení, ktoré sú mimoriadne užitočné aj pre skúsených orgánov (čo povedať o zvyšku). Môžu byť opísané algoritmové jednotky alebo základy, algoritmizuje proces budovania steny, funkcie rohového muriva.

Zaujímavý moment: Blokovanie blokov sa zvyčajne vykonáva pomocou špeciálnej teplej zmesi, ale aj štandardný cementový roztok. A mnoho majstrov považujú taký náhradný nerovnomerný, pretože cementový šev má inú tepelnú vodivosť. V zásade táto výmena môže byť naozaj chyba konštrukcie.

V časti záverov možno povedať, že vyvýšený blok je dobrý, konkurenčný materiál pre budovy budov. Je svetlý, a jedna vec je už dosť na to, aby nedošlo k základnému základu. Je teplé, indikátory jeho zvukovej izolácie sú dobré. Je to problematické len z hľadiska dopytu po preprave, doprave a murive. Ale ak je murivo zažíva, kompetentný, starší človek.

Nakoniec, voľba v prospech teplej keramiky je dnes založená na tom, že vyhrá nielen tehál, ale aj v bunkovom betóne. To znamená, že stav materiálu sa stáva ešte vyšším a ide do kategórie nielen ziskovosti, ale aj sľubných výrobkov.

A ostant, že domáci výrobca prináša vynikajúcu teplú keramiku, a tiež modernizuje proces svojej výroby, môže byť rozhodujúcim argumentom v prospech tohto materiálu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár