Všetko, čo potrebujete vedieť o programách C21

Tento článok budeme hovoriť o jednom z univerzálnych moderných materiálov. V súčasnosti je široko používaná pri vykonávaní strešných a fasádnych a všeobecných stavebných prác. Zvážte všetko, čo potrebujete vedieť o C21 Profreic.

Popis

Kľúčovým prvkom zvažovaného profilovaného plechu bola výška lichobežníka (vlna), ktorá tvorí 21 mm, čo poskytuje zvýšenú nosnosť. Okrem toho existuje cenovo dostupná cena, praktickosť, trvanie služieb a ziskovosť v zozname explicitných výhod. Vzhľadom na hlavné parametre sa pozinkované profesionálne podlahy aktívne a úspešne používa pri konštrukcii konštrukcií vystavených základným zaťaženiu vetra.

Problémová prax sa ukázala, že profilovaný plech vyrobený z valcovanej ocele je vysoko kvalitný a pohodlný stavebný materiál. Takéto panely boli teraz široko používané primárne kvôli univerzálnosti. Nenechávajte s účtami a estetickou stranou, pretože profesionálne podlahy vyzerá dobre. Vzhľadom k tomu, že sa rozlišuje silou a ľahkosťou, rôzne návrhy rýchlo vyberajú.

Je napríklad o malej domácnostiach, plotoch, bránach a samozrejme zastrešenie.

Mnohí sa zaujímajú o to, aký je rozdiel medzi listami značky C21 a C20. Ak chcete odpovedať na túto otázku, je potrebné spočiatku vybrať kľúčové charakteristiky posudzovaného materiálu.

 • Rôzne sfarbenie C21 ProfReomes s polymérnou ochrannou vrstvou. Rovnako atraktívny vyzerá ako jednoduché pozinkované panely (bez povlaku).
 • K dispozícii. Takže cena za 1 štvorcové. M začína od 150 rubľov.
 • Relatívne malú hmotnosť, ktorá je najviac ľahko uľahčená inštaláciou, ako aj prepravu listov. To vám umožní vykonávať väčšinu práce bez ohľadu na ich zložitosť, dve sily a niekedy aj jednu osobu.
 • Dlhá životnosť. V praxi si profesionálne podlahy zachováva svoje hlavné kvality do 30 rokov. Estetická zložka je rovnako dôležitá, pretože štruktúry podporujú svoj vzhľad už dlhú dobu. Je pozoruhodné, že je to relevantné pre komplexné prevádzkové podmienky.
 • Univerzálnosť, poskytovanie rozšíreného použitia, ako aj kombináciu s rôznymi materiálmi z kovu, dreva a plastu.
 • Prítomnosť najodolnejších voči poškodeniu a účinkom agresívneho prostredia ochrannej vrstvy na povrchu. Význam listy s polymérnym povlakom, ktorý takmer úplne zabraňuje korózii.
 • Široká škála spoločností prezentovaných na trhu mnohými spoločnosťami, ktoré sa špecializujú na výrobu výstavby listov a dokončovacieho materiálu.

Analýza rozdielov C21 špeciality od C20, treba poznamenať, že obe možnosti majú rovnaký rozsah pôsobnosti. Týka sa to tak vytvorenia strechy a konštrukcie stien.

Obidve značky sa úspešne používajú v súkromnej a priemyselnej výstavbe. A druhý typ materiálu môže byť jednoducho pozinkovaný, rovnako ako aj ďalšiu ochrannú vrstvu polymérov. V zásade sú hlavné charakteristiky týchto profilovaných listov rovnaké. Najvýznamnejší rozdiel leží v dĺžke panelu (C21 má veľké rozmery). To znamená, že schopnosť materiálu odolať zvýšeným zaťaženiam. Zvýšia sa však aj náklady na profesionál.

Ako robiť?

K dnešnému dňu, profesionáli opísali mnohé kovoobrábacie podniky. Je to spôsobené jednoduchosťou výrobného procesu a nedostatočnej potrebe drahých zariadení. Je však dôležité zvážiť, že uvoľnenie tohto listu je regulovaný niekoľkými oficiálnymi dokumentmi.

 • GOST R52246-2004, Podľa ktorého by sa pozinkovaný profilovaný list mal byť vyrobený z valcovaného za studena, valcovanú oceľ (značku 220-350 alebo 01). Dôležitým bodom je prítomnosť vhodného pokrytia.
 • GOST 24045-94, Berúc do úvahy normy, z ktorých sa vykonáva uvoľnenie bežných profilovaných listov.
 • GOST P52146-2003, Nastavenie noriem výroby maľovaného C21 z pozinkovania s polymérnym povrchom.

Dôležitou súčasťou je, že „nahá“ oceľ za studena je pomerne zriedka používaná ako suroviny na výrobu. Je to spôsobené miernou životnosťou materiálu, ktorá nemá proti korózii. Takéto listy spravidla budú mať viac ako 5 rokov. Situácia je radikálne mení v dôsledku použitia zinkovej vrstvy alebo vytvorenia náteru alumochínu.

Mimochodom, použitie takejto technológie sa výrazne neodráža v celkových nákladoch na výrobky. Výsledkom je, že životnosť služby sa ukáže, že je rozšírená na 25-30 rokov.

Okrem už uvedených, stojí za to venovať pozornosť používaniu polymérneho povlaku. Polyester, Pural, polyuretán alebo plastisol sa vzťahuje na tenkú vrstvu na povrchu oceľových polotovarov valcovaných za studena. Ďalšou fázou výroby je tepelné spracovanie materiálu v peciach. V procese topenia polyméru sa vytvorí tuhá fólia. Jednou z jeho kľúčových charakteristík je maximálna elasticita, vďaka ktorej vytvorená ochranná vrstva nie je poškodená pri valcovaní.

V zozname výhod polymérneho povlaku:

 • Dvojitá ochrana proti korózii;
 • životnosť dosiahnuteľná 30-50 rokov;
 • estetika, ktorá umožňuje stelesniť rôzne nápady na dizajn;
 • Odolnosť voči negatívnym účinkom agresívneho média, vrátane priamych solárnych lúčov a prudkých kolísaní teploty.

Vďaka implementácii opísanej technológie, vydávanie obchodných uzlov, ktoré možno demontovať a znovu použiť na iné objekty.

Preskúmanie druhov

Predkladajú popredné výrobcovia priemyslu v príslušnom segmente trhu stavebných materiálov, C21 je vyrobený z vysoko kvalitnej ocele. V tomto prípade sú možnosti dostupné s pozinkovaným, špeciálnym sfarbením a ochranným povlakom. Berie do úvahy tento parameter, že profilované plechy sa rozdelia do dvoch hlavných kategórií. Každý z nich má svoje vlastné charakteristiky z hľadiska prevádzkových ukazovateľov.

Neupravený

V tomto prípade hovoríme o najjednoduchšej verzii výroby profilovaného plechu. Obrobok používa oceľ vhodnej kvality s aplikovaným zinkovým povlakom. Táto vrstva je navrhnutá tak, aby chránila panely z korózie. Vzhľadom na neprítomnosť neželezných a polymérnych vrstiev na povrchu hrubých a polymérnych vrstiev je cena k dispozícii pre kľúčovú konkurenčnú výhodu.

Maľovaný

Tento typ produktu používaného pri vykonávaní strešnej krytiny a iných diel má určité funkcie. Farba a ochranný povlak sa môže aplikovať z jednej aj obej strany. Okrem zvýšenia kľúčových ukazovateľov výkonu, používanie technológie vám umožňuje výrazne rozšíriť rozsah ponúkaných produktov. Výsledkom je, že spotrebiteľ má možnosť vybrať si takmer akúkoľvek farbu.

Veľkosti a špecifikácie

Práca (s výnimkou pozdĺžnej montážnej adhézie) a celková šírka panelov je 1000 a 1051 mm. Zároveň výrobcovia ponúkajú listy rôznych dĺžok. Spoločnosti vyrábajú spravidla výrobky, ktorej špecifikovaná veľkosť závisí od želania zákazníka. Najčastejšie sa dĺžka listov líši v pomerne širokom rozsahu v prírastkoch 10 cm. Štandardný indikátor je 6 metrov. Ako ukazuje prax, je to presne takéto rozmery, ktoré sú najvhodnejšie na prepravu a implementáciu väčšiny diel. Toto je relevantné pri budovaní strechy profesionálnej podlahy. Maximálna dĺžka listov dosahuje 12 metrov.

Poznať kľúčové parametre, ľahko sa dešifrovať označenie. Napríklad profilovaný plech C21-1000-0,55:

 • 21 je výška vlny, to znamená, že lichobežníkové, v milimetroch;
 • 1000 – Práca (užitočná) šírka v milimetroch;
 • 0,7 – hrúbka pôvodnej ocele, ktorá sa používa na výrobu listov.

Maximálne zjednodušuje prepravu, prenášajúcu v objekte a priamo sa inštalácia samotná je malá hmotnosť materiálu. Napríklad, keď sa používajú ako strešné panely s hrúbkou 0,7 mm, hmotnosť jedného „štvorcového“ povlaku bude 7,4 kg. Ďalším dôležitým bodom – rezanie listu v dĺžke v rozsahu od 1 do 12 metrov. S prihliadnutím na tuhosť a zvýšenú nosnosť, umožňuje pri inštalácii redukovať na minimálny počet kĺbov. To je dôležité najmä pri vykonávaní strešných prác.

Je potrebné venovať pozornosť takejto dôležitú charakteristiku ako hmotnosť profilovaného plechu. Hmotnosť jedného ružového merača a jeden užitočný „štvorcový“ závisí od hrúbky materiálu nasledovne:

 • C-21-100-0,4 – 4,45 kg;
 • C-21-100-0,4 – 4,9 kg;
 • C-21-100-0,5 – 5,4 kg;
 • C-21-100-0,55 – 5,9 kg;
 • C-21-100-0,6 – 6,4 kg;
 • C-21-100-0,65 – 6,9 kg;
 • C-21-100-0,7 – 7,4 kg;
 • C-21-100-0,8 – 8,4 kg.

Aby bolo možné správne určiť hmotnosť strany pri nákupe, bude potrebné znásobiť hmotnosť okravného merača na dĺžke listov, ako aj ich číslo. Nasledujúci parameter je pracovná šírka profilovaných listov C21. Táto hodnota sa stanoví výpočtom rozdielu medzi plnou šírkou panelu a veľkosťou montážnej adhézie.

Mimochodom, tento ukazovateľ tiež zohľadňuje pri výpočte oblasti vytvoreného povlaku a požadovaného materiálu.

Dieťa Nuances

Pred zakúpením akéhokoľvek konštrukcie a dokončovacieho materiálu sa odporúča zoznámiť sa so svojimi hlavnými vlastnosťami a charakteristikami. To umožní urobiť správnu voľbu s ohľadom na konkrétne úlohy. Nie výnimka a profesionálne podlahy C21. Pri výbere listov je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých bodov.

 • Veľkosti zoznamu. Pri výpočte požadovaného počtu panelov je dôležité zohľadniť zvláštnosti budúceho dizajnu. Ako už bolo uvedené, mali by sa zvoliť rozmery, pričom sa zohľadnia účel použitia vlnitého.
 • Forma profilu. Výška trapezoidu v tomto prípade je 21 mm, ktorá môže byť chápaná označením. Stojí za zmienku, že vďaka tejto veľkosti a forme pri inštalácii, pozdĺžne pribitý. Výsledkom je, že zámky sú oveľa jednoduchšie opraviť a samotný proces sa výrazne zrýchľuje a poskytuje použitie minimálnych zdrojov.
 • Hrúbka listu, z ktorej závisí náklady na materiál priamo. Na jednej strane, hrubší listový materiál, tým drahšie bude stáť kupujúceho. Zároveň tento parameter určí taký dôležitý prevádzkový výkon ako trvanlivosť, spoľahlivosť, odolnosť voči vonkajším vplyvom a trvanie životnosti.
 • Hmotnosť profesionálnych podláh C21. Táto vlastnosť by sa mala zohľadniť aj v prípravnej fáze výkonnosti akejkoľvek práce. To platí najmä pri výpočte raftingového systému budúcej strechy. Zároveň, keď bude pri erekovaní stenových štruktúr, plotov a bariér od správnosti výpočtov, sila štruktúry bude závisieť.

Odporúča sa tiež zohľadniť pri výbere typu povlaku. Momentálne sú pre potenciálnemu kupujúcemu k dispozícii tieto typy profilovaných listov:

 • so zinkovým povlakom bez dodatočnej ochrannej vrstvy;
 • Pozinkované panely s polymérovým povlakom na jednej strane;
 • Pozinkované profesionálne oblečenie s pevnou polymérnou vrstvou na dvoch povrchoch.

S prihliadnutím na prevádzkové nehnuteľnosti je nesporným vodcom treťou možnosťou. Medzi jeho hlavné výhody patrí maximálna životnosť a vysoká odolnosť voči mechanickým a chemickým vplyvom. Vonkajší vzhľad hrá rovnako dôležitú úlohu. Ale nezabudnite, že takéto profesionálne oblečenie bude stáť jednoduchšie pozinkované.

Pôsobnosť

Opísaný typ profesionálnych podláh je jedným z najbežnejších kvôli jeho kľúčovým charakteristikám. Takéto listy sú široko používané v modernej konštrukcii. Inými slovami, môžu nielen pokryť strechy alebo zasiať oddelené štrukturálne prvky budov. Materiál sa vzťahuje pri vykonávaní veľkého počtu stavebných a povrchových prác. Uvádzame hlavné pôsobenie aplikácie C21 Professional.

 • Vyrovnanie strešných konštrukcií obytných budov, budov pre domácnosť, ako aj priemyselné a iné budovy. Je dôležité zvážiť, že uhol sklonu strechy v tomto prípade nezáleží.
 • Inštalácia prefabrikovaných budov a dočasných budov. Patria sem skladovacie zariadenia, nákupné pavilóny, garáže a oveľa viac.
 • Vytvorenie malých architektonických foriem.
 • Výstavba rámových štruktúr vrátane membrány tuhosti.
 • Štítové prvky pre ploty a ploty takmer akúkoľvek konfiguráciu a zložitosť.
 • Vytvorenie zahrievaných a „studených“ stenových štruktúr.
 • Ovládajúce steny rôznych priestorov a budov.

Okrem uvedených, profesionálnych podláh sa používa pri výrobe vysoko kvalitných a estetických sendvičových panelov.

Montáž

Pred začatím inštalácie profesionálneho listu pri dokončovaní stenových štruktúr alebo inštalácie strechy by sa malo starať o usporiadanie prepravky. Okrem toho, v prípade strešných prác bude stále prechádzajúce prvky a uzáver korčule.

Je tiež dôležité venovať pozornosť požiadavkám na montážnu schému panelov a počtu samoobslužných skrutiek na 1 m2. Zvlášť dôležité bude zabrániť tvorbe kondenzátu, ktorý sa nevyhnutne objavuje v nesprávnom použití povrchových materiálov vyrobených z kovu.

Vlastnosti inštalácie sa najlepšie zvážia v príklade usporiadania strechy. Pre tento proces sú charakteristické niektoré funkcie.

 • Krok a hrúbka škrupín debny sú určené nosnosťou strešného materiálu, ktorý je vlnitý. A tiež zoznam dôležitých faktorov zahŕňa potenciálne náterové zaťaženie, uhol sklonu strešných tyčí a vzdialenosť medzi prvkami sólového systému. Správne kladenie listov poskytuje tvarový krok, rovný 30 cm so sklonom 15 stupňov. Odporúčaný prierez dosky je 30×100 mm. Je dôležité si uvedomiť, že tento parameter bude závisieť od kroku Rafter.
 • Ak má svah obdĺžnikový tvar, potom sa upevňovače plechov môžu začať z akéhokoľvek konca strechy. V situáciách, keď dôjde k iným geometrickým číslam, stojí za to predprodukovať potrebné výpočty, zobrazenie schémy na papieri. Priamo v odkvapoch listov sú fixované s vlastným čerpaním v krokoch z 30 do 40 cm. Na ďalších radoch sú tieto upevňovacie prvky umiestnené kontrolným spôsobom po 100-150 cm. Frontons by mal byť 50-60 cm a v miestach pozdĺžnych spojov – od 30 do 50 cm. Za 1 m2. m Zastrešenie trvá 7-10 self-capping.
 • V súlade s použitým technológiám, zariadenie Cornises poskytuje súbor manipulácií. Význam estetického dizajnu umývadla, inštalácia drenážov, ako aj zaistenie prílevu vzduchu pod strechou.
 • Korčule môžu mať inú formu. Budú povinnú podmienku pre inštaláciu dodatočných prvkov prepraviek priamo v montážnych miestach. Je dôležité zvážiť, že priestor pod skate musí byť vetraný. Na skate list je pripojený cez lichobežník (vlna) so špeciálnymi skóre 4,8×70.
 • Pri inštalácii profilovaných listov na koncoch strechy je potrebné, aby sa predné streky od 5 do 7 cm. Koniec samo o sebe je často šitia. Plank v tomto prípade je namontovaná na vrchole profilu skrutkami so skate v krokoch 50-60 cm. Lepiace prvky veterných dosiek sú upevnené medzery 5-10 cm.

Po ukončení všetkých inštalačných prác je potrebné starostlivo odstrániť z povrchu všetkých odpadkov. Bohužiaľ, nie je vždy možné vyhnúť sa vzhľadu škrabancov na pokrytí, ktoré potrebujete okamžite maľovať. Zahraničné častice a čipy sa odporúčajú na odstránenie vodného prúdu alebo brúsenú mäkkou hromadu. Po vyčistení strešných vrstiev by sa mal odstrániť aj zo všetkých prvkov odtokového systému.

Dôležitým bodom bude účtovanie rozmerov odborníka. Takže, ak je ich veľkosť malá, potom sa na spodnom rade začali. Týka sa a konštrukcie zastrešenia a steny.

Ako ukazuje prax, najviac racionálne bude nadobudnutie profesionálnych podláh, primeraných budúcim pokrytím. To nielen urýchľuje a zjednodušuje inštaláciu, ale aj minimalizuje počet kĺbov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár