Vlastnosti domy Sibita

Vlastnosti domu Sibita sú známe širokým publikom výrazne menej ako nuansy tehál, drevenej konštrukcie. Medzitým majú svoje výhody a nevýhody, ich špecifické projekty. Sibips možno použiť na vytvorenie jednopodlažných a dvojpodlažných domov s garážou. Zároveň je dôležité vedieť, ako vypočítať stavbu materiálu.

Klady a zápory

Pred výstavbou domu zo SIBIT, to znamená, že z motorovo-betónu autoklávovaného potvrdenia je dôležité pochopiť svoje silné a slabé stránky. V tepelnej vodivosti, SYBITIS je 4-krát vyšší ako najlepší tehlové značky.

To umožňuje nielen ušetriť peniaze na izoláciu, ale aj viac voľného miesta na zvýraznenie indoors (s rovnakou celkovou plochou).

Sýtený betón obsahuje póry, a teda, ako keby „dýcha“, udržiavajúcu optimálnu výmenu plynu s vonkajším prostredím. Vzhľadom k tomu, že celý objem materiálu je vyrobený čisto z látok prírodného pôvodu, desiatok a stoviek rokov, žiadne ekologické ani hygienické riziko.

Mnohí vývojári sú spokojní s dostupnými nákladmi na štruktúry SIBITE. Úspory sú do značnej miery súvisia s jednoduchosťou materiálu, ktorý zjednodušuje svoju prepravu a umožňujú odmietnuť používať výkonné techniky. Je tiež uľahčená vytvorením nadácie. Bloky nebudú ťažké znížiť správny spôsob alebo vŕtanie.

A mali by sa zohľadniť aj to, že: \ t

 • SIBIT nie je vhodný pre domy nad 4 poschodiami;

 • Materiál sa vyznačuje vynikajúcou tepelnou izoláciou, zvukovou izoláciou;

 • Nesvieti sa;

 • Vlhkosť z domu bude ľahko a rýchlo odstráni;

 • Budeme musieť oddeliť priestory zvnútra a vonku;

 • Sibit nie je taký trvanlivý ako kapitálový betón;

 • Bude potrebné vytvoriť samostatné rámy;

 • Nebude možné zavesiť ťažkú ​​poličku na stenu, najmä masívnu skrinku;

 • Na zvlhčovanie, praskliny SIBIS, omrvinky.

Projekty a projekty

Pred vykonaním špecifického projektu alebo ho vyberte medzi hotovými možnosťami, je potrebné rozhodnúť, ktorá základná možnosť je lepšia – jednopodlažné alebo dvojpodlažné budovy. Postavený v jednom poschodí je to oveľa lacnejšie, pretože vám umožní opustiť vybavenie schodov, medzipodlažných podláh.

U starších ľudí a rodiny s deťmi je to úplne prijateľné riešenie. V letných chatách sa druhé poschodie vyžaduje aj oveľa menej často, než zvyčajne zvážiť. Prítomnosť iba jednej úrovne výrazne zjednodušuje inštaláciu vykurovania, vodovodu, kanalizácie, dodávky plynu, elektrického vedenia, a tak ďalej.

Je tiež dôležité, aby sa uľahčilo inštalácia stien, základ. To však neznamená, že výstavba 1. poschodia je vždy praktickejšia a správnejšia ako zariadenia v 2 poschodiach. Stojí za zmienku, že v jednoposchodovej budove je ťažšie vybrať flexibilné usporiadanie. To je dôležité najmä v obmedzených oblastiach. Prechádzajúce izby – zlo, z ktorého sa musíte zbaviť takmer rovnako.

V prípade dvojpodlažných sibických domov: \ t

 • Je ľahšie vybrať vynikajúce usporiadanie;

 • Je ľahšie vybrať si projekt (oveľa viac takýchto možností);

 • dosiahnuté úspory za náklady na každý meter štvorcový;

 • Budeme musieť dať druhú kúpeľňu na špičkovú vrstvu;

 • Musíme znížiť užitočnú oblasť prvého poschodia kvôli schodom a prístupom k nemu.

Prečítajte si viac  Aké rastliny vystrašia komáre?

V Sibic House s plochou až 100 m štvorcový. Je celkom možné urobiť jediná podlaha. Výška je zvyčajne 5-6 m2. Predpokladá sa 4 izby. S rozlohou 105 m2 môže byť dom už vybavený garážou pre 18-20 m2.

Stojí to za OZNÁMENIE NA OPRAVUJÚCEHO DOMU S ATTICKOM. Je však dôležité pochopiť, že to nie je tak ľahké zjednodušiť úlohu v porovnaní s plnohodnotnými dvojpodlažnými budovami. V vysokokvalitnom podkroví si vyžaduje strop požadovanej výšky. V ústrednej časti by mala byť najmenej 2,5 m, a to je priama požiadavka na odňatie.

Čím vyššia je strop, miestnosť je vzduch a príjemnejšie.

Zastrešenie by sa malo zapadnúť do pevného spôsobu. Bude potrebné dopĺňať tepelnú izolačnú vrstvu pomocou hydroizolácie vonku a izolácie pary vo vnútri. Spôsoby, ako dokončiť, možno vybrať k vášmu vkusu.

A stojí za to zvážiť, že dom od Sibita môže byť vyrobený s plochou strechou. Takéto riešenie pomáha ušetriť materiály a ďalej znižuje pracovnú intenzitu práce.

Pod plochou strechou nie je potrebné vybaviť komplikovaný systém pomocou Mauerlatov a ďalším komponentom. ale Bude to pozorne preštudovať moderné stavebné technológie a zvládnutie manipulácií s pokročilými materiálmi. Ak sa to nedosiahne, riziko bude musieť niesť významné dodatočné náklady na prenájom profesionálov alebo poškodenie rizík hlavných návrhov. Plochá strecha je možné ľahko ovládať podľa vlastného uváženia, použitie pod inštaláciou komplexných zariadení. Všetky také výhody vysokého snehu a zaťaženia vetra však je potrebné riešiť čo najviac.

Je tiež užitočné zvážiť plniace domy v závislosti od oblasti. Pri hodnote 8×8 m sa dosiahne približne rovnaká vnútorná kapacita ako v trojizbovom alebo veľkom dvojizbovom byte. Možnosť rozpočtu – jednopodlažná budova s ​​párom spální, kuchyňa, chodby a obývacia izba. Oblasť detskej izby môže byť dosť veľká. Pri zvýraznení obývacej izby 20 m2 bude schopná pripraviť veľkú halu a kuchyňu.

Verejné a súkromné ​​zóny sa odporúčajú na rôznych úrovniach. Kuchyňa, obývacia izba, chodba a špajza sú vytiahnuté na prvom poschodí. Obytné priestory sa nachádzajú na druhej úrovni. Pozemok okolo schodov zdobených a používa sa pod uskladnením potrebných vecí. Medziľahlé riešenie – jednopodlažná budova s ​​relatívne skromným podkrovím. V podkroví sa nachádza:

 • knižnica;

 • herná miestnosť;

 • šatníková skriňa;

 • Rezervovať obývaciu izbu pre celú rodinu.

Urobiť dom 8×10 m, musíte ísť trochu inak. Voľba medzi jednopodlažnými a dvojpodlažnými možnosťami závisí od osobných preferencií. Pod domom 8×10 m zvyčajne nie je potrebné pripraviť komplexný základ. Výnimkou sú len štruktúry na nestabilnej pôde. Vybudovať obydlie môže byť celkom rýchlo, avšak kvôli porovnávacej kompaktnosti, stále nie je vždy možné umiestniť 100% potrebných miestností.

Uložiť miesto na prvom poschodí pomáha usporiadanie základnej úrovne, kde je nainštalovaná kotolňa, vytvára sa práčovňa alebo sklad pre sekundárne veci. Rezidencia 8×10 m je zvyčajne umiestnená na základnej podobe. Výška stropov v obytných priestoroch by mala byť najmenej 3 m. Zároveň je minimálna odôvodnená oblasť samostatnej miestnosti 9 m2; Ak tento priestor nemôže byť rozlíšený, je lepšie opustiť myšlienku vôbec.

Špecialisti odporúčajú pridať viac okien pre homogénnu inshlaáciu.

Príprava projektu domu 10×10 m má svoje vlastné funkcie. V predvolenom nastavení sú najčastejšie poskytované 1-2 spálne s celkovou plochou 20 metrov štvorcových. M. Pre kuchyňu sa najčastejšie uvádza 7 metrov štvorcových. m, a na zručnom prístupe nie je vôbec necítený notorický deficit miesta. Pri organizovaní podkrovia je možné ľahko pridať až 70-80% ďalšiu užitočnú oblasť. Zdá sa, že aj viac užitočnejší priestor v dvojpodlažných budovách.

Prečítajte si viac  Všetko o repelentoch proti komárom

V tomto uskutočnení je celkom logické priniesť druhú alebo záložnú spálňu do hornej vrstvy, ako aj organizovať samostatné kúpeľne. Odporúča sa organizovať veľké chodby a rozsiahle verejné priestory. Maximálny komfort a estetická excelentnosť môže byť poskytnutá pomocou verandy. V dome 10×10 m môže aj pomerne veľká rodina bezpečne žiť – nevykonajú žiadne problémy. Rozsah za veľkou sušičkou sa neodporúča obliekacia izba alebo kuchyňa.

Príprava na výstavbu

Výpočet požadovaného objemu blokov je vždy odpudzovaný na veľkosti plánovaného domu. Oblasť je určená najjednoduchším spôsobom, vynásobením dvoch strán. Okrem toho, na výpočet počtu prvkov, budete musieť odpočítať veľkosť otvorov pod oknami a dverami. Hrúbka steny sa zvyčajne považuje za 30-40 cm; V prípade potreby tento indikátor opravený. Na 1 palete umiestnené 2,5 m2 stavebných materiálov.

Ako vybudovať dom?

Výstavba domu zo Sibitus obsahuje niekoľko stupňov. Podrobnejšie zvážte každý z nich.

Nadácia

Ruskí stavitelia dávajú prednosť tomu, aby na páskovej základni dali Sibite. Zároveň je kritická správna voľba značky cementu malty. Ak urobíte chybu, pravdepodobnosť zničenia výstavby alebo straty cenných vlastností bude veľmi veľká. Pre relatívne ľahké budovy je tu dosť betónu M200; Dvojpodlažné domy sú oprávnenejšie vybudovať pomocou M300 alebo dokonca M400. Presnejšie vybrať zmes a iné materiály pomôžu kvalifikovaným inžinierom.

Na pôde, kde je pravdepodobné, že je pravdepodobné, že opuch, je potrebné okamžite odmietnuť použiť riešenie nižšie ako M300. Samotné základy sú často vyrobené z bootonu, tehál alebo dosiek. FBS, Betónové bloky a bloky fl oveľa lepšie a tehly, a booton, pretože sú oveľa menej náchylné na tvorbu trhlín. Je celkom možné dať sibický dom a na skrutkové hromady. Je však potrebné objasniť, že takéto rozhodnutie je v nejednoznačnej povesti.

DÔLEŽITÉ: Vyrobené všetkými pravidlami Nadácie Pile (s dodržiavaním technológií a preventívnych opatrení, s geologickým prieskumom) má takmer rovnakú cenu ako verzia pásu alebo stĺpca. Cenový rozdiel, ak je, potom to nie je také dôležité byť dôležitým motívom pri výbere.

Je však potrebné vziať do úvahy, že to všetko sa týka krajiny a prímestskej nízko vzostupnej výstavby. Urban Bytové domy – sféra je toľko, že ich chápu len profesionálni inžinieri a architektov; Na druhej strane, odkazy na SNIP a GOST ako odôvodnenie výberu pilót v rámci krajiny domu sú zriedkavo vhodné.

Prečítajte si viac  Domy z peny

Použitie z nich je vhodné predovšetkým na permafrost, a nehovoríme o skrutke, ale o upchatých konštrukciách alebo montážnych konštrukciách. Okrem, Dom na pilót v každom prípade vyžaduje zvýšenú podlahovú izoláciu. V opačnom prípade sa kondenzačná vlhkosť akumuluje na dne, ktorá postupne zničí akékoľvek materiály.

Konečné náklady na štruktúru základne hromady sa určujú po kontrole územia a pozornej štúdie situácie. Ale opakujeme: Je lepšie konzultovať okamžite s niekoľkými inžiniermi, aby zabezpečili, že chyby sú zaručené.

Stien

Tvorba s vlastnými rukami nie je ťažké. Treba chápať, že Sibita, ktorým sa musí posilniť (posilnenie). Počiatočný riadok je vždy umiestnený striktne na riešení cementu. Mať až 10 mm riešenie na základni, môžete zatvoriť všetky možné vizuálne nevýhody dizajnu. Prvý riadok je čo najhladší; Odporúča sa pripomenúť si to nielen na kábli, ale aj s použitím výstavby.

Štruktúra sa vykonáva z rohov. Na každom novom stupni sa vyžaduje zmierenie geometrických parametrov! Povrch blokov sa odporúča spracovať plány, aby ste im poskytli maximálnu drsnosť. Výstuha je vyrobená v kroku 3-4 riadkoch. Od druhej vrstvy blokov môže byť kombinovaná s lepidlom – tento roztok je oveľa praktickejší ako použitie zmesi cementu-piesok.

Na vystužených miestach pripravujú fázy pod vyhlásením o posilnení. Paralelné drážky vyčistené s tvrdými kefami. Odporúčaný prierez montáže je 10 mm; Stavitelia však môžu v prípade potreby zvýšiť. Dokovacia výstuha na rohoch a pri spájaní kusov blokov nie je povolené. Je tiež potrebné posilniť oblasti pod oknami a nad nimi, bez ohľadu na konkrétnu úroveň.

Nastavenie prekrývania

Dosky zahrnuté v prekrytí musia určite podpísať vytvrdnutý pás. Na jeho výrobu použite bloky narezané na hrúbku 100 mm. Tieto predlžuje sa okolo obvodu paralelne. Oceľové armatúry sú umiestnené vo vnútornej časti. Všetci spolu sa naliata betónom kategórie vysokej pevnosti; Prekrývanie prevzdušňovaného betónu je povolené v prípadoch, keď medzera medzi stenami nepresahuje 6 m.

Strecha

Voľba v prospech duplexnej strechy vo väčšine prípadov je najviac odôvodnená. Je lepšie v ruskej klíme ako jedno alebo viac rovných vzoriek. Typickým poradím práce je:

 • Hydroizolácie gumy alebo viac moderných materiálov;

 • Montáž Maurolat (je to nosné drevo);

 • Príprava systému Rafter a posilnenie ho;

 • Výroba hydroizolácie, izolácie pár, izolačných prác (minerálna vlna a pena preferovaná);

 • Príprava debny na následnú inštaláciu materiálu kotúča alebo bloku;

 • Kryt fronton;

 • Zníženie zvoleného konečného materiálu.

Interiérová dekorácia

Omietky vo vnútri sybotíka najpraktickejšia omietka a cementová omietka. Druhá možnosť – pre mokré miestnosti. Zvyčajne steny a stropy pokrývajú tapetu na báze vinylu alebo phlizelínu. Suché izby je možné vidieť MDF. Zmiešaná a širšia aplikácia má sadrokartón.

Ako vybudovať dom od Sibita s vlastnými rukami v krátkom čase a bez špeciálnych nákladov, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: