Všetko o viny komína

Vina komína sa nazýva držiak potrubia vo vnútri komínu z tehál. Toto potrubie je vyrobené zo špeciálnych materiálov, ktoré sú odolné voči ohňu. Napríklad nehrdzavejúca oceľ. Rúry pre Guiliar sa líšia v type časti, a to závisí od veľkosti komína, predovšetkým. Sú obdĺžnikovi, štvorcové. Ale toto nie je všetko, čo potrebujete vedieť tých, ktorí chcú vrušiť komín.

Všetko o viny komína

Čo to je?

Vzhľadom k tomu, komínové kanály tehlového typu sa v nich používajú, sadze sa začne hromadiť, ovplyvňuje, ako sa triasť v systéme správa. Konkrétne, tehlové komíny sú hrubé, pretože tam, naozaj, sadze sa môže hromadiť, a pomerne rýchlo. A jednoduché zničenie tehlových systémov na odstránenie produktov spaľovania – nie najlepšie z hľadiska dlhodobých vyhliadok na vykorisťovanie. Sú ovplyvnené termosmarmi a kondenzátmi (tiež sa objavujú v dôsledku teplotných rozdielov) a že agresívne chemické zloženie, ktoré je prítomné v sadze.

Všetko o viny komína

Všetko o viny komína

To, čo sa deje z dôvodu akumulácie sadzí: tyč v systéme nie je dokonalá, vykurovacia konštrukcia začína fungovať horšie, stavba nepočuje vysokú kvalitu. Môže to však fungovať a účinok opačného ťahu, z dôvodu, ktorý bývanie nie je vylúčené. Už je to veľmi nebezpečné. Preto sa objaví otázka komína, alebo bude musieť úplne demontovať starý kanál a vytvoriť nový komín. Je zrejmé, že prvá možnosť je vhodná vo väčšine prípadov.

Všetko o viny komína

Všetko o viny komína

Všetko o viny komína

Metódy

A tu má vlastník domu s komínom.

Oceľové moduly

Tento proces je dobrý, pretože neznamená demontáž práce. Rukáv je veľmi jednoduchý, to znamená, že aj ten, kto v skutočnosti nerozumie vo všetkých týchto inžinierskych komunikáciách. Používanie oceľových modulov môžete rekonštruovať kachle a krby, tie isté komíny, bez ohľadu na to, aký druh paliva pracujú. Existuje však metóda a nevýhoda – oceľové moduly sa nedokážu vyrovnať s komínskou komunikáciou typu navíjania.

Všetko o viny komína

Vložky polymérnych materiálov

Vnútri tehlového kanála sú namontované plastové rúry. To je zvyčajne vystužené sklolaminátovými rúrkami, ktoré budú plastové, práve pri zahrievaní. A vďaka týmto plastovým vlastnostiam, materiál vyplní všetky deformácie lúmenu a po jej ochladení sa vnútorný povrch komína už stane takmer obyčajným hladkým potrubím. Hrúbka steny takého puzdra je asi 2 mm. Ale táto metóda bez nevýhod nebola stáť. Napríklad teplotné obmedzenia budú veľmi prísne: nad 250 stupňov nevyliezť. Preto je táto metóda relevantná výlučne pre tie vykurovacie jednotky, ktoré pôsobia na plynové alebo kvapalné palivo.

Gelza z grilírne, žobranie, funguje takto: Vnútri bane je zavedená holistická hadica, žiadne pripojenie prvky. Môžu sa však použiť tvarované detaily. Maximálna dĺžka takýchto rukávov – 60 m a hrúbka môže dosiahnuť 50 cm. Používaný systém po dobu 30 rokov. Je tiež dôležité, ktorý kotol je prevádzkovaný, nízkoteplotná alebo vysoká teplota – potom sú zložky rukávov odlišné.

Všetko o viny komína

Vinný rukáv je dobrý, pretože tuhý kanál môže byť získaný bez demontáže tehly – priťahuje mnoho. Vložka je nezraniteľná na kondenzát, je dobre ohnutý aj pri vážnych zmene. TRUE, lacné takto nebudete volať, a všetko nebude robiť všetko s vlastnými rukami.

Stojí za zmienku stále keramické vložky, silou a trvanlivosťou, ktoré sú presvedčení o lídroch. Ak je tu tvrdohlavá, a mala by sa obnoviť, je to práve keramika. Keramické prvky môžu byť okrúhle alebo obdĺžnikové. Prvky sú pripojené k zásuvke alebo metóde „Spike + Groove“. Rukávy sa používajú s priemerom 12-45 cm. Keramika sa nebojí z panovníka. Ale je tu veľa dizajnu a veľa váži – a to je hlavné nevýhody. Pri inštalácii, nevyhnutne musíte baniť rozobrať.

Všetko o viny komína

Všetko o viny komína

Všetko o viny komína

Oceľové vlnité potrubie

Podobná trubica z nehrdzavejúcej ocele sa užíva len vtedy, keď vykurovacie zariadenie nemá veľmi vysokú teplotu spaľovania paliva. Faktom je, že vlnu z nehrdzavejúcej ocele má tenké steny a pod obrovskou teplotou, ktoré sú elementárne rýchlo zničiť. Hotíľte tento variant komín do kúpeľa a nemôže byť palivá v vaňovom sporáku na veľmi veľkých teplotách.

Všetko o viny komína

Všetko o viny komína

Technológia práce

Všetko začína štandardnými prípravnými aktivitami. Najprv musíte zásobovať silnú lucerny, ktorý pomôže v mojom výskume. Je potrebné presne určiť veľkosť zničenia, miera kontaminácie, plátkov postrekovaného roztoku a tehál. Tam sú aj hniezda vtákov (často „usadiť“ v komínoch). Potom železné škrabky, baranky a iné nástroje, ktoré budú zaviazať systém. Tehly, ktoré vyčnievajú z muriva, neumožňujú vstúpiť do rovnakej vložky, pretože všetky vyčnievajúce časti sú zrazené. Zvyčajne sa s týmto spôsobom vyrovnávate s týmto zariadením. Ďalej je potrebné merať dĺžku a, samozrejme, priemer komína, preniesť merané na schéme s označením obratov a uhlových stupňov.

Všetko o viny komína

Všetko o viny komína

Všetko o viny komína

Zostane vyčistiť dno bane od stavby a iných odpadkov, av prípade potreby a zarovnanie. Potom si môžete kúpiť materiály pre guylózu a začať hlavnú časť práce.

Tu je spôsob, ako namontovať vložku v malej bani.

  1. Všetky časti puzdra sa zhromažďujú v jednom systéme. Kĺby musia byť ošetrené tesniacim tesniacim tesniacim tesniacim materiálom, preplnením lepiacou hliníkovou páskou.

  2. Dva pás, kábel alebo jednoducho výkonné laná sú pripojené k spodnej časti potrubia.

  3. Rukáv na bani je jemne povolený, kým sa nebude uložiť v spodnej zóne. S malou dĺžkou komína, ľahká trubica z nehrdzavejúcej ocele sa spúšťa manuálne a dokonca aj káble nebudú potrebovať.

  4. Na spodnej strane vložky musí byť pripojená k vstupu kotla, po ktorom je zber kondenzátu nastavený. A z pouličnej časti je rukáv zobrazený nad murivom tehly, ochranná hlava je umiestnená na vrchole.

Všetko o viny komína

Všetko o viny komína

Ak je komín dlhý a koordinovaný, inštalácia systému bude trochu iná. Po prvé, dymový kanál demontáž do vstupu do kotla, to isté so všetkými oblasťami, kde je upevnené tvarované searmen. Potom sa spodná časť puzdra vychádza z plochého fragmentu potrubia, odpočíva v prvom tvarovanom konektore. Potom je vložka spustená v spodnej časti bane, pripája sa s vstupom do kotla alebo sporákom a kolekcia kondenzátu je umiestnená nižšie. Na druhom mieste – zatiaľ čo je inaktívna – špička puzdra je inštalovaná v tvarovanom konektore. A teraz sa pripojí hladký fragment nehrdzavejúcej ocele a takýto scenár pokračuje v novom ťažbe. Prevádzka bude musieť zopakovať na výstup rukávu od samotnej bane.

Táto oblasť, kde sú potrubia spojené, je potrebné zvýšiť tmel s tepelne odolnými charakteristikami a potom správne zabalené s hliníkovým škótkom. No, na vrchole zostáva vložiť hlavovú dosku.

Všetko o viny komína

Ako riadiť komín s keramickou vložkou.

  1. Rollerový systém namontovaný na otvory kondenzačnej nádoby. Keramika je veľmi ťažká, a je potrebné ho znížiť o 30 cm dole, pretože je to bezpečnejšie v tomto štádiu používať navijak.

  2. Horný koniec kondenzačnej miestnosti by mal byť ošetrený tmelom. Hladký fragment potrubia je upevnený na dôkladnom systéme drážky (buď suspenzia).

  3. Ak chcete pripojiť kotol, napríklad univerzálna montáž, v keramickom rukáve bude musieť urobiť dieru. Navijak fragment vložky a ide do samotného baňa. Nový prvok je tiež pripojený k koncovej časti prvého potrubia. Počas zostupu je potrebné ovládať okamih, keď rukáv otočil otvor na montáž na druhý smer.

Keď je kolekcia kondenzácie uložená v ťažbe dna, musíte ho posúvať s vstupom do kotla. A na vrchole keramického systému stiahnutia nad tehlmi. Výstup sa rovná výške krycej dosky.

Všetko o viny komína

ALE Aby sa pri konštrukcii, napríklad, vpustil komínový polymérny rukáv, bez akéhokoľvek špeciálneho vybavenia už nemôže robiť. Vložka je niečo podobné hadici, ktorá sa valí v zátoke. A teraz rukáv stúpa na strechu konštrukcie, kanál sa zobrazí do dna bane, je dodávaný do kompresora, vzduchové toky. Tlak povedie k tomu, že mäkké steny rukávov budú hladké. Keď rukáv berie tvar kanála, namiesto stlačeného vzduchu sa objaví para. A potom polymér sa pôvodne zjemňuje, potom sa stvrdí. A v dolnej časti bude kondenzátový kontajner. Na ceste z vývodu baní pre nadbytočné rukávy je potrebné odstrániť a čelenka sa zvýši zhora.

Všetko o viny komína

Bez ohľadu na komín je potrebné zabezpečiť, aby sa stránky neboli ovplyvnené vo vnútri systému. Tvarovaný ťah je vždy dal, kým sa nezastaví.

A nezabudnite, ak je to potrebné, hromadná izolácia je odoslaná do zábavy medzi stenami hriadeľa a vložkou.

Všetko o viny komína

V čase výstavby, inštalácia oválneho, okrúhleho alebo iného tvaru rukávu často dáva zmysel: pre majitelia domov je dobré, nebudú žiadne problémy s chimpingom. Inštalácia objímky pre koaxiálny komín – postup, ktorý je často poskytnutý štandardmi a jeho neprítomnosť môže byť plná pokuty. V prípade potreby by ste mali kontaktovať spoločnosť, ktorá sa zaoberá vinou, poskytujú rôzne možnosti pre rehimneys a poskytnúť všetky potrebné záruky.

Na tom, ako gilizovať komín, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár