Všetko o vápencových drvených

V rôznych oblastiach aktivity sa široko používajú vápencový rozdrvený kameň 5-20, 40-70 mm alebo iné frakcie, ako aj jeho skríning. Materiál sa normalizuje požiadavkami GOST, musí spĺňať prísne normy kvality. Betón na základe toho je pomerne vysoký. Ďalšie oblasti použitia: Pri výstavbe ciest, subferenc základov – nevyhnutne vybrané s prihliadnutím na vlastnosti kameňa.

Zvláštnosť

Biely alebo žltkastý kameň – vápencový drvený kameň – je drvené rockové druhy: kalcit. Prirodzene sa tvorí pri konverzii produktov organického pôvodu. Chemickým zložením, vápencový drvený kameň je uhličitan vápenatý, môže byť natretý, v závislosti od nečistôt, tehly, sivej, žltej. Materiál vyzerá podľa toho, v ktorom sú komponenty dominujú.

Na základe uhličitanu vápenatého tvoril mnoho plemien s podobnými vlastnosťami. Rozdiel medzi vápencom a Dolomite Crusche – Čo stojí za to hovoriť o čomu viac. Tieto materiály sú často zmätené kvôli svojej podobnej štruktúre.

Dolomit je tiež vápenec, ale pôdne vody sa zúčastňujú na svojom vzdelávaní.

Plemená sú rozdelené do kategórií na základe čistých minerálnych objemov. Tí, ktorí obsahujú až 75% dolomitu, sú považované za vápenec. Tento sypký materiál je možné poznamenať, rad výhod.

 • Vysoká odolnosť voči teplostným poklesom. Drvený kameň odoláva mrazu a kúrenie s rovnými slnečnými lúčmi.
 • K dispozícii. Materiál je priaznivo odlišný od frekvencie žulovej protistrany.
 • Bezpečnosť životného prostredia. Drvený kameň je charakterizovaný veľmi nízkou rýchlosťou rádioaktivity, vhodné na použitie v prísnom prostredí zabezpečenia.
 • Výkonnostné funkcie. Materiál je dobre dostupný pre traim, vhodný na vytváranie základov pre iné materiály a povlaky.

Nevýhody sú tu aj a priamo ovplyvňujú výber rozsahu používania materiálu. Vápenec rozdrvený kameň nestabilný na účinky kyselín, nie príliš odolné. Rozdrvený kameň v kontakte s vodou je rozmazaný, takže sa nepoužíva ako poddatnosť, ktorá hrá funkčnú úlohu.

Ako ťažba?

Výroba vápenca sutiny sa vykonáva otvoreným spôsobom. Horské plemená v kariére sa nachádzajú v mnohých regiónoch krajiny, preto je hospodárska súťaž na trhu dosť vysoká. To umožňuje rozsiahle stavebné práce na výber dodávateľov podľa územného znamenia. Proces ťažby kameňa sa objavuje určitým spôsobom.

 • Miestne podvratné práce sa vykonávajú v lomu.
 • Bulldozér a Rýpadlo zhromažďuje výsledné kusy kameňa, vykonáva sa ich nakladanie.
 • Vyberie sa najviac veľkých formácií. Sú posielané na špeciálne auto na brúsenie.
 • Výsledný kameň sa preosiate cez sestdenový systém na separáciu do frakcií. „Obrazovky“ sa používajú na triedenie, s ktorým je možné úspešne oddeliť materiály s rôznou veľkosťou granúl.
 • Triedené výrobky sú oddelené, triedené a klasifikované.

Vápencový drvený kameň získaný po drvení je uložený v súlade so zavedenými odporúčaniami, odoslané zákazníkom.

Charakteristiky a vlastnosti

Vápno Drvený kameň je normalizovaný požiadavkami GOST 8267-93, prúd pre všetky druhy drveného kameňa s hustotou frakcií nie je vyššia ako 2-3 g / cm3. Materiál sa vyznačuje niekoľkými technickými parametrami.

 • Špecifická hmotnosť. Určite, koľko ton váži 1 vápenec rozdrvený kamenný kocky, celkom jednoduché. S veľkosťou frakcií do 20 mm je tento indikátor 1,3 t. Lokalizovaný materiál je ťažší. S veľkosťou častíc v 40-70 mm, hmotnosť 1 m3 bude 1410 kg.
 • Hromadná hustota. Je to lreshy, ktorá určuje pomer zŕn plochého a duševného tvaru v percentách. Menej prázdnota a vyššia sila, tým menej bude hodnotou. Pre vápencový liek je koeficient tesnenia 10-12%.
 • Silový. Je určený kompresnými testmi vo valci, počas ktorého sa zničí sutina. Značka rámcnosti je založená – pre odrody vápencov, zriedka presahuje M800.
 • Odolnosť proti mrazu. Je určený počtom mrazov a rozmrazovacích cyklov, ktorý materiál prenáša bez straty. Štandardný vápenec rozdrvený kameň dosiahne F150.
 • Rádioaktivita. Vápencové plemená je to najnižšie medzi všetkými typmi sutiny. Indikátory rádioaktivity nepresahujú 55 bc / kg.

Ide o hlavné charakteristiky, na ktorých záleží na určení rozsahu uplatňovania vápencového sutiny, jeho schopností, prípustných a udržiavaných nákladov.

Značky

Biely rozdrvený kameň je jedným z najobľúbenejších možností budovy. Rovnako ako iné typy sutiny, vápenec má svoje značenie. Je určený stupňom pevnosti minerálu na kompresiu. Existujú 4 materiálové značky.

 • M200. Najstabilnejšie zo všetkých variantov vápencového sutiny. Odoláva minimálnym zaťaženiam, vhodným na dumpingové územie, dizajn krajiny, ale nie je vhodný pre oblasti, kde sa predpokladá, že intenzívne mechanické účinky sa predpokladá k povrchu povlaku.
 • M400. Populárna značka používaná ako spojovací prvok v betóne. Má priemernú pevnosť v tlaku, takže si vyžaduje dôkladnejší výber aplikácií. Rozdrvený kameň vhodný pre nízkonákladovú výstavbu, terénne úpravy krajiny a domácich pozemkov.
 • M600. Optimálny stojan na výstavbu ciest. Takýto materiál sa široko používa pri nastavovaní násypov, drenážnych vankúšov. A tiež drvený kameň M600 je vhodný na výrobu stavebného vápna a betónu.
 • M800. Táto značka sa vyznačuje vysokou pevnosťou, nájde aplikáciu pri vytváraní základov, pri obnove a rekonštrukcii konkrétnych monolitických štruktúr.

Pri výbere značky vápencovej sutiny musíme zvážiť ukazovatele, ktoré jej zodpovedajú.

Chyba vo výpočtoch povedie k tomu, že rozdrvený kameň sa jednoducho zrúti, keď sa dosiahnu špičkové prevádzkové zaťaženia.

Frakcie

Frakčné rozdelenie normálne pre sutiny. Veľkosť častíc, definovaných GOST, môže mať tieto ukazovatele:

 • 5-10 mm;
 • 10-15 mm;
 • Až 20 mm;
 • 20-40 mm;
 • Až 70 mm.

V zmesi sa nechá líšiť častice rôznymi indikátormi: od 5 do 20 mm. Vo koordinácii výrobcovia dodávajú vápencový drvený kameň s inými parametrami. Zvyčajne sa líšia v rozsahu od 120 do 150 mm – takýto materiál je už pomenovaný zadok. Vápencový drvený kameň s veľkosťou až 20 mm, veľký – ten, ktorý je viac ako 40 mm, je považovaný za v poriadku.

Bledý

Menšie a heterogénne riešenia horniny, ktoré nepodliehajú triedeniu, pozri skríning. Obvykle veľkosť jej frakcií nepresahuje 3 mm pri objemovej hustote 1,30 a semenníkom 10-12%. Malé zrnitosť nekovovej horniny vo forme vyfukovania je tiež normalizovaná požiadavkami GOST.

Použité aktívum na niekoľko účelov.

 • S zlepšením a dizajnom krajiny.
 • Ako plnivo pre Portland Cement.
 • V omietkových kompozíciách zvýšiť dekoratívnosť nástenného obkladu. Najčastejšie sa odporúča používať v interiéri.
 • Pri pokládke asfaltového povlaku.
 • Pri výrobe keramických a betónových dlažieb. Produkty si zároveň vyžadujú dodatočnú ochranu vlhkosti, zlepšenie chemickej odolnosti.
 • Pri tvorbe minerálnych hnojív a stavebných zmesí. Drvený uhličitan vápenatý sa javí ako normálne vápno.
 • Pri výrobe penových blokov, prevzdušňovaných betónových výrobkov.

Otvorenie sa získa prechodom materiálu prostredníctvom špeciálnych drviacich a triediacich strojov. Všetky frakcie, ktoré sa ukázali ako najmenšie bunky, cez ktoré je materiál prechádzať. Kvôli ekologickej a radiačnej bezpečnosti je skríning vhodný na použitie ako zložka konečných kompozícií na aplikáciu na povrchu stien alebo jednotlivých architektonických prvkov.

Externe vyzerá ako piesok, môže mať červenkastý, biely, žltý odtieň.

Aplikačná oblasť

Separácia použitia materiálu je vo veľkej miere určená veľkosťami jeho frakcií. Najmenšia výpadok sa používa v dekoratívnych účely: pre yard alebo doom. Je to dosť atraktívne, dobre kondenzované s valcovaním. Na mieste počas zlepšenia zaspí v kvetinových lôžok, na stopách, chránených pred kontaktom s nadmernou vlhkosťou.

Samostatné rozdrvené kameň s priemerom častíc do 10 mm, ktorý sa používa ako aditívum do betónu ako spojivo a plnivo. Vďaka malej veľkosti poskytuje taký rozdrvený kameň najlepšiu priľnavosť umelého kameňa s kovovou výstužou. Získané betóny značiek M100, M200 môžu byť použité pre nadáciu, v konštrukcii scény alebo štruktúry verandy. Prispôsobte materiál a na plnenie monolitických stien v debnoch, aby ste zariadili záhradné trate a prístupové cesty.

Pri vytváraní intenzívnych nákladov nadácií a konštrukcií pomocou vápencového sutiny musíte venovať osobitnú pozornosť hydroizolácii. Materiál je náchylný na konštantný kontakt s mokrým prostredím. A tiež neprijateľné kyseliny na povrchu drveného skalného vápenca, ktoré sa rozpúšťajú.

V metalurgii používajte drvený kameň stredných frakcií. Materiál je potrebný na stelovanie ocele, pôsobí ako tok. Okrem toho, v drvenej forme, zdroj uhličitanu vápenatého slúži ako zložka hnojív. Vyrába sódu a vápno používané v stavebníctve.

Stredo-rezistentné a veľké odrody vápencového sutiny umožňujú úspešne tvoria dôvody pre rôzne povlaky. Sú súčasťou vankúšov drenážneho typu, sú kombinované s pieskom a štrkom. Hlavným podmienkam je nízka hrúbka rozdrvenej kamennej vrstvy (do 20 cm), ako aj jeho umiestnenie nad úrovňou, na ktorej je podzemná voda uzamknutá. Väzbové vlastnosti drveného vápenca pomáhajú tvoriť hustú základňu, dobre vypúšťanú vlhkosť z asfaltu, betónu alebo iného povlaku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: