Všetko, čo potrebujete vedieť o klastrov nábytku

Nábytok alebo lôžkové lôžkové parazity, ktoré žijú v našich apartmánoch av obytných priestoroch, a tiež skrývať v odľahlých miestach. Tieto hmyz žijú v blízkosti muža a zvierat. Ak sa objaví jedna chyba vo vašej domácnosti, potom za mesiac žijú s celou kolóniou a zaútočia na ich obetu v noci. Tento typ hmyzu sa nazýva syntropy. Podmienky tohto druhu existovali dlho pred vzhľadom na osobu na Zemi. To však neznamená, že nás musia ovládať.

Schopnosti chýb nemajú hraniciach, pretože sa dlhú dobu upravujú pre rôzne podmienky. Zničiť tieto hmyzu je veľmi ťažké, pretože okamžite produkujú odolnosť voči jedom. Okrem toho sa veľmi rýchlo množia a mechanické spôsoby zničenia môžu byť neúčinné a nevedú k žiadnym výsledkom.

Čo to vyzerá a odkiaľ sa objavia?

Akonáhle ste ich objavili vo vašej šatníku, pohovke alebo posteli, musíte okamžite začať bojovať. Mnohí však nerozumejú presne, ako sa posteľ. Aby ste zistili, kto pred vami, potrebujete vedieť niekoľko charakteristických vlastností. Veľkosti tohto parazita nepresahujú 7 milimetrov, najčastejšie sú bežné ako 3-4 milimetrov. Potom, čo sú spokojní s krvou, chyby sa veľmi zvýšia veľkosť.

V objavení rozlišovacieho prvku je prítomnosť dvojitého Horschik. Je veľmi ostrý a potrebný na prepichnutie pokožky a sať krv. Tmavosť farby hmyzu závisí od stupňa saturácie. Žltá farba Claop znamená, že je hladný. Po skrátení pre niekoho krvi, chyba zmení farbu na tmavohnedú, takmer čiernu.

Pest má sploštené a husté telo, vďaka tomu je možné nazvať nestabilný. Vzhľadom k tejto budove, človek ho nebude schopný rozdrviť aj s jeho váhou. Ak si všimnete vo svojom dome tohto parazita, potom, s najväčšou pravdepodobnosťou, okamžite nerozumiete, kde sa mohol dostať. Mnohí obvinení z tohto antisanitárstva, ale nie je to tak. Poďme zistiť, kde pochádzajú chyby.

Chyby prídu k nám z ulice. Ak si ich nevšimnete včas a nezničite, začne sa množiť vysokou rýchlosťou a poskytnú nepohodlie pre susedov. Pre vás alebo na susedov v byte sa môžu dostať cez vetranie, vstupné dvere. Tam sú tiež prípady nábytkových bugov v dome cez zásuvky.

Ak vaši priatelia, kolegovia alebo známe sa sťažovali na vzhľad plošti v byte, je lepšie sa zdržať ich pozvania, aby ste navštívili, pretože môžu ťahať parazitov na ich oblečenie. Tiež, chyby sa môžu objaviť vo vašom dome, v prípade, že pohovka alebo matrac bol zakúpený z ruky. Takže pred nákupom je lepšie, aby ste výrobok veľmi pozorne skontroloval. Existujú prípady, keď ich cestujúci priniesli z vlakov alebo netestovaných hotelov a hostelov.

BLUGS sa dobre držia na horné oblečenie alebo kufre.

Zdôrazňujeme vyššie uvedené hlavné dôvody vzhľadu chýb v byte.

 • Padajú do domu nielen prostredníctvom nábytku zakúpeného z ruky, ale aj prostredníctvom nového, ak je celý obchod alebo výroba. Treba tiež pripomenúť, že chyby môžu spadnúť do režimu dlhodobého spánku za celý rok v neprítomnosti potenciálnej obete, napríklad, ak nábytok nebola využitá na dlhú dobu.
 • Parazity sa presunú rýchlosťou 1 metra za minútu, Preto môžu slobodne loď od susedov cez dvere, ventilačný systém alebo cez zásuvky.
 • Chyby kŕmia nielen ľudskou krvou, ale aj zvierat. Preto budete musieť byť pozorný, keď ste blízko hniezd na hovädzí dobytok alebo vtákov, škodcovia bedbugov sa ľahko presunú na vaše oblečenie.
 • Proces pohybujúcich sa parazitov sa môže vykonávať s „Pomocníkom“ iných ľudí alebo hračiek. Chyby môžu žiť v drevených remeslách, rovnako ako na domácich miláčikov, pretože v krvácaní je vhodné dať vajcia.
 • Pre nevedomosť môžete navštíviť izbu infikovanú nábytkovými mrakmi, a priviesť ich do bytu na oblečenie.

Čistota bývania neovplyvňuje reprodukciu hmyzu krvi, pretože môžu existovať v antisanitárnom aj sterilnej miestnosti. Zachytenie celej bokovej banky môže byť pre záznam krátky čas. Je to spôsobené tým, že žena môže odložiť až 5 vajec denne. Zvážte hlavné značky, ktoré by nábytok (posteľná bielizeň) začali vo vašom nábytku.

 • Ak si všimnete červené svrbené škvrny neznámeho – Toto je prvý signál, ktorý potrebujete premýšľať a otestovať nábytok pre chyby nábytku.
 • Pokiaľ ide o uhryznutie, sú ako komáre, len ich veľa. Okrem toho sú tvarované zápalové vredy a tzv. Trasy z pokožky prepichnutia.
 • Takéto poškodenie možno vidieť na rôznych častiach tela: ruky, nohy, boky, späť. Veľmi zriedka tam sú uhryznutie na tvári. Deti sú veľmi česaní tieto vredy, v tomto prípade je potrebné uchýliť sa k používaniu antihistaminiky.
 • Odpoveď na uhryznutie vôbec je iná, a nie je možné ho predpovedať. Často existujú prípady, keď sa zápal výrazne zvyšuje alebo trpí.
 • Mladí muži a ženy najčastejšie uhryznú ženy a deti, Pretože ich koža je jemná a tenšia, a preto je ľahšie kontaktovať.

Zvážte charakteristické znaky nábytkových chýb.

 • Celé telo, nemá krídla, farba sa pohybuje od tmavo žltej po hnedú.
 • Existuje proboscis S dvoma kanálmi, ktoré sa nachádzajú v prednej časti hlavy.
 • Ak si všimnete Zahraničný zápach V šatníku alebo na nábytku, potom je to znamenie prítomnosti chýb. Vyniká z žliaz, ktoré sa nachádzajú na zadnej strane parazitov. Spočiatku nepríjemný a ostrý zápach potreboval vystrašiť nepriateľov.

Samice majú schopnosť robiť murivo všetky svoje životy, aj keď boli oplodnení len 1 čas. Vajcia nábytkových bugov môžu byť v malých trhlinách, v textilných a odevných záhyboch.

Zvyčajne okolo budúceho potomstva si môžete všimnúť veľkú akumuláciu dospelých jednotlivcov, exkrementov a chitín.

Je možné identifikovať vajcia poslancov v vzhľade:

 • Biela farba a podlhovastá tvar – hlavné rozlišovacie znaky;
 • veľkosť viac ako 3 milimetre;
 • nymf sa objaví prostredníctvom zvláštneho „uzáveru“ na konci Larvy.

Pre jeden týždeň, Larva dozrieva a počas 7-8 dní je pripravená objaviť sa na svetle a nezávisle existujú. Odchádza sa od dospelých jednotlivcov Veľkosť, ktorá nepresahuje 2-2,5 milimetrov, počet chitídnych obsahov a skutočnosť, že nemôžu bolesti uhryznúť, čím poskytujú viac nepohodlie pre svoju obeť.

Ako skontrolovať nábytok?

BLUGS sú chov v textilných a tkaninových pohovkách. Najčastejšie, aj keď existuje veľa plošní, sú ťažké si všimnúť. Je to spôsobené tvarom, štruktúrou a veľkosťou tela hmyzu, takže sú ľahko skryté v záhyboch a na akomkoľvek inom mieste. Ak obrátite pohovku, potom môžete nájsť stopy vajec, lariev a jednotlivcov pre dospelých.

Dobrý prístrešok pre lôžko je dno Mäkký nábytok. Tam srdečne, suché, tmavé – ideálne podmienky. Po nejakom čase sa hmyz zachytáva územie a naplní všetky záhyby.

Všetka životná aktivita ploštik sa zameriava najčastejšie v kĺboch ​​drevených konštrukcií alebo pri upevnení. Hmyz kamarát, ležiace vajcia a skryť pred ľuďmi tam. Ak je nábytok infikovaný na dlhú dobu, bude veľmi ťažké ju čistiť. V tomto prípade je ľahšie zbaviť sa pohovky alebo matraca. Neexistuje však žiadna záruka, že nový nábytok nenastaví nových nájomcov.

Nie je potrebné demontovať nábytok na zem, pretože to nie je pravdepodobné, že ho nezbiera späť k počiatočnému vzhľadu, bude s najväčšou pravdepodobnosťou zlyhať.

Je lepšie zvoliť nábytok s neštandardnými mechanizmami pre typ „akordeón“ alebo „clamshell“, ktorý vám umožní dostať sa do ťažkých miest.

Metódy boja

Chystanie je proces zničenia chýb. Boj s nimi si vyžaduje špeciálne metódy a prostriedky. Nižšie bude považované za základné spôsoby.

Chemický

Táto metóda je jednou z najbežnejších pri riešení parazitov. Je zameraný na zničenie lariev, vajec a dospelých. Typicky, pri dodaní z plošných sídlín, obytných priestorov, miest akumulácie vajec a muriva.

Ceperermethrine je insekticídny nástroj na to, aby sa prešpikoval z ploštice, táto látka je zahrnutá v druhej generácii peroridných skupín. Môže sa tiež pripísať insekticídnym látkam chlorffiffos, ktorý je zahrnutý v skupine fosforu insekticídov. Na spracovanie obytných priestorov je chemický spôsob boja dobre účinný.

Pomôže to v čo najkratšom možnom čase vymazať a priniesť škodcov.

Mechanický

Táto metóda nie je účinná, pretože chyby sa môžu usadiť v samote, na spanie. Aby ste znížili populáciu hmyzu na konkrétnej oblasti, môžete použiť Bežný vysávač a mokré čistenie.

Táto metóda je najjednoduchšia a zrozumiteľná pri používaní.

Fyzický

Teplota účinky deštruktívny účinok na chybách, pretože nemajú termoreguláciu. V stave dýzy môžu byť tieto parazity dlhé časové obdobie. Tento stav môže byť dosiahnutý znížením teploty a spomalenie metabolických procesov v telese hmyzu.

Ale už neovplyvňuje nielen zníženú teplotu, ale tiež sa zvýšila. Ak sa spoliehate na výskum vedcov, vyhrievaný vzduch na 44 stupňov zabíja dospelých 100 minút. Ak sa vzduch dostane 55 stupňov, potom vajcia a larvy zomrú 7 hodín. Ak teplota stúpa na 48 stupňov, potom dospelí zahynú za 72 minút.

Tepelné vysielanie z hmyzu je postup, ktorý si vyžaduje použitie drahých zariadení a vysokých nákladov na elektrinu.

Táto metóda je však veľmi účinná, aj keď pritiahne vážne výdavky.

Ľudový

Ak máte malý počet parazitov, môžete použiť túto metódu. Často bojujte proti škodcom doma hosteska používať sveterové výrobky, byliny alebo éterické oleje. Zvážte dokázané spôsoby, ako bojovať proti hmyzom ľudových prostriedkov.

 • Ocot. Vystraší hmyz s jeho ostrým zápachom, ale nezničí ich. Na tento účel je potrebné pripojiť ocot bez desaťročia s vodou v pomeroch 1: 1. Ďalej, hotové riešenie utrite povrch nábytku, parapety, dvere. V miestach, kde sa hniezdia parazity, musíte naletieť výslednú tekutinu.
 • Tupentín. Táto látka môže rýchlo pomôcť zbaviť sa bedbugs doma, pretože má zvýšenú toxicitu. Na prípravu roztoku je potrebné pripojiť 300 ml alkoholu a terpentínu s pridaním 15 gramov gáformu. Môžete tiež miešať kerosénu ​​a terpentín v pomere 1: 1, pridanie 150 ml vriacej vody. Ďalšie, jednoducho zaobchádzať so všetkými miestami, kde môžu byť chyby.
 • V miestach, kde chybné hniezdo, môžete sa rozložiť Mint, pyrhem alebo červené drevo.

Dnes sú ľudové opravné prostriedky stále menej bežné a menej často kvôli ich neefektívnosti. Pomôžu im zabrániť vzhľadu, ale nezničiť lôžko.

Profesionálny

Neexistuje 100% záruka, že vyššie uvedené metódy sa zbaví z škodcov, najmä to týka starých domov, ktoré sú silne infikované parazitmi. V tomto prípade vám bude schopný úplne uložiť len špeciálne prostriedky alebo úplné rozptyľovanie. Napriek používaniu výkonných nástrojov je táto metóda bezpečná pre domáce zvieratá a ľudí.

Profesionálne spracovanie je založené na použití horúcej a studenej hmly.

 1. Kvapalný insekticíd reaguje s parným generátorom, takto vytvoreným Malý dispergovaný par.
 2. Preniknúť do každej štrbiny, insekticídnych párov vyplní a dezinfikuje miestnosť.
 3. Vzhľadom k tomu, že plyn vyplní všetok priestor, nikde nie je mraky, Sú otrávení.

Preventívne opatrenia

Hostely, komunálne apartmány, ošetrovateľské domy sú najčastejším nájazdom hmyzu. Klopov patrí do druhov artropodov pre domácnosť, čo znamená, že sa aktívne množia v priestoroch.

 • Pred presunutím na nové miesto bydliska, ktoré potrebujete Spočiatku spracovávajte celú izbu a nábytok a až po cestách žije. Mali by ste tiež starostlivo preskúmať nábytok, keď ho kúpite rukami.
 • Po výstavbe a opravárenských prácach je potrebné vyrábať dezinfekciu celej miestnosti. Nebojte sa požadovať odstránenie všetkých nedostatkov zo stavebných organizácií.
 • Vysoko kvalitné reťaze stropov, držanie tapety a opravy slotov v podlahe A v stene je nevyhnutné pri prevencii osídlenia lôžkových lôžkov.
 • S ohľadom na rutinu domácností, Je potrebné vykonať všeobecné čistenie s vysávačom a chemikáliami, Často zmeníme posteľnú bielizeň a pravidelne skúmať nábytok a koberce, aby ste eliminovali prítomnosť hmyzu škodcov vo vašej domácnosti.
 • Žiadaný Plne nahradiť podlahu, Bez ohľadu na to, linoleum je alebo parkety. Vzhľadom k tomu, v prípade nájdenia ploštie v dome, bude veľmi ťažké odstrániť všetky parazity.
 • Musíte tiež vykonať audit medzi vašimi vecami. Musíte vyhodiť veci, ktoré nepoužívate. V opačnom prípade môže existovať chyby nábytku.
 • Musia byť vynaložené Topánky a vonkajšie oblečenie Špeciálne aerosóly na zničenie škodlivých parazitov.
 • Nezdieľajte a nenesú hračky iných ľudí, Vankúše, uteráky alebo posteľná bielizeň.
 • Ak si všimnete posteľ chyby vo svojom byte, nemusíte byť shhy hovoriť o tom so susedmi. Čím skôr sa môžu dozvedieť o možnom probléme, tým rýchlejšie sa vyrieši a s najväčšou pravdepodobnosťou nebude štartovať zmenšené.
 • Môžete sa tiež pokúsiť sa zbaviť krvacích elektromagnetické vlny a ultrazvuky, ktoré netolerujú zvieratá.

Zhrnutie vyššie uvedených, je dôležité povedať, že všetky preventívne opatrenia zohrávajú veľkú úlohu pri prevencii vzhľadu chýb. Plne chrániť pred škodlivými hmyzu, chyby a parazity pomôžu len komplexnej starostlivosti o váš domov, kancelárie a kancelárie.

Ak splníte všetky potrebné opatrenia, budete môcť chrániť seba a vaše bývanie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: