Všetko o slame pod stromom

Najznámejší typ metalického profilového listu so vzorom je považovaná za profesionálnu podlahu pod stromom. A je to ľahko vysvetlené: strom je lídrom medzi všetkými povrchovými materiálmi na svete. Materiál multifunkčný, príjemný na dotyk a vizuálne, pohodlné z hľadiska konverzie. Ale aj lacný materiál nebudete volať, najmä ak sú cenné drevo. Odtiaľto a imitácia vzniká: menej drahé materiály, externe vypracovať kreslenie a štruktúru dreva. To je dôvod, prečo kovová vlnitá línia s imitáciou dreva získala takýto dopyt.

Výhody a nevýhody

Zvyčajný oceľový profil je pokrytý tenkou polymérnou vrstvou na jednej z technológií (sú len tri z nich), rekreácia vonkajšej štruktúry a farby stromu. Materiál je vybraný vtedy, keď je používanie skutočného dreva nemožné z prevádzkových alebo finančných dôvodov.

A je to vhodné, pretože je možné rozlíšiť imitácia z „prírodného produktu“, len veľmi blízko.

Tu sú hlavné výhody profesionáli.

 • Vlhkosť. Profesionálna podlaha nebude absorbovať vlhkosť, preto nebude napučať a prasknúť pri sušení. So prírodným barom, alasom, stane sa.
 • Odolnosť V súvislosti s vplyvom patogénnych organizmov. Nie je to hrozné huby, lišajníky, plesne, malé hlodavce a hmyz. Šrotovci nemusia zvládnuť špeciálne potreby, ako musíte robiť s drevom.
 • Jednoduchá montáž. Zdá sa, že a so stromom je všetko jasné, prístupné, len. Ale vlnitá osoba je stále jednoduchšia, pretože je jednoduchšia a viac.
 • Požiarna bezpečnosť. So všetkými pozitívnymi vlastnosťami stromu je tento materiál palivo, čo je jeho hlavná nevýhoda. S plechom sa nestane, toto je ďalší materiál v zásade.
 • Väčšina. Ak je napríklad stien fasádny list hrubý v polovici milimetra, potom jeho hmotnosť na 1 meter štvorcový bude len 4 kg 29 g. Porovnajte ho so svetelnou borovicou: s hrúbkou dosky v 20 mm, hmotnosť jedného štvorca bude 15 kg.
 • Odolnosť voči chémii. Listy sa používajú na prácu v prístavoch, vedľa oblastí slanej vody a vedľa chemických priemyselných podnikov.
 • Ľahko čistí. Áno, v porovnaní s voľným barom, naozaj ľahko čistí, pretože materiál je hladký. Existuje však jedna podmienka: Znečistenie nemôže byť ponechané na dlhú dobu, a to je pravidelne umývané, nenechá ich nadšene.
 • Lacnosť. Tento faktor je rozhodujúci pre mnohých.

Je tiež pozoruhodné, že detská profesionálna podlaha bude môcť udržiavať svoju pôvodnú formu: bez vyhorenia na slnku, stratifikácii a iných deformáciách.

A teraz pozrime, čo má tento stavebný materiál chyby.

 • Hladkosť. Na jednej strane je ľahšie čistiť, na druhej strane – nie je to príjemná drsnosť stromu, pre ktorú lásku prírodné materiály.
 • Vystavenie vonkajším vplyvom. List, ale oceľ, ale tenký. Aj keď je ťažké ho zasiahnuť, môže zostať odety. A obvyklý nôž môže byť poškriabaný hornú polymérnu vrstvu. Pretože napríklad je potrebné vykonať niečo odolnejšie a anti-vandal.
 • Nie je možné obnoviť. Ak je list zlomený, nezatvára ho, nainštalujte iba nový celý list.

Existuje mnoho oblastí použitia, kde plusy prekrývajú mínusy, ktoré zabezpečili popularitu tohto materiálu.

Preskúmanie druhov

Keďže ide o najnáročnejšie množstvo profesionálnych podláh, možnosti dizajnu, veľkosť je tiež dosť. Napríklad len profesionálne podlahy vyrobené pomocou technológie Printech má 20 farieb a každý imituje špecifické plemeno dreva alebo určitý typ úpravy dreva.

Na veľkosť

Číslo veľkosti Nastavuje výrobcu. Ale medzi štandardnými veľkosťami (jednostranné aj obojstranné listy) šírky – 1-1,85 m, a ak si vezmete šírku vlny – môže to byť 8 mm, a možno 20 mm. Hrúbka v najvyhľadávanejšej verzii je 0,4-0,6 mm.

Avšak, môžete sa obrátiť na zariadenie, aby ste si objednali vlnitú osobu v individuálnom dotaze – urobia párty s požadovaným zákazníkom. Takáto služba, samozrejme, zvyšuje náklady do zoznamu súborov.

V kvete

Dekoratívne vlastnosti profesionálnych podláh sú vysoké, pretože nie je len maľovaný materiál, ale s jemnou imitáciou prírodného dreva.

Medzi spoločné možnosti:

 • Tmavý strom – Kompromisná možnosť, keď sa rodina názorov rozbieha, zvyčajne taký pokojný odtieň zmieruje každého;
 • Hnedý strom – jasnejšie, jemný tieň;
 • Červená obeco – Takáto farba musí byť harmonizovaná s vonkajším prostredím predmetu, celkom „rozmarný“;
 • Prirodzený strom – S týmto vzorom bude dom, plot alebo iná konštrukcia v slnečnom pozemku dobrá;
 • Lugged Tree – Niečo Scandinavian je v tejto farebnej schéme;
 • Kontrast Béžový strom – Neutrálna farebná profesionála, úspešne vyzerá do agregátu s inou konečnou úpravou bielych, ľahkých, jemných materiálov.

V inom sfarbenom systéme môžu byť vzorky nazývané tak – bog dub, javor, céder, alebo napríklad zlatý dub, borovica.

Stojí za to hovoriť Veľký záujem je teraz spôsobený textúrou farieb: Samozrejme, profesionáli s imitáciou textúry dreva zvyšuje cenu tejto stavebnej produktu, ale aj podobnosť tomu, čo imituje, výrazne sa zvyšuje. Mali by ste si vybrať požadovanú farbu podľa katalógu len v predbežnej fáze: Listy môžu veľmi rozdielne vyzerať živé.

Pôsobnosť

Akékoľvek úlohy, v ktorých možno použiť profilovaný list, bude vykonaná. Jedinou nevhodnou možnosťou je strecha domov a iných konštrukcií rovnakého typu. Teoreticky to môže byť vykonané, ale taká strecha bude vyzerať neobvyklé, podivné.

Zvážte, kde sa vzťahuje profesionálny list.

 • Pri výstavbe plotov a plotov – SABYKOVOV. A pevný plot, a plot z častí s betónovými piliermi, kameňmi alebo tehál budú vyzerať pekne vyzerajú s rovnakosťou. Špecialisti odporúčajú, aby takúto výstavbu používali listy, ktoré majú malú šírku spodnej vlny. Zdá sa, že to sú oddelené reálne dosky spojené v jednom dizajne. Pre bilaterálnu list je to najmä. A najlepšou voľbou bude metalický stekenk, ktorý je čo najbližšie k tradičnému dreveniu.

 • Pri výstavbe brány a brán. Pre brány v garáži, pre dvere prístrešky je táto možnosť dobrá. Je dokonale kombinovaný s kovanými prvkami, pretože kovové otvorené práce je harmonizované s profilovým listom a všeobecne, celý súbor vyzerá presvedčiť.

Colorgualista je pripojený k vytvoreniu brány vertikálne a je veľmi pohodlné: samotný materiál „umývanie“. Dažďová voda bude vypustiť v zvlnení, umyť znečistenie.

 • Pre fasády. V istom zmysle možno profesionáli považovať za variáciu vlečky, pretože otázka fasádnej úpravy nie je možné vylúčiť. Vhodné profesionálne podlahy zahŕňa minimálnu šírku spodnej vlny pre väčšie prirodzené povrchové úpravy. Nádherné, ak je list textúrou (nech je to vzor, ​​ale lesklá tlač na matnej vrstve). Textúra mnohých riešení v stene čelia: taký fasádny dizajn vyzerá realistickejšie.

Stáva sa to, že dom s ním je citovaný úplne, stane sa – len fasáda a frontón. Ale len pre orezanie základne sa corrugalistka tohto druhu nepoužíva (a profesionálny list pod kameňom – ​​viac ako).

 • Pre orezávanie garáží, stodoly, ozblocks a podobných budov. Listy pod drevom optimálne sa pozerajú na dosť veľké oblasti, a ak je to priestranná garáž alebo nákupná oblasť na mieste – celkom voľba.

Presnejšie riešenie bude listy pod ľahkým drevom, nebudú vyzerať príliš ťažkopádne a „jesť“ priestor. Tmavé textúry môžu byť príliš zvýraznené, že je nežiaduce pre takéto budovy.

 • V úprave lodžií a balkónov. Nemožno povedať, že laminovaná profesionálna podlaha je ideálna pre takýto dizajn, ale to je tiež možnosť. Napríklad, ak je dom hotový s červenými tehálmi: Ukazuje sa mi príjemná consonance.

 • V spínačoch kusov rohov. Kovový profil je vhodný na tento účel dokonalý. Iba v prípade, že dom je vyrobený v štýle minimalizmu, tento materiál bude neohrabaný pri pohľade do dizajnu. V opačnom prípade, z hľadiska vizuálneho efektu, a ešte viac, takže z úžitkového hľadiska je materiál dobre hodí.

O potenciálnom rozsahu corrugalistov, označenie na nich. Napríklad písmeno „h“ znamená, že list je pripravený odolať významným zaťaženiam, pretože výrobok má pôvodne dobrú nosnosť. Má maximálnu výšku vlny, existujú ďalšie rebrá. A hrúbka plátna s takýmto označením vyššie, a nie hrúbka iných odrôd profesionálnych podláh. Označenie „NS“ je profesionálna podlaha non-steny. Výška vrtnej vlny je menšia, ale podporné charakteristiky sú tiež celkom dobré. Zvyčajne „NA“ sa používa na budovy pre domácnosť. „C“ – variácia steny, „MP“ – možno použiť na zastrešenie.

Niektorí výrobcovia sú položené v označení a iných parametroch: hrúbka plechu, napríklad dĺžka. To znamená, c13 alebo, povedzme, t57k. Písmená a čísla sú vždy dešifrované v pokynoch.

Pravidlá MONTAJA

Na ubytovanie domu profesionálnej podlahy, budete musieť prejsť 3 etapy: Povinná povrchová príprava, priamo inštalácia rámca, konečná inštalácia vlnitých a výziev. Ak steny sa zahrejú, tento postup sa vykonáva po montáži rámu. Upevnenie vlnitej osoby môže byť horizontálne a vertikálne, na vlastnostiach používania to významne neovplyvní.

Aké je prípravné práce:

 • Nie je potrebné zarovnať steny, ale Odstráňte trhliny, riešiť hubu, prostredníctvom medzier by sa mal určiť;
 • Z fasády Odtoky sú vyčistené, Všetky druhy solí, ako aj platničiek, osvetľovacích zariadení, a to všetko, čo môže zasahovať do povrchovej úpravy;
 • Prach a znečistenie – Odstráňte, Ovládajte integritu stien, trhliny na zatvorenie cementu;
 • húb poškodené steny môžu byť vyčistené škrabkou a liečbu produktov obsahujúce chlóru;
 • Ak sú steny drevené – choďte spolu s primérom niekoľkokrát s antiseptickými vlastnosťami, dajte povrch na sušenie.

Potom môžete prejsť na stavbu rámu. Musí byť bez akýchkoľvek sťažností, všetky vodiace lišty sú v jednej vertikálnej rovine. Sú pripojené na zátvorkách, pretože vertikálne zarovnanie je pohodlnejšie.

Výstavba rámu pozostáva z niekoľkých krokov.

 1. Implementovaná Označenie pre zátvorky od rohu. Úroveň je zvolená vertikálna, vložte kriedy známky po polovici metra. Potom zarážka na boku o 40 cm, a opäť rovnaké akcie.
 2. Po dokončení Marku Vŕtacie otvory pod upevňovačmi, Hmoždinky Dajte a opravte konzoly. Medzi stenou a držiakom má zmysel dať paronit prúžky.
 3. Prvý príručný profil je prijatý, Aplikuje sa na zátvorky a je zastrašovaný samoformáciou. Hladina umiestnenia profilu horizontálne sa kontroluje, ak je to potrebné, je opravené, skrutky sú skrútené, kým sa nezastaví. Zarovnajte časti prepravky budú do 3 cm. Súprava skorých sady, všetky ostatné rámové profily sú pevné. V blízkosti otvorov sú pripevnené k pomocným prepojkom na tvorbu pevnej prepravky.
 4. Medzi sprievodcami sú izolácia. Zvyčajne je Minvata. Dosky sú pripojené nižšie, v každom nasledujúcom riadku vertikálnych švov. Vrstva izolácie len pevná látka. Je vhodnejšie opraviť s doskami hmoždiniek.
 5. Nasledujúce vrstvy – hydraulická ochrana a vetru. Dávajú kolmo k sprievodcom. Susedné listy – s nadváhou 15 cm.
 6. Na spodnej okrajovej hranici pripojenej k zápukovej skrutke. Keď je rám vertikálny, najprv horizontálny, inak odber vzoriek nebude harmonický.

Ďalej, podľa schémy, dvere je vytiahnuté, okná, rohy domu. Montáž orezania začne so zadnou stranou budovy, smerom k fasáde tváre. Z povrchu je ochranný film odstránený: Prvý list sa vloží do rohu na prepravku, stlačte skrutku z okraja na dne. Potom sa vystavuje na úrovni a upevňovače skrutkovej vlny. Interval zapínania – 30 cm. Nový web pre 15-17 cm je fúzy, vyvoláva to časť Niza. S oddelenými otvormi by sa mali klzáky otvoriť vopred.

Po dokončení inštalácie orezania, existujú výzvy: Toto je dokovacie dosky a viac platnats, jednoduché uhly, tupé výlisky. Dokončenie práce trupu.

Profesionálny profesionál – jeden z najpraktickejších a ekonomických materiálov pre rôzne potreby budovy. A jeho druh pod stromom esteticky jeden z najatraktívnejších. Majú dobrú voľbu!

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: