Zaobchádzanie pre bitie tumana

S švábmi bojujú na dlhú dobu. Tieto hmyz vyplní sklad, pracovníkov a obytných priestorov. Najčastejšie žijú v kuchyni, bližšie k zdroju potravín. Môžete sa s nimi stretnúť aj v kúpeľniach a surochrákoch, pretože šváby uprednostňujú vlhkosť. Parazity plemeno s rýchlosťou blesku. Malá skupina stačí na plávanie priestrannej miestnosti len za mesiac.

K dnešnému dňu bolo vyvinuté mnohé chemické prípravky na vyriešenie problému. Mínus takéto fondy je, že môžu byť nebezpečné pre domáce zvieratá a dokonca aj ľudí. Aj v priebehu času sa hmyz zvyknú na agresívne komponenty a jedovaté drogy sa stávajú neúčinným. Postup spracovania priestorov so špeciálnou hmlovou je veľmi populárny, ktorý ušetrí dom z parazitov.

Čo to je?

TROAKAN TROAKAN Liečba v poslednej dobe rýchlo získava popularitu. Toto je moderný spôsob zničenia škodcov, čo umožňuje zbaviť sa parazitov aj v ťažkostných miestach. Kvôli plynnej forme môže liek preniknúť na najužšie štrbiny a hlboké trhliny. Postupom času, hmla pošle hmyz a spadne do ich dýchacích ciest. Špecialisti, ktorí sa zaoberajú vyhladzovaním nebezpečných škodcov, vyvinuli niekoľko techník na spracovanie hmly. K dnešnému dňu existujú 4 kategórie:

 • chladný;
 • suché;
 • horúce;
 • tekutý.

Každá metóda má určité vlastnosti a funkcie. Spracovanie miestnosti s hmlou sa považuje za chemický termálnym spôsobom v hmyzu. Princíp jeho pôsobenia je pomerne jednoduchý. Funkčný generátor rovnomerne postrekovačov jedovatých mikročastíc vstupujúcich do vzduchu a ovplyvňujú hmyz. Zariadenie funguje ako aerosól. Chemikálie sa rýchlo zmiešajú so vzduchom, preniknutím aj do medzier alebo mikropráv.

Funkcie techniky sú nasledovné:

 • Odborníci používajú špeciálne moderné vybavenie vykonané najnovšími technológiami;
 • Poison nielenže eliminuje už existujúce šváby, ale tiež pôsobí ako prevencia ich ďalšieho vzhľadu;
 • Napriek svojej vysokej účinnosti má chemické zloženie nízku úroveň toxicity;
 • TUMAN Liečba zmierni nielen z švábov, ale aj z iných škodlivých hmyz žijúcich v miestnosti.

Poznámka: Ak sa spracovanie vykonáva v byte bytového domu, je potrebné diskutovať o tomto procese so susedmi. Aby ste sa úplne zbavili škodcov, je potrebné vykonať čistenie susedných apartmánov. Ak jeden z samičiek švábov, nová horda parazitov môže tvoriť.

Čo sa používa hmla?

Každá z metód prenasledovania funguje v určitej zásade. Rozhodnúť, ktorá možnosť je vhodná lepšie, musíte ich porovnať a urobiť výber v prospech konkrétneho.

Chladný

V tomto prípade sa do vzduchu striekajú malé častice chemikálií. Veľkosť – od 30 do 80 mikrónov. Chemikálie sa zahrejú na teplotu miestnosti. Vstupujú do miestnosti striekaním cez generátor. Poison v plynnom stave sa pomôže zbaviť hmyzu, kdekoľvek sa skrývajú.

Pri spracovaní sa koncentrácia jedu vo vzduchu dostane na extrémne vysokú hodnotu. Dostatočný len jeden dotyk s jedom, takže šváb sa stal baliacim nosičom. Takže jedna osoba bude schopná infikovať všetko. Na spracovanie sa používa špeciálne vybavenie – studený generátor hmly.

Horúci

Názov nasledujúceho postupu naznačuje, že pri spracovaní miestnosti sa používa striekanie horúcich insekticídov. Práce vykonávajú len kvalifikovaní špecialisti. Využívajte špeciálne ochranné prostriedky – tepelné svetlá a respirátory.

Práca sa vykonáva podľa nasledujúcej schémy.

 • S pomocou špeciálneho desiatich generátora je potrebné ohrievať chemické zloženie na teplotu 70 stupňov Celzia, pričom yadogyymikáty sa stávajú plynnými. V tomto stave sa veľkosť častíc líši od 5 do 30 mikrónov.
 • Kompozícia prechádza pod tlakom cez dýzu zariadenia, v dôsledku čoho je jed rovnomerne distribuovaný pod stropom.
 • Postupom času sa pesticídy pomaly usadili na vertikálnych a horizontálnych povrchoch. Liek tvorí tenký, neviditeľný film.

Táto opcia dezinfekcia bola populárne kvôli jeho vysokej účinnosti. On nielen exterinácia celej populácie hmyzu, ale tiež im bráni. Pod vplyvom vysokých teplôt umierajú samotné parazity a ich vajcia.

Mnohé podvody služby považujú túto metódu jeden z najúčinnejších. Náklady na takúto službu sú 2 alebo 2,5-krát vyššie v porovnaní s chladným hmlom.

Suchý

Ďalšou populárnou možnosťou spracovania je použitie suchej hmly. Vlastnosti tejto techniky sú nasledovné:

 • Postup sa bude nielen zbaviť hmyzu, ale tiež chráni pred ich návratom zo susedných bytov;
 • Spotreba lieku je veľmi ekonomická v dôsledku malých častíc – dokonca aj malý počet jedov je dosť na liečbu veľkého územia;
 • Hmla je rovnomerne distribuovaná nad stropom a po postupne sa usadí, zatiaľ čo stopy nezostane;
 • Pri použití suchej hmly v miestnosti sa udržiava optimálna úroveň vlhkosti – nábytok a ďalšie predmety, ktoré môžu trpieť vlhkosťou, zostanú nezverejnené;
 • Rýchlosť spracovania je veľmi výška – dezinfikovať miestnosť, len 20 minút.

Odborníci používajú vysoko výkonné generátory. Takéto zariadenie rozbije pesticídy na malé častice, ktorých hodnota sa líši od 0,25 do 0,50 mikrometra.

Tekutý

Posledná možnosť, na ktorú sa pozeráme, pracuje rovnako ako suchá hmla. V tomto prípade je chemické zloženie chované vodou v potrebnom pomere. Hlavným rozdielom je veľká veľkosť kvapôčok jedu. Konečný výsledok je totožný s vyššie uvedenými možnosťami a spracovanie miestnosti sa uskutočňuje jedným sekvenciou.

Ako sa liečba deje?

Ak sa rozhodnete použiť anti-šváby niektorý z vyššie opísaných metód, musíte správne držať prípravné akcie v byte. Proces zbaviť sa švábov sa vykonáva s niekoľkými stupňami, postupne sa pohybujú z miestnosti v miestnosti. Ak chcete začať, chemické zloženie pokrýva podlahu, potom nábytkové predmety. Posledná fáza – spracovanie lustrov a strop.

Ak chcete správne pripraviť rezidenčné priestory na príchod špecialistu, postupujte podľa týchto krokov.

 • Potraviny je potrebné odstrániť z kuchyne a otvorených povrchov. Ak nie je možné uložiť všetko v chladničke, výrobky by mali byť spoľahlivo balené v polyetylénových balíkoch. Uistite sa, že skryte domáce misy, jedlá a príbory.
 • Všetky dodávky osobnej hygieny sú mimo kúpeľne. Osobitná pozornosť by sa mala venovať holiacim strojčekom a zubným kefám – ak sú častice jedu, môže viesť k nepríjemným následkom. Všetky veci môžu byť zložené v krabici.
 • Vo zvyšku izieb, ktoré potrebujete na Roll Carpets a prenájom posteľnej bielizne. Nábytok je pokrytý krytmi, ktoré budú odstránené z chemického lieku. Ak je to možné, je žiaduce tlačiť z nábytku zo steny, takže proces dezinfekcie je najúčinnejší.
 • Všetky ostatné položky, ktoré zostanú v dohľade, by mali byť chránené použitím hustého tkaniva alebo polyetylénu. Vzťahuje sa aj na domáce spotrebiče a iné elektrické spotrebiče.
 • Počas manipulácie v miestnosti by nemali byť žiadne domáce zvieratá. Ak existuje akvarium v ​​dome, musí ho zatvoriť. Najlepšie sklo je vhodné, čo bude spoľahlivo umiestniť na okraje nádrže.

Poznámka: Malé deti by mali byť odstránené z bytu na niekoľko dní. Odporúča sa vykonávať mokré čistenie pred obrábaním hmly. Dokonca aj malá prachová vrstva zníži účinnosť lieku, pretože prach slúži ako ochranný film. Akonáhle boli splnené všetky prípravné postupy, môžete bezpečne začať hlavnú prácu. Profesionáli v špeciálnom ochrannom oblečení pokrývajú hmlu v miestnosti. Oddelene spracovávajú miesta na ťažko dostupných, kde sa hmyz môže skryť.

Akcie po spracovaní

Napriek tomu, že film, ktorý sa objaví v dôsledku spracovania, je považovaný za bezpečný pre osobu, musíte ešte vykonávať nasledujúce kroky:

 • Potravinové zariadenia, ktoré boli v pohľade v procese dezinfekcie, musia byť okamžite vyhodené;
 • Miestnosť musí byť ponechaná na vetranie – bude trvať od 3 do 4 hodín;
 • Ďalším krokom je dôkladne utrieť pracovné povrchy (spínače, rukoväte dverí) s použitím bežného roztoku mydla.

Skôr ako začnete čistenie, musíte čakať, kým padne hmla. Bude to trvať približne 5 hodín. V opačnom prípade sa výkon spracovania výrazne zníži.

Stojí za zmienku, že podlahy môžu byť umyté len 5 dní neskôr, a steny so sokrými sú pralené asi 3 týždne. Tento čas bude dosť dosť na to, aby ovplyvnil liek.

Recenzie Recenzie

Mnohí majitelia domov a bytov sa už podarilo spracovať priestory s pomocou hmly. Recenzie rôznych verzií tejto techniky nájdete na otvorených priestoroch celosvetovej siete. Väčšina odpovedí je pozitívna. Mnohí zákazníci boli spokojní s konečnými výsledkami.

Ako pozitívne kvality sa zaznamenali:

 • šváby a iné škodlivé hmyz nielen rýchlo zomrieť, ale aj obísť spracovanú miestnosť strane;
 • Postup sa rýchlo vykonáva;
 • Záclony, interiérové ​​predmety a nábytok zostávajú celé číslo;
 • Tento populárny postup, takže nájsť skúsených profesionálov nie je ťažké.

Negatívne odpovede majú tiež:

 • Počas spracovania horúcej hmly indoors, vlhkosť stúpa – táto vlastnosť môže byť negatívne zobrazená na prirodzenom nátere alebo nábytku dreva;
 • Cena dezinfekcie s horúcou látkou je drahšia v porovnaní s inými možnosťami.

Vyriešte problém s vysokou vlhkosťou, ktorú môžete jednoducho skontrolovať miestnosť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár