Vlastnosti izolácie a zvukovej izolácie medzipodlažných prekrývaní na drevených lúčoch

Počas výstavby domu je dôležitou úlohou tepelnú izoláciu a zvukovú izoláciu. Na rozdiel od stien má izolácia medzivrstvového prekrývania niekoľko funkcií. Zvážte hlavné.

Popis

Najrýchlejší a jednoduchý spôsob medzipodlažnej izolácie je podlaha na drevených nosníkoch. Inštalácia dreva po určitej vzdialenosti nevyžaduje veľké úsilie. Potom bude ponechaná len vyplniť vytvorené vyprázdnenie teplu a zvukového izolačného materiálu a zatvoriť všetko dokončené podlahové podlahy alebo podkrovie. Strom je dobrý zvukový vodič. V dôsledku toho, ak jednoducho vidíte nosníky medzi podlahou, tepelnou a zvukovou izoláciou.

Správna voľba tepelného izolačného materiálu je potrebné tlačiť, odkiaľ je prekrývanie. Takže pre prekrývanie medzi podlažiami, zvukovou izoláciou. Prekrývajúce sa medzi podlahou a podkrovím musí mať viac kvality tepelnej izolácie. V dome, ktorý má kúrenie na všetky podlahy, je potrebné vziať do úvahy prechod tepla na horné poschodia. V tomto prípade výber v prospech tepelných izolačných charakteristík materiálu poskytne príležitosť uložiť mikroklímu každej izby. Veľká pozornosť by sa mala venovať ochrane tepla a zvukového izolačného materiálu z vlhkosti. Na tento účel sa aplikujú pary a hydroogéry.

NORMY A POŽIADAVKY

Prekrývajúce sa medzi podlahou je neustále pod mechanickými a akustickými vplyvmi, ktoré spôsobujú hluk (chôdza v topánkach, padajúce predmety, čelia dvere, práca televízorov, akustických systémov, konverzácií ľudí, a tak ďalej). V tejto súvislosti sa stanovia prísne požiadavky na izoláciu. Schopnosť zvukovej izolácie je indikovaná dvoma indexmi. Index Izolácie hluku RW a DB a NEVYHNUTÝ NEVYHNUTÝ NEVYHNUTÝ NIEKOĽKO. Požiadavky a normy sú regulované v SNIP 23-01-2003 „Ochrana proti hluku“. Aby sa zabezpečilo požiadavky na medzipodlažné prekrývanie, musí byť index indexu hluku vzduchu väčší a index zníženej úrovne šoku hluku je nižší ako regulačná hodnota.

Izolácia prekrývania na území Ruskej federácie tiež umiestnila požiadavky stanovené v SNIP 23-02-2003 „Tepelná ochrana budov“. Požiadavky na izoláciu sú určené umiestnením prekrytia. Pri výbere izolácie pre prekrývanie medzi podlahou sú viac vedení tým, čo bude dizajn. Napríklad, ak je izolácia umiestnená medzi MAS alebo nosníkmi, preferencia poskytuje čadičovú izbu s nízkou hustotou alebo sklolaminátom.

Ak je izolácia spokojná s kravatu, potom by mala byť hustota vysoká. Okrem tepelných izolačných vlastností musí izolácia spĺňať požiadavky na ochranu životného prostredia.

Klasifikácia

Ak chcete klasifikovať izoláciu hluku, môžete rozdeliť všetky spôsoby boja proti prenikaniu hluku do dvoch častí.

 • Zvuková izolácia – odráža zvuk z steny alebo prekrývania, čo výrazne bráni prenikaniu hluku pre dizajn. Takéto vlastnosti majú husté materiály (betón, tehlové, sadrokartónové dosky a iné reflexné, zvukové, materiály) schopnosť odrážať zvuk je určený predovšetkým z hrúbky materiálu. V stavebníctve sa berie do úvahy index odrazu stavebného materiálu. V priemere sa pohybuje od 52 do 60 dB.

 • Absorpcia zvuku – Absorbuje hluk bez toho, aby ho odrazil späť do miestnosti. Materiály na absorpciu zvuku majú spravidla bunkovú, zrnitú alebo vláknitú štruktúru. Ako dobre absorbuje materiál, zvuk je hodnotený koeficientom absorpcie zvuku. Zmení sa od 0 do 1. S prístrojom je zvuk úplne absorbovaný a pri nule úplne odráža. Treba tu poznamenať, že v praxi neexistujú materiály s koeficientom 0 alebo 1.

Je zvyčajné, že je vhodné pre izolačné materiály, ktoré majú koeficient absorpcie zvuku väčší ako 0,4.

Takéto suroviny sú rozdelené do troch typov: mäkké, pevné, polo-tuhé.

 • Pevné materiály produkujú hlavne z minerálnej vlny. Pre väčšiu absorpciu zvuku sa plnivá pridávajú do bavlny, ako je napríklad perlit, pemza, vermikulit. Tieto materiály majú v priemere koeficient absorpcie zvuku 0.5. Hustota je asi 300-400 kg / m3.
 • Mäkké materiály sa vyrábajú na základe sklolaminátu, minerálnej vlny, vlny, cítite a tak ďalej. Koeficient takýchto materiálov sa pohybuje od 0,7 do 0,95. Špecifická hmotnosť do 70 kg / m3.
 • Pre polotuhové materiály, sklolaminátové dosky, dosky z minerálnej vlny, materiály s bunkovou štruktúrou (polyuretán, pena a podobne). Takéto materiály sa nazývajú materiály so koeficientom absorpcie zvuku od 0,5 do 0,75.

Výber materiálu

Izolácia hluku a zvuková izolácia v domoch s drevenými podlahami sa môžu uskutočňovať rôznymi materiálmi.

Zoznam najbežnejších nich.

 • Vláknité materiály absorbujúce zvuk – sú valcované alebo lisované izolácie (minerálna a čadičová vlna, ekologické umenie a iné). To je najlepší spôsob, ako sa vysporiadať s hlukom. Medzi rovinou stropu a podlahou prekrývania.
 • Flt – naskladané na vrchole MAS, ako aj v kĺboch ​​stien, švy a iných stránok, kde je potrebná prevencia penetrácie cez uvoľnenie dizajnu.
 • Korok, fólia, guma, polystyrénový substrát – tenký kladiaci materiál zhora na podlahovú krytinu alebo lúč. Izoluje miestnosť z šoku hluku a vibrácií.
 • Piesok – umiestnený na polyetylénovom substráte, v spodnej časti všetkej zvukovej izolácie. To umožňuje takmer úplne vyriešiť problém zvukovej izolácie, v kombinácii s inými materiálmi.
 • Keramzit – kladenie a princíp práce ako piesok, ale kvôli najväčšej najväčšej pevnej hmotnosti je pohodlnejšie. Eliminuje prebudenie, keď sa prestávka substrátu.
 • Návrh podlahy je namontovaný z listov drevotrieskovej dosky a OSB na princípe plávajúceho pohlavia, nemá tesné spojenie s prekrytím, kvôli tomu, zvuky.

Dosiahnuť požadovanú úroveň hluku izolácie, „koláč“ z kombinácie rôznych materiálov. Napríklad dobrý výsledok poskytuje takúto radu materiálov: stropné povlak, zátoky, parotesný materiál, minerálna vlna s gumovým transformačným substrátom, OSB alebo drevotrieskové dosky, dokončovacie materiály. Ak chcete vybrať izolačné materiály, potrebujete trochu viac podrobností na štúdium najčastejšieho z nich a vybrať najvhodnejšie.

 • Sklárňa – materiál z sklolaminátu. Má vysokú pevnosť, zvýšenú odolnosť voči vibráciám a elasticitu. Vzhľadom na prítomnosť prázdnych priestorov medzi vláknami sa dobre absorbuje. Výhody tohto materiálu to urobili jeden z najbežnejších v tepelnej a zvukovej izolácii. Patrí medzi ne nízka hmotnosť, chemická pastivita (nedostatok korózie kontaktných kovov), nehygroskopickosť, elasticitu. Sklárska voda je vyrobená vo forme rohože alebo valcov. V závislosti od návrhu prekrytia si môžete vybrať najvhodnejšiu možnosť.

 • Minerálna vlna – materiál vyrobený z taveniny hornín, metalurgických trosiek alebo ich zmesí. Plusy sú požiarnou bezpečnosťou a chemickou pasivitou. Vďaka chaotickej polohe vlákien vo vertikálnej a horizontálnej polohe v rôznych uhloch sa dosiahne veľká absorpcia zvuku. V porovnaní so skleneným nedostatkom tohto materiálu Väčšia váha.

 • Multilayer Panel – V súčasnosti sa používajú zvukotesné systémy, pretože sú jedným z popredných prostriedkov, zvukovú izoláciu oddielov (stena tehál alebo betónu a podobne). Tieto systémy sú vyrobené z sadrokartónu a sendvičových panelov. Samotný sendvičový panel je kombináciou hustých a ľahkých vrstiev sadry a minerálneho alebo skla hambled rôznych hrúbky. Z modelu sendvičového panelu závisí od toho, ktorý materiál sa aplikuje v ňom a ako sa vrstvy materiálov mení v hrúbke. Nie je to nebezpečenstvo požiaru, ale neodporúča sa používať na otepľovanie prekrývaní, pretože inštalácia a náklady na materiál je komplikovaný v tejto situácii, čo bude mať za následok nadmerné náklady na výstavbu. Pre prekrývanie sa môže použiť v niektorých špecifických situáciách, ak zjednodušuje inštaláciu zvukovej izolácie. Veľká nevýhoda panelov je ich ťažká hmotnosť, ktorá sa musí brať do úvahy pri aplikácii.

 • Lisované z originálneho cork lisu – jeden z účinných materiálov na izoláciu z hluku bubna. Materiál je rezistentný na hlodavce, plesne, parazitov a navíjanie. Inertné vo vzťahu k chemikáliám. Okrem toho plus je dlhovekosť (slúži 40 rokov alebo viac).
 • Polyenetylén – najvhodnejší ako substrát pre laminát, parkety a iné podlahy. Efektívne od hluku bubna. Má niekoľko odrôd, čo je plus na dosiahnutie príslušných požiadaviek zvukovej izolácie a minimálnych nákladov. Odolné voči olejom, benzínom a mnohým rozpúšťadlám. Má množstvo nevýhod, ako je nebezpečenstvo požiaru, nestabilita na ultrafialové žiarenie, stráca až 76% hrúbky s dlhým zaťažením. Prípady vlhkosti zaručujú podmienky formovania plesní a húb. Jeden z lacných materiálov.

 • Proportický substrát – vyrobené vo forme zmesi syntetickej gumy a granulovaných rúrok. Navrhnuté na zníženie hluku. Vhodné pre použitie pod elastickými a textilnými nátermi (linoleum, koberce a iné). S použitou menšou účinnosťou a pod tvrdou podlahou. Nevýhodou tohto materiálu môže byť nazývaná, že ak existuje vlhkosť, môže slúžiť ako priaznivé médium formy, takže je potrebná ďalšia izolácia vlhkosti. Polyetylénová fólia je pre to vhodná.
 • Bitúmen-korkový substrát – Vyrobené z remeselného papiera impregnovaného bitúmenom a posypané Corky Crumb. Kork na spodnej strane je umiestnený nižšie, pomáha odstrániť vlhkosť pod laminátom. V hydroizolácii nie je potrebná. Nevýhodou tohto materiálu sú, že korkové omrvinky môžu lietať z plátna, pri nadmernom zaťažení vlhkosti, špinavé pri pokládke.

 • Kompozitný materiál – predstavuje dve vrstvy polyetylénovej fólie a vrstva polystyrénových granúl medzi nimi. Polyetylénové fólie majú inú štruktúru. Vrch chráni povlak pred vlhkosťou a dno umožňuje vlhkosť preniknúť do strednej vrstvy, ktorá ho zobrazuje okolo obvodu.
 • Extrudovaná expandovaná polystyrénová pena – Má malú absorpciu vody, vysokú pevnosť. Pohodlie inštalácie tohto materiálu je určené jednoduchosťou rezania, jednoduchých a rýchlych ležiacich, minimálnym množstvom odpadu. Jednoduchá inštalácia určuje nízke náklady na prácu. Odolné, zachováva sa vlastnosti po dobu 50 rokov.

 • Sklo – Uplatnite na izoláciu konštrukčného hluku. Porézna vláknitá štruktúra poskytuje túto príležitosť. Aplikované s sendvičovými panelmi, zvukovej izolácie a oddielov, drevených podláh a prekrývania. V závislosti od materiálu, s ktorým sa aplikuje inštalácia inštalácie. Pri inštalácii drevených podláh alebo podláh je položený na miestach podpory na stenách a pod lúčmi. V tomto prípade, ak konce lúčov spočívajú na stenách, aby sa zabránilo tvrdému kontaktu s inými stavebnými konštrukciami, sklenený cholester by mal byť izolovaný položením.

 • Vibroacoustic tmel – slúži na zabezpečenie vibračnej izolácie. Na zníženie konštrukčného hluku sa nachádza medzi štruktúrami. Je vhodné na použitie na vyplnenie slov v ústavách. Dobrá adhézia s omietkou, tehlou, sklom, kovom, plastom a mnohými ďalšími stavebnými materiálmi. Po mrazení nie je vôňa, nepredstavuje nebezpečenstvo v obehu. Pri výrobe diel musia byť priestory vetrané. Pri práci nie je možné sa dostať do očí.

Na základe vyššie uvedených vlastností môžete vyzdvihnúť najpoužívanejší materiál pre vytvorené prekrývanie.

Kalkulácia

Charakteristické chyby pri výpočte zvukovej izolácie je porovnanie dvoch materiálov, čo indikuje charakteristiku zvukovej izolácie a absorpcie zvuku. Ide o dva rôzne ukazovatele, ktoré sa nedajú porovnať. Index zvuku je určený pri frekvenciách v rozsahu od 100 do 3000 Hz. Chyba je tiež rozsah, v akom je pena dobrý zvukový materiál. V tomto prípade vrstva 5 mm dobrého zvukového materiálu presahuje 5-centimetrovú vrstvu peny. Polyfoam sa vzťahuje na tuhé materiály a bráni hluku nárazu. Najväčší účinok zvukovej izolácie sa dosiahne v prípade, keď sa kombinujú pevné a mäkké izolačné materiály.

Každý tepelný izolačný materiál je charakterizovaný rezistenciou na prenos tepla. Čím viac táto charakteristika, tým lepší materiál odoláva prenos tepla. Na zabezpečenie potrebnej úrovne tepelnej izolácie sa mení hrúbka materiálu. V súčasnosti existuje mnoho online kalkulačiek na výpočty tepelnej izolácie a izolácie hluku. Natoľko, aby sa údaje o materiáli a získali výsledok. Kontrola s tabuľkami SNIP požiadavky, zistiť, ako navrhovaná možnosť spĺňa potrebné normy.

Technológia

V súkromnom drevenom dome sa inštalácia hluku a zvukovej izolácie najlepšie uskutočňuje počas výstavby alebo vo fáze návrhu konca. Ušetrí sa z poškodenia znečisťujúcich látok (tapeta, maľba, strop, a tak ďalej). Technologicky, proces kladenia hluku a zvukovej izolácie sa nelíši v ťažkostiach a môžete ho stráviť svojimi vlastnými rukami.

Príkladom je nasledujúci postup montážnych stupňov.

 • Po prvé, celý bar musí byť pokrytý antiseptikou. Bude chrániť strom od vzhľadu parazitov, plesní, húb a vysielania.
 • V ďalšom štádiu je spodná časť lúča plnená čiernou podlahou. Pre tieto vhodné dosky s hrúbkou 25-30 mm.
 • Potom sa inštalácia parnej bariéry vyrába na vrchole vytvoreného dizajnu. Krytky parnej bariéry musia byť prilepené na stavebné škótsko. Tým sa zabráni prehĺtaniu izolácie. Hrany musia vstúpiť do stien vo výške 10-15 cm, čo chráni izolačný materiál na stranách penetrácie vlhkosti z steny.
 • Po vrstve odparovania je hermeticky upevnená na kresle, izolácia je naskladaná. V tomto prípade je materiál tepelnej izolácie namontovaný nielen medzi nosníkmi, ale na vrchole. To sa robí, aby sa zabránilo štrbine, cez ktoré môžu prejsť zvuky a teplo. Všeobecne platí, že tento prístup zabezpečí najvyššiu úroveň hluku a zvukovej izolácie.

 • V konečnom štádiu je celá izolácia pokrytá vrstvou izolácie pary. Ako v počiatočných štádiách bude slúžiť ako ochrana izolácie z vlhkosti a pary. Je tiež potrebné lepiť tesnej stoolových spojov odparovania. Po týchto krokoch sú tepelné a zvukové izolácie pripravené. Zostane namontovanie návrhu podlahy. Ak to chcete urobiť, môžete použiť dosky šírky 30 mm. Ale najlepšou voľbou bude pripútanosť drevotrieskovej dosky, v dvoch vrstvách. V tomto prípade musia okraje drevotrieskovej dosky ľahnúť na MAS a druhá vrstva musí byť namontovaná tak, aby sa prekrývala kĺby prvej vrstvy.
 • V dôsledku hotových operácií s návrhu podlahy, neexistuje žiadny náter, ktorý nemá spoje s lúčmi, technológia sa nazýva plávajúca podlaha. Povlak v tomto prípade drží vďaka svojej vlastnej hmotnosti a nedostatok montáže s dizajnom lúča zabraňuje priechodu hluku nárazu. Táto metóda je ďalšou zvukovou izoláciou. Pri nákupe dosiek z drevotrieskových dosiek a OSB sú izolačné materiály nevyhnutne dôležité naučiť sa ich výrobcu a, ak je to možné, typ materiálu. Stavebné materiály môžu zvýrazniť toxické plyny, preto sa odporúčajú lepšie materiály.

V monolitických domoch, dvojpodlažných alebo má viac podláh, na betónových podlahách, teplo a zvuková izolácia sú usporiadané pod kravatu.

Užitočné odporúčania

Pri výbere izolácie hluku a tepelnej izolácie je potrebné vziať do úvahy všetky vlastnosti materiálov na odolnosť voči priechodu tepla a hluku. Zistite, koľko spĺňajú normy alebo osobné požiadavky, aby venovali pozornosť zníženiu výdavkov. Vzhľadom k tomu, že potrebný účinok možno dosiahnuť len alternatívnymi materiálmi alebo inými rádovou izoláciou. Dôležitú úlohu zohrávajú, ako používané suroviny neškodné pre zdravie.

Ďalšia úloha pri zvyšovaní hluku a zvukovej izolácie môže hrať dizajn posunu. Napríklad rôzne druhy dreva majú odlišnú tepelnú vodivosť a zvukovú vodivosť. Veľké prázdniny medzi MAS tiež prispievajú k zvýšeniu zvukovej izolácie. Môžete použiť rôzne typy tesnenia na upevnenie lag, drsné podlahy, povrchový povlak. Ak je izolácia a zvuková izolácia namontovaná nezávisle, je žiaduce nezanedbávať rady a odporúčania špecialistov. Osobitná pozornosť by sa mala venovať skutočnosti, že porušenie technológie kladiacim izolačným materiálom môže viesť k zníženiu požadovaného výsledku, zvýšenie nákladov a najhoršie k strate materiálu a krátkeho časového obdobia.

Na tom, ako zahriať medzipodlažné prekrytie na drevených nosníkoch, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár