Všetko, čo potrebujete vedieť o mramore Litea

Mramor bol vždy považovaný za jeden z najkrajších materiálov. Výrobky z neho zdobia interiéru všetkých štýlových smerov. Skutočný, prírodný mramor je však veľmi drahý a nie všetci si to môžu dovoliť. Preto viac a viac spotrebiteľov uprednostňuje umelé analógy. Jeden z nich sa považuje za vstrekovaný mramor, vlastnosti a výhody, ktoré stojí za to zistiť vopred tých, ktorí plánujú zahrnúť tento materiál v interiéri svojho bytu alebo doma.

Čo to je?

Vstrekovací mramor je špeciálny materiál, ktorý je takmer úplne (85%) pozostáva z mramorovej drviny, menej často z piesku kremeň. Zvyšok zaberá polymér, ktorý je živica z polyesteru alebo akrylu. Taká živica slúži ako väzbový prvok a umožňuje Mramor vyzerať veľkolepé, krásne kvitnúce. Stále injekčný mramor sa nazýva kvapalina.

Takýto materiál rýchlo miloval interiérových dizajnérov a kupujúcich. A vďaka nasledujúcim výhodám:

 • Materiál na dotyk teplý, dotyk je pekný;
 • Je možné použiť rôzne farebné gamuty, ktoré sa nikdy nedosiahnu v prípade prírodného mramoru;
 • Jednoduchá starostlivosť a možnosť upevnenia domova;
 • Odolnosť voči pevnosti a stabilite, vysoká odolnosť proti opotrebeniu;
 • hladkosť a veľkolepý vzhľad;
 • Schopnosť vytvárať produkty všetkých tvarov a veľkostí.

Ako je možné vidieť, plusy v injekcii mramor dosť veľa. Ale ako akýkoľvek iný umelý alebo prírodný materiál, má nevýhody. Treba poznamenať nasledujúce mínusy:

 • Materiál sa bojí teplôt kvapiek, praskliny môžu ísť na to;
 • potrebuje časté leštenie;
 • Tam je potreba správnych výpočtov, pretože pri inštalácii položiek z mramoru liatu musí byť všetko starostlivo vypočítať a s najmenším skreslením, výrobok vydrží vysoké zaťaženie;
 • Nie je možné použiť na čistenie abrazívnych produktov.

Výrobná technológia

Napriek tomu, že mramor vstrekovanie je veľmi krásna a jeho výhody majú viac ako dosť, postup pre jeho výrobu je neuveriteľne jednoduchý. Ak chcete vytvoriť taký mramor, nepotrebujete veľa vybavenia: formy, mixér, postrekovač, kefy.

Prečítajte si viac  Všetko o betónových zmesiach "crrt"

Najprv pripravuje potrebné suroviny. Ako už bolo spomenuté, pozostáva z mramorových omrviniek a väzbových živíc. Okrem toho sa zavádzajú minerálne pigmenty, vďaka čomu môžete získať požadovanú farbu. Stále je potrebné pripraviť glók – to je špeciálna modifikovaná živica, ktorá umožňuje získať lesklý povrch. Pokiaľ ide o formuláre (matrice), potom môžu byť pripravené aj na objednávku.

Ten je relevantný, ak sa vyrába akýkoľvek neštandardný predmet.

Výroba vstrekovaného tekutého mramoru je nasledovná:

 • Formuláre sú leštené a potom im aplikujú látku, ktorá zabráni priľnavosti materiálu s povrchom;
 • Používanie matricových postrekovačov sa liečia Gelkuet, potom musíte čakať na zmrazenie;
 • Pripravte potrebnú zmes, rozliate vo formách;
 • Odstráňte vzduch z kompozície;
 • Čakanie, kým sa zmes nestane pevným, odstráňte získané výrobky z matríc;
 • V prípade potreby potom pracujte s materiálom: grind, poľsky.

Populárne výrobcovia

Výrobcovia výrobkov z lisovaného mramoru na trhu nie sú toľko. Dobré recenzie si zaslúžia spoločnosti ako:

 • Avstrom (Rakúsko);
 • Marmite (Poľsko);
 • Riho (Česká republika);
 • Marmorin (Poľsko);
 • Kaldewei (Nemecko);
 • Kráľovský krémový kameň (Kazachstan).

Najčastejšie je inštalatérstvo vyrobené z liateho mramoru, vrátane vane. Ak existuje cieľ získať túto položku, odporúča sa venovať pozornosť viacerým domácim spoločnostiam.

 • „Esthete“. Ruský výrobca špecializuje sa výlučne na umelé materiály. Urobiť kúpele rôznych foriem av rôznych farbách. Jediný mínus – bez hydromasáže.

 • Forma ASTRA. To je tiež ruský výrobca, vyrábajúce inštalatérske zariadenia z lisovaného mramoru. Existujú všetky potrebné možnosti vrátane OZONIA. Môžete však použiť iba produkty prostredníctvom špeciálnej siete predajcu.

 • Esse. Spoločnosť sa nachádza v Tyumen, vyrába kúpele z flexibilného injekčného mramoru, ktorý dokonale zapadá do moderného interiéru. Tam sú biele, farebné výrobky, vzory s iskrami. Funkcia výrobcu je geografickými menami výrobkov, napríklad Austrália, Bali.

Pôsobnosť

Zmiešaný mramor sa používa v mnohých sférach. Najprv je to inštalatérske predmety pre dom. Z takéhoto materiálu sa získajú neuveriteľne krásne a odolné kúpele. Budú zaujímavým doplnkom ku niektorým zo štýlov, pretože sa vyrábajú v rôznych formách, veľkostiach a farbách. Okrem kúpeľov je možné kúpiť umývadlá, kúpeľňové police vyrobené z tohto materiálu. Tí, ktorí milujú sprchy, nemali by byť naštvaní. Koniec koncov, väčšina výrobcov ponúka vynikajúcu dušu palety z lisovaného mramoru. Sprchové palety sú nekĺzavé, stojace na nich veľmi pekné.

Prečítajte si viac  Popis dreveného usporiadania a jeho rozsah

Okrem kúpeľňovej inštalácie je opísaný materiál široko používaný v kuchyni. To robí umývadlá, kuchynské umývadlá, dosky, dokonca aj okenné parapety. Získané výrobky sú veľmi praktické a odolné voči opotrebeniu. Stojí za zmienku, že dnes je módne dať škrupinu na práčku. Vyzerá celkom zaujímavé. A takéto drezy môžu byť tiež vyrobené z lisovaného mramoru.

Ďalší podobný materiál môže byť zahrnutý do dekoratívnej dekorácie miestnosti, dokonca robí dlaždice z neho.

Používajú sa mramorové mramorové a obývacie izby av spálňach. Napríklad, Filkamins z tohto materiálu vyzerajú veľmi hodné a drahé. Ale odlievanie z takéhoto mramoru Statuettes Umožňuje doplniť interiéry podkrovnej štýlovej, minimalizmu, high-tech. Presunúť sa z nej a ďalšie Suveníry: Caskets, vázy. Často zdobené takýmito mramorovými a fotografickými rámami. Okrem vnútorného vyplnenia priestorov sa injekčný mramor často používa na dekor vonkajšej budov a územie priľahlejších. Tento univerzálny materiál teda môže byť oddelený základňou, čo výrazne zvýši cenu stavby.

Okrem, S pomocou umelého mramoru, je to pomerne realistické vytvoriť elementy z elegantných budov: majestátne kroky, hladké farebné zábradlie, vzduchový oblúk. Ak hovoríme o záhrade, potom opísaný materiál pomôže zlepšiť ho a za málo peňazí. Lytyev Marble môže byť odložené skladby, z toho, aby ploty pre kvetinové záhony, zahŕňajú ako dekor pre altánok.

A záhradné obchody, malé sochy a čísla, fontány z takéhoto materiálu budú predmetom obdivu pre priateľov a známych. Jediné nevýhody všetkých takýchto vecí možno považovať len za hmotnosť – v každom prípade, výrobok z liatu mramor bude ťažký.

Starostlivosť o výrobky

Všeobecne platí, že výrobky z tekutého mramoru sú považované za veľmi trvanlivé. Stále však potrebujú aspoň minimálnu starostlivosť. Zvážte niekoľko základných pravidiel.

 • Či váš produkt z teploty skoky. Rýchlo ho deformujú. Napríklad, opláchnite kúpeľ na prvý studenú a potom horúcu vodu – zlý nápad.
 • Napriek stabilite materiálu na zaťaženie by sa nemalo predložiť. Snažte sa nedopustiť tvrdé veci na mramor – trhliny a čipy sa môžu z neho objaviť.
 • Ak je výrobok kontaminovaný a je potrebné ho vyčistiť, nemali by ste sa ponáhľať do kúpeľne pre prášky. Vo väčšine prípadov bude teplá voda dosť teplá s mydlom alebo mäkkým detergentom. Po spracovaní sa roztok mydla premyl a utrite produkt mäkkou handričkou. Škrabky, formulácie suchého čistenia platia zakázané. V prípade pracovných miest je lepšie kontaktovať špecialistov.
 • Objekty vyrobené z lisovaného mramoru majú dlhú životnosť. Ale vďaka svojim zvláštnosti, nejaký čas začínajú rub. V tomto prípade sa odporúča poľskému. Leštiace výrobky z mramoru môžu byť doma.
Prečítajte si viac  Vyberte si silikátové puzzle

Mark Marble je lacný a prístupný spôsob, ako transformovať váš byt alebo dom, ako aj tyč. Tí, ktorí sa už zaoberali takýmito materiálmi, reagujú na ňu výlučne, všimol si a trvanlivosť mramoru a jej krásu.

Iba v niektorých prípadoch sa kupujúci čelia chybným materiálom, ktorých výrobky neodôvodňujú očakávania.

V ďalšom videu nájdete technológiu výroby mramoru.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: