Zvuková izolácia Vlna: technické vlastnosti materiálov

  Niektoré z najťažších etáp výstavby sú izolácia a zvukovú budovu. Použitie izolačných materiálov tento proces výrazne zjednodušuje. Problematika ich výberu materiálov však zostáva relevantná – je potrebné zvoliť vhodný produkt, správne ho namontovaný.

  Zvláštnosť

  Zvuková izolácia bavlnená vata, lepšie známa ako minerálna, je materiál na zníženie hladiny šumu prenikajúceho do miestnosti. Tento materiál nie je možné zmiasť s analógom absorbujúcim zvuk, ktorý absorbuje hluk v interiéri, neumožňuje, aby sa šíri za miestnosť.

  Na základe bavlny izolácie – dlhé a flexibilné anorganické vlákna, získané z kremenného, ​​čadiča, vápenca alebo dolomit.

  Výrobný proces zahŕňa taveninu kamennej základne, po ktorej sa z neho vytiahnu vlákna, ktoré sú potom vytvorené v závite.

  Zo zvukových závitov sú vytvorené zvukové izolačné listy a pre materiál sa vyznačuje chaotickou polohou vlákien. Medzi nimi sú vytvorené početné vzduchové „okná“, vďaka ktorým sa dosiahne efekt zvukovej izolácie.

  Wadded Materiály pre zvukovú izoláciu majú nasledujúce technické vlastnosti:

  • Nízka tepelná vodivosť, ktorý vám umožňuje aplikovať bavlnu ako ohrievač;
  • Požiarna odolnosť, spôsobená kamennou základňou materiálu;
  • silový – Hovoríme o vysokoteplietkových charakteristikách non-jednovrstvového vlákna a bavlneného plechu;
  • Odolnosť voči deformácii, Vrátane kompresie materiálu, jeho zahrievania alebo chladenia;
  • Hydrofóbnosť, To znamená, že schopnosť odpudzovať vodné častice;
  • trvanlivosť – Servisná životnosť bavlnených zvukových izolačných materiálov v priemere je 50 rokov.

  Pôsobnosť

  Minerálna vlna je dnes charakterizovaná širokým rozsahom aplikácie. Materiál sa aktívne používa na izoláciu povrchov vystavených vykurovaniu, stenám a podlahám, požiarnej ochrane rôznych štruktúr, ako aj na hlukovú izoláciu rezidenčných a nebytových, vrátane priemyselných priestorov.

  Rozlišujú sa nasledujúce oblasti používania bavlnených zvukových zvukov:

  • izolácia vonkajšej časti budov omietkovej a montovaného typu;
  • Izolácia vnútra budov – steny, strop, podlaha v byte, súkromný dom, ako aj v domácich budovách;
  • Izolácia viacvrstvových konštrukcií;
  • Izolácia priemyselných zariadení, strojárskych konštrukcií, potrubí;
  • Izolácia strešných konštrukcií.

  Názory

  V závislosti od zloženia, vlastností a rozsahu použitia sa pre zvukovú izoláciu izoluje 3 hlavné typy vlny:

  Materiál

  Čadič

  Na základe materiálu – čadičom, vyznačujúci sa silou. To spôsobuje najlepšie indikátory zvukovej a tepelnej izolácie hotového výrobku, schopnosť odolávať vykurovaniu pri zachovaní technických vlastností na teplotu +600 stupňov.

  Na výrobu čadičovej vlny používaných vlákna 16 mm dlhé. Ich priemer nepresahuje 12 mikrónov. Na rozdiel od trosky a skla, tento typ minerálnej vlny sa vyznačuje environmentálnou bezpečnosťou, Je vhodné znížiť ho, keď sa používa v procese inštalácie, nie je olivový.

  Sklo

  Sklenená vata je spracovanie skla a vápenec, v ktorom sa pridáva piesok a sóda. V dôsledku toho sa získa trvanlivý a elastický materiál, ktorý má však menšiu požiarnu odolnosť. Maximálna teplota vykurovania – 500 stupňov. Materiál je veľmi krehký, uviaznutý. Uvoľnite formulár – Rolls.

  Ralé sklenené hazardné hry je dobre známe aj ľuďom ďaleko od konštrukcie. V prípade nedodržania pravidiel bezpečnej inštalácie, tenkého a dlhého (až 50 mm) materiálu materiálu okamžite cez kožu. To je dôvod, prečo by sa inštalácia sklených hazardných hier mala byť vykonaná len v kombinovaných rukách a očiach.

  Shlakov

  Základom materiálu sú trosky domény, ktoré sú charakterizované rezúcou kyslosťou. V tomto ohľade, dokonca aj malé množstvo vody, ktoré patrí na izoláciu, pod podmienkou, že podlahy nad kovom provokuje výskyt agresívneho prostredia.

  Charakteristika zvýšená hygroskopickosť, trosková vlna sa nepoužíva na izoláciu fasád a potrubia. Maximálne možné zahrievanie materiálu nepresahuje 300 stupňov.

  Ekwata

  Predstavuje materiál, 80% pozostávajúci zo sekundárnej recyklovanej celulózy. Spočiatku bola ekologická štruktúra izolovaná, ale bola veľmi rýchlo zistená, že je vhodná aj na hlukovú izoláciu. Vo svojich tepelných izolačných vlastnostiach nie je nižšia ako pena, Avšak, polystyrénové tuhé dosky nie sú vhodné na izoláciu rúrok a iných štruktúr komplexného tvaru.

  Inštalácia ECOWHATs vyžaduje špeciálne vybavenie, okrem toho je horľavé, môže sa hromadiť vlhkosť.

  Hustota

  V závislosti od indikátorov hustoty sa rozlišujú nasledujúce typy wattov:

  Ľahký

  Indikátory hustoty – až 90 kg / m³. Slúži na teplo a zvukovú izoláciu, namontované na miestach, ktoré nie sú náchylné na načítanie. Príkladom tohto typu materiálov je hluk Izolačný MinVAT P-75 s hustotou 75 kg / m³. Je vhodný na tepelnú izoláciu a zvukovú izoláciu podkrovia a strechy, potrubia tepelného plody, plynovodov.

  Tvrdý

  Vyznačuje sa hustotou viac ako 90 kg / m³, keď sa použije, môžu byť podrobené určitému zaťaženiu (jeho stupeň je určený hustotou vlny). Pevne patrí do Wat P-125, používa sa na izoláciu stien a stropov konštrukcií, vnútorných oddielov.

  Technický

  Používa sa na izoláciu priemyselných zariadení, ktoré sú schopné odolať významným zaťaženiam. Napríklad minerálna vlna PPH-200 nájde použitie pri izolácii s inžinierskymi štruktúrami, slúži na zvýšenie konštrukcií požiarnych odporov.

  Vydanie formulára

  V závislosti od formy uvoľnenia sú výrobky z minerálnej vlny nasledujúce druhy.

  Mati

  Vhodné pre použitie na veľkej ploche pre montáž v pozastavených stropoch, oddieloch. Pre pohodlie dopravy a skladovania sa materiál vyrába v stlačenej forme, A po otvorení balíka nadobúda uvedené parametre. Nevýhodou je zložitosť rezania v malých kúskoch.

  Platne

  Tile produkty sú charakterizované dobrými izolačnými vlastnosťami (najmä keď je absorbovaný „vzduchový“ hluk), pohodlný v zariadení. Používa sa na izoláciu tyčí, stien, stropov. Ukazovatele hustoty zvyčajne nepresahujú 30 kg / m³

  Tvrdé kachle

  Takýto materiál v kachle sa odporúča na absorpciu hluku „šoku“. Ľahko sa inštalujú, ľahko rezané. Dôležitá požiadavka – vrstva vrstva parnej bariéry medzi izolačným materiálom a prekrývaním.

  Rolky

  Rolls zvyčajne roluje materiál malého a stredného tvrdosti. Vďaka tomuto formuláru je vhodné a ľahko prepravovať, užívateľ má schopnosť rezať vrstvy materiálu požadovanej dĺžky. Šírka materiálu je štandardná a je zvyčajne 1 m.

  Nakoniec existuje akustická vlna, ktorá má holenú vrstvu na jednej strane. Izolácia hluku s použitím fóliového materiálu je účinná, ale je vhodná pre vonkajšie časti budov alebo s dôkladnou izoláciou materiálu filmu.

  Materiál s fóliou nevyžaduje dodatočnú hydroizoláciu, okrem toho, že jej tepelné izolačné vlastnosti zvýšijú v dôsledku schopnosti odrážať tepelné žiarenie.

  Forma fóliovej izolátora – valcov a dosiek z čadičovej vlny alebo sklolaminátu s jednou zo strán fólie. Hrúbka materiálu je 5-10 cm.

  Spolu s indikátormi hustoty minerálnej vlny, jeho hodnoty tepelnej účinnosti, požiarnej odolnosti, zvukovej izolácie.

  Ako si vybrať?

  • Jedným z najdôležitejších kritérií pre výber je hustota wattov. Čím viac sa tento ukazovateľ, tým vyššie náklady na minerálnu vlnu v dôsledku rozsiahlej konzumácie surovín.
  • Pri nákupe minerálnej vlny určitej hustoty stojí za to zvážiť jeho účel. Ak potrebujete zvýšiť zvukovú izoláciu a izoláciu fasády a iných prvkov súkromného domu, prednosť by sa mala venovať integrácii priemernej hustoty (50-70 90 kg / m³).
  • Najlepšou možnosťou je kamenná vlna – to je ekologický a ohňovzdorný materiál, s ktorým je vhodné pracovať. Podľa svojich technických vlastností presahuje sklo hazardovať a analóg trosky, avšak náklady majú vyššie.

  • Ak potrebujete izolovať konštrukciu nesprávneho tvaru, je vhodnejšie použiť plastovú sklenenú vrstvu z malého alebo strednej hustoty (menej hustota, mäkšie materiál, čo znamená, že je ľahšie na povrchu komplexnej formy ). Počas prevádzky však dáva zmršťovanie, čo je dôležité zvážiť pri inštalácii.
  • Ak tepelné izolačné vlastnosti vlny nie sú menej dôležité ako zvuková izolácia, musíte si vybrať COTER s chaotickou polohou vlákien. Takýto materiál v porovnaní s vertikálne orientovanými analógmi obsahuje viac vzduchových bublín, čo znamená, že indikátory účinnosti tepla sú vyššie.

  • Dôležitým parametrom – priepustnosťou pár materiálu, to znamená jeho schopnosť preskočiť páry vlhkosti bez akumulácie kvapaliny vo vnútri materiálu. Hodnota priepustnosti pár je obzvlášť dôležitá, keď sú steny obytných budov izolované, predovšetkým drevené. Kamenná vlna lepšia ako ostatné sa vyrovnáva s parotesnou bariérou.
  • Vo výrobe sa používajú polyméry a iné látky ako väzbové prvky. Je dôležité, aby v ich zložení neboli žiadne formaldehydové živice. V tomto prípade je toxicita materiálu nepochybná.
  • Rovnako ako pri nákupe akýchkoľvek stavebných materiálov, keď si vyberiete ministerstvo služby, aby ste zastavili svoju voľbu na produkty slávnych značiek. Dôvera zákazníkov zaslúžená nemecké výrobky. Pozitívne spätné väzby majú značky ako Isover, Ursa, Rockwool.

  Ako použiť?

  Pri pokládke izolácie minerálnej vlny, s vlastnými rukami, na prvom mieste by ste sa mali starať o ochranu horných dýchacích ciest a krytu kože. Všetky posudzované materiály sú viac-menej naklonené, aby sa dráždili sliznice horných dýchacích ciest.

  Jedným z najdôležitejších pravidiel zvukovej izolácie je absolútna tesnosť. Všetky kĺby medzi materiálmi musia byť ošetrené silikónovým tesniacim prostriedkom. Použitie montážnej peny sa neodporúča, pretože to nedovolí dosiahnuť tesnosť.

  Najbežnejšou formou zvukovej izolácie priestorov je inštalácia sadrokartónových konštrukcií s materiálmi z minerálnej vlny vo vnútri. Po prvé, povrch by mal byť umiestnený. To umožní nielen odstrániť chyby, ale tiež zvýši hlukové izolácie miestnosti.

  Ďalej sú na stenách inštalované špeciálne konzoly a profily, ktoré sú pripojené k sadrokartónovým pletiam. Medzi nimi a vrstvami steny vrstvy izolácie.

  Dôležitý bod – rám musí byť usporiadaný takým spôsobom, že tesnenie vzduchu je medzi sadrokartónu a stenou. Je to z jeho prítomnosti a hrúbky, ktorá závisí od účinnosti zvukovej izolácie.

  Nezabudnite, že zásuvka a vstup rúrok v stenách sú tiež zdrojmi hluku. Musia byť tiež izolované hluk a švy napĺňajú silikónové tmely.

  V ďalšom videu čaká na inštaláciu zvukovej izolácie „Technoacoustik“ z Technonikolu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: