Všetko o svahu so svahom

Akákoľvek budova bude môcť slúžiť mnoho rokov bez zbytočných problémov, ak poskytneme ochranu pred negatívnymi externými faktormi. Deštruktívny účinok na budovy môže mať vodu. Vážne poškodzuje stav založených návrhov. Viac z takýchto problémov trpia týmito domami, ktoré sú na svahoch a nerovnomerných oblastiach. Pre nich je potrebné urobiť vysoko kvalitný svah so svahom.

Zvláštnosť

Inštalácia vysoko kvalitnej scény je povinná. Hlavnou funkciou špecifikovanej štruktúry je ochrana nadácie. Scéna, vybavená domom, je schopná presmerovať Talu a dažďovú vodu okolo obvodu z suterénnej steny.

Kvôli tomu sa zaťaženie drenážneho systému a vertikálne vykazovanú hydroizolu výrazne znižuje.

Všetko o svahu so svahom

Všetko o svahu so svahom

Všetko o svahu so svahom

Konštrukcia so svahom musí byť doplnená vhodnou izolačnou vrstvou. Spravidla sa pomerne tenká vrstva Zeme zostáva na pôdnych svahoch medzi základnou základňou a životným prostredím. Nemôže to správne držať zima, pretože nastava sa začne rýchlo zmraziť. Preto je výber vhodnej izolácie taký dôležitý.

Inštalácia dizajnu posudzovaného s zaujatosťou zabezpečuje organizáciu dobrej drenáže obklopenej stavbou. Okrem toho je veľmi dôležité dodržiavať prípustné ukazovatele deplécie štruktúry. Za normálnych podmienok sa najmenšia zaujatosť pohybuje od 3 do 5% celkovej šírky. Je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že zariadenia postavené na komplexnom úľave a veľkých svahoch sú prezentované vyššie požiadavky.

Naklonený dizajn môže byť vyrobený z rôznych materiálov. Najčastejšie pre jeho inštaláciu používajte betón. Ak správne usporiadate zariadenie pre takúto štruktúru, vzhľadom na oblasť, na ktorej je namontovaná, môžete získať veľmi spoľahlivé a efektívne raňajky.

Všetko o svahu so svahom

Všetko o svahu so svahom

Všetko o svahu so svahom

Preskúmanie druhov

Rozdelenie sklonu je rozdelené na niekoľko poddruhov. Každý z nich má svoje vlastné charakteristiky, charakteristické vlastnosti a prevádzkové vlastnosti. Zvážte, aké parametre majú skrinky rôznych druhov.

 • Betónový skostenie. Ako je uvedené vyššie, najčastejšie je scéna vyrobená z betónu. Podobné možnosti sú považované za najjednoduchšie. Ich popularita a dopyt sú vysvetlené skutočnosťou, že náklady na prácu sú k dispozícii, a v dôsledku toho sú stále získané trvanlivé a účinné návrhy.

Všetko o svahu so svahom

 • Z dlažieb. Naklonený dizajn môže byť vyrobený z takýchto materiálov. Tieto možnosti sa môžu pochváliť dlhou životnosťou, ako aj krásne dekoratívne charakteristiky.

Všetko o svahu so svahom

 • Z prírodného kameňa. Ak si chcete vybrať si viac originálny a odolný typ stavby, potom stojí za to hľadať páni z prírodného kameňa. Tieto vzorky vyzerajú nádherne, ale v inštalácii sa ukáže, že je dosť ťažké.

Všetko o svahu so svahom

 • Asfaltový betón. Tento typ scény sa tiež rozlišuje vysokou dekoratívnosťou, ale nevyžaduje veľké peňažné investície. Avšak, v podmienkach horúceho počasia, takýto dizajn môže prideliť nie veľmi príjemnú vôňu bitúmenu.

Všetko o svahu so svahom

 • Mäkká suka. Takýto typ naklonenej scény je najčastejšie používaný v takýchto situáciách, keď je vodné vedenie najprv premýšľať s maximálnou dôkladnosťou, vybavenou na najvyššej úrovni. Týka sa to strešných odtokových systémov, ako aj odstránenie rozmrazovania a dažďovej vody.

Každý majiteľ si vyberie, aký typ šikmej jemnej kvapky bude pre neho optimálny. Veľa závisí nielen na želaniach osoby, ale aj na vlastnosti štruktúry a terénu, na ktorom je postavený.

Všetko o svahu so svahom

Ako to urobiť sami?

Spoľahlivá a trvanlivá želatína s zaujatosťou môže byť namontovaná vlastnými rukami. Nie je nič sofistikované pri vykonávaní takýchto diel, ale je vhodné dodržiavať správnu technológiu. Len podliehajú tejto podmienke, môžete sa spoľahnúť na získanie dobrých výsledkov.

Zvážte etapy, ako je možné namontovať vysoko kvalitnú likvidáciu na nerovnomarte.

Všetko o svahu so svahom

Výcvik

Ak ste naplánovali nezávislú inštaláciu scény na svahu, potom budete musieť najprv urobiť prípravné práce. Nepodceňujte ich význam. Kvalita budúceho dizajnu bude závisieť od správnej prípravy.

Naučíme sa, čo by sme mali byť správnou prípravou na ďalšiu inštaláciu scény so svahom.

 • Po prvé, budete musieť označiť budúce zariadenia. Je veľmi dôležité dodržiavať absolútne všetky potrebné parametre. Na tento účel, okolo obvodu domu to bude potrebné zraziť kolíky a potom vytiahnuť povraz.
 • Ďalej bude potrebné odstrániť vrstvu rastliny spolu s hornou uzemňovanou vrstvou predtým, než sa objaví íl alebo vápno. Najmenšia hĺbka bude 45 cm.
 • Aby bolo ochranné vlastnosti scény vyššie, bude potrebné pripraviť grafický dôvod vidieť geotextílium. Na vrchole tohto materiálu položte vrstvu hrúbky žulovodu 5-10 cm. Táto vrstva bude potrebné rozpustiť a potom dôkladne.
 • Ďalej musia byť geotextílie naplnené pieskovou vrstvou s hrúbkou najmenej 20 cm. Táto vrstva je potiahnutá ručným alebo špeciálnym zariadením.
 • Ďalší krok piesku je hojne zvlhčený vodou a opakovane. Podobný konštrukčný postup sa môže niekoľkokrát opakovať, ak je potreba.

Všetko o svahu so svahom

Všetko o svahu so svahom

Všetko o svahu so svahom

Technológia

Keď bude základňa kvalitatívne pripravená na ďalšiu inštaláciu naklonenej scény, potom môže byť spracovaná na jej priamu inštaláciu.

 • Cool okolo domu bude musieť byť vybavený špeciálnym žľabom pre drenáž. Toto je jedna z vlastností montáže na svahu. K tomu, pozdĺž celej kabíny kopať priekopy so šírkou asi 15 cm. Predpravené zásobníky v ňom položené. Prispôsobiť ich betónom riešením.
 • Ďalej, horná časť ramennej piesočnatej vrstvy vyskočila vrstvu zvolenej izolácie. Na to sú vhodné rôzne možnosti, napríklad extrudovaná polystyrénová pena.
 • Dôležitým stupňom pri inštalácii sklonu je práca s kompenzačnými a deformačnými švami. Prvý pohľad neumožňuje scénu a základ základu kontaktovať navzájom. Kompenzačný šev je namontovaný s použitím grugoid, stanovenej v priestore medzi scénou a základom v 2 vrstvách.
 • Ak je scéna na svahu plánuje byť betón, potom bude potrebné vykonať jeho posilnenie. Na tieto účely sa uskutočňuje mriežková zostava pozostávajúca z buniek s rozmermi 10×10 mm. Banda tyčí sa realizuje pomocou tenkého drôtu alebo špeciálnych svoriek.
 • Konečný stupeň inštalácie šikmého prevodového stupňa je umiestnením zvoleného povlaku na pripravenom povrchu.

Všetko o svahu so svahom

Všetko o svahu so svahom

Všetko o svahu so svahom

Užitočné tipy a odporúčania

Ak ste plánovali samostatne urobiť spoľahlivú prestávku so svahom, môžete použiť niektoré užitočné tipy.

 • Je veľmi dôležité nezabudnúť na montáž kompenzačného švu. Treba mať na pamäti, že optimálny indikátor jeho šírky je 2 cm.
 • Hydraulická izolácia podľa pravidiel by mala byť na výstupe až do scény. Odporúča sa obávať svoju hlučnú zlúčeninu so suterénom alebo stenou, pretože môže dobre premýšľať o stave smeru.
 • Je dôležité zvoliť si správnu šírku pre návrh naklonenej prestávky. Vhodný ukazovateľ bude väčší ako umývadlo strechy o 20 cm. Zároveň bude najmenšia hodnota aspoň 1 cm.
 • Akékoľvek nezrovnalosti, ktoré nájdete na povrchu hotovej scény, sú žiaduce odstrániť prostredníctvom špeciálneho leštiaceho stroja.
 • Ak je nakláňaná prestávka naplánovaná na naliatie konkrétneho riešenia, potom sa odporúča vybrať značku Betón F100. Takýto materiál bude schopný poskytnúť vyššiu odolnosť voči teplotným skokom.
 • Príprava betónu na inštaláciu šikmého scény, je veľmi dôležité jasne dodržiavať správne proporcie. Zariadenie bude schopné určiť iba pravú pripravenú kompozíciu.
 • Ak je sklon jemný z betónu, potom je potrebné vziať do úvahy, pre ktorý čas získa požadovanú úroveň sily. V priemere trvá približne 28 dní pod podmienkou priemernej dennej teploty dosiahnutia +20 stupňov Celzia. Ak je teplota nižšia, potom bude potrebné viac.
 • Nezávisle zapojené do inštalácie silných betónových raňajok, v prvom rade je potrebné zmiešať vodu a cement. Až potom vo výslednom riešení, ktoré potrebujete urobiť štrk a piesok.
 • Pred začatím inštalácie je potrebné vykonať všetky potrebné výpočty. Odizolovanie z nich, budete musieť umiestniť pracovný povrch.

Ak sa bojíte namontovať šikmú prestávku, potom to dáva zmysel odkazovať na špecialistov, ktorí to určite urobia vysokú kvalitu.

Všetko o svahu so svahom

Všetko o svahu so svahom

Všetko o svahu so svahom

O tom, ako urobiť prestávku s veľkou zaujatosťou, pozri ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár