Vlastnosti a typy okraja

  Butte Muronry – Toto je špeciálna technológia budovy, ktorá je založená na používaní rôznych veľkostí a vrakov z prírodného kameňa. Techniky sa používajú v širokej škále, ale každý z nich si vyžaduje špeciálne zručnosti a hlboké odborné znalosti. Budeme hovoriť o technike výkonu masla muriva v našej recenzii.

  Zvláštnosť

  Brownstone sa používa ako stavebný materiál pre mnoho storočí, to je od neho, ktoré robili starobylé európske mosty – určite ste videli tieto stopy z okrúhlych kameňov valcovaných v ľadom a vode. Aj keď vo väčšine prípadov sa tento stavebný materiál stále ťažil v priemyselnej kariére s použitím výbušnej metódy, ako aj počas vkladov.

  V súčasnosti môže Bobet Masonry najčastejšie stretnúť v uzavretých krajinných dedinách s bohatými chatami. Zvyčajne nesprávna konfigurácia muriva z prírodných kameňov má pár paralelných podláh – to bola ona, kto dostal svoje meno „ale“.

  Tradične tradične Rozdelenie nerovnomernej formy, Odvodené z pieskovca, dolomit, ako aj žuly, vápencový, tuff a niektoré ďalšie plemená sú tiež vhodné. Dĺžka stavebného materiálu sa líši od 20 do 50 cm, Jedným z populárnych odrôd topánok je dlažba – to sú kamene, ktorých rebrá majú dĺžku asi 30 cm.

  Brownstone je považovaný za jeden z najobľúbenejších a požadovaných stavebných materiálov. Jeho nepochybné výhody zahŕňajú množstvo vlastností.

  • Bezpečnosť životného prostredia. Vďaka svojmu prírodnému pôvodu je Booth neškodný pre život a ľudské zdravie, čo ho robí veľmi populárnym v stavebníctve obytných budov a iných budov.
  • Vysoká odolnosť proti opotrebeniu. Tento materiál nie je hrozná alebo vysoká vlhkosť, ani kolísanie teplôt, sú regály na pôsobenie škodcov hmyzu a plesne. Všetky tieto faktory nezmenia svoje technické a prevádzkové funkcie a kameň môže úspešne odolať vysokým zaťaženiam – horizontálne aj vertikálne.
  • K dispozícii. Na výrobu zavádzania využíva najjednoduchšie technológie a elementárne zariadenia. To je najpriaznivejším spôsobom ovplyvňuje celkové náklady na prácu.
  • Dlhodobé prevádzkové obdobie. Pokrytie z kabíny udržuje viac stoviek rokov.
  • Estetické druhy. Pes kameň nie je len spoľahlivý, stále vyzerá veľmi pôsobivé v krajinných kompozíciách a čelia fasádach.

  Nebolo to však bez nedostatkov. Hlavný mínus tohto stavebného materiálu – Výnimočná intenzita práce s ním. Aby ste mu zabránili krásne, musíte vyzdvihnúť kusy tak, aby sa navzájom spojili v dimenziách – pre to potrebujete značnú zručnosť.

  Kde sa vzťahuje?

  Oblasť použitia kamenného muriva z kabín pokrýva niekoľko smerov. Takýto stavebný materiál sa používa všade pre:

  • Štruktúry Základy obytných budov a iných budov;
  • končí fasády domov;
  • Pomocné budovy;
  • Výstavba hydraulických štruktúr;
  • konštrukcie zadržiavacích štruktúr;
  • Usporiadanie kanálov.

  Stone Trim v posledných desaťročiach zažíva splash popularity – Dnes táto verzia dizajnu nie je menej častá ako upínacia upínacia.

  Aké materiály sa používajú?

  Pre výrobu muriva z bout Stavebné materiály prírodného pôvodu nerovného. Prínosom pri uplatňovaní práve takého kameňa je, že v situácii nedostatok tehál alebo dokonca jeho neprítomnosť na výstavbu nadácie v pivniciach a fólie, počas výstavby stien môžete použiť väčšinu dostupných miestnych materiálov.

  Pred použitím je topánka vystavená veľmi opatrnému čisteniu a najväčšie prvky rozdelené vopred.

  Zo prírody má Brownstone nepravidelný tvar a rôzne rozmery, pretože na jeho vzhľad a kvalitu sú uložené množstvo požiadaviek.

  1. Optimálna dĺžka každého jednotlivého bloku by nemala byť viac ako 45-50 cm a jeho hmotnosť nesmie prekročiť 50 kg. Pre konštrukciu hydraulických konštrukcií sú potrebné kamene, ktorých hmotnosť je 30 kg a dĺžka je 30 cm.
  2. Objem nečistôt nemôže prekročiť 2% z celkového objemu stavebných materiálov. Existuje jedna metóda na určenie jednotnosti topánky – je čistota a úroveň rovnováhy, keď kladivo.

  Ak sú príznaky separácie, praskanie a trhliny, kameň nie je vhodný na použitie.

  Ak kameň nespĺňa požadované normy, potom je vopred utiecť, inými slovami, rozdelené na malé frakcie.

  Nemenej významná časť prípravy batožinového obdobia k tvorbe pokládky je Zástrčka – to znamená, že je to forma hladkého rovnobežného, ​​ako aj odstránenie všetkých špicatých rohov.

  Preskúmanie druhov

  Bloky kabíny sú uvedené na predpravené zákopy, ktoré sú neskôr Vyplňte cementové make-up a sú zahusťovanie zahusťovania. Potom položte prvý rad budúcej steny. Zároveň by sa malo starostlivo monitorovať, že použité moduly sa navzájom stlačení čo najbližšie. Ak sa stále vytvoria stavebné materiály – musia byť naplnené trením a kompaktným.

  V ďalšom vystúpení Naplnenie radu kvapalného roztoku betónu. Druhý a všetky ostatné rady muriva sú vypracované podobnou technológiou. Je veľmi dôležité počas práce podpory Presné obliekanie šije.

  Prírodné kamene vo svojej forme a rozmery sú nehomogénne materiály, pretože Vytvoriť bobbingové obväzy Kamenné moduly sa musia striedať, čím sa upevní topánka predĺžená a skrátená. Výsledkom je, že nastaviteľné upravovanie je zmiešané, zatiaľ čo tam sú dlhé, naopak – cez dlhé prvky sú pevné.

  Je veľmi dôležité zachovať optimálnu výšku riadku.

  Tak, V koridore 20-30 cm nosičom môže byť približne ekvivalentný. Klávanie dvoch a menších blokov v rade v jednom rade sú povolené: Veľká veľká topánka môže byť umiestnená okamžite v dvoch radoch.

  Rozlišovať niekoľko základných Metódy kamenného muriva. Dajte nám prebývať na každom z nich.

  „Pod čepeľom“

  Technika vykonávania „pod čepeľom“ znamená Spustenie topánky a umiestnenie horizontálne do niekoľkých riadkov do výšky 20-25 cm s povinným plnením prázdnoty s sutinami a obliekaním uhlových švov.

  Prvý riadok je vytvorený z veľkých prvkov, takže bloky s plochým okrajom sú nakreslené na vopred pripravenej báze bez betónu. Všetky vyprázdnijú medzi prvkom zaspajú s malým zubným alebo malým kameňom, dôkladne sa neotáčajú a potom sa nalejú plastovou cementovou kompozíciou.

  Pred každým ďalším riadkom je potrebné Položte verzie. Pred zobrazením vnútorného a vonkajšieho muriva na upevňovaciu kompozíciu by mali byť špeciálne majáky umiestnené každých 4-4,5 m na hladkých častiach stien, ako aj vo všetkých rohoch a ich križovatkách. Základný bod, na ktorý by sa mala venovať osobitná pozornosť – Hladké horizontálne šaty.

  Versts sa vykonáva bez použitia cementovej malty, Výber topánky pre to tak, že ide o rovnakú veľkosť.

  Ďalšia etapa naznačuje Dokončiť montáž muriva. Pre toto, nedixované bloky sa zdvihnú, položte roztok s vrstvou 4-6 cm a upevnite späť, tesniace riadky.

  Po najhoršom rozložení bude dokončené – Plnenie kriedy. Na tento účel sa požadovaný počet cementových zložení aplikuje a zarovnanie v procese kladenia kameňov, ktoré stlačil presne vertikálne tvarované švy. Vezmite zabitie z kamenných blokov rôznych tvarov a dimenzií, najdôležitejšou vecou v tomto prípade je monitorovať silnú silu uchytenia týchto kameňov. Aby sa murivo tak silno, ako je to možné, uistite sa, že zadok prvky nie sú poslušné bez betónu.

  Keď bude bitúnok nad – Povrch vytvoreného riadka je vzkriesený zmesou malých kameňov s plastovým roztokom.

  „Pod zátokou“

  Ďalšia špecifická metóda znášania – „Pod zátokou“. V tomto prípade sa výber batožinového priestoru nevyrába, pretože položenie je vytvorené z rozdeleného dlažby. Charakteristickým znakom tejto metódy je, že debnenie je upevnené na výkopu pripravenom na tento účel bezprostredne po realizácii potrebnej práce na území pre ďalší rozvoj. S optimálnou hustotou Zeme môže byť murári vykonaná bez montáže debnenia na vybranie približne 1 m 30 cm zbrane so stenami výkopu.

  Prvá vrstva kamenného muriva je vyrobená až do výšky 15-25 cm. Je upevnený bez použitia roztoku a je veľmi pevne tesný a potom napĺňajú vytvorené prúdy s malým kameňom a fixované kvapalinovým roztokom.

  Postup pri pokládke nasledujúcich vrstiev podobných. Treba poznamenať, že táto možnosť nemôže poskytnúť štruktúru potrebnej sily, preto sa zvyčajne používa, keď je nadácia postavený v prípade, že sa budova plánuje byť postavený na výške, nepresahujúcou 10 m, a veľmi odolná pôda.

  S vibračným oblečením

  S cieľom zvýšiť silnú záložku vibrácie – Táto technika zvyšuje stabilitu štruktúry o 25-40%.

  Práce sa vyrábajú v určitom poradí.

  Prvý riadok leží suchým spôsobom, Padajúce spiace rubíny vytvorené medzi topánkou. Potom sa roztok aplikuje vrstvou 4-5 cm. Ihneď po tom, je nainštalovaný špeciálne vybavenie – vibrátor, Ktoré je potrebné na kompakciu okrajovej muriva. Vibrácie sa vykonáva, kým nedosiahne cementová malta do muriva. Ostatné riadky Vyplňte metódu „pod čepeľou“, potom, čo chýba betónovým riešením a znovu sa podrobí vibráciám. Táto možnosť je optimálna v non-núdzových pôdach.

  Kombinovaný spôsob

  Murárske možnosti sa často kombinujú. Takže, ak sa rozhodne použiť kombinovanú pokládku, prvý riadok záchvatov je umiestnený bez použitia riešenia, zaspával medzi konštrukčnými modulmi štrku alebo drveného kameňa.

  Nasledujúci riadok je upevnený už na plastovom upevňovacom roztoku, vrstva je 50-60 cm, potom, čo murivo zhutnené.

  Všetky ďalšie riadky sa stanovujú „pod čepeľou“, potom sa naleje betónovou maltou a dobre kondenzuje.

  Odporúčania

  Ak chcete ozdobiť steny v našich dňoch, čarodejník sa čoraz viac uprednostňuje, aby nie je omietky, ale vykonávať cyklopické položenie.

  V tomto prípade, kameň najprv položil „pod čepeľom“, a potom kamene na vonkajšej strane, starostlivo zvoľte Booth. Zvyčajne je umiestnený vertikálne, a potom zo švov s veľkosťou 3-5 cm vytvára požadovaný vzor. Aby sa dosiahol maximálny dekoratívny účinok hrubého kameňa, uhly sú usporiadané rohy otáčajúce sa s bázickým murivom. V niektorých situáciách sa cyklopeózny obklad používa ihneď po konštrukcii stien, ktoré sú najlepšie, aby sa predátorské skaly.

  Ak sa prsia muriva na horizontálnom povrchu vykonáva s betónovou zmesou, potom je to vybrané kamene alebo dlažby.

  Na to, spočiatku tvoria vrstvu roztoku 20-30 cm širokých a zmesových kameňov v ňom o približne 1/2 celej výšky. Intervaly a lúmeny medzi kameňmi by mali byť aspoň 6-7 cm. Potom sa tvarovaná konštrukcia podrobí vibráciám a je opäť naleje plastovým roztokom.

  Upozorniť na skutočnosť, že Riešenie, ktoré sa používa na to, by malo pozostávať z vysoko kvalitného betónového spojiva, ako aj plnív (štrkový alebo subbble) priemer do 3 cm.

  Video predstavuje základ od Butte Stone.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: