Všetko o pieskovec

Jedným z najznámejších minerálov je pomerne považovaný pieskovec, ktorý sa tiež nazýva len divoké kamene. Napriek všeobecnému menu môže vyzerať veľmi odlišné a našiel aplikáciu v mnohých oblastiach ľudskej činnosti, vďaka ktorej ľudstvo dokonca začalo vyrábať umelé analógy – našťastie je to jednoduché.

Čo to je?

Vlastne, jedno meno „Sandstone“ hovorí, ako sa objavilo také horské plemeno – je to kameň vyplývajúci z prírodného piesku. Samozrejme, v skutočnosti, jeden piesok nebude stačiť – jednoducho sa neuskutoční v prírode v ideálnej čistej forme a nevytvorila by monolitické štruktúry. Preto je správne povedať, že na vytvorenie zrnitého sedimentu, ktorý je divoký kameň, sú potrebné cementové nečistoty.

Sám o sebe, termín „piesok“ tiež neznamená nič konkrétne o látke, z ktorej je vytvorený, a len dáva predstavu, že je to niečo jemnozrnné a hromadné. Základom pre tvorbu pieskovca je slinný, kremeň, utretý alebo glaukónový piesok. Rozmanitosť cementárnych zložiek je ešte pôsobivejšia – v úlohe, môže byť oxid hlinitý a opál, kaolín a hrdza, kalcit a chalcedón, uhličitan a dolomit, omietka a hmotnosť iných materiálov.

V závislosti od presného zloženia môže mať minerál rôzne vlastnosti, ktoré ľudstvo primerane používajú na dosiahnutie vlastných cieľov.

Pôvod

Uvažovaný pod obrovským tlakovým pieskom mohol existovať len na území, ktorý bol bývalý dno s hlbokým morom pre milióny rokov. Vedci v mnohých ohľadoch v mnohých ohľadoch na prítomnosti pieskovca určujú, ako sa jedna alebo iná oblasť s hladinou mora opravila v rôznych obdobiach dejín. Napríklad by bolo ťažké uhádnuť, že vysoké Dagestanské hory by mohli byť ukryté pod vodnou hrúbkou, ale pieskovcové vklady to neumožňujú pochybovať o tom. Zároveň sa divoký zvyčajne leží celými útvarmi, ktoré môžu byť iní hrúbka v závislosti od počtu východiskových materiálov a trvanie vysokotlakovej expozície.

V zásade je nádrž potrebná aspoň na vytvorenie samotného piesku, čo nie je nič viac ako najmenšie častice hrubšie skalnaté skaly, zakázané v storočí-starej vodnej laminácii. Vedci sa domnievajú, že tento proces je proces, a v skutočnosti naliehavý, vzal maximálne čas v procese „výroby“ divokého kameňa. S sedimentáciou jednotlivých pieskov v tých oblastiach dna, ktoré sa nikdy nestabili o prúdy, „len“ trvalo udržateľný pieskovcový kameň konal na vytvorenie trvalo udržateľného pieskovcového kameňa.

Humanity Sandstone je známy už od staroveku, predovšetkým ako stavebný materiál. Pravdepodobne najznámejšia globálna atrakcia, postavená z „Savage“, je slávny SPHINX, ale mnohé budovy v rôznych vintage mestách sú tiež postavené aj z neho vrátane notorious Versailles Palace. Rozšírený rozsiahly kameň, ako populárny stavebný materiál, to bolo možné, pretože mapa oceánov a kontinentov počas rozvoja planéty sa opakovane zmenila, a teraz, mnoho oblastí, ktoré sú považované za srdce kontinentu, skutočne oboznámení s more oveľa lepšie, ako môžete predstaviť. Napríklad Kemerovo a Moskva oblasť, oblasť VOLGA a URALS možno považovať za hlavné banské centrá tohto minerálu.

Existujú dve hlavné metódy ťažby pieskovca, ktoré nie sú zameniteľné – každý z nich je prispôsobený pre určité druhy minerálov. Napríklad pevné odrody založené na Quartz a kremíku zvyčajne explókovali s výkonnými poplatkami, a to len potom výsledné balvany narezané na menšie dosky. Ak bol zásobník vytvorený na základe mäkšieho vápna a hlinených hornín, potom ťažba je vyrobená metódou rýpadla.

Extrahované suroviny vo výrobných podmienkach sú purifikované z cudzích nečistôt, brúsených a leštených a môžu byť tiež chýbajú estetické druhy.

Štruktúra a vlastnosti

Keďže pieskovca z rôznych vkladov nemusí mať veľa spoločných funkcií, je dosť ťažké opísať ako niečo holistické. Nie je súčasťou určitej štandardnej hustoty, ani rovnaká stabilná tvrdosť – všetky tieto parametre sú ťažké vymenovať aj približne, ak hovoríme o rozsahu všetkých oblastí sveta. Všeobecne platí, že náčrt vlastností vyzerá takto: hustota – 2,2-2,7 g / cm3, tvrdosť – 1600-2700 kg / kubický meter.

Je to len stojí za zmienku, že hlinené plemená sú cenené pomerne nízke, pretože sú veľmi voľné, nemôžu odolať účinkom podmienok otvorenej ulice príliš dlhé a celkom ľahko zničené. Z tohto hľadiska, Quartz a silikónové odrody divokého kameňa vyzerajú praktickejšie – sú oveľa silnejšie a môžu byť použité na vybudovanie trvanlivých objektov, ktoré budú dobrým dôkazom, ktorý bude už spomenutý sfing.

Rovnakým princípom môžu byť pieskovcové vklady široká škála odtieňov, a hoci medzi surovinami vyťatými v tej istej oblasti by mala byť paleta približne rovnaká, dva kusy minerálu v žiadnom prípade môžu byť rovnaké – každý má jedinečný vzor. To je možné z dôvodu skutočnosti, že pri tvorbe akéhokoľvek „divokého“ v „Chan na miesenie“, ktoré sú nevyhnutne, a vždy v rôznych zložení a pomeroch. Zároveň, na účely dokončenia, v ktorom sa pieskovci dnes používajú tak často, ako je to možné, tieto fragmenty sú najdôležitejšie, že majú najjednanejší odtieň.

Napriek impozantnej škále variácií kameňa sa stále považuje za rovnaký minerál, a nie iný.

V prospech tohto pohľadu existuje slušný zoznam pozitívnych vlastností, pre ktoré sa pieskovec oceňuje – do určitej miery sú neoddeliteľné surovín zo všetkých známych polí.

Byť pre nich je aspoň pre všeobecný rozvoj, pretože „divoch“:

 • Môže slúžiť dobrú polovicu storočia a na príklade sfinga, postavený z pieskovca, vidíme, že tento materiál niekedy nie je nosiť;
 • Divoký kameň, z chemického hľadiska, sa považuje za inertnú látku, to znamená, kto nevstúpi do chemických reakcií s niečím, čo znamená, že ani kyselina, ani zásada nie je schopná ju ničiť;
 • Sandstone dekorácie, ako aj budovy postavené z tohto materiálu, sú 100% šetrné k životnému prostrediu, pretože je to prírodný materiál bez akýchkoľvek umelých nečistôt;
 • Na rozdiel od niektorých moderných materiálov nemajú pieskovecové bloky a dosky nemujú akumulovať žiarenie;
 • Divoch je schopný „dýchať“, čo je dobrá správa pre tých majiteľov, ktorí vedia ako zlá nadmerná vlhkosť v uzavretých priestoroch;
 • S ohľadom na nejakú pórovitosť, Sandstone má nízku tepelnú vodivosť, čo znamená, že v zime prispieva k zachovaniu tepla v dome, a v lete, naopak, dáva príjemné chladenie pre tých, ktorí sa skrývajú z tepla za pieskovecové steny;
 • Wilder je ľahostajný k účinkom väčšiny atmosférických javov, nebojí sa zrážania, ani extrémne teploty, ani aj ich extrémne kvapky – štúdie ukázali, že aj skok z +50 na -30 stupňov neovplyvňuje zachovanie jeho pozitívneho vlastnosti.

Treba poznamenať, že Dnes je pieskovec takmer vnímaný ako samotný stavebný materiál, ale skôr kategória materiálov povrchových materiálov, a to je z tohto hľadiska, že sme považovali vyššie uvedené vlastnosti. Ďalšou vecou je, že existujú úplne iné použitie pre pieskovcové fragmenty – napríklad divoký kameň sa aktívne používa v litoterapie – okolyedicínskej vedy, ktorá verí, že aplikovanie vyhrievaného pieskovca do určitých bodov tela a masáž im pomáhajú vyriešiť mnoho zdravotných problémov. V starovekých Egypťaniach mal materiál vôbec posvätnú hodnotu a ezoterické milenci sú stále vidieť v remeslách z pieskovcového hlbokého skrytého významu.

Samostatná vlastnosť plemena, v mnohých ohľadoch, ktoré ovplyvnili jeho vek mlieka, aj napriek rýchlemu pokroku, je lacnosť takýchto surovín, Koniec koncov, Cubromener z najlacnejších nákladov na materiál z 200 rubľov a dokonca aj najdrahšia odroda bude stáť skromné ​​2 tisíc rubľov.

Zároveň je prakticky nemožné spadnúť cez najlepšie pieskovecové vzorky, pretože jediným významným nedostatkom divokého kameňa je jeho významná hmotnosť.

Názory

Popíšte rozmanitosť pieskovcových odrôd – stále úlohou, keďže v každom vklade divoký kameň – jeho vlastné, jedinečné. ale Je to preto, že taká rôznorodosť je potrebné aspoň stručne ísť cez hlavné vlastnosti jednotlivých druhov, takže čitateľ jasnejšie predstavuje, z ktorého si môžete vybrať.

Podľa skutočného zloženia

Ak sa zhodnotíme pieskovcový kameň v zložení, je zvyčajné vyčleniť šesť základných odrôd, ktoré sa líšia v kritériu toho, aké presnosť sa stala surovinou na tvorbu piesku, ktorý vytvoril materiál v dôsledku toho. Malo by sa zrejmé, že minerál, ktorý si kúpite v obchode, môže byť umelý vôbec, ale klasifikácia sa týka presne prirodzených odrôd. Všeobecne platí, že zoznam pieskovcových druhov mineralogickou klasifikáciou vyzerá takto:

 • Glaukonite – Hlavným materiálom piesku je glaukonit;
 • Tufogénne – vytvorené na základe plemien sopečného pôvodu;
 • Polymicte – vytvorené na základe dvoch alebo viacerých materiálov, čím sa vystávajú viac poddruhov – Arcose a štrkové pieskovisko;
 • oligomyktaya – obsahuje slušné množstvo kremenného piesku, ale nevyhnutne cestujúce s bacuľatým alebo slinami;
 • Monomote – aj z kremenného piesku, ale takmer bez nečistôt, v množstve od 90%;
 • Lekárske – založené na piesku nasýtení meďou.

Na veľkosť

Z hľadiska veľkosti môže byť pieskovecka klasifikovaný dokonca neošetrený – vo veľkosti pieskov, ktoré tvorili minerál. Niektoré z zmätku v triedení urobia, samozrejme, skutočnosť, že frakcia nebude vždy homogénna, ale stále existujú tri hlavné triedy takéhoto materiálu:

 • Tenké-zrnité – z najmenších lisovaných zŕn s priemerom 0,05-0,1 mm;
 • jemnozrnný – 0,2-1 mm;
 • hrubozrnný s pieskom z 1,1 mm, zvyčajne nepresahujú 2 mm v štruktúre.

Zo zrejmých dôvodov, frakcia ovplyvňuje vlastnosti materiálu, a to jeho hustota a tepelná vodivosť. Vzor je zrejmý – ak sa minerál vyvinula z najmenších častíc, potom nebude žiadne miesto pre prázdnotu v jeho hrubšej – boli všetky naplnené kvôli tlaku. Takýto materiál bude ťažší a silnejší, ale tepelná vodivosť kvôli nedostatku prázdnoty naplnenej vzduchom bude trpieť. V súlade s tým, hrubozrnné druhy majú opačné funkcie – majú prázdnotu v nadbytku, čo robí blokový svetter a úspory tepla, ale znižuje silu.

Pri nákupe predávajúceho opisuje materiál a ďalšie kritériá – pieskovec môže byť prirodzený a zamotaný. Prvá možnosť znamená, že surovina je už rozdelená na dosky, ale nikto neurobil ďalšie spracovanie, to znamená, že existujú nezrovnalosti, čipy, zápláky, a tak ďalej. Takýto materiál zvyčajne vyžaduje ďalšie spracovanie, aby sa dali na povrchy hladkosti, ale drsnosť a „prirodzenosť“ možno považovať za plus, pokiaľ ide o dekoratívnosť. Na rozdiel od prírodného kameňa – zamotaný, to znamená, že posledná galéria (brúsenie a leštenie) s elimináciou všetkých nezrovnalostí.

Takéto suroviny už zodpovedajú koncepcii dokončovacieho materiálu v jeho úplnom zmysle a je úhľadná dlaždica, často lakovaná.

V kvete

Popularita pieskovca ako materiál na výstavbu a konečnú úpravu priniesla aj bohatstvo palety, prakticky neobmedzuje spotrebiteľa, a to aj naopak – robí poslednými pochybnosťami, aké možnosti si vybrať. Voľba prírody je prezentovaná desiatky odtieňov – z bielej až čiernej cez žlté a jantárové, béžové a ružové, červené a zlaté, modré a modré. Niekedy chemické zloženie minerálu môže byť okamžite určené na tieni – napríklad, modro-modrá paleta hovorí o významnom obsahu medi, šedo-čierna je charakteristická pre plemená sopečného pôvodu a ružové tóny sú charakteristické pre odrody arcózy .

A ak sú odtiene ako červená alebo sivá-zelená pre kupujúceho sú dosť zrozumiteľné, to je viac exotických popisov palety a vzorov, ktoré môžu potrebovať ďalšie dekódovanieE. Takže populárny tón dreva pieskovca je úžasný a jedinečný kresba béžovej, žltej a hnedého tiela rozvodu. Teda tiger tón zodpovedá zvieraťa, na počesť, na ktorej sa volá – je to čierne a oranžové striedavé prúžky.

Pôsobnosť

Slušná rôznorodosť fyzických a estetických vlastností pieskovca, ako aj jeho prakticky rozšírená dostupnosť viedla k tomu, že tento materiál je široko používaný v rôznych oblastiach ľudskej činnosti. Naraz, napríklad pieskovec bol použitý aj ako hlavný stavebný materiál, ale dnes v tomto smere prešiel, pretože stratil miesto pre ľahších, spoľahlivých a trvanlivých konkurentov. Aspekt Výstavba pieskovca je stále prebieha, len divoký kameň bol odstránený z masovej, rozsiahlej stavby – teraz je relevantnejší pre malé súkromné ​​budovy.

Ale vďaka svojim estetickým vlastnostiam, Sandstone nájde najširšie použitie v dekorácii a dekorácii. Pre niekoho, že čelí fasáde domu alebo kamenného plot, a niekto vytiahne dlaždice na chodníky alebo záhradné trate.

Čláždi sú usporiadané kroky a z prírodného kameňa, ktoré robia blokovanie, dno a pobrežie umelých rezervoárov sú zdobené.

  Vzhľadom na to, že materiál nie je palivo a nie je veľmi strach z vysokých teplôt, pieskovcové krby sa môžu nachádzať aj v každodenných krboch, a niekedy sú Windowsill z tohto materiálu. Pre krásu z multifarebných kamienkov sú celé panely rozložené, schopné stávajú centrálnym prvkom miestnosti, v ktorej môžete získať hostí. Súčasne sa môže pieskovcová drvina použitá ako striekanie, aby sa vytvoril chic reliéf tapety alebo menej vznešené účely – ako plnivo pre omietku, betón, a tak ďalej.

  S jeho nie najnižšou silou, Sandstone je stále považovaný za materiál, pomerne ľahko spracovať, pretože nie je prekvapujúce, že sa používa a len pre remeslá, hoci profesionálne. Je to z tohto materiálu, že mnohé záhradné sochy sú vyrobené, ako aj podvodné a povrchové dekorácie pre fontány, rybníky a akváriá. Na konci, malé fragmenty divokých kameňov sa používajú na skutočne malé ručne vyrobené, vrátane ako dekorácie – leštené korálky a náramky sú vyrobené z krásnych farebných fragmentov.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: