Vyberte murnú mriežku pre tehly

Stavebné mesh používané v stavebníctve je dôležitým doplnkom profesionálneho muráru. S tým sa vykonáva proces stavebnej výstuže. Aký je tento stavebný materiál, ktorý je lepšie vybrať si? Táto otázka je požiadaná mnohí stavitelia, ktorí uprednostňujú tvoriť murivo nezávisle. O tomto článku.

Vyberte murnú mriežku pre tehly

Použitie mriežky je optimálne v prípadoch, keď je potrebné vykonať prácu s kvapalinovými roztokmi alebo kombinovať heterogénne materiály. Pre murivo z tehlovej veľkosti 50×50 mm pre bunky sa považuje za optimálne. Výber materiálu na jeho výrobu môže byť dosť rôzny.

Čo je murónová mriežka pre tehly?

Široko používané výstavbou nadácií, budov a konštrukcií Mass Muronry pre tehly môžu byť vykonané v rôznych verziách. Existuje množstvo najobľúbenejších možností a ich odrôd.

  • Tam sú kovové mriežky. V tomto prípade s výrobou drôtenej ocele s označením BP a hrúbka sa pohybuje od troch do piatich milimetrov. Spojenie jednotlivých výstužných prvkov do mriežky je vyrobené zváraním v priemyselnom prostredí pomocou poloautomatických zariadení. Pripravené kovové prvky môžu navyše číslice. Antikorózne povlak po zváraní.

  • Čadič. Drôtený z kamenných vlákien sa kombinuje s pevnými polyetylénovými svorkami. Na zvýšenie adhézie je povolená tvorba prídavného povlaku z vonkajšej strany piesku a lepiacej zmesi. Charakteristiky pevnosti mriežky zodpovedajú analógu kovu. Zároveň je bezpečnejšie používanie, trvanlivé, nepodliehajúce vystaveniu korózii.

  • Sklolaminát. Moderné kompozitné riešenie pre štruktúry, ktoré nemajú významné zaťaženie na ich základni. Vyrobené vo forme pásov danej dĺžky a šírky, dodaných v roliach. Mriežka je veľmi odolná, ale má niekoľko prevádzkových obmedzení, ktoré neumožňujú prácu na objektoch s vysokou intenzitou prevádzkových zaťažení.

Ktorý variant murónovej mriežky 50×50 je lepšie vybrať si?

Aké typy mosquito mesh sú najodolnejšie? Po prvé, musíte venovať pozornosť sekcii a veľkosti buniek. Pri použití v kombinácii s veľkoformátovými konštrukčnými blokmi sa používajú rozsiahle varianty 100×100 mm. Okrem štvorcového prierezu sa nachádza diamantová sieť. Takýto murivý materiál má rozmery 50×100 mm. Dĺžka kotúča sa pohybuje od 2 do 5 m. Šírka pásu od 0,5 do 2 m.

Použitie murónových mriežok umožňuje vystuženie horizontálnych a vertikálnych štruktúr, tvorbu oblúkov a monolitických betónových roztokov. Táto možnosť je vhodná na vystuženie a na výstavbu tehlových plotov. Pri výbere vhodného riešenia stojí za to venovať pozornosť tomu, že podľa jeho použitia majú sieťové výrobky tohto typu pomerne široký rozsah.

Napríklad v oblasti výstuže sa používa najmä kovová sieťovina s hrúbkou drôtu 3-4 mm. V obkladu a v ložiskových stenách je takýto prídavok naskladaný každé tri rady. Odporúča sa, aby sa polohovacia mriežka. Má silnejšie žily, viac ako 5 mm, nie je vhodné pre kompletné keramické výrobky.

Ak sa počas vystuženia polymérneho pletivu môžu použiť prvky tehlových budov a konštrukcií, ktoré nenesú významné zaťaženie. Je položený cez 5 riadkov. Takéto pridanie bude vhodné pri vytváraní interroomových priečok, steny v kúpeľniach.

Vlastnosti technológie trhu s Mosch

Potreba položiť dodatočnú výstužnú zložku v dizajne steny si vyžaduje dodržiavanie určitého postupu pre činnosť. Je položený priamo do roztoku. Môže byť fixovaný horizontálne a vertikálne. Druhá možnosť je relevantná pre vytvorenie jednoduchosti a stĺpcov, ktoré potrebujú posilnenie. Pásy pre požadovanú veľkosť sú vyrezané z pevných plechov a valcov.

Rohové prvky sú vystužené drôtovými segmentmi z kovového ohýbania podľa geometrických charakteristík budovy. Použitie výstužných prvkov umožňuje zabezpečiť rovnomernejšiu distribúciu zaťaženia na nosných prvkoch. Okrem toho sa vyžaduje murova mriežka na použitie v zónach zvýšeného seizmického nebezpečenstva.

Použitie majstrovskej siete umožňuje dosiahnuť podstatné vytvrdzovanie konštrukcie muriva, umožňuje zaručiť vynikajúcu úroveň kvality a spoľahlivosti hotovej tehlovej steny, plot alebo nadácie. Tento pomocný prvok poskytuje väčšiu pevnosť fixácie, umožňuje pripojiť materiály s rôznymi štruktúrami a hustotu v konštrukcii jednej steny.

Použitie sieťoviny v murive sa odporúča v profesionálnej sfére, keď nezávisle vykonávacie stavebné práce. S ním môžete zaručiť vynikajúce charakteristiky silu hotovej budovy budovy alebo zariadení.

Z videa sa dozviete o posilnení murive s mriežkou „Stren C5“.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: