Vibračné dlaždice

Vibračné dlaždice

Vibračné dlaždice (chodníčka) – najnovší rozvoj európskych inžinierov.

Vďaka špeciálnemu vzoru je možné dosiahnuť výrobu neuveriteľne vysoko kvalitných dlaždíc s vysokou úrovňou pevnosti a odolnosti proti mrazu. Rozlišuje sa aj správnou geometriou, takže to nie je vôbec prekvapujúce, že postupne vytlačí žulový povlak európskych ulíc.

Výhody

  • Nízke náklady.
  • Betón nevytvára žiarenie pozadia, na rozdiel od žuly.
  • Univerzálny materiál, ktorý môže mať akúkoľvek veľkosť, farbu, kreslenie. Jednoduchá práca.
  • Hrubý povrch z neho robí veľmi atraktívny materiál na použitie v zime. Kvôli tejto nehnuteľnosti je to takmer protišmykové, čo je veľmi relevantné v podmienkach našej klímy.

Vibračné dlaždice

Výrobná technológia

Spočiatku vytvorte betónovú zmes. Zmes pre dlaždice alebo na obrubník sa výrazne líši od betónu riešenia, ktoré má iný účel. Zmes musí byť tuhá, mala by byť v ňom malá voda. Pre dobrú miešaciu zmes sa vyžaduje špeciálny plánovaný betónový mixér. Okrem toho potrebujete úroveň sledovania počítača vlhkosti a určovanie pripravenosti.

Ďalšou fázou je záťaž v plesni a výrobe. S metódou vibračnej farby na zmesi položené vo forme, tlak nielen s pomocou lisu, ale aj špeciálnymi vibrátormi. Prostredníctvom použitia takýchto vibrátorov je možné zbaviť prebytočnej vody a vzduchu. Samotná zmes sa v čo najväčšej miere kompaktuje, čo dáva výrobku maximálnu pevnosť, vysokú úroveň odolnosti proti mrazu a nízku absorpciu vody.

Vibračné dlaždice

Farebná dlažba

Dlažba vibračnej dlaždice nemusí nutne mať betónovú farbu. Za týmto európskym inžinierom vyvinuli ďalšiu špeciálnu technológiu. Takže počas výroby zmiešajú dva betón v rovnakom čase: hlavné a čelné. Je to spôsobené tým, že vysoko kvalitné farbivo – potešenie je dosť drahé. A jeho použitie priamo súvisí s konečnými nákladmi na tovar.

Zvláštnosť tejto metódy je, že spočiatku sa obvyklý šedý betón naleje do formy, po ktorom vibrácie zahŕňa. Keď sa usadí, v zostávajúcom mieste je naplnené farebným betónom a naďalej tvoriť dlaždice. Kvôli tomu je možné krížiť asi jeden centimeter. To nestráca trvanlivosť, ani iné kvalitatívne vlastnosti, ale zároveň je to nevyhnutné. Je teda možné vytvoriť prijateľnú cenu. Vysoko kvalitný produkt môže byť ovládaný mnoho ďalších desaťročí.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár