Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Mnohí ľudia nemôžu presne a plne odpovedať, čo to je – ruberoid. V tomto prípade všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid, budú môcť poučiť z navrhovaného materiálu. Existujú rôzne typy guminoidov v roliach, líšia sa a jeho značky.

S ohľadom na to, že je potrebné prijať charakteristiky materiálu ako celku, ako aj vlastnosti zameraného materiálu s drvinou a jej ostatnými typmi.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Čo to je?

Takmer sám o sebe to meno stručne, s tým, čo sa má zaoberať. Presný význam tohto slova je „gumový“. Je to taký účinok, ktorý dáva kombináciu gréckych a latinských koreňov. Menovanie guminoid – Roll zastrešenie a rovnaká hydroizolačná. Založené tzv zastrešujúcej lepenky. Každý rolk je vyrobený impregnačným olejovými asfaltovými bitúmenami s nízkou teplotou topenia. V tomto postupe však neskončí.

Nasleduje polotovary z oboch strán je pokrytý bitúmenom so zvýšeným žiaruvzdorným. Okrem toho kompozícia obsahuje posype vína:

 • Mastenec;
 • azbest;
 • pieskové a iné hromadné látky.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Je to preto, že taká prídavná látka z povrchu rolí „neustále rastú niečo“, čo je mimoriadne nepríjemné ľudí. Ale nie je možné bez neho urobiť, pretože absencia pružín vedie k lepeniu vrstiev. Ako vyzerá strešná runner, skoro všetci. Jeho výroba je nasadená vo veľkom meradle. Ale viac a menej často sa situácia nachádza, keď by bola strecha veľkých budov vyrobená z frontálnych doplnkov – pretože tento materiál má vážne nedostatky.

Ruberoid je relatívne lacný a ľahko namontovaný. Nevytvára vážne zaťaženie na základni a pri povliekaní obyčajného stodola alebo dcérskej spoločnosti nemôžete ani robiť špeciálne výpočty. Ruberoid strecha je trvanlivejší ako tuk, a môže byť zarámovaný s akýmkoľvek zaujatím a geometriou.

Takéto svetlé svetlá. A nemôže sa pochváliť vysokou pevnosťou. Často sa zistilo, že vietor jeho „shamitídy“ na pár rokov, mráz vytvára krehký a sofistikovaný zmäkčiť.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

technické údaje

Pri použití použitím grugoidnej strechy bude relatívne spoľahlivé. Ale vytvoriť ho správne a zariadiť, je potrebné zvážiť kľúčové funkcie. Niekedy sa strešný materiál vyrába so špeciálnymi prísadami, ktoré znižujú expozíciu chladu. Takéto výrobky sa používajú hlavne v severných regiónoch. Zaručuje sa zachovať hlavné vlastnosti mechanickej a vlhkosti počas mrazom do -50 stupňov.

Podľa GOST, ohýbanie materiálu okolo tyče 2-3 cm by nemali prasknúť, ak teplota vzduchu nepresahuje +25 stupňov. Normalizované a odchýlky od rozmerov. Nemôžete predávať Rolls, ktorých oblasť sa líši od nárokovanej hodnoty o viac ako 0,5 kV. M. Odchýlky na šírku nesmú prekročiť 0,5 cm. V zastrešujúcich prácach, použitie hrubé (minimálne 0,4-0,5 cm) ruberoid.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Presne charakterizuje životnosť výrobkov je nemožná. V podstate závisí od realizácie a rôznych nuansy používania. Klasický materiál na kartónový substrát nie je viac ako 5 rokov aj v priaznivých podmienkach. Zosilnený valec je zvyčajne navrhnutý po dobu 20-30 rokov. Rovnaké membránové dodávatelia založené na PVC.

Hustota v kg m3 sa môže trochu líšiť. Prehrávanie úlohy základne, hrúbka valca a vykonanie posype. Výrobok zodpovedajúci štátnej norme má špecifickú hmotnosť 25 až 30 kg. Presnejšie pokyny možno získať priamo od výrobcov a predajcov.

V praktickom použití by ste mali vždy venovať pozornosť koeficientu parry permeability a bod topenia, zvyčajne zložku 80 stupňov.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Prehľad typu postrekovania

Stáva sa to predovšetkým 2 kľúčové odrody – tváre a podšívka (v strešných prácach). Hrubý únik je vyrobený len z 1 tváre. Takýto materiál je považovaný za univerzálny, použitie jeho horných a dolných vrstiev je povolené. V ďalšom uskutočnení sa na prednú rovinu aplikuje rozmočený kameň a povlak v tvare dna. Podobný dizajn je optimálny ako horná strešná vrstva.

Používa sa ako horná úroveň a povlak s šupinatým strúhankou na základe sľudovej bridlice. Aplikujte taký povlak môže od 1 alebo 2 strany. Sandpags sa aplikujú zvyčajne s 2 plochami. Toto riešenie je vhodné pre založenie strešného koláča a pre hydroizolačné práce. Pod tehál, s cieľom hydroizolácie, môžete použiť akýkoľvek materiál. Pri povlaku s kriedou alebo mastencom sa rozdrvene do stavu podobného prachu, bude možné vybaviť len nižšiu úroveň strechy.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Značenie

Dešifrovanie značky Guideroid je veľmi jednoduchá, ak viete, ako je zostavený. Všetko je jednoduché a logické. V každom prípade, písmeno P postupuje dopredu, čo znamená typ druhu materiálu. Druhý znak hovorí o forme postrekovania. Môže to byť m (malé zrná), n (bez prachu), h (šupinatá exekúcia), K (veľké zrná). Tretie písmeno označuje účel strechy (K) alebo na obloženie (P). Potom existujú 3 číslice v označení. Ukazujú, čo kartónová hustota za 1 kV. M. Ak je materiál natretý do akejkoľvek farby, potom je označený navyše symbol c. Index E hovorí o vysokej pružnosti.

O obrnených výrobcov zvážte produkt s hustotou 0,35 kg na 1 kV. m (napríklad RM-350). Ale naozaj táto nehnuteľnosť má len produkty od 0,5 kg na 1 kV. m a pevne. Široké požiadavky sú rôzne typy guminoidov ako:

 • RKP-350 (postrekovanie v tvare prachu, 0,35 kg na 1 kV. m);
 • RKK-350 (rovnaká hustota, veľké zrná);
 • RKK-400 (hrubý materiál pokrytý veľkým postrekom);
 • RPP-300 a RPP-200 (Výrobok na podšívku s povlakom v tvare prachu, ktorý je užitočný pri hydroizolácii).

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Najlepší výrobcovia

Otvorí rating Ruberoid Rastliny Veľká firma „Tekhnonikol“. Jeho výhody potvrdzujú skutočnosť prepravy výrobkov v 95 zahraničných krajinách av priebehu Ruska. Táto spoločnosť má moderné vybavenie a výskumné centrá. Je to uvoľnené, spolu s pravidelným grugoidom, tiež pokročilé možnosti pre strešné materiály. V zlepšenom modeli na dvoch stranách sa zvyšuje hrúbka bitúmenovej vrstvy.

Podľa praktickosti sú výrobky prospešné „YUGSTROYKROVY“. Táto spoločnosť začala svoju prácu v 2000-tych rokoch, ale už sa podarilo dobyť pevné pozície. Náklady na výrobky sú dosť hodné. Tento materiál nebude prilepený aj pri teplote pevnej vzduchu. Je však potrebné vziať do úvahy, že úradné zásielky v centre a severe Ruska sa nevytvoria. Od začiatku 30. rokov minulého storočia podnik „mäkká strecha“. Napriek pevnej histórii je to celkom dostatočne vybavené. Teraz sú tam automatické výrobné linky.

Hlavný dôraz na podporu výrobcu robí o environmentálnej bezpečnosti a dostupnosti certifikátov kvality. Preprava výrobkov sa vyskytuje vo všetkých regiónoch Ruska.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Regreigility má tiež kartón a čelnú výrobu „Omskrovlen“. Bol nasadený v 70. rokoch. Získanie first-class bitúmenu zo sibírskeho oleja je nepochybnou výhodou. Výrobky sú odolné voči chladnému a veľmi plastu, čo motivuje nákup aj spotrebiteľov z krajín CIS. Je pravda, že dodávky sa organizujú v priebehu Ruska.

V našej krajine sú aj iní dobrí výrobcovia. Napríklad, Ryazan Factory Crz. Jeho výrobky sú lacné a ďalej rozlišuje dobrá kvalita. Enterprise DRS dodáva obaja obloženie a materiál s vysokou hustotou. Druhý typ nie je zlý pre povrchové vrstvy strechy.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Tipy na výber

Ak potrebujete vybrať odolný pancierový bežec, potom je potrebné uprednostniť farebné druhy. Iba ona bude dobre chránená pred negatívnymi vplyvmi. Strešný materiál, ktorý môže byť pokrytý strechou ako povrchová vrstva, môže byť vyrobená na substráte nielen z hustého lepenky, ale aj z sklolaminátu. Klasická kartónová základňa sa stále používa, ale je to, kto uznáva slabé miesto.

V moderných variantoch sa namiesto toho môžu použiť azbest alebo rôzne polymérne materiály. Vykonávaním povlaku tváre si môžete vybrať RUBEROID s:

 • Degtea Shell;
 • zmes dechtu a bitúmenu;
 • kombinácie bitúmenového polyméru;
 • Komplexné zlúčeniny polymérov.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Takéto riešenia sú spoľahlivejšie a viac ako jednoduchý bitúmen. Bez ohľadu na realizáciu je potrebné skontrolovať súlad s požiadavkami GOST. Posúdenie sa vykonáva na predloženom osvedčení; Ak dodávateľ alebo predávajúci odmieta preukázať takýto dokument, nie je zmysel spolupracovať s ním. Musíme venovať pozornosť iným bodom:

 • nosť hrán;
 • Hladké vinutie;
 • dobrý vzhľad (nedostatok vizuálnych defektov);
 • Vysoká impregnácia kvality;
 • Stav balenia;
 • Kvalita označovania;
 • Povesť výrobcu a recenzie.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Spotreba

Určite spotrebu materiálu v 1 vrstve nie je ťažké. To môže byť v prvej aproximácii, aby sa rovnala plochu spracovanej strechy. Ale jednovrstvové usporiadanie nedáva zmysel. Čím nižšia je predpätie strechy, hrubšia by mala byť jej ochrana zaručená nepriepustnosť pre vodu. Na plochej streche, ktorej svah nie je viac ako 3 stupne, je potrebné umiestniť 3 RPP-350 úrovne a 1 úroveň RKM-350.

Ak je známe, že strecha pôjde, už vybavujú 4 základné rezervoáre. V tomto prípade sa pohybujú a zaťažia z pohybu a vplyv snehu. So svahom 6 stupňov môžete obmedziť 2 vrstvy vrhu a 1 na úroveň tváre. S zaujatosťou nad 15 stupňov, ruberoid sa nepoužíva v čistej forme, tam bude ako hydroizolačný substrát pod profesionálnou podlahou alebo bridlicou.

Je potrebné si zapamätať viac o prekročení 10 cm pásiem, asi 20-centimeter rezervy o tyčinkách a korčuliach ao zaokrúhľovaní k najväčšiemu.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

MONTAJA METÓDY

Nárokovaný

Samozrejme, že sa pri inštalácii vykurie s horákom. Je však potrebné pripraviť sa. Predbežné odstránenie všetkého znečistenia z povrchu, odpadu a všeobecne všetko, čo môže rušiť. Akékoľvek mechanické chyby eliminujú vopred. A tiež stojí za to odstrániť všetky položky hniloby.

Horák je upevnený na háku. Oheň je privádzaný na spodnú stranu valca. Materiál by mal byť postupne valcovaný na povrch – nie príliš rýchlo a nie príliš pomalý. Odporúčania:

 • olovené pruhy s prekrytím 10 cm;
 • Dajte Docking sekcie vyššie na prietokovú vodu;
 • Pred pripojením plátna v okrajoch je vhodné zahriať dokovacie pásik a nakresliť ho v bitúmene;
 • Tesniace švy v pozdĺžnych a priečnych rovinách ide s pomocou valca (musí sa to urobiť, zatiaľ čo materiál si zachováva pružnosť).

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Samolepiaci

Ako v predchádzajúcom prípade začnite s vizuálnou kontrolou strechy. Všetky silne deformované a opuchnuté oblasti sú žiaduce demontovať. Prerušiť presne veľkosťou pásiem otvorených a dajte im, aby odlete na miesta. Ďalej:

 • Opatrne oddeľte film;
 • stlačí návrh na základňu;
 • Clavma alebo nepotrebný kus hmoty vyhladzuje pásu, tečúcne vzduchové bubliny;
 • Dajte nasledujúci jazdný pruh s Allen 10-15 cm, čím chráňte švu pred pádom.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Objem

Začať pracovať, znova, s opatrným zametaním a sušením pripraveného priestoru. Všetky nerovné oblasti sú vyčistené špeciálnym riešením. So prepracovaním predchádzajúcej strechy, všetky oddelené prvky nevyhnutne eliminujú. Pred použitím hromadného bežeckého runneroidu sa má celý povrch zamietnuť pomocou tmelu, vopred zriedená rozpúšťadlom podľa receptu. Spracovanie sa vykonáva len suchým povrchom. Každá nasledujúca vrstva hydroizolácie musí byť tiež napredovaná pred pokračovaním v práci.

Kovová strešná páska pre upevnenie hrá dôležitú úlohu. Je veľmi spoľahlivá a praktická. Takáto páska je skvelá pre upevnenie na drevenom povrchu. Oceľový produkt (oba s perforáciou, a bez neho) trvanlivý a slúži dlhú dobu, zaplatiť za to veľké peniaze nemusí. Výrobcovia už vypracovali uvoľňovanie stuh rôznych veľkostí.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

V niektorých prípadoch je grugeoid pripojený k studenému tmelu. Jej pred-roztavené. Zároveň je dôležité presne chytiť okamih, keď sa látka už roztaví, ale koksovanie nezačne. Príliš dlho, môžete získať nevhodné bitúmen. Roztavená hmotnosť sa musí miešať s rozpúšťadlom na celkovú homogénnu hmotu; MUCHO MUSÍ POTREBUJE NEZNAČOVAŤ (NOT HOT!) postavenie.

Nastavenie grugeroidu sa môže uskutočniť a používať bitúmenové tesniace materiálo. Pred aplikáciou sa povrch odporúča dôkladne čistý. Menšie objemy tesniacej zmesi by sa mali aplikovať s použitím stavebnej pištole. Zelení a prázdnoty veľkých hĺbok blízko v niekoľkých štádiách.

Tesniaci materiál ulovený na vonkajších povrchoch okamžite odstráni handričku impregnovanú rozpúšťadlom.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Pravidlá skladovania

RUBEROID Pred umiestnením skladovania by mal byť zoradený podľa značiek. Najlepšie miesto v suchých uzavretých priestoroch. Rolky sú zvyčajne nastavené vertikálne, maximálne 2 riadky na výšku. Je možné ich umiestniť nielen na kamenné podlahy, ale aj v kontajneroch a na paletách. Štandardná doba skladovania materiálu – 12 mesiacov. Po potvrdení dodržiavania noriem GOST je možné ho po tomto čase používať.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Vlastnosti recyklácie

Pri použití runneroidu sa jeho odpad nevyhnutne objaví. A ich veľké množstvo sa vyskytuje pri demontáži starej strešnej konštrukcie. Tento materiál zvyčajne zahŕňa lepenky (13%), 57% bitúmenu a zostávajúce padá na postrek. Klasický a moderný grugeroid patrí do 4. kategórie nebezpečenstiev, to znamená, že odpad, ktorý nepredstavuje osobitnú hrozbu. Ak nie je možné spracovanie, skladovanie je povolené na odpadkových polygonoch.

Tento prístup je však ťažké zvážiť optimálne riešenie. Výroba grugeroidu z ropy si vyžaduje množstvo nenahraditeľných zdrojov a spracovanie ich šetrí. Náklady na spracovanie a získané výrobky sú malé.

Zároveň bude ruberoid uložený na trashal polygónov degradujúci najmenej 100 rokov. Produkty jeho rozkladu infikujú pôdu a môžu sa dostať do podzemnej alebo hornej vody.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

V vidieckom dome môžete použiť Runneroid ako:

 • mulč;
 • Ochranné prostriedky na ochranu kmeňu;
 • Vedecký prostriedok pre hlodavce;
 • Upínač držať korene kríkov.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Všetko, čo potrebujete vedieť o Runneroid

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár