Všetko o trosky rozdrvené

Medzi všetkými materiálmi, ktoré sú široko a často používané, obe mačka rozdrvená kameň si zaslúži časť stavebnej produkcie av každodennom živote. Bez neho nie je možné stavať dom, ani na ceste.

Všetko o trosky rozdrvené

Odpovede na všetky otázky týkajúce sa trosky, ktoré ho rozdrvila, možno nájsť v tomto článku. Tu sa pozrieme na hlavné technické parametre materiálu, jeho odrôd a povedať, kde a ako sa dá použiť.

Všetko o trosky rozdrvené

Čo to je?

Slag drvený kameň – to je jeden z hlavných stavebných materiálov, ktorý sa často používa pri výstavbe rôznych vzorov a konštrukcií. Toto je jeho jedinečnosť. Vzťahuje sa na sekundárnu výrobu, pretože sa získava spracovaním rôznych prírodných materiálov na liatených rastlinách.

Keď sa kovové, chemikálie, tuhé palivo spracovávajú v doménových peciach, vytvorí sa troska, ktorá má dostatočne poréznu a pevnú štruktúru.

Všetko o trosky rozdrvené

Všetko o trosky rozdrvené

Je to tento plytvanie výrobou domény, ktorá je ďalšia, s mechanickým spôsobom k rôznym typom frakcií, a sa nazýva troska, ktorá je dnes tak populárna. Má množstvo výhod, na ktoré:

 • odolnosť voči vode;
 • Mechanická odolnosť;
 • Náklady (cena trosky sutiny je celkom prijateľná, je to o 30% nižšie ako náklady na drvený kameň tradičných druhov);
 • spoľahlivosť;
 • Vynikajúce fyzikálno-technické parametre.

Všetko o trosky rozdrvené

Ale troska má nedostatky, o ktorých by mal každý spotrebiteľ vedieť. Medzi nimi by sa mali zaznamenať iná pevnosť materiálu v jednej frakcii. Môže zahŕňať odpad z spracovania kovu aj z paliva a tieto častice sa rozlišujú s pevnostným koeficientom. To je dôvod, prečo je veľmi ťažké pochopiť a predpovedať, ako sa materiál bude správať, je prvkom konkrétneho dizajnu. Z tohto dôvodu sa stavebná troska neuplatňuje v procese budovania veľkých a vysokých štruktúr.

Všetko o trosky rozdrvené

Všetko o trosky rozdrvené

Hlavné charakteristiky

Rovnako ako akýkoľvek iný stavebný materiál, rozdrvený kameň je charakterizovaný určitými vlastnosťami a fyzikálnumoch, ktoré sú kontrolované regulačnými dokumentmi GOST 5578-94 a 3344-83.

Podľa nich musí mať drvený kameň trosky, ktorý je vhodný na ďalšie použitie, musí mať tieto charakteristiky: \ t

 • Koeficient s pevnosťou v kompresii – M300-M1200;
 • Percento nečistôt (prachu a hliny) nie je viac ako 3%;
 • Koeficient absorpcie vody – od 1,5% do 4% celkovej hmotnosti materiálu;
 • Odolnosť proti mrazu – od 15 do 300;
 • Trieda rádioaktivity – 1;
 • Sila – od 2,5 mPa do 40 MPa;
 • objemová hustota materiálu – od 400 kg / m³ do 1600 kg / m³;
 • Plasticity – od 15% z 35%;
 • Hmotnosť na 1 m3 je 1000 kg.

Všetko o trosky rozdrvené

Preskúmanie druhov

Slag drvený kameň, ako ktorýkoľvek iný stavebný materiál, ktorý sa získava v procese drvenia, je klasifikovaný frakciami.

 • Veľká fráza. Veľkosť častíc veľkého množstva materiálu 40-70, 70-120 mm. Rozdrvený kameň, z ktorých častice sú 40-70 mm, sa považujú za štandard a používajú sa v procese výroby betónových zmesí pre montáž masívnych konštrukcií, v cestnej konštrukcii. Ale troska rozdrvená kameň 70-120 mm označuje neštandardnú. Používa sa hlavne pre dekor, ako dokončovanie uzavretých konštrukcií, spodnej časti bazéna alebo nádrže.

Všetko o trosky rozdrvené

 • Stredný. Veľkosť častíc média frakcie je od 20 mm do 40 mm. Takýto materiál je vhodný na výrobu betónových a železobetónových konštrukcií. Subbble strednej frakcie sa používa na riešenie miesenia, ktorý sa používa pri konštrukcii ciest, železného traktu a zakladania budov.

Všetko o trosky rozdrvené

 • Malá fráza. Táto frakcia zahŕňa drvený kameň, ktorej veľkosť častíc je od 5 mm do 20 mm. Toto je najčastejšie používaný materiál. Používa sa v procese výroby betónových a betónových konštrukcií, ako aj na naplnenie mostných prvkov a povrchu vozovky.

Všetko o trosky rozdrvené

 • Bledý. Táto frakcia zahŕňa drvený kameň, ktorej veľkosť častíc nie je väčšia ako 5 mm. Rozsah pôsobnosti tohto typu Rubbank – dekorácie.

Všetko o trosky rozdrvené

Prítomnosť rôznych frakcií, veľkosť trosky sutiny umožňuje ho používať v rôznych oblastiach stavby.

Pôsobnosť

Slag drvený kameň je materiál, ktorý je široko používaný vďaka vynikajúcim technickým parametrom a vlastnostiam v drsnej práci aj ako dekoratívna úprava.

Všetko o trosky rozdrvené

Všetko o trosky rozdrvené

Používa sa v nasledujúcich prípadoch.

 • V procese vytvorenia troskovej betónovej zmesi na opravu a stavebné práce.
 • Ako jeden z hlavných prvkov pri výrobe troskového bloku. Slag drvený kameň je charakterizovaný nízkou tepelnou vodivosťou, takže troská čepeľ vyrobená z neho je najčastejšie používaná na stavbu domov v oblastiach s drsným podnebím. Odolnosť voči mrazu takéhoto bloku je aspoň F75.
 • Ako materiál na podpierovanie a utesnenie v procese obnovy starých a vytváraní nových ciest.
 • Na továrňach na výrobu asfaltového betónu. Slag drvený kameň rezistentný na mechanické účinky, odolné voči opotrebeniu, takže je tak často používaný na výrobu zmesi v procese vzoru alebo hlavnej opravy vozovky.
 • V podnikoch, ktoré sa zaoberajú výrobou kamennej vlny na izoláciu priestorov. Je to kamenná vlna, ktorá obsahuje trosku drveného kameňa, zaručuje najvyššiu možnú tepelnú izoláciu a zvukový izolačný koeficient v interiéri.

Všetko o trosky rozdrvené

Je možné dospieť k záveru, že troska, v podstate je plytkom výroby, je nevyhnutným materiálom, najmä pre cestnú výstavbu. Absolútne akúkoľvek stavbu – nový alebo obnovený starý, v prvkach dizajnu, ktorého existuje drvený kameň trosky, bude zaručená na dlhú dobu.

Použitie trosky sutiny v stavebníctve umožňuje znížiť zmrštenie, potlačiť roztok. Materiál teda prispieva k zvýšenej pevnosti, hustote, odolnosti voči trhlinám a vodotesným štruktúram.

Všetko o trosky rozdrvené

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár