Všetko o rezaní mramoru

Všetko o rezaní mramoru

Aspoň raz v živote videl elegantné apartmány s čerstvými opravy v modernom štýle. Všimli ste si, ktorý materiál často používa majitelia, aby zapôsobili na hostí? Samozrejme mramor. Mramorové vane, klesá a stoly – všetky toto uskutočnenie krásy a luxusu. V našom článku budeme hovoriť o rezaní tohto náročného materiálu.

Všetko o rezaní mramoru

Zvláštnosť

Mramor sa zvyčajne používa v interiéroch bytov a domov a umožňuje im dať pompizóstu a luxus. V externom orezaní sa tento kameň takmer nepoužíva, ktorý je spojený so zvláštnymi osobitosťami ruskej klímy.Vďaka modernému high-tech vybaveniu sa vytvoria mramorové, jedinečné krby a dosky sú vytvorené stĺpce, luxusné schody.Usporiadať izbu, byt alebo dom s pomocou tohto materiálu, je potrebné poznať jeho hlavné funkcie – to je vysoká pevnosť a široký výber odtieňov.

Kameň sa vyrába vo forme dlaždíc rôznych veľkostí, ktorý bude slúžiť ani jeden rok aj v miestnosti s vysokou úrovňou vlhkosti, napríklad v kúpeľni. Okrem toho je mramor odolný voči teplostným kvapkajúcim a neprepracuje – kvôli, ktorým môže byť použitý na navrhovanie krbu. Povlak však môže zmeniť farbu s dlhým pobytom vo vode.

K tomu sa nestane, je potrebné riadne pripraviť materiál a spracovať ju so špeciálnym zložením

Všetko o rezaní mramoru

Všetko o rezaní mramoru

Všetko o rezaní mramoru

Metódy Rezanie

Profesionáli sa angažujú v rezaní kameňa, robia takú ťažkú ​​vec doma.

Všetko o rezaní mramoru

Mechanický

Mechanická metóda rezania zahŕňa rezanie, hojdanie alebo zničenie jednotlivých častí pracovného povrchu mramoru. Hodnotenie sa používa v prípadoch, keď je potrebné dosiahnuť prírodné kamenné obrazy v interiéri. V rámci tejto metódy sa používajú rezný kábel, disk a stripty.

Rezy lana zahŕňa širšie pracovné príležitosti s takmer všetkými druhmi kameňa, ktoré nie sú obmedzené na charakteristiky ich štruktúry. Môžete použiť pílenie lana tromi spôsobmi: pomocou abrazív pomocou vystužených podložiek, metóda káblovej diamantovej. Abrazívny rez je najobľúbenejší, pretože neberie veľa času, pričom sa rozlišuje dostatočne vysoká presnosť rezania.

Všetko o rezaní mramoru

Všetko o rezaní mramoru

Všetko o rezaní mramoru

Fyzické a mechanické

Fyzikálne mechanické metódy zahŕňajú použitie elektriny alebo plynových horákov. To je zvyčajne rozdelené na výrobu mramorových pamiatok, pretože je to dôležité detaily, ako aj presnosť vykonania. Ako súčasť tejto skupiny metód, dobrá povesť si zaslúžila hydroarabrazívne a diamantové rezanie mramoru.

Kombinácia jasnosti výsledku, pohodlia a praktickosti, zabezpečenie bezpečnosti zabezpečilo úspech týchto metód.

Všetko o rezaní mramoru

Všetko o rezaní mramoru

Každá metóda má svoje výhody a nevýhody. Plusy hydrorabrazívneho rezania sú nasledovné:

 • hladké hrany a rozšírená presnosť;
 • praktickosť a pohodlie;
 • Minimálne množstvo odpadu;
 • nedostatok negatívnych teplôt na mramor;
 • používanie použitia;
 • Pohodlie v práci s umeleckým ostrým.

Nevýhody Existujú aj:

 • Vysoké náklady na prácu;
 • nedostatok efektívnosti – pomalý vplyv na materiál;
 • Obmedzená funkčnosť nástrojov určených na hydrorabrazívne spracovanie.

Všetko o rezaní mramoru

Všetko o rezaní mramoru

Plusy spracovania diamantov:

 • vysoká presnosť rezania;
 • účinnosť práce;
 • relatívne ticho;
 • nespôsobuje významné poškodenie, absencia čipov na kameni;
 • postrek sa môže aplikovať na celom povrchu aj na jeho samostatných častiach.

Nevýhody spracovania diamantov:

 • Varené len v priamke;
 • potreba opätovného spracovania rezacej linky;
 • Nemožnosť spracovania marubnej štruktúry smaltu – vedie k prasklostiam.

Všetko o rezaní mramoru

Všetko o rezaní mramoru

Čo znížiť?

Píly, stroje a iné priemyselné a polopriemyselné zariadenia sa spravidla používajú pri rezaní životných podmienok. Každý z týchto typov nástrojov môže pracovať z elektriny, na nafte alebo manuálnym ovládaním. Najvýhodnejšie medzi majstrami, ktoré vykonávajú rezanie doma, ručné píly sú spôsobené ich dostupnou cenou. Sú praktickejšie v porovnaní s profesionálnymi strojmi a priemyselnými nástrojmi, pretože nevyžadujú takúto fyzickú námahu, aby vykonali malé množstvo práce.

Elektrické videl produktívnejšie, ale menej výkonné ako rovnaké možnosti benzínového nástroja. Medzi existujúcimi mramorovými rezacími strojmi, existujú manuálne vybavenie a stacionárne. Prvé možnosti sú celkom mobilné a pohodlné v domácom používaní a stacionárne sú reprezentované komplexným mechanizmom – motorom, rámom a prenosom, aktívnym prvkom. Profesionálna rozlišovaná vysoká pevnosť a trvanlivosť.

Každý model zariadenia na rezanie mramoru je špeciálny disk, ktorý je okrajom a kovovým puzdrom. Na okraji spôsobili postrek diamantov, ktorý ovplyvňuje kvalitu rezania a výkonu. Rýchlosť otáčania disku a teda rýchlosť rezanie je spôsobená typom zariadenia, ako aj výkon. Čím väčší je počet otáčok (rýchlosť), tým silnejšie je trenie a rýchlejšie spracovanie mramoru.

Zároveň je tu konštantné vykurovanie disku, rozprašovanie sa vymaže, takže odpisy je vyššie.

Všetko o rezaní mramoru

Všetko o rezaní mramoru

Všetko o rezaní mramoru

Popis technológie

Vhodné pre domáce rezanie (spracovanie steny, podlahy a škrupina) bude kompaktná píla. Pre výrobné práce je naopak, preferencie je lepšie dať mostu alebo viacjazdu. Prijateľná bude jednorazový prenájom rezacieho stroja, ktorý je vybavený funkciou chladiacej vody a diamantovým kruhom. Bez chladenia je nemožné používať stroj, inak môžete ublížiť kameňu.

Nie je možné pracovať bez osobných ochranných prostriedkov – špeciálne okuliare, rukavice a slúchadlá. Okrem toho, predbežná príprava dodatočných nástrojov – sendvič, diamantové disky rôznych veľkostí, chladiacej kvapaliny, brúseľového kruhu, lopatky a čistiace kefy. Pri príprave diamantového disku sa vyžaduje potvrdenie chladiacej kvapaliny, aby sa zabránilo prehriatiu zariadenia – voda by mala byť nasmerovaná priamo na rotujúci disk.

Aj tekutina poskytuje ďalšie mramorové textúry.

Všetko o rezaní mramoru

Všetko o rezaní mramoru

Rezačná linka je zaznamenaná škótkou alebo špeciálnym značkovačom, po ktorom je mramor pripojený v rezanom mechanizme s chladeným kruhom. Je to správne a presné umiestnenie materiálu zabezpečuje bezpečnosť majstra. Dlaždice sa musí podávať pomaly, aby sa zabránilo preťaženiu stroja. Mramorový mramor na disk by nemal byť príliš rýchly, inak je možné dokončiť zničenie alebo zranenie majstra. Dlaždice sa opatrne pohybuje dopredu na kompletný disk.

Povrch vytvorený v dôsledku rezania je vyhladený s diamantovým kruhom s malým priemerom alebo brúsnym kameňom. Integrita materiálu priamo závisí od hladkosti a presnosti pohybu operátora. Pracovná práca s použitím brúsneho papiera – možno použiť suché aj mierne navlhčené. Odporúča sa začať s 120. Papierom, postupne meniť typy až do 2500.

Tým sa dosiahne maximálna hladkosť miesta rezania.

Všetko o rezaní mramoru

Všetko o rezaní mramoru

Na konci sa odpad zbaví vo všetkých mramorových stupňoch a čistí sa chladná voda. Nováčik majstri sú lepšie pre-trénu na drsných fragmentoch a až potom použite čisté materiály. Osobitná pozornosť by sa mala venovať bezpečnosti vrátane uzemnenia elektrických spotrebičov. Komplexnejšia technika – rezanie mramoru pomocou laminovaného hacksaw, v kombinácii s drôtom, ktorý má diamantový postrek. Komplexnosť realizácie, v porovnaní s používaním konvenčných elektrických spotrebičov, je self a dostatočne zručná organizácia dodávky chladiacej kvapaliny.

Všetko o rezaní mramoru

Všetko o rezaní mramoru

Časté chyby

Medzi najčastejšie chyby sme všimli nasledovné.

 • Vyberte si lacný diamantový disk, Čo môže negatívne ovplyvniť presnosť a kvalitu výsledku, ako aj kazia materiál. Niektoré diamantové disky nie sú vhodné pre jemnú prácu s mramorom, ale sú určené na spracovanie betónu. Mnoho čipov, solídny BID – tu je len niekoľko dôsledkov, na ktoré môžu viesť nevhodné kolesá.
 • Nie je potrebné dokončiť kameň až do konca, ale nechať „hrebeň“. Potom musíte obrobať obrobok a vyrábať rez z hornej strany toho istého miesta. Toto je možné vyhnúť sa povrchovým čipom.
 • Prehriatie. Aby ste sa vyhli tejto chybe, musíte znížiť rezanie v chladive, ktoré zabráni tiež mramorovému povrchu. Pri použití tuhých a segmentových diamantových diskov sa odporúča prívod chladiacej vody. Nevyžadujú ďalšie chladiace „Turbo“ disky alebo kolesá, ktoré majú laserové zváracie segmenty.
 • Na štádiu nákupu hardvéru musíte urobiť správnu voľbu medzi vysokým výkonom a presnosťou rezacieho mramoru. V opačnom prípade si môžete vybrať úplne nevhodné kolesá – pevná látka potrebná na urgentnú prácu, segmentovať – ​​pre naliehavé, ale zároveň vykonávajú prácu nestačí, s veľkým počtom žetónov.
 • Ťažké škrty musia vykonávať postupne a opatrne rozptýlite ruky, kde sa kruh nemohol dostať. Potom proces a grind.

Všetko o rezaní mramoru

Proces rezania mramorovej dosky doma je prezentovaný na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár