Všetko o plynových silikátových blokoch

Vedzte všetko o plyn-kremičitanových blokoch, charakteristiky kremičitanu a preskúmaní plynu je veľmi dôležité pre každého individuálneho developer. Z nich je možné vytvoriť prístrešok s jednostrannou strechou, ale viac a možné použitie. Aby sme nesklameli, je potrebné vybrať si priehradové bloky spoločnosti „Zabudov“ a iných výrobcov.

Čo to je?

Každý vie, že hlavné náklady a ťažkosti v stavebníctve súvisia s materiálmi používanými na vonkajšie steny. Výrobcovia starostlivo zlepšujú svoje produkty a ponúkajú širokú škálu stavebných riešení. Jednou z moderných populárnych možností je len plynové silikátové bloky. Všetky z nich musia byť vyrobené v súlade s GOST 31360, v platnosti od roku 2007.

Predaj iných štruktúr je povolený len dohode o týchto alebo cudzích normách, ktoré nie sú horšie ako domáci štandard.

Technologicky plynový oxid kremičitý – podtyp bunkového betónu. Technológia jeho prípravy je pomerne jednoduchá a niekedy existuje aj výroba v remeslách, priamo na súdoch. TRUE, umelý kameň vyrobený v továrňach, celková kvalita a životnosť sa získava výrazne vyššie. V priemyselných podmienkach sa používajú špeciálne autoklávy, v ktorých, spolu s vysokým tlakom na suroviny, tiež postihuje slušnú teplotu. Technika výroby výrobkov fungovala dobre a znamená použitie negovaného vápna, portlandského cementu, vody, hliníkového prášku a špeciálnych komponentov, cuddering.

Výhody a nevýhody

Nepochybne aj pre skeptics plus plynný kremičitan je jednoduchosť jednotlivých štruktúr. Táto okolnosť výrazne zjednodušuje nakladanie a vykladanie, najmä keď sa správajú na vlastnú päsť. Tiež poteší, že pre stavbu, ktorú potrebujete prepravu menej nosnosti – zvyčajne je možné robiť bez komplexných zdvíhacích strojov. Okrem toho je možné pracovať aj sám, čo je celkom optimálne pre jednotlivých vývojárov.

Niekedy stavebné bloky musia zvládnuť, ale silikát plynu a tu vo výške, takmer všetky potrebné manipulácie robia jednoduchý hacksaw.

Tento materiál nie je zlý obmedzený outsiders. Takýto účinok sa dosahuje z dôvodu množstva prázdnoty. Ostatná výhoda – obmedzená tepelná vodivosť. Gasilikátové domy sú pomerne energeticky účinné dokonca v porovnaní s tehlovými a drevenými budovami. Zvýšené veľkosti v porovnaní s tehál vám umožní rýchlo vzbudiť steny, a bude možné usadiť sa v dome za pár mesiacov, aj keď potrebujete vážny povrch.

Ako slabo lukratívne konštrukcie slabo, môžu byť použité oveľa širšie ako ten istý strom. A nie je potrebné žiadne spracovanie na hľadanie takéhoto výsledku. Pre pohodlie a životné prostredie nie sú žiadne sťažnosti na tento materiál.

Nie je však nemožné ísť okolo spotreby plyn-kremičitanových blokov, ktoré developers tiež potrebujú vedieť vopred. Stavebné trojpodlažné a vyššie budovy sú neprijateľné.

Porušenie tohto pravidla ohrozuje zničenie podkladových riadkov – pretože sa vyskytne postupne, nestane sa to jednoduchšie. Intenzívna absorpcia vody môže byť tiež vážnym problémom. A v prípade požiaru hrozba predstavuje tepelnú deformáciu domu. Akonáhle sa blok zahrieva na 700 stupňov a viac, začína jeho zničenie. Potom dokonca aj špeciálna rekonštrukcia nedovoľuje vrátiť sa obydlia v normálnom stave.

Stojí za to voda, aby sa dostal na dizajn, rovnako ako takmer všetky to presadzujú vnútri. Ďalej len spadá len teplotu, materiál je prasknutý do častí. V tomto ohľade je tehla oveľa spoľahlivejšia a nestratí s hydratáciou neexistujú žiadne zvláštne pevnosti alebo tepelné charakteristiky. Riešenie problému sa ukáže, že je špeciálna ochrana proti vlhkosti. Pod plynovým kremičitanom sa nevyžaduje vytvoriť vážny drahý základ.

Ale musíte vyplniť podpornú pásku. Ak to nie je žiadna túžba, potom budete potrebovať variť šarlát. Dokonca aj mierne zatiahnutá okamžite vyvoláva tvorbu trhlín a následnú deštrukciu stien. V mechanickej silu stráca plynilicat tehly, pretože je potrebné si ho vybrať, berúc do úvahy všetky silné a slabé stránky takéhoto rozhodnutia. S zrušeným použitím prináša veľa výhod.

Čo sa líši od iných blokov?

Je potrebné reagovať na iné otázky, v prvom rade, aký rozdiel medzi silikátovým produktom a besoblock. Odpoveď Nie je ľahké, v prvom rade, pretože obidva svetlý zástupca vypúšťania bunkového betónu je ťažké rozlíšiť s okom, dokonca aj pre profesionálov. Zmätok je posilnená z dôvodu marketingovej politiky výrobcov a negramotných popisov, v ktorých sú názvy pridelené ľubovoľne. Pri inštalácii špeciálnych rozdielov nie sú zistené, ale rozdiel sa stále prejavuje – pravda je v štádiu prevádzky.

Prevzdušnený betón môže byť vyrobený s vlastnými rukami s dostatočne vysokou kvalitou, ale je potrebné pochopiť, že technológia by mala byť stále striktne udržiavaná.

Z praktického hľadiska je silikát plynu uprednostňuje na plyn. Avšak, situácia sa zmení na opak, ak zvážime vlhkosť. Preto sa nemôžu používať silikátové bloky, ak vlhkosť prekročí 60%. Je však tiež potrebné zistiť, že je lepší – penový blok alebo stále plynový silikátový dizajn. A opäť porovnanie pôjde s iným spoločným zástupcom bunkového betónu.

Pomer vlastností tohto:

 • Penový blok je náchylnejší na otvorenie ohňa;
 • Pena betón je ľahšie manuálne manipulovať;
 • Plysilikát má mierne vyššiu tepelnú ochranu;
 • Pena betón stráca na dokonalý geometrický tvar;
 • Náklady, oblasť použitia a zložitosť aplikácie je viac-menej identická;
 • Tieto materiály sú malé v trvanlivosti na absorpciu vody, na použitie v heterogénnych klimatických zónach;
 • Penový blok je ľahšie aplikovať samostatné typy povrchových materiálov, ktoré vyžadujú drsnosť substrátu.

Značky

D600

Gasosilikat tejto kategórie je celkom vhodný pre stavbu nosných stien – vlastne je to jeho hlavné použitie. Alternatívne riešenie – usporiadanie fasády s ventiláciou vo vnútri. Upevnenie potrebných vonkajších štruktúr na výrobky, ktoré taká hustota nespôsobuje žiadne problémy. Mechanická sila sa pohybuje od 2,5 do 4,5 MPa. Štandardný koeficient tepelnej vodivosti je 0,14-0,15 w / (m ° C).

D500

Takýto materiál sa teší konzistentne vysoký dopyt po výškovej výstavbe. Môžu sa však z neho postaviť monolitické štruktúry. Úroveň pevnosti sa pohybuje od 2 do 3 MPa. Pre výstavbu štvorpodlažných budov, zjavne nevhodné. ZABEZPEČUJÚCE.

D400

Charakteristiky tohto bloku preskočia ešte menej tepla. Preto sa môže použiť na vytvorenie izolačných vrstiev. Podobná značka je vhodný v súkromnej budove. Dosiahli sa vynikajúci pomer pevnosti a tepelné charakteristiky. Ale pre najťažšie zaťažiteľné konštrukcie sú tieto výrobky neprijateľné.

D300

Tento typ blokov má hustotu, pretože je ľahké odhadnúť, 300 kg na 1 kubický. M. Tepelná vodivosť – 0,072 W / (m ° C). Preto nie je potrebná špeciálna dodatočná izolácia. Kompozícia je rovnaká ako iné značky plynu. Budovy sú relatívne svetlé.

Typy

Stena

Pod týmto názvom sa dodávajú stavebné materiály určené hlavne pre nízkopodlažné budovy – nie viac ako 14 m. Ak potrebujete vybudovať výšku, potom silikát s plynom už nie je vhodný, je potrebné uprednostniť vystuženú betónovú dosku. Veľkosť výrobkov je veľmi odlišná, ale aj ten najmenší najväčší je významne lepší ako tehál. Zároveň sa mu podarilo hustotou. Ak hrúbka prvku nepresahuje 40 cm, použitie je zaručené pri teplotách do – 35 stupňov bez dodatočnej ochrany tepla.

Na dokončenie povrchovej úpravy:

 • drevo;
 • Rôzne typy;
 • tehál;
 • striekaná omietka napodobňuje vzhľad kameňa.

Oddiel

Dôležitou súčasťou je znížená veľkosť (v porovnaní s modelmi steny). Majú však úplne prijateľnú pevnosť. Vnútorné nosné steny sú postavené z materiálu plného rozsahu. Sekundárne oddiely môžu byť vyrobené z dutých prvkov. Najľahšie návrhy sú tvrdené z 2-pásmových častí.

Hrebeňoch Paz

Tieto typy blokov sú potrebné na vytvorenie oddielov a menších stien. Alternatívna aplikácia – Nástenné obklady. Geometria sa podobajú správne paralelne. Informácie: Namiesto kremičitanu plynu môžete vziať sadrové štruktúry. Praktické charakteristiky sú takmer žiadne iné, niektoré modely obsahujú špeciálne prísady, ktoré zvyšujú odolnosť voči hydratácii.

Normálne parametre:

 • absorpcia zvukov najmenej 35 a nie viac ako 41 dB;
 • Hustota je zvyčajne 1,35 tony na 1 kubický. M.; \ T
 • Absorpcia vody od 5 do 32% (v závislosti od typu).

V tvare písmena U

Tieto bloky používajú na pripojenie štruktúr nezvyčajného tvaru a geometrie. Ide najmä o:

 • Windows Windows;
 • dvere;
 • Výstužných pásov.

Takéto výrobky môžu byť použité ako databáza pre trvanlivú debnenie. Ostatné možné aplikácie – Usporiadanie jumperov. Nakoniec je možné ich zvážiť a ako zálohovanie na upevnenie rafterových komplexov. Ak urobíte strih, potom sa objaví dizajn pripomínajúci zásobník. V yobs výklenky ležiace oceľové tyče, ktoré pomáhajú budovať pevnostné zostavy. Napájacie pásy sa veľmi dobre prejavili s rovnomerným napínaním zaťaženia a celková dĺžka vzorov je približne rovnaká, bez ohľadu na rozmery.

Rozmery

Môžete nájsť oveľa rozdielne v parametroch plyn-kremičitanových blokov. Rozdiel vo výške, dĺžke a šírke určuje, koľko vecí bude v balíku. Veľkosti sú vybrané na základe účelu návrhov. Obálka ovplyvňuje hmotnosť betónových prvkov. Široká distribúcia má modely:

 • 600x300x200;
 • 200x300x600;
 • 600x200x300;
 • 400x300x200;
 • 600x400x300;
 • 600x300x300 mm.

Pôsobnosť

Na výstavbu sa často zakúpia rôzne úpravy plynových silikátových blokov:

 • súkromné ​​domy;
 • jednotlivé nosné steny;
 • Tepelné izolačné vrstvy;
 • Vykurovacie siete (ako izolácia).

Pri použití takéhoto materiálu pre hlavné steny a pod nadáciou sa musíte postarať o ochranu vody. Na tento účel sa uplatňujú:

 • štuk;
 • Fasádne farby;
 • vlečka;
 • TUTTY (tenká vrstva);
 • Tvár.

V niektorých prípadoch je aj pre zlomené bloky. Samozrejme, nie v konštrukcii domu alebo dokonca haly s jednostrannou strechou, as užitočnou, sekundárnou prácou. Baví sa pri zálohovaní pod podlažiami.

POZOR: Aby sa aplikovať v dutín budov, tento materiál sa neodporúča. Dôvod – periodické zmrazenie a rozmrazovanie zbavuje bitku svojich hlavných cenných kvalít.

Ale okrem použitia plynmikátu pre oddiel alebo na raňajkách, mnohí ľudia majú záujem o otázku, či je možné vybudovať kúpeľ. Vo všeobecnosti bude odpoveď pozitívna. Takéto riešenie je obzvlášť dobré v miestach so silným vetrom. Ohrelovanie a hydroizolácia sa musia vykonávať na najvyššej úrovni.

Je žiaduce, aby boli stále vybavené len plynovým silikátom.

Ako vypočítať?

Približný výpočet hrúbky steny možno vykonať pomocou online kalkulačiek. Avšak pri budovaní na komplexnej pôde alebo s odchýlkou ​​od typického projektu je vhodné kontaktovať profesionálov. V strednom pruhu môžete pokračovať z tvorby jednovrstvových stien s hrúbkou 40 cm. Uistite sa, že ste zvážili:

 • uhlové kĺby blokov;
 • rozsah montážnych švov;
 • orezávanie pod záverom;
 • Rámovanie dverí a okenných otvorov;
 • Nosnosť nadácie.

Výrobcovia

Relatívne slušná výroba blokov vedie Bieloruská rastlina „Zabudov“. Firma vyrába značky hustoty od D350 do D700. Výrobca trvá na tom, že jeho výrobky majú dokonale overenú geometriu. Tam sú triedy pre odolnosť voči kompresiu B1.5, B2.5 a B3.päť. Dôležitá výhoda – porovnateľné lacné.

Z hľadiska kvality v Rusku majú bloky PoriteEP veľmi dobrú povesť. Ich výroba je nasadená v regiónoch Ryazan a Nizhny Novgorod. Stojí za zmienku, že táto firma oficiálne predáva hlavný rozsah a chybné výrobky (s príslušnou značkou). Preto je potrebné starostlivo sledovať, čo je zakúpené. Vo všeobecnosti vysoko kvalitné modely uspokojujú požiadavky spotrebiteľov.

Bonolit Tovar je tiež celkom ako zákazníci. Návrhy sú odlišné ako bočná a mechanická sila. Náklady sú malé. Treba však poznamenať, že niekedy hrúbka blokov „ide na prechádzku“. Ale praskanie takmer nevyskytuje.

Recenzie Recenzie

Gasilikátové bloky vyžadujú dôkladnú voľbu pevnosti a vyváženia tepla. Pretože dosky prekrývania a mauers musia byť istí, že podpíšu výstužných pásov. Vzhľadom na slabú odolnosť voči mechanickým konštrukciám je dizajn ľahko spracovaný manuálnymi nástrojmi, ale ľahko sa zlomia. Budeme musieť použiť monolitické dosky pre základy, ktoré budú stabilné aj pri odosielaní rohov. Ostatné poznámky o spätnej väzbe:

 • Rýchlosť výstavby;
 • možnosť použitia špeciálneho lepidla namiesto cementu;
 • dlhodobá operácia bez praskania;
 • potreba urobiť relatívne hrubé steny alebo drasticky izolovať stavbu;
 • potreba pracovať s plynujikom je veľmi profesionálne a zodpovedná;
 • Neschopnosť alebo extrémna obtiažnosť suterénneho usporiadania (ak sa to robí, potom žiadna hydroizolácia zachráni dom z postupného zničenia).

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár