Všetko o puzzle vlhké dosky

Prestavba v byte alebo dome, musíte nainštalovať ďalšie oddiely. A tu je obrovský problém s výberom materiálu, ktorý spĺňa technické požiadavky nových stien. Musí mať prenosovú schopnosť, byť trvanlivé, spoľahlivé a prenosové zaťaženie.

Ďalším dôležitým kritériom výberu je jednoduchosť inštalácie. Pomerne často domáce opravy je vyrobené nezávisle, takže neskúsení stavitelia je dôležité, aby materiál doplnil a ľahko sa inštaloval. Všetky reprezentované kritériá zodpovedajú puzzle dosiek.

Všetko o puzzle vlhké dosky

Všetko o puzzle vlhké dosky

Čo to je?

Puzzle Plates alebo, ako sa nazývajú skrátene, PGP je nástenný materiál používaný pri pokládke nosičov vnútorných oddielov. Charakteristickým znakom kachľových údajov je prítomnosť vyčnievajúcich a spätných častí, ktoré slúžia spoľahlivým prvkom upevňovacích oddielov.

Pri výstavbe puzogrebnych dosiek sa venuje osobitná pozornosť, pretože tento materiál má množstvo významných výhod:

 • Rýchlosť montáže;
 • Minimálne množstvo spotrebného lepidla na upevnenie platní;
 • Povrch PGP nevyžaduje štukom;
 • šetrnosť životného prostredia;
 • požiarna odolnosť;
 • vysoká úroveň tepelnej izolácie;
 • Vynikajúca zvuková izolácia.

Všetko o puzzle vlhké dosky

Napriek prezentovaným výhodám má materiál PGP niektoré nevýhody:

 • Vysoká hladina hygroskopicity obmedzuje používanie PGP v miestnostiach s vysokou vlhkosťou;
 • Zavedené oddiely PGP majú obmedzenia týkajúce sa hmotnosti zavesenia zariadenia;
 • Pri pokládke budovy a dokonca minimálne seizmicity existuje možnosť praskania a blokovania deformácie.

Avšak moderní výrobcovia, ktorí si uvedomujú, že oddiely sú potrebné vo vysokej vlhkosti, vyvinuli vodotesné puzzle bloky.

Ich charakteristiky odolné voči vlhkosti zaručujú pevnosť a spoľahlivosť partnerskej konštrukcie v kúpeľni a saune.

Všetko o puzzle vlhké dosky

Všetko o puzzle vlhké dosky

Zobrazenia a veľkosti

Podľa medzištátnych požiadaviek štandardu musí mať každá puzzle doska jasné rozmery:

 • 667 × 500 mm;
 • 660×500 mm;
 • 900 × 300 mm.

Hrúbka bloku sa pohybuje od 80 do 100 mm. Najčastejšie je rozmery 667x500x80 mm. Pokiaľ ide o hustotu, tento indikátor závisí výlučne na materiáloch používaných pri výrobe materiálov. Ukazuje teda, že úroveň hustoty pre sadrové bloky je 1050-1300 kg / m³ a pre minimálny indikátor silikátu je 1,870 kg / m³.

Všetko o puzzle vlhké dosky

Všetko o puzzle vlhké dosky

S uvedenými požiadavkami Štátnej normy sa puzzle dosky líšia niekoľkými parametrami. A najprv je to zloženie.

 • Gypsum Plates sú vytvorené vstrekovaním. V ich zložení sa nachádza sadra a zmäkčovadlo. Podľa špecifikácií je úroveň tepelnej izolácie omietkových blokov veľmi vysoká. Hrúbka dosky v 8 cm je ekvivalentná steny pokrytej vrstvou hrúbky betónu 4 cm.
 • Silikátové dosky sú vyrobené z kremenného piesku, vápna a vody. Ich technické vlastnosti sú podobné všetkým indikátorom podobným skupinovým blokom.

K dnešnému dňu sú bloky PGP vyriešené typom svietidiel. Groove / Ridge môže mať obdĺžnikový tvar alebo trapézový. Neexistuje žiadny rozdiel medzi silou v spojovacích materiáloch. Otázka voľby zahŕňa pohodlie montáže pre seba samého.

Všetko o puzzle vlhké dosky

Všetko o puzzle vlhké dosky

Na stavebnom trhu môžete splniť niekoľko typov puzzle dosiek.

 • Štandardný. Používajú sa v priestoroch s nízkou vlhkosťou. Ale zároveň, výška stien miestnosti by nemala byť viac ako 4,2 m.
 • Hydrofobizovaný. Zrozumiteľnejšie meno – odolné voči vlhkosti. V zložení týchto dosiek sú špeciálne vodohospodárske prídavné látky. Je možné určiť, že tieto hydrofobizované platne sa môžu použiť v nazelenom odtieni.
 • Shungitovye. Predpokladá sa, že údaje o doskách sa používajú v miestnostiach, kde sú nainštalované mnohé elektromagnetické emisné zariadenia. Ako súčasť takýchto dosiek je kamenné uhlie, čo je dôvod, prečo sú čierne.

Tiež sa puzzle bloky vyrábajú vo forme dutých a plnohodnotných štruktúr. Prázdne dosky sa používajú na vytvorenie oddielov v domácom prostredí. Bloky na plný úväzok – pre montážne steny v priemyselných a sociálnych štruktúrach.

Mimochodom, môžete vytvoriť dvojité štruktúry z dutých a plnohodnotných dosiek. Vo vzdialenosti medzi nimi môže byť skrytá izolácia, elektroinštalácia a iné komunikácie.

Všetko o puzzle vlhké dosky

Všetko o puzzle vlhké dosky

Výrobcovia a ich výrobky

K dnešnému dňu sú puzzle omietky blokátory najvyhľadávanejší materiál. Aplikuje sa nielen vytvoriť a rekonštruovať verejné budovy, ale aj pri vykonávaní opravách doma s myšlienkou prestavby. Na stavebnom trhu sa môžete stretnúť s puzzle dosiek domácich aj zahraničných výrobcov.

Napríklad, Knauf. Vyrába materiál PGP nazývaný „Knauf-omietka“. Tento celý svetový výrobca je pripravený ponúknuť svoje zákazníkom štandardné a hydrofobizované plné bloky.

Všetko o puzzle vlhké dosky

Všetko o puzzle vlhké dosky

Veľká veľká a veľmi dobre známa spoločnosť volma sa zaoberá výrobou plnohodnotných a dutých blokov PGP, vlastniť bežné a vlhké charakteristiky. Môžete splniť svoje výrobky na ruskom trhu av krajinách colnej únie. Mnohí stavitelia dávajú prednosť otrokom „volmy“, pretože sa rozlišujú zvýšenou pevnosťou a pohodlím montáže.

Široká slávna v stavebnej sfére je „Poney Gypsum Plant“. Je zapojený do výroby PGP blokov z omietky ťažil vo svojom vlastnom bani. Hotové výrobky z výroby prichádzajú takmer vo všetkých regiónoch Ruskej federácie, ako aj na trhy susedných krajín. „Poney Gypsum Rastlina“ ponúka svojim zákazníkom nielen obyčajné a hydropobizované dosky – výrobca robí shungitové puzzle panely absorbujúce elektromagnetické žiarenie.

Všetko o puzzle vlhké dosky

Použitie a montáž

K dnešnému dňu sú v stavebníctve široko používané plné a duté bloky PGP. Ich rozlišovací znak je jednoduchosť inštalácie. Samozrejme, že je vhodné pozvať majstrovský špecialista, ktorý v krátkom časovom období zvýši oddiely a môžete vykonať inštalačné dosky s vlastnými rukami. Hlavnou vecou je poznať všeobecné požiadavky na prácu s platňami PGP:

 • Inštalácia dosiek sa musí vykonať pred začiatkom ukončenia;
 • Teplota miestnosti by mala byť viac ako 5 stupňov tepla;
 • Pred dusím dosiek musia byť ošetrené primérom.

Všetko o puzzle vlhké dosky

Všetko o puzzle vlhké dosky

Ak chcete spustiť proces inštalácie, je potrebné pripraviť niektoré nástroje a materiály:

 • PGP platňa;
 • lepidlo;
 • základný náter;
 • Konzoly na upevnenie priečok do stropu a podlahy;
 • Self-capping skrutka;
 • putty nôž;
 • úrovni;
 • Kapacita na miesenie lepiacej kompozície;
 • hacksaw;
 • vrták;
 • Sculpovyurt.

Všetko o puzzle vlhké dosky

Všetko o puzzle vlhké dosky

Teraz môžete prejsť na prípravné kroky oddielu. Po prvé, značka separačnej steny je vyrobená na podlahe. Na tento účel sa musí podlaha vyčistiť pred prachom, spracovať základný náter. Hranice oddielu sa aplikujú ceruzkou alebo značkou. Výška 30 cm na boku je potrebná na vytiahnutie trvanlivého závitu, ktorý označuje hranice prvého radu dosiek.

Ďalej je príprava roztoku. Lepiaca zmes sa prezentuje v suchej forme. V súlade s tým musí byť rozpustený vodou v podiele uvedenom na balení. Zmes na báze omietky je oveľa rýchlejšia grapps. Preto je potrebné ho hnieť v malom množstve. Na základni dosky a priľahlá časť steny sa použije malé množstvo lepidla. Sporák je namontovaný na roztok hrebene a pevne lisovaný na podlahovú krytinu a stenu. Horizonticita sa skontroluje. Adhezívna kompozícia sa aplikuje na koncovú stranu bloku určeného na opravu ďalšieho bloku.

Všetko o puzzle vlhké dosky

Všetko o puzzle vlhké dosky

Po inštalácii prvého radu dosiek môžete začať druhý. Proces inštalácie v tomto prípade je mierne podobný tehickému dielu, kde sa aplikuje odraz kĺbov. V súlade s tým je druhý riadok vyrobený s posumami kĺbov muriva dosiek. Ak chcete zvýšiť oddiel, je potrebné opraviť kovové rohy alebo svorky v doskách dosiek so stenou a podlahou. Inštalácia svoriek sa vykonáva pomocou skrutiek.

Podľa toho istého systému je celá oddiel upravená. Je potrebné poznať jemnosti, ktoré stoja medzery medzi zozbieranou stenou a prekrývaním stropu. Je jasné, že medzi nimi existuje medzera.

Najjednoduchší spôsob, ako vyplniť medzeru, je použitie montážnej peny alebo spustenia Splotle. Poznanie pravidiel práce môžete pokračovať v samo-inštalácii PGP dosiek.

Všetko o puzzle vlhké dosky

Všetko o puzzle vlhké dosky

V ďalšom videu nájdete inštaláciu stien a oddielov z puzzle dosiek s vlastnými rukami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár