Výber a použitie kábla azbestu pre pece

Azbestový kábel bol vynájdený len na tepelnú izoláciu. Ako časť – minerálne vlákna, ktoré sú nakoniec rozdelené do vláknitého. Kábel sa skladá z jadra, ktorý nosil priadzu. Je dôležité správne vyzdvihnúť typ produktu na použitie v peci. Namontujte kábel azbestu je pomerne jednoduchý pomocou inštrukcie.

Klady a zápory

Azbestový kábel pre hasiace pece, ktoré vám umožní používať ako tepelnú izoláciu. Materiál odoláva až + 400 ° C. Azbestový kábel sa vzťahuje aj počas výstavby rakiet.

Hlavné výhody:

 • Nebojí sa teplôt rozdielov a vlhkosti – prírodné vlákna odpudzujú vodu;
 • Priemer sa môže líšiť v priebehu 20-60 mm, zatiaľ čo je flexibilný, môže nastaviť akúkoľvek formu;
 • odoláva vibráciám a podobným vplyvom bez deformácií a poruchy integrity;
 • Produkt je veľmi odolný, netrháva sa pri vysokých zaťaženiach – na zlepšenie odolnosti proti opotrebeniu, kábel je zabalený výstužou;
 • Má k dispozícii náklady.

Všetky výhody materiálu je úplne vhodné na použitie v peci. Existujú však konzistentné, sú dôležité zohľadniť. Azbestový kábel známy už dlho, stráca na pozadí novších materiálov.

Základné nevýhody.

 1. Tesniaca hmota pece slúži približne 15 rokov a potom začína zvýrazniť mikrovlákny vo vzduchu. Dýchajte ich škodlivý, takže azbestový kábel je potrebné pravidelne meniť.
 2. Vysoká tepelná vodivosť. Kábel sa zahrieva pri používaní pece a je dôležité vziať do úvahy.
 3. Nie je možné rozbiť azbestový kábel a prach z toho by mal byť zlikvidovaný. Malé trosky materiálu môže spadnúť do dýchacích ciest a vyvolať rôzne ochorenia.

Vyhnite sa nepríjemným situáciám spojeným s káblom,. Na tento účel je dôležité správne používať materiál, postupujte podľa bezpečnostných pravidiel. Musíte si tiež vybrať správny pohľad na chrbtice, takže môže odolať všetkým potrebným zaťaženiam. Azbestový materiál je celkom cenovo dostupný a bežný, ktorý priťahuje staviteľov a domácich majstrov.

Typy káblov

Existuje niekoľko možností na vykonanie tohto materiálu. Azbestový kábel sa môže líšiť v závislosti od cieľa. V prípade pece sú vhodné iba 3 typy. Iní jednoducho nebudú schopní odolať údajným nákladom.

 • Chaon. Univerzálny kábel je vyrobený z azbestových vlákien, ktoré sú tkané do polyesteru, bavlny alebo viskózy. To umožňuje použitie materiálu ako tepelnú izoláciu. Používa sa pri výrobe tepelných sietí, kotlov a iných tepelných zariadení. Sa líši dobrá odolnosť voči ohýbaniu, vibráciám a stratifikácii. Prevádzková teplota by nemala prekročiť + 400 ° C. Je dôležité, aby tlak zostal v rozsahu 0,1 MPa. V systémoch s vysokým zaťažením sa tento typ materiálu nemožno použiť.
Prečítajte si viac  Rebrované dosky sa prekrývajú

 • Výbor. Bavlnené vlákna alebo azbest zhora zabalila vlákno priadze alebo rovnaký hlavný materiál. Teplotné normy sú rovnaké ako predchádzajúci druh. Tlak však nesmie byť viac ako 0,15 mPa. Toto je už dobré riešenie pre utility a výrobné siete.

 • Shau. Vnútorná časť je vyrobená z downového kábla a zhora – navíjanie azbestového vlákna. Optimálne riešenie pre tesniace koksovacie pece a iné komplexné zariadenia. Maximálna teplota je rovnaká ako v iných druhov, ale tlak by nemal presiahnuť 1 MPa. Materiál nevypúšťa a počas prevádzky sa nerieši. To zabraňuje mnohým nepredvídaným situáciám.

Typy azbestov kábel majú rôzne limitné zaťaženie. Existujú aj iné odrody materiálu, však nie sú vhodné na použitie v rúre. Z tohto zoznamu je žiaduce zastaviť svoju voľbu na Shau.

Asbestoset tmel bude najlepšie vyrovnať s úlohou a chráni pred nepríjemnými situáciami.

Výrobcovia a značky

Nemecká spoločnosť Culimeta je veľmi obľúbená. Jej výrobky majú perfektný pomer kvality ceny. Môžete vyzdvihnúť azbestový kábel z:

 • Supersilika;
 • Ohnivá cesta;
 • Svt.

Títo výrobcovia sa ukázali medzi profesionálnymi staviteľmi. Ale lepidlo je lepšie prevziať z tepla, odoláva + 1100 ° C.

Ako použiť?

Modifikácia Shau je najvhodnejšia pre rúru. Materiál pretrvávajúci, neblokuje, odolný voči biologickým vplyvom. Aplikácia kábla je jednoduchá, stačí konať opatrne a jemne. Utesnite kovovú pec alebo dvere na ňu pomocou ohňostrvaného azbestu.

 • Čistý povrch z znečistenia.

 • V drážke rovnomerne položte tepelne odolné lepidlo. Ak nie je miesto pre tesniace miesto, potom len zvýraznite požadovanú oblasť na inštaláciu tesnenia.

 • Laikový kábel zhora na lepidlo. Namiesto križovatky s ostrým nožom. Prítomnosť medzier je neprijateľná.

 • Zatvorte dvere tak, aby sa tesniaci naznačoval dobre. Ak materiál nie je na dverách, potom je povrch stále dôležitý.
Prečítajte si viac  Najlepšie ľudové opravné prostriedky z švábov

Po 4 hodinách môžete rúru riadiť a skontrolovať kvalitu vykonanej práce. Priemer kábla musí zodpovedať drážke na peci. Tenší materiál nebude požadovaný účinok a hrubšia zabránenie zatváraniu dverí. Ak potrebujete kompaktnú časť varenia pece, je pred odstránená.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: