Vyrábame debnenie od tabuliek pre základ s vlastnými rukami

Doska sa považuje za jeden z najlepších materiálov pre debnenie pod nadáciou. Je vhodné použiť a neskôr slúžiť na akýkoľvek účel na akýkoľvek účel. Ale napriek jednoduchosti inštalácie, pred vytvorením debnenia od dosky pre základ s vlastnými rukami, musíte študovať všetky pravidlá a odporúčania na zhromaždenie a dizajn dizajnu.

Aký materiál je potrebný?

Ak chcete vybudovať páskovú a dosku nadácie, môžete použiť obehové a utedené rezivo – hlavná vec je, že jeho vnútorná časť, ktorá položí na betón, mal hladký povrch. teda, Ak nie je možné nakupovať hotové hladké dosky, odporúča sa prefenúť a držať materiál na jednej strane. V budúcnosti to zjednodušuje prácu s hotovým zmrazeným základom, eliminuje potrebu ďalších dokončovacích prác.

Hrúbka dosky bude závisieť od veľkosti budúceho základu a objemu betónovej zmesi, ktorú plánuje naliať. Čím väčší je objem betónovej hmoty, čím hrubšia bude silnejšia vybrať materiál na debnenie. Štandardne na debnenie od dosky je hrúbka s hrúbkou 25 mm na 40 mm, v zriedkavých prípadoch sa aplikuje 50 milimetrov.

Ak sú základové rozmery také veľké, že 50 mm nebude stačiť, potom sa tu vyžaduje kovové konštrukcie.

Vo všeobecnosti je hrúbka veľmi dôležitým kritériom, ktorý by sa nemal zanedbávať. Príliš tenké dosky Pri nalievaní betónu začne deformovať, čo je výsledok, povrch nadácie bude zvlnený, a bude musieť byť zarovnaný po formáte. V najhoršom prípade môže ten tenká doska vo všeobecnosti všeobecne nevydržaná tlakom betónovej hmoty, debnenie sa jednoducho rozpadne a najdrahšie riešenie sa s najväčšou pravdepodobnosťou zhoršuje, pretože to bude možné zbierať a bude opakovať takmer nemožné.

Je dôležité, aby hrúbka všetkých dosiek v dizajne bola rovnaká. Z toho bude závisieť aj od formy budúceho základu – ak bude jeden alebo viac dosiek riedidlo ako iné, potom ich betónová hmota prinesie a na týchto miestach na zakladajúcich chybách a vlnách sú tvorené.

Šírka materiálu je tiež určená špecifickými veľkosťami základu a pracovných podmienok. Optimálne používajte šírku tabuliek od 15 do 20 centimetrov, ale tu nie sú žiadne prísne pravidlá výberu. Keďže rezané drevo bude stále zdvihnuté v štítoch, je možné aplikovať relatívne úzku dosku (10 cntimetrov), ale v tomto prípade bude zostava štítov výrazne komplikovaná – bude potrebné použiť viac podpory a priečnych Bary na pripojenie dosiek.

Príliš široký rezivo rezanie môže byť deformovaný pod tlakom betónu, čím sa vytvára takzvaný brucho v dizajne.

Skúmame, čo je potrebné venovať pozornosť pri výbere debničných dosiek.

 • Je dôležité, aby sa rezivo odolné voči praskaniu, takže sa neodporúča používať mäkké drevené dosky. Žiadne brezy a iné drevené stromy. Použitie takéhoto rebrovaného reziva je povolené len pre neodnímateľný jednorazový systém, ktorý po sólení riešenia zostane v základovom dizajne. V iných situáciách je lepšie zozbierať štíty z jedli, borovice alebo jedle. Pre masívne systémy sú rozsvietené dosky dokonale vhodné, lepšie odolávajú hmotnosť ťažkej hmotnosti.
 • Je mimoriadne odporúčané zostreliť štíty pre debnenie pre nadáciu z dubovej dosky. Pretože takéto výrobky z DAK majú vysokú kyslosť, ktorá negatívne ovplyvňuje zloženie betónovej zmesi – roztok bude horší, aby sa chytil, jeden dlhšie. Okrem toho, vďaka tomu sa môže celková sila nadácie znížiť, najmä ak sa použije betón bez špeciálnych prísad.
 • Nemá zmysel získať drahé rezivo z cenných druhov dreva, pretože aj s opatrným používaním, po demontážom dosiek budú nevhodné na konečnú úpravu a iné podobné jemné diela. Je správnejšie vybrať štandardnú borovicovú dosku 3 alebo 4 odrody pre debnenie, ak je to potrebné, je potrebné upraviť jeho povrch do požadovaného stavu.
 • Nemôžete používať príliš suché drevo, indikátor jeho vlhkosti by mal byť najmenej 25%. Suchá doska aktívne absorbuje vlhkosť z betónu. Následne to bude negatívne ovplyvniť pevnosť nadácie, nehovoriac o skutočnosti, že cementové mlieko po naliatí vnútri rebrovaného dreva výrazne zníži kvalitu a obmedzuje rozsah práce na opätovné použitie. Zmerajte obsah vlhkosti dreva pri montáži štítov nie je vôbec – len na to, aby ste mokré dosky. Nadmerná vlhkosť na pevnosti betónovej konštrukcie nebude mať vplyv na poslednú možnosť, s cloudným počasím, základ bude o niečo dlhšie.
Prečítajte si viac  Špirály z Komarov

Dĺžka dosiek veľkej role nehraje, je zvolená na základe dĺžky základovej pásky alebo stien, hlavnou vecou je vytvoriť zásoby v 3-5 centimetrov. Pri nákupe je dôležité vykonať vizuálnu kontrolu dreva, nemalo by to byť čipy a praskliny – pri nalievaní betónu povedú k prúdeniu zmesi, deformácie debnenia a vychýlenie referenčných štítov.

Je žiaduce, aby dosky boli s hladkým rezaním okrajov, inak sa budú stále musieť riadiť. Ak sa to nerobí, štíty sa ukážu s štrbinami, cez ktoré bude prúdiť betónová zmes. Stojí za to venovať pozornosť pórovitosti materiálu: Tento indikátor by mal byť čo najmenší.

Skúsení stavitelia odporúčame zakúpenie základných dosiek pre nadáciu priamo na píl – profesijné organizácie ponúkajú lepšie materiály a poskytujú služby pre rezanie produktov na špecifikovaných veľkostiach.

Vlastnosti výpočtu

Pred zberom debnenia pre nadáciu by ste mali vypočítať požadované množstvo materiálu vopred, potom sa ukázalo, že je v rozpočte, a nemusíte si kúpiť dosky v procese výstavby. Ak chcete správne vypočítať drevo, musíte zvážiť také faktory:

 • Zmerajte presnú dĺžku obvodu nadácie a výšku výplne;
 • Rozdeliť celkovú dĺžku obvodu pre dĺžku jednej dosky, aby ste zistili, koľko dosiek bude potrebné pre jeden riadok;
 • Rozdeľte výšku budúcej nadácie na šírke jednej jednotky reziva a zistite požadovaný počet vertikálnych výrobkov;
 • Vynásobte výsledné ukazovatele v dĺžke a výške a výstup celkový počet dosiek.

Pri predaji tabule, spravidla sa meria v kubických metroch, aby zistili, koľko jednotiek v jednej Kube vykonávajú nasledujúce výpočty:

 • Určite objem jednej dosky, vynásobte svoju dĺžku, šírku a hrúbku;
 • Potom je kubický meter rozdelený na výsledné číslo.

Naučil sa, koľko dosiek v jednom kubickom metrich, počítajte požadovaný objem pre váš konkrétny prípad. Na tento účel je celkový počet dosiek, ktoré budú potrebné na debnenie pod nadáciou, sú rozdelené svojím číslom v jednom kubickom metri. Výpočet môže byť tiež vyrobený podľa vzorca. Napríklad celková dĺžka obvodu budúceho dizajnu je 100 metrov a výška je 70 centimetrov. Optimálna hrúbka reziva pre takúto debnenie – 40 milimetrov. Potom potrebujete vynásobiť 100 × 0,7 x 0,04, v dôsledku toho bude požadovaný objem 2,8 metrov kubických.

Prečítajte si viac  Fubag Gasoline Generátory: Model Range Review

Rovnako ako vytvoriť debnenie, budú potrebné takéto materiály:

 • bary;
 • preglejky;
 • polyetylénový film;
 • Upevňovacie prvky – Self-capping skrutky.

Výber barov, musíte vziať do úvahy, že ich rozmery by mali byť najmenej 50 na 50 milimetrov a celková dĺžka bude približne 40% celkovej dosky.

Krok za krokom

Inštalácia debnenia pre založenie s vlastnými rukami by sa mali vykonávať len na plochom, dobre pripravenom povrchu – miesto by sa malo vyčistiť a odstraňuje všetky odpadky. Nastavenie debnenia, ktoré potrebujete striktne vertikálne na štíty v princípe priľahlej k pôde. Vnútorný povrch dosiek, ktorý sa dotýka s betónovou zmesou, musia byť hladké a hladké. Ak materiál, ktorý nefungoval, môžete naplniť preglejkové listy na ňom – ​​hlavnou vecou je, že vzdialenosť medzi paralelnými štítmi je presne dizajn šírka budúcej steny nadácie.

Spevové štíty, dosky musia byť navzájom prispôsobené takým spôsobom, že medzi nimi neexistujú žiadne medzery, najmä ak sa plánuje vykonávať jeho vibrácie so špeciálnymi zariadeniami pre najlepšie zmršťovanie betónovej zmesi.

Rozdiel medzi doskami by nemala byť viac ako 3 milimetre.

Štrbina rovnakej veľkosti 3 mm a menej pôjde sami po zobrazení materiálu, keď je pre-zmáčanie. Ak konfigurácia a kvalita rezacích dosiek neumožňujú zostreliť štíty bez významných medzier, potom je potrebné legálne zabalené otvory viac ako 3 milimetrov a vzdialenosti viac ako 10 milimetrov budú musieť navyše skóre.

Správne zhromažďovať debnenie pre základ nadaja až do výšky 0,75 metra od upevnenia vodiacich dosiek. Sú pevné pevné v zemi s upevňovacími prvkami. Ak chcete vykonať presnú inštaláciu, mali by ste najprv dotiahnuť okolo obvodu budúceho základu lana a konsolidovať ho z oboch koncov. Inštaláciou vodiacich dosiek je potrebné overiť v správnosti ich inštalácie – s pomocou úrovne, aby ste skontrolovali, či presne stáli, neboli žiadne odchýlky. Potom môžete začať inštalovať štíty debnenia, zatiaľ čo rovina štítov musí presne zhodovať s okrajom vodiacich dosiek.

Prečítajte si viac  Vonkajšia dekorácia kostrového domu: Ako si vybrať príslušnú možnosť?

Debnenie je zvyčajne poháňané do zeme pomocou špicatých pruhov, ktoré spájajú dosky navzájom, tvarovacie štíty. Treba mať na pamäti, že betónová hmota bude mať silný vnútorný tlak na dizajn, takže štíty nejdú na dno, je potrebné viesť do zeme a ďalšie kolíky. Ich presné množstvo bude závisieť od šírky a výšky nadácie, ale vo všeobecnosti skúsení stavitelia odporúčajú používať PEGS aspoň každý meter.

Ak výška budúcej nadácie nepresahuje 20 centimetrov, potom niektoré kolíky z pripojovacích pruhov budú stačiť. Keď je základ vyšší, je potrebné použiť a ďalšie vonkajšie zastávky – tyče určitej dĺžky, ktoré sa zobrazujú diagonálne v uhle.

Jeden koniec takejto tyče spočíva na hornej strane steny debnenia alebo v PEG a je tam pripojená k sebe. Druhý koniec pevne spočíva na zemi a mierne skontrolovaný (na týchto miestach môžete zabiť ešte jednu viac kolíkov, ktorá bude obmedziť tvrdohlavé tyče, aby sa nepresklikovali a nestabilizovali do zeme).

Krok za krokom pokyny pre montáž a inštaláciu debnenia pre založenie s vlastnými rukami:

 • Na pripravenej úrovni základne sa doska zapadá do seba navzájom;
 • Krížové koľajnice alebo tyče, ktoré pripájajú dosky medzi sebou, sú prekryté na vrchole, a fixované so samoreciami (vzdialenosť medzi lamietkami je najmenej 1 meter);
 • Zaskrutkujte skrutky vo vnútri, takže ich uzávery sú utopené v doske a konce vytiahnite na druhej strane aspoň 1-2 centimetrami, tieto tipy by mali byť obložené;
 • Hotové štíty sú namontované na okraji výkopu – poháňané do zeme pomocou špicatých spojovacích tyčí a sú pripojené k vodiacim doske s drôtenými čistkami;
 • Ďalšie vertikálne stávky sú poháňané v blízkosti štítov, ktoré sú spojené so štítmi s vlastným kresbami;
 • Horizontálne (položené na zemi) a diagonálne vzpery sú pripevnené v blízkosti vkladov, ktoré sú na druhej strane upevnené iným Cavalleyom upchatým do zeme;
 • Špecialisti odporúčajú pripojenie štítov a medzi sebou pomocou ďalších prepojok v hornej časti, neumožňujú, aby sa štruktúry rozpadli pri plnení betónovej zmesi.

Ako urobiť drevené debnenie pre stuhový základ s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: