Vyberte si hrad pre debnenie

Vyberte si hrad pre debnenie

Pri aplikácii debnenia v monolitickej konštrukcii sa dôkladná pozornosť venuje pripojovaniu prvkov. Zaručujú stabilitu a pevnosť vytvorenia betónovej zmesi štruktúry, poskytujú svoju tuhosť a nepriepustnosť všetkých spojovacích švov. Poďme hovoriť podrobnejšie, aké sú hrady (iné mená: svorka, „žaba“, nitter, „motýľ“, klip výstuže) pre systém debnenia, o ich vlastnostiach a metódach používania každého typu. Tým sa naďalej umožní realizovať správny výber zámkových pripojení v rámci konkrétnej možnosti dizajnu.

Vyberte si hrad pre debnenie

Názory

Dnes v stavebníctve praktizuje použitie rôznych zámkov pre systém debnenia. Každý z nich má svoj vlastný výkon a vymenovanie. Preto, pred zakúpením, musíte sa určite oboznámiť so zariadením. Ako montážny prvok pre debnenie sa používajú takéto upevňovacie prostriedky:

 • klin;
 • jar;
 • univerzálny (predĺžený alebo „krokodíl“);
 • skrutka;
 • šok.

Vyberte si hrad pre debnenie

Vyberte si hrad pre debnenie

Vyberte si hrad pre debnenie

Vyberte si hrad pre debnenie

Klínska svorka

To je obzvlášť bežne používané upevnením, keď zariadenie debnenia štítov, ktoré dáva možnosť presne znížiť a zarovnať, že zase poskytuje bezstarostne hladkú betónovú rovinu. Vzhľadom k tomu, že tento zámok je neoddeliteľný, strata prvkov počas procesu inštalácie sa nemusí báť. Klinový zámok sa vykonáva zo zinku potiahnutého buď liatiny a môže pracovať s kovom aj s debináciou z hliníka. Priemerná hmotnosť hradu je asi 2,5 kilogramov, ale existujú modely a sú občas ťažké. Praktické pre systémy debnenia z dreva alebo kovu. Inštalované a fixované pomocou špecializovaného kľúča. Inštalácia sa vykonáva veľmi rýchlo a bez pomocných nástrojov, súčasne veľmi pohodlné pri budovaní plotov rôznych návrhov.

Vyberte si hrad pre debnenie

Vyberte si hrad pre debnenie

Vyberte si hrad pre debnenie

Jarná svorka („Frog“)

Tento hrad sa objavil v našej krajine v 90. rokoch spolu so staviteľmi z Turecka, priniesli pokročilé monolitické stavebné technológie. V skutočnosti sa z tohto dôvodu stále označuje ako turecká svorka, a model tureckého výrobného hradu a dnes sú považované za najkvalitnejšie.

Pružinový klip je určený na montáž na výstupe s priemerom 6 až 10 milimetrov. Je dobré, že to môže byť zapojené do inštalácie systému debnenia z akéhokoľvek materiálu. Má vysoký stupeň spoľahlivosti v prevádzke a je charakterizovaný inštaláciou inštalácie. Plusy svorky:

 • Praktické použitie;
 • Uvoľnenie konštrukcie;
 • rozumná cena.

Vyberte si hrad pre debnenie

Vyberte si hrad pre debnenie

Jarný upevňovací prvok pri výkone, aby odolali zaťaženia až 2 000 kilogramov, ale sú tu tiež vystužené zariadenia. To umožňuje použiť ho pri montáži rôznych typov debnenia.

Rozšírený („krokodíl“)

Použitie rozšírenej svorky pre debnenie umožňuje zhromažďovať a hladké štíty z rôznych materiálov. Ďalším menom tohto upevňovacieho prostriedku je univerzálna svorka pre debnenie, pretože to umožňuje (v prípade potreby) používať špecializované vložky so šírkou do 250 milimetrov. Rovnaký Prostredníctvom neho je možné viazať štíty v uhle 90 stupňov, čo je obzvlášť dôležité pri budovaní základov. Táto svorka je vhodná pre všetky odrody štruktúr debnenia.

Vyberte si hrad pre debnenie

Skrutka (spojka) svorky

Podobne ako ostatné typy spojovacích materiálov na debnenie, spojovací zámok je navrhnutý tak, aby prepracoval dokovacie švy panelov a štítov a vyrovnali sa. Vytvárajte svorky hlavne z kovu a vo forme ochrannej vrstvy používajú práškovú farbu.

Mínus tejto modifikácie sa považuje za veľkú hmotnosť. Jedno zariadenie váži približne 5 kg, existuje však silnejšie vzorky.

Vyberte si hrad pre debnenie

Funkcia zámkovej štruktúry umožňuje inštalovať šírky Good-to-250 milimetrov.

Nárazový hrad

Tento typ sa používa ako klip pre malé štruktúry debnenia. Zámok má špeciálnu konfiguráciu špeciálne navrhnutú pre spoľahlivé a pevné debnenie cez otvory v páskovom páse. Štruktúra výrobku ho umožňuje vložiť do systému a následné demontáž jednoducho a rýchlo (takmer niekoľko sekúnd) pomocou ručne. Na montáž svoriek sa aplikuje bežné kladivo, v dôsledku toho je zaručené silné a husté pripojenie. Inštalácia neberie veľa času, klip je vhodný pre ohromujúcu hmotnosť odrôd debnenia štítov.

Vyberte si hrad pre debnenie

Vyberte si hrad pre debnenie

Vyberte si hrad pre debnenie

Vyberte si hrad pre debnenie

Vyberte si hrad pre debnenie

Vyberte si hrad pre debnenie

Účel

Všetky uvedené zámky poskytujú zlúčeniny tuhosť a stabilitu. Ich hlavným cieľom je uložiť požadované konfigurácie dizajnu, ktoré sú naplnené betónovou zmesou.

Okrem toho, zámkami, štíty štruktúry debnenia sú navzájom pevne spojené, vďaka ktorým sa zachováva impozantné technologické zaťaženia vytvorené betónovým roztokom. Postupy distribúcie, pokládky a utesnenie betónovej zmesi sa stávajú jednoduchšími, náklady na pracovný čas a dokonca aj hotovosť sa znižujú.

Vyberte si hrad pre debnenie

Výber pravidiel

Začnite, je to potrebné z miesta, kde získate produkt. Neverte podozrivým spoločnostiam, ktoré pracujú na trhu. Musí existovať všetka sprievodná dokumentácia, pretože bezpečnosť na stavenisku priamo závisí od zámkov, preto sú povinní splniť súčasnú normu na sto percent.

Zvyčajne, Hrady sú vyrobené z ocele 35gl, sivej liatiny alebo liatinovej a oceľovej zliatiny. Povlak tiež záleží. Môže byť pozinkovaný, oxidovaný a prášok. Okrem toho sa stretávajú s vzorkami bez postreku. Ich náklady sú výrazne nižšie, avšak trvanie používania je oveľa kratšie. Vykonanie objednávky, venujte pozornosť maximálnej hrúbke vkladania.

Vyberte si hrad pre debnenie

Vyberte si hrad pre debnenie

Pri nákupe svoriek pre systém debnenia by sa mali zohľadniť takéto kritériá: \ t

 • Typ degilácie debnenia: jemne veľký, pre stĺpce, steny, základ a podobne;
 • Rozpočtová veľkosť na výstavbe dizajnu debnenia;
 • Požiadavky na tuhosť a pevnosť systému debnenia.

Vyberte si hrad pre debnenie

Je potrebné vziať na vedomie tipy výrobcu debnenia, ktorý má významné skúsenosti v inštalácii a aplikácii systémov debnenia rôznych typov.

Technológia Montaja

Železné debnenie štíty sú upevnené so zámkami s krokom, ktorý je schopný dať celý dizajn požadovanú stabilitu, berúc do úvahy, spolu s týmto, indikátor tlaku rendenkovaného pre každý meter štvorcový betónovej zmesi je. Aby ste vytvorili opravy spoľahlivejšie, otvory sú vŕtané v listoch, ktoré sú určené na montáž upínacích nôh. Okrem toho je sila debnenia zvýšená cez krížové lúče z dreva, namontované na miestach hradných zlúčenín v oblasti zozbieraného dizajnu.

Pomocou priečnych nosníkov je distribuovaný tlak z svorky, miestna deformácia plechov železa je eliminovaná. Je dobre známe, že sa vyžadujú upevňovacie prvky, keď je potrebné zariadenie akéhokoľvek systému debnenia, z ktorých konštrukčné vlastnosti je v závislosti od inštalačného postupu.

Vyberte si hrad pre debnenie

Postup pre takto:

 • Štítky debnenia sú inštalované v súlade s podmienkami riešenia dizajnu;
 • Ich počiatočné vyrovnanie sa vykonáva;
 • Hrady sú nainštalované;
 • Konečné prispôsobenie sa vykonáva a je pevne dotiahnuté.

Vyberte si hrad pre debnenie

Inštalácia pružinových svoriek:

 • V otvoroch na inštaláciu prútov výstuže musia prekročiť hranice debnenia približne 15 centimetrov;
 • Na vyčnievajúcej koniec tyče, aby sa nabil na svorku;
 • tlačí späť na štít;
 • Noste na svorku kľúča tým, že ho upevňuje pomocou malého páky;
 • Otočte veľkú páčku a konsolidujte klip.

Vyberte si hrad pre debnenie

Demontáž svoriek debnenia

Použitie, keď sa vytvoria monolitické vystužené betónové konštrukcie, systémy debnenia, je potrebné nielen poznať techniky ich inštalácie, ale aj na to, aby ste mohli starostlivo rozobrať návrh, ktorý ho používa v budúcnosti.

Demontáž práce sa začína hneď, ako sa betónová zmes nakoniec zamrzla a nahromadil potrebný koeficient sily. Prvá vec je demontovaná upevňovacími prvkami, na algoritme akcií, ako je:

 • Pri použití klinovej svorky pomocou kladiva, klin sa uvoľní, upínacie špongie sa odstránia;
 • Keď sa pripojenie uskutočnilo pružinovým svorkou, je potrebné odpojiť upínacie diely, pričom zostávajúcu tyč v hrúbke betónu, a znížiť vyčnievajúce kusy armatúr;
 • V spojení skrutky jednoducho vypnite matice.

Vyberte si hrad pre debnenie

Demontáž pružných hradov

Po prudkom rastúcich betónovým zmesi s kladivom na zaklopenie na „žabe“ jazyk, demontovať svorku. Rezané vyčnievajúce časti tyče.

Po odstránení zámkových prvkov, začnite starostlivo rozoberať štíty, aby ste ich presunuli do inej časti práce.

Vyberte si hrad pre debnenie

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár