Všetko o repelentoch proti komárom

S napadom leta a s prvým teplom, javia sa komáre. Tieto malé krvácanie sú doslova sledované – mesto je zaplavené, a dokonca aj mimo megalopolises neexistuje žiadna spása od nich. Problém je možné vyriešiť komármi pomocou prostriedkov, ako sú repelenty.

Všetko o repelentoch proti komárom

Všetko o repelentoch proti komárom

Čo to je?

Repelenty – špeciálne znamená, že strašiť hmyz na určitom polomere. Existuje niekoľko druhov a mnohé z nich sa líšia v zložení účinnej látky. Typicky, repelátory pracujú na základe éterických olejov, ultrazvuku, permember, pomerne, karboxy alebo deta (dietyltolumid).

Zvlášť populárne takéto finančné prostriedky sa používajú v lete.

Všetko o repelentoch proti komárom

Všetko o repelentoch proti komárom

Preskúmanie druhov

Finančné prostriedky z invázie komárov a Moshcars sú prezentované v obrovskom sortimente. Existujú látky, ktoré sa používajú na použitie na telo alebo oblečenie. Niektoré formulácie sú navrhnuté tak, aby ovplyvnili veľké priestory. Najobľúbenejšie sa zvažujú:

 • rôzne vody a masti;

 • spreje a kompozície vo forme aerosólov;

 • Finančné prostriedky založené na ultrazvuku;

 • špirály;

 • Antikomarické náramky;

 • Elektrické fumigátory;

 • drviče GNU;

 • Esenciálne oleje rôznych rastlín.

Špirálové repelenty pôsobiace po zapaľovaní, elektrické fumigátory a ultrazvukové zariadenia pokrývajú niekoľko metrov.

Všetko o repelentoch proti komárom

Všetko o repelentoch proti komárom

Aromatické lampy založené na rastlinných olejoch môžu byť použité ako v miestnosti aj počas zvyšku v prírode. Repelent Sviečka sa tiež používa na čerstvom vzduchu, trvanie účinku je 30 minút.

Insekticídy sa považujú za najúčinnejšie možnosti. Ženy v pozícii alebo dojčiacich matiek, ako aj s malými deťmi, takéto prostriedky nemožno použiť.

Na trhu nájdete lacné lacné chemikálie, prírodné formulácie a drogy s dlhým efektom.

Všetko o repelentoch proti komárom

Všetko o repelentoch proti komárom

Spreje

Predpokladá sa, že najlepšia možnosť repelentov je sprejov proti krbovému hmyzu. Pri použití a ekonomickom sú celkom pohodlné. Repelent Aerosól môže byť aplikovaný na oblečenie alebo kožu, pozorovanie vzdialenosti 10-15 cm. Pri použití musíte zakryť svoju tvár dlaňou, aby ste urobili make-up. Zároveň, rozprašovač môže byť len chladné počasie.

Upozorňujeme, že aerosólové postrekovače sa odporúča použiť na okno alebo závesné závesy. Tým sa vytvorí druh bariéry, cez ktoré komáre nebudú môcť preniknúť.

V srdci insekticídnych sprejov, ktoré sa lepšie nepoužívajú, ak existujú malé deti v blízkosti, ako aj tehotné ženy. Okrem toho takéto fondy môžu spôsobiť alergie z citlivých ľudí, takže pred použitím finančných prostriedkov stojí za to prečítať pokyny starostlivo.

Všetko o repelentoch proti komárom

Všetko o repelentoch proti komárom

Gély a krémy

Základom väčšiny hmyzových krémov a kvapalných nástrojov je taká látka ako dátum. Účinnosť výrobku často závisí od jeho koncentrácie v produkte. Vyrába sa aj séria liekov proti komárom. Detské fondy obsahujú slabý, ale aj menej nebezpečnú látku IR3535.

Gély a krémy sa musia trieť do kože v tele tela, ktoré sú otvorené pre komár. Pri opaľovaní musíte najprv zaobchádzať s kožou účinkom slnečných lúčov. Po absorbovaní finančných prostriedkov, a to je 15 minút, môžete použiť drogy proti komárom.

Po kúpaní v rieke alebo ukazuje dušu, niektoré množstvo prostriedkov sa umyje z kože a drogy chráni pred uhryznutím je oveľa horšie.

Všetko o repelentoch proti komárom

Všetko o repelentoch proti komárom

Špirály

Špirál z krbového hmyzu sú jednoducho potrebné v prírode. Výrobok sa skladá z lisovanej drevenej drviny, ktorá sa vyrába vo forme špirály. Princíp prevádzky je jednoduchá: stromová drvina je impregnovaná takým spôsobom ako D-alletin, ktorý doslova paralyzuje moshkaru a komáre.

Tak, že špirála začala vystrašiť komáre, musíte zapáliť vonkajší okraj a potom prudko ostro. Špirála začne hladká a šíri účinok hmyzu na niekoľko metrov. Zrušenie sa vyskytne 7-8 hodín. Po celú dobu budete spoľahlivo chránené pred hmyzom krvi.

Je dôležité si uvedomiť, že používanie špirál v priestoroch je zakázané. Nástroj aktívne zdôrazňuje dym, ktorý môže byť ľahko otrávený.

A tiež dokázal škodlivý účinok anti-armínových špirál na malé deti a ženy v pozícii. Účinnosť tohto fondu sa môže znížiť na veterné počasie.

Všetko o repelentoch proti komárom

Náramky

Špeciálny náramky hmyzu sú navrhnuté na základe materiálov, ako sú polyméry, silikón, tkanina alebo plast. Existujú tri variácie takýchto náramkov:

 • s odnímateľnými blokmi kazety;

 • vybavené špeciálnou kapsulou;

 • s impregnáciou účinnej látky.

Všetko o repelentoch proti komárom

Všetko o repelentoch proti komárom

Impregnácia sa často vykonáva olejmi so silnou vôňou: levanduľa, geranium, mäta a citronella. Hmyz sú nesmierne nie ako silné pachy, takže náramky môžu chrániť proti komárom počas dlhého času.

Pri dlhodobom používaní náramkov je potrebné čas od času zmeniť vymeniteľné kazety a kapsuly.

Ak sa náramok skladá z tkaniny, môžete na ňu aplikovať nejaký olej. AntiComéry náramky sú uložené v hermetických taškách.

Všetko o repelentoch proti komárom

Všetko o repelentoch proti komárom

Elektrické vypúšťanie

Takéto zariadenia pracujú na ultrazvuku, ktoré znie v danej frekvencii. Tonalita je extrémne nepríjemná pre bloodsowing parazitov. Znie to, že nie sú počuť, že človek spôsobuje silný nepríjemný hmyz.

Spravodali sa spravidla v rozsahu 100 metrov. Účinnosť nástrojov však nie je oficiálne preukázaná, a je ťažké určiť rozsah práce replikácií. Ceny týchto zariadení kolíšu v závislosti od ďalších funkcií a značky – od 300 do 2000 rubľov.

Všetko o repelentoch proti komárom

Všetko o repelentoch proti komárom

Esenciálne oleje

Vonky mnohých rastlín sa používajú ako prírodné činidlo proti komárom. Najúčinnejším sú aromatickými olejmi takýchto rastlín ako:

 • mäta;

 • geranium;

 • Karafiát;

 • levanduľa;

 • Rosemary;

 • bazalka;

 • citronella;

 • eukalyptus;

 • tymián.

Prírodné oleje najčastejšie sa vzťahujú na ochranu malých detí a detí z komára. Malý olej sa aplikuje na detskú pokožku a trie. Rovnako ako esenciálny olej môže upokojiť svrbenie na mieste uhryznutia. Špeciálna aromatická lampa svieti na ochranu proti hmyzu.

Všetko o repelentoch proti komárom

Elektrophumifaktory

Elektrické zariadenia pracujú z výstupu. Zariadenie má vykurovací prvok, ktorý odparuje kvapalinu na doske. Okrem chemikálií môžu mať platne impregnáciu vo forme esenciálnych olejov.

Pred zapnutím prístroja je potrebné naliať tekutinu do špeciálneho priestoru fumigátora alebo dajte doštičku. Fumigátor na elektrickej energii začne fungovať po 15-20 minútach od začiatku sieťového pripojenia.

Dosky alebo fľaše s kvapalnými prostriedkami je možné zakúpiť samostatne.

Všetko o repelentoch proti komárom

Hodnotenie najlepších značiek

Pred priamou používaním prostriedkov na vlastnej koži, musíte vyskúšať kompozíciu na malej ploche. Ak sa nič nezmenilo, svrbenie nezačalo alebo sa nezobrazilo začervenanie, môžete použiť prostriedky.

Zvážte najlepšie lepšie repelenty.

Aerosól! Rodina

Aerosól! Rodina účinne pracuje proti komárom. Pracovný účinok trvá spravidla približne 3-4 hodiny. Kompozícia je veľmi jednoduchá – dostatok posypením oblečenia, nástroj nenechá mastné rozvody. Pre životné prostredie je kompozícia úplne bezpečná.

Všetko o repelentoch proti komárom

Sprej Gardex Family

Pomerne populárne prostriedky, ktoré sú vhodné na bojovanie nielen s komátormi, ale aj s komátormi, sudcami a slepotou. Kompozícia je založená na Deta, ochranný účinok po postreku na oblečenie je zachovaný na mesiac, a na koži – 4 hodiny. Médium obsahuje extrakt aloe vera, ktorý upokojuje postihnutú oblasť.

Sprej je možné zakúpiť v dvoch variantoch: vo fľašiach 250 a 100 ml. Na fľaši je inštalovaný dávkový práškér, vďaka čomu sa prostriedky vynakladajú ekonomicky.

Po použití spreja necháva žiadny rozvod tuku a filmy.

Všetko o repelentoch proti komárom

Hypoalergénna komárová krém

Krém môže tiež použiť dospelých a deti. Vzorec pozostáva z najbezpečnejšej látky zo všetkých známych – IR 3535. Kľúčom z toho, krém dokonale chráni pred takmer všetkým lietajúcim hmyzom počas 2 hodín. Ak krém spadá na oblečenie, ochranný účinok sa zachová po dobu 5 dní.

Ako sa súčasťou existuje extrakt z orchideí, ktoré zvlhčuje kožu a upokojuje ho. Znamená, že je potrebné trieť do kože. Aj keď krém náhodne spadne na oblečenie, nezostanú žiadne mastné stopy. Bezpečnostné fondy kontrolované Medzinárodnou zdravotníckou organizáciou, ako aj NIID RF.

Všetko o repelentoch proti komárom

Repelent Náramok „Rozlúčkové pískanie“

Náramok s lákavým menom dobre chráni pred Moshcar a komáre. Môžete nosiť zariadenie na zápästí aj na členku. Strašný účinok sa rozprestiera na 40-50 cm od náramku. Ak chcete aktivovať aktívnu kompozíciu na náramku, ktorú potrebujete na prepichnutie špeciálneho čerpadla. Z tohto bodu bude náramok pracovať do 28 dní.

Náramok môže byť nosený pre deti staršie ako 3 roky a dospelý. Existujú tri veľkosti príslušenstva: pre ženy, mužov a deti. Zariadenie je neprerušované počas 8 hodín ponožiek.

Posilniť ochranný účinok možný, dajte na niekoľko náramkov naraz.

Všetko o repelentoch proti komárom

Fumigátor „raper turbo“

Fumigátor musí byť zahrnutý do výstupu, po ktorom sa v zariadení zahrieva špeciálna tekutina. Odparovanie zničujúce pre komáre. Zariadenie môže pracovať v dvoch zadaných režimoch, s ktorými môžete nastaviť intenzitu odparovania v závislosti od veľkosti miestnosti. Na indikátore svetla môžete vidieť režim. Kompletné so zariadením vyrobeným kvapalinou, ktorá stačí na 40 dní práce. Ak je tekutina u konca, je potrebné zakúpiť dosky alebo ďalšiu fľašu.

Zariadenie pracuje na látke, bezpečné pre zvieratá aj ľudí. Nástroj necíti, takže vyhovuje ľuďom s tenkým zmyslom pre vôňu a alergie.

Fumigátor má miniatúrne veľkosti a príjemné zelenkasté farby.

Všetko o repelentoch proti komárom

Špirály produkujú dym v malých množstvách a môžu byť použité v prírode aj v miestnosti. Vďaka stojanu môže byť zariadenie naložené na ľubovoľný povrch. Zariadenie je v prevádzke 7-8 hodín, emitujúce koláčový dym.

Špirály sa predávajú za 10 kusov v jednom balení.

Tehotné alebo dojčiace ženy, ako aj alergie, je lepšie obmedziť použitie takéhoto zariadenia.

Všetko o repelentoch proti komárom

Mlieko moskill

Chamomile mlieko môže rovnako efektívne chrániť proti komárom a deťom a dospelým. Pre deti je možné nástroj použiť, ak sú viac ako rok.

Nástroj sa nalial na kožu tenkou vrstvou a trením sa s masážnymi pohybmi. Mlieko má príjemnú vôňu.

Produkt je k dispozícii vo fľaši 100 ml fliaš, ktoré majú dva odskrutkované viečka. Sprej strávil ekonomickejšie.

Všetko o repelentoch proti komárom

Všetko o repelentoch proti komárom

Tipy na výber

Ak si chcete vybrať správne médium z komátorov, musíte poznať nasledujúce.

 • Osvedčenie o registrácii označujúce číslo by sa malo vykonať v každom ochrannom zariadení. V registri dezinfekčných kompozícií sú uvedené všetky prostriedky, ktoré môžu byť implementované v Rusku. Ak poznáte číslo štátnej registrácie alebo názov prostriedkov, môžete zistiť ďalšie informácie o každom.

 • Všetky informácie o používaní, preventívnych opatreniach, výrobcovi nájdete pri pohľade na štítok produktu.

 • Výber finančných prostriedkov je vo veľkej miere spôsobený miestom a podmienkami, v ktorých ho budete uplatňovať. Informácie o repelentovej efektívnosti v konkrétnom prostredí je možné vidieť aj na štítku.

Všetko o repelentoch proti komárom

Všetko o repelentoch proti komárom

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár