Vlastnosti komínovej tehly a odporúčania pre jeho výber

Mnohí sa zdá, že čas pecí a krbov prešiel. Dnes sa však niektoré vidiecke domy ohrievajú s sporákom a krby sú atribútom elitného bývania.

Takže, že pec zlyhá počas prevádzky, z toho vyplýva zo špeciálneho žiaruvzdorného materiálu. Tehla tepelne odolná tehál sa líši od obvyklých vysokej odolnosti voči vysokým teplotám, drží teplo na dlhú dobu a dáva mu externé prostredie na dlhú dobu.

Zvláštnosť

Komínová tehla je iná:

 • kremenný, ktorý pridáva piesok;

 • chat – Skladá sa zo žiaruvzdorného hliny;

 • Základný – má vápencové-magnéčové kompozície;

 • Karbonistanický – Je vyrobený z grafitu a koksu.

Každý z nich je určený na rôzne účely. Napríklad uhlíkový materiál stanovuje vysokej pece na metalurgických továrňach.

Najväčšia distribúcia v každodennom živote a priemysle dostala Chamotte Brick. Toto je kompletný kameň, ktorý obsahuje 70% žiaruvzdorného tepelne odolného hlinku. Takýto materiál sa dobre akumuluje a dáva mu dlhú dobu. Vzduch vyhrievaný pomocou hydro-triedy tehál, znalcov zdravého životného štýlu zvážiť terapeutické.

Chamotte tehlová rezistentne kontakt s otvoreným ohňom, odolajúci teplotu oveľa viac ako 1 tisíc. stuhy. Zvýšená tepelná odolnosť mu umožňuje zahriať a ochladzovať nekonečné číslo, zatiaľ čo nie je ničia a bez zmeny jeho vzhľadu. Je to ChamOtten tehly, ktorá sa zúčastňuje na tvorbe paliva (drevnárková doska) a okolo krbu môžete položiť keramický kameň alebo iné iné, čo vyzerá atraktívnejšie.

Okrem pecí a krbov, tepelne odolné tehly sa používa na vytvorenie komínov, kotlových pecí na tuhé palivá, vybudovať stacionárne mangály a grilovanie.

Charakteristika

Ak chcete zistiť charakteristiky komína tehlu, malo by sa starostlivo preskúmať označovaním. Prvé písmeno označuje typ produktu, napríklad W – Chamotny. Druhé písmeno označuje stupeň refraktérnej, napríklad A – 1400 stupňov, B – 1350 stupňov. Rozmery produktu sú označené v nasledujúcich číslach. Konečné písmená označujú skratku výrobcu.

Veľkosť, hmotnosť

Komínová tehla je štandardná, dvojnásobná a jedna polovica. Veľkosť štandardu (SB-5) je 23×11,4×6,5 cm, väčšia (SB-8) – 25×12,4×6,5 cm. Hmotnosť 1 ks. Brick Značka SB-5 – 3,5 kg. Štyri kilogramy vážia jednu tehlovú značku SB-8.

Formulár

Okrem tradičného obdĺžnikového tvaru výrobcovia produkujú lichobežníkové, klinové tvarované a klenuté komínové tehly. Rôzne druhy pomáha používať ho na neštandardných miestach.

Pórovitosť a trvanlivosť

Pórovitosť kameňa ovplyvňuje prenos tepla. Takýto materiál je menej trvanlivý, ale ľahko sa zahrieva a dáva teplo dlhú dobu. Čím pevne tehuje, tým viac tepelne odolné a ťažšie, tým ťažšie zahriať.

Indikátory hustoty zodpovedajú číslam 100, 150, 200, 250, 500. Výber materiálu s najvyššími hodnotami pre vašu rúru, obráťte sa na dlhé a bolestivé otepľovanie. Optimálna hustota – 250, to znamená 1800 kg / m.

Odolnosť proti mrazu

Toto označenie umožňuje pochopiť, koľko materiálu je schopný absorbovať a dať vlhkosť. Výber tehly pre komín, mali by ste venovať pozornosť len pre produkty odolné voči mrazu.

Je možné dospieť k záveru, že tehlová tehla má nasledujúce charakteristiky:

 • Nie je to príliš rozmerné a nemá hmatateľnú záťaž na nadácii;
 • Optimálna bezpečnostná marža – 1800 kg / m;
 • Murivo je schopný hromadiť teplo a dlho ich zdieľať s okolitým priestorom;
 • Stavebný materiál má dobrú spojku s riešením, ktorý vedie k úsporám cementu a pri inštalácii nevytvára problémy;
 • Vysoká žiaruvzdorná látka umožňuje odolať teplotným režimom na jeden a pol tisíc stupňov;
 • Tehla je odolná a trvanlivá: početné kúrenie a chladenie neovplyvňujú bezchybnú kvalitu.

K negatívnym bodom možno pripísať vysokým nákladom na výrobok a schopnosť kresliť vlhkosť.

Odrody

Stavebný trh je bohatý na odrody žiaruvzdornej tehly. Vyznačujú sa trvanlivosťou, hustotou, hladinou odolnosti proti teplu a ďalšími vlastnosťami. Každý z nich je určený na určité účely. Väčšina možností odolných voči tepelne je vhodná pre palivo – môžu ľahko odobrať priamy kontakt s ohňom.

Pre komíny si vyberte pečiatky odolné voči mrazu, pre obklady – pec tvár tehly.

Chaotnoe

Najpoužívanejší typ komína je kompletný Chamotte Clay tehly. Je to populárne, pretože univerzálne: S tým môžete úplne vyložiť pec – z pece do komína. Jeho vlastnosti vám umožňujú odolať dlhodobým kontaktom s „živým“ ohňom. Rôzne šambinové tehlové formy uľahčuje stavebné práce. Aby sa dosiahla väčšia pórovitosť do štruktúry produktu, pridá sa oxid hlinitý – umožňuje, aby sa materiál akumuloval a poskytol teplo.

  Chamotte tehly dokonale sa vyrovná s jeho úlohami, ale ak je to zle, potom môžete zabudnúť na všetky svoje pozitívne vlastnosti. Ak chcete skontrolovať kvalitu kameňa, mali by ste venovať pozornosť niektorým faktorom.

  • Brick by mal mať žltý odtieň, podobne ako slama, – biela farba hovorí o nedostatočnom streľbe. Takýto materiál nemá potrebnú pevnosť a nie je schopná zbierať teplo.
  • Kontrolovaný kameň bude pokrytý sklovou chybou a tiež sľubuje nič dobré. Zozbierajte krb z takéhoto materiálu nie je ľahké – riešenie nedrží ho.
  • Ak zaklopať na tehlu s niečím pevným, bude „reagovať“ s kovovým zvukom – to znamená, že všetko je v poriadku s kvalitou.
  • Môžete sa pokúsiť rozbiť produkt – Real Quality Chamotte Brick nebude prach a rozpadať sa na drviny: jeho fragmenty budú veľké a čisté.

  Keramický

  Redoglynické keramické tehly vyrobené streľbou. Jeho Používa sa na vonkajších miestach ohnisko, nie v kontakte s otvoreným ohňom. V mnohých ukazovateľoch je horší ako Chamcal.

  Existujú však aj pozitívne: je ľahké manipulovať, pretože doslova s ​​pomocou kladiva môže byť znížená na požadované objemy.

  Veľkosť kameňa – 25x12x6,5 cm, žiaruvzdorný – 1200 stupňov. Na základe dedičstva minulosti, priemysel vyrába výrobky prevažne červenú. Ale nedávno, vďaka pigmentovým aditívam nájdete žlté a biele keramické tehly.

  Kremenný

  Táto možnosť je vyrobená z kremenného piesku a Chamot. Takýto druh tehly je tiež horší ako Chamžník, ale produkt vyzerá oveľa peknejšie. Používa sa na murivo pece na miestach s kovovými konštrukciami.

  Quartz tehl netoleruje alkalické reakcie, takže sa nevzťahuje na založenie pece, kde sa môže zúčastňovať vápno. Tiež nechcený priamy kontakt s plameňom.

  Kvartzový kameň sa ukázal ako dobre, keď postavili komíny. Má rozmery – 25x12x6,5 cm a refraktérny – až 1200 stupňov.

  Komínová tvár tehla

  Predstavuje druh kvartzového produktu a Používa sa na upínacie krby, pece, stacionárne mangálie a grilovanie. Je uvoľnený s jasnými geometrickými tvarmi a rôznymi farebnými paletami.

  Uhorský

  Tento typ kameňa sa vyrába lisovaním grafitu alebo koksu. On Potrebujete vytvoriť vysoké pece na metalurgickom kombinácii.

  Základný

  Má v jeho zložení magnézii a vápno zmesi. Aplikované priamo v priemysle.

  Čo si môžete vybrať, čo je lepšie?

  Výber žiaruvzdornej tehly, musíte vedieť, čo bude potrebovať: vybudovať pec v dome alebo kúpeli, na montáž potrubia alebo ohniska. Rozmanitosť nadobudnutého materiálu priamo závisí od jej účelu.

  Pre vnútorné zariadenie v peci a miestach v kontakte s ohňom je kameň vybratý s vysokými hasičskými ukazovateľmi. Mal by však byť porézny na hromadenie tepla a zahriať miestnosť na dlhú dobu.

  Externé tehly tváre, naopak, by sa nemalo ohrievať. Jeho úlohou je mať krásny vzhľad.

  Tvorba krbu čelného kameňa, ľahko si vybrať farbu zodpovedajúcu interiéru. Priemysel predstavuje veľký výber odtieňov: od bielej až hnedej.

  V ďalšom štádiu výberu stavebného materiálu stojí za to venovať pozornosť momentom opísaným nižšie.

  • Je potrebné skontrolovať označovanie a zistiť, prečo je materiál určený pre aké typy práce. Existujú produkty odolné voči mrazu, s vysokou pórovitosťou alebo žiaruvzdorným. Pre usporiadanie pece v kompozícii výrobku by malo byť aspoň 25% hliníka a refraktorová rýchlosť je 1700 stupňov. Existujú univerzálne typy tehál, napríklad M200, ktoré môžu byť použité pre pece, nosné konštrukcie a obklady.
  • Je potrebné skontrolovať materiál pre chyby: nemali by existovať žiadne štiepanie, dents, deformácie. Každá tehla musí mať jasný geometrický tvar.
  • Pozornosť by sa mala venovať jednotnosti štruktúry – jednotná farba hovorí o dobrej kvalite. S pomocou farby, môžete pochopiť, ktoré tehlové pred nami: inertné (svetlo) alebo oneskorené (s lesklým). Podobné manželstvo pre murivo pece nie je vhodná.
  • Všetky stavebné tehly je žiaduce vziať z jednej strany. Ak musíte kúpiť, potom nemôžete dostať dokonalú náhodu.
  • Produkt sa kontroluje zvukom – dobrý kameň, keď biť by mal byť zvonenie.

  Výber tehál, je lepšie mať prezentáciu a o tých výrobkoch, ktoré kategoricky nemožné pre pec, ohnisko, stacionárne mangala a akúkoľvek budovu spojenú s otvoreným ohňom.

  Tie obsahujú:

  • Dutý kameň – nemá dostatok hustoty;
  • surové – môže zjemniť, v kontakte s riešením alebo v surovej miestnosti;
  • Silikátové tehly nemá dostatok tepelnej odolnosti;
  • Nepoužíva sa kameň vykonaný slickerom.

  Výber stavebného materiálu by sa mal brať vážne – potom krb bude skutočne teplý, bez straty atraktívnych druhov po mnoho rokov.

  Čo znížiť?

  Ak v procese montáže bude pec potrebovať narezať tehlu, potom Najlepšie je použitie priemyselných strojov slinku. Ale pretože doma táto úloha je nemožná, Môžete sa uchýliť k konvenčnej brúse. Rezanie, abrazívne alebo diamantové disky sú vhodné na prácu (táto bude trvať dlhšie).

  Pred prácou s kameňom by ste mali urobiť značku s ceruzkou. Tehla môžete znížiť dvoma spôsobmi: suché a mokré. Práca so suchým materiálom, musíte byť pripravení na veľké množstvo prachu a vopred od respirátora a ochranných okuliarov vopred.

  Vyskytuje sa proces čistejšieho rezania, ak ste pre-dunk stavebné materiály v studenej vode pol hodiny. Brick sa stane mäkším, militantným a nebude robiť prach.

  Hľadám recenzie

  Recenzie a rady špecialistov sa týkajú technických charakteristík materiálu. Ak je pec zložená zo všetkých pravidiel, používa sa vysoko kvalitná tehla, nevytvorí problémy ani vo vzdialenej budúcnosti.

  Teplotný limit

  Livershings odporúčajú všetkým materiálom pre pece a krby, aby si vybrali tepelne odolné, bez ohľadu na lokalitu aplikácie:

  • Pre palivové zariadenie – 1800 stupňov;
  • Pre vnútrozemské steny – 700-1200 stupňov;
  • Pre komíny a potrubia – 700 stupňov;
  • Pre tvár – 700 stupňov.

  Tepelná vodivosť

  Komínový tehál na plný úväzok má väčšiu hustotu a tepelnú vodivosť, ale pre každý druh existujú ukazovatele za normálnych podmienok (15-25 stupňov):

  • Magnezit – 4,7-5,1% w / (m * krupobitie) v hustote 2600-3200 kg / m³;
  • Carborundum – 11-18 W / (m * krupobitie) v hustote 1000-1300 kg / m³;
  • Chaotnoe – 0,85 w / (m * krupobitie) v hustote 1850 kg / m³.

  Špecialisti vám poradia, aby ste si vybrali nízku tepelnú vodivosť – to bude mať možnosť chrániť materiály priľahlé k dizajnu z veľkého tepla. Chamžová tehla je schopná držať teplo, ale zároveň je jeho tepelná vodivosť pomerne nízka. Tento materiál má najpozitívnejšiu spätnú väzbu.

  Odolnosť voči agresívnemu prostrediu

  Podľa recenzií livershers je možné dospieť k záveru, že tehál Chamholesh reaguje zle na kyslé prostredie, takže nie je potrebné ho aplikovať tam, kde je hrozba kontaktu s kyselinou. Quartz Brick trpí alkalickými reakciami – neplatí sa na miestach, kde sa plánuje pracovať s vápnom.

  Absorpcia vody

  Podľa odborných preskúmaní je vodotesný účinok pec tehly je dosť veľký. Počas streľby v kameni sa tvoria póry, ktoré sú schopné robiť vlhkosť z vonkajšieho prostredia. Ak je stavebný materiál ponechaný pod holým podotrelou, pod snehom alebo dažďom, potom môže získať 30% hmotnosti z jeho počiatočného stavu. Preto by ste mali venovať pozornosť miesta skladovania tehál a vylúčiť jeho kontakty s mokrým prostredím.

  Informácie o tehál komína sa nebude mýliť pri výbere stavebného materiálu. Ale aj s teoretickou gramotnosťou a plným štúdiom témy, je konštrukcia samotnej rúry lepšie zveriť profesionála. Chyby v takomto podniku môžu stáť zdravie a život domácností.

  Ešte viac tipov pre šéfa tehál pre pec nájde na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: