Vlastnosti dizajnu fasád fínskych domov

Krajina výstavba je čoraz obľúbenejšia doma postavená fínskou technológiou. Jednou z „vizitiek“ fínskych domov je nepochybne ich fasády, ktoré poskytujú štruktúry špeciálne odvolanie.

Vlastnosti budov

Prvým a hlavným rysom vonkajšieho dizajnu fínskych domov je harmonická kombinácia s okolitou krajinou, ktorá sa dosahuje pomocou prírodných materiálov. Iné charakteristické znaky fasád fínskych budov, je to obvyklé:

 • skromnosť;
 • Laconicity;
 • Kontrastná kombinácia kvetov.

Doplnok na to všetko môže slúžiť ako široké panoramatické okná nainštalované na terase. Ten sa považuje za neoddeliteľnú súčasť domu, ako je podkrovie.

Materiály pre fasádnú úpravu

Na začiatku sa pri výstavbe tradičného fínskeho bývania používal prírodný bar. Rozvoj technológií v stavebníctve však umožnil rozšíriť rozsah materiálov vhodných na tieto účely.

Suchý profilovaný bar

Po montáži fínskych domov, preferencia dáva Bruus z ihličnatých stromov, ako je borovica, smrek, céder alebo smrek. Ak je na výber, potom je lepšie kúpiť cédrový bar alebo smrek. Hlavnou výhodou tohto materiálu je 100% šetrnosť k životnému prostrediu.

  Okrem toho majú steny zo správnej sušenej tyče množstvo výhod, vrátane:

  • „Schopnosť dýchať“;
  • schopnosť udržať stabilnú vlhkosť a udržiavať optimálny obsah kyslíka vo vzduchu;
  • celkom dobrá odolnosť voči účinkom mikroorganizmov (formy, hniloba);
  • malé percento zmršťovania po výstavbe;
  • Estetika.

  Okrem toho je suché profilované drevo vhodné, keď je nainštalované a umožňuje prispôsobiť si položky navzájom s minimálnymi medzerami. Druhá okolnosť znižuje náklady na dodatočnú izoláciu domu.

  Zaznamenanie zásluh materiálu, nie je možné nehovoriť o jeho nedostatkoch.

  • Najväčší mínus prirodzeného suchého dreva – jeho horľavosť. Aj keď sa dnes tento problém ľahko vyrieši moderným spracovateľským prostriedkom na spracovanie dreva.
  • Ďalšia nevýhoda – zložitosť určovania stupňa suchosti dreva. S nedostatočne vysušeným drevom môže kvalita stavby významne trpieť.
  Prečítajte si viac  Ako sa zbaviť vody v pivnici?

  Lepené lamely

  Moderná alternatíva k suchému profilu Bruus. Získajte ho lepením niekoľkých drevených lamiel. Z jeho prirodzeného analógu sa lepený bar vyznačuje zvýšenou silou a oveľa menej poľsky. Okrem toho, to prakticky nedáva zmrštenie a nie je vystavený hubám a baktériám.

  Zároveň sa uvažuje o lepenom bare, ako aj suché profilované, považuje za ekologický produkt. Avšak nie je možné hovoriť o 100% životné prostredie, pretože počas jeho výroby sa používajú prostriedky na lepidlá (niektorí bezohľadní výrobcovia môžu používať ďaleko od bezpečného lepidla). Ďalšie mínus lepeného materiálu, mnohí považujú za vyššie náklady v porovnaní s konvenčným drevom.

  Platne OSB

  Je to tento materiál, ktorý je považovaný za najobľúbenejší pri výstavbe moderných fínskych domov. Orientované čipy z drevných čipov (čipy) až 15 cm dlhé. V procese výroby sa drevené častice miešajú so syntetickými živicami a stlačí sa pri vysokom tlaku a pri vysokých teplotách. Každá PSB doska pozostáva z niekoľkých vrstiev, v každom z nich sú umiestnené v špecifickom smere.

  Drevené fasády z tohto materiálu majú rad pozitívnych vlastností:

  • pevnosť;
  • požiarna bezpečnosť;
  • nízka hmotnosť;
  • Jednoduchá inštalácia;
  • Odolnosť voči hnilobe a forme.

  Zároveň náklady na dosky sú celkom prístupné pre široký spotrebiteľ.

  Nevýhody materiálu zahŕňajú schopnosť dosiek absorbovať vlhkosť a použitie pri ich výrobe škodlivých látok. Treba však mať na pamäti, že odolnosť vlhkosti OSB-dosiek závisí od značky. Sortiment má panely určené na použitie mimo domu so zvýšenou hydrofóbnosťou.

  Pokiaľ ide o škodlivé látky, výrobcovia svedomí už dlho vylúčili nebezpečné zložky z výroby. Aby ste minimalizovali riziko nákupu nízko kvalitného materiálu, musíte sa oboznámiť s certifikátom pre tovar.

  Iné možnosti

  Okrem dreva, ďalší prírodný materiál je široko používaný v povrchovej úprave fínskych domov – kameň. Ležiace z Boobového kameňa nepravidelného tvaru tiež prispieva k domovom sa nachádzajú súčasť prírodnej krajiny. Pre najväčší účinok sa používa kameň rôznych veľkostí a odtieňov.

  Prečítajte si viac  Profilisti s polymérovým povlakom

  Kameň a drevo sú dokonale kombinované medzi sebou, ktoré sa používajú aj pri navrhovaní fasád domov vo fínskej technológii. Zostaňte položiť časť základu, hromady, kroky. Pre všetky ostatné používajte drevo.

  V súčasnosti sa aktívne používajú aj iné materiály na dokončenie fínskych domov.

  • Vlečka. Zachovať „zvýraznenie“ stavebnej hodnoty za použitia drevených a nie plastových panelov.
  • Fibro cementové fasádne panely. Napriek tomu, že ide o syntetický materiál, sa vyznačuje vysokou environmentálnou bezpečnosťou. Okrem toho, moderné technológie vám umožňujú dať jej rôzne textúry, s maximálnou spoľahlivosťou napodobňovaním dreva alebo kamenného muriva.

  • Tvár. Jedinečný a univerzálny povrchový materiál, ktorý umožňuje vytvoriť neobvyklý dizajn domu, pričom chránia steny pred negatívnym dopadom vonkajších faktorov.

  Iný materiál, ktorý vám umožní vytvoriť jedinečný vzhľad vášho domova – dekoratívna omietka. Môže byť použitý v kombinácii s inými prvkami.

  Technológia FAKHVERK

  Pri výskyte mnohých európskych domov je obzvlášť priťahovaná pozornosť. Prvky facku – viditeľné horizontálne, vertikálne a diagonálne časti stavebného rámu. Predtým boli prvky podpornej štruktúry ponechané v temapasal, aby sa zachránilo: stavitelia nevidili zmysel pri preťažení stavebných materiálov, aby „skryť“ regály.

  Dnes, polčasová schránka vykonáva dekoratívnu funkciu a často sa používa v externom dokončovaní fínskych domov od OSB platní.

  Moderné polovičné drevo je drevené dosky inštalované na hornej časti stenových panelov na elektrických vedeniach rámu. Najčastejšie, pri montáži, prvky „Lastochkin chvost“, „Andreevsky kríž“, winkers.

  Maľovanie a dekorácie

  Nainštalujte drevo, OSB panely a správne používajte techniku ​​facrow – to nie je všetko. Pôvodný dizajn fínskeho domu vyžaduje maľovanie fasády v určitej farebnej schéme.

  Pre farbenie stien:

  • Nákup smaltu;
  • tónovanie impregnácie;
  • Morský.

  Pri výbere farby vezmite do úvahy, že odtieň povrchovej úpravy musí kontrastovať s hlavným pozadím nástenného panelu. Ale tento kontrast by mal byť harmonický. Napríklad, dobre vhodný pre dizajn fasády fínskeho domu. Biela kombinácia s tmavohnedou, nasýtenou zelenou alebo brancous. V niektorých prípadoch sú steny pokryté priehľadným smaltom, najmä ak sú vyrobené z prírodného alebo lepeného dreva.

  Aby sa doplnili dizajn fasády a aby bol dom skutočne „fínsky“ pomôže dekoratívne prvky vo forme krásnych prístreškov nad vstupné dvere, balkón na podkroví, žalúzie na oknách, slnečníkoch, kučeravých rastlín a rôznych svietidiel.

  O funkciách fínskeho domu nájdete v nasledujúcom videu.

  Prečítajte si viac  RABITA GRID s polymérovým povlakom
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: