Dupledy: Odrody a tipy na výber

  Kryt DUVET je dôležitým prvkom súpravy postele a je široko používaný ako spánková príslušnosť pre mnohých ľudí na svete. Prvé odkazy na duvety patria do prvej polovice dvadsiateho storočia. V tých dňoch si jeho akvizícia mohla dovoliť len bohatým ľuďom. Avšak, po polstoročí, potrieb DUVET bol pevne vstúpil do domáceho použitia a dnes je bez nej takmer žiadne samostatné lôžko.

  Vlastnosti používania

  Prítomnosť dutiny v súprave postele je spôsobená potrebou dodržiavať pravidlá hygieny. Hrubé prikrývky nezdržujú a často strácajú pôvodný vzhľad, takže časté umývanie takýchto výrobkov nie je. Ak chcete zachovať čistotu a elegantný vzhľad, hosteskové prikrývky používajú vtrasy. Okrem požiadaviek hygieny sa používanie potrubia výrazne zvyšuje úroveň pohodlia v prítomnosti ostnatého alebo klzkého povrchu prikrývok. Mnohé syntetické prikrývky sú zle odovzdané vzduchom a môže spôsobiť nadmerné potenie človeka počas spánku. Použitie dutiny vytvára tenkú vzduchovú vrstvu medzi telom a povlakovým materiálom prikrývky, ktorý zaisťuje jeho veliteľnosť a znižuje potenie.

  Pri použití ako deka tenkého zakryté, kryt DUVET vytvára viacvrstvový účinok, ktorý zvyšuje hrúbku deky a v dôsledku tvorby lietadla zlepšuje funkcie úspory tepla. Okrem praktických výhod, kryt DUVET predstavuje dôležitý estetický komponent vo vzhľade spiacej lôžka. Posteľná bielizeň, vrátane, spolu s obalom, plechy a vankúše, esteticky pozerajú na posteľ a harmonicky kombinovať navzájom. Kryty DUVET sú klasifikované na mnohých značkách, ktorých základom sú typy škrtov, veľkostí, výrobného materiálu, štruktúry a farby.

  Odrody škrtov

  Na tomto základe sú všetky kryty DUVET rozdelené do troch typov.

  • Produkty, ktoré majú rez pre deku umiestnenú v spodnej časti modelu. Výhody takýchto dutín zahŕňajú schopnosť používať obe strany, keď sú pololné, ľahkosť prikrývky a hotového vzhľadu. Medzi nevýhody, môžete si všimnúť pravdepodobnosť prikrývok počas spánku. Tento moment však možno považovať za mínus len podmienečne. Modely s nižším usporiadaním rezu sú veľmi jednoduché vybaviť rôzne typy zrážok, ako sú blesk, tlačidlá alebo tlačidlá. Voľba stretov je úplne závislá od rezu duvete a osobných preferencií vlastníkov. Takže, keď sa jedna polovica produktu používa na druhú s prekrytím alebo vybavením modelu, ventil je vhodný pre inštaláciu tlačidiel a tlačidiel a jednoduchou sekciou – zips.

  • Modely s „európskym“ rezom, Dokončené v strede bočného okraja produktu. Takéto kanály sú oveľa pohodlnejšie používať ako predchádzajúce, a často nepotrebujú ďalšie strety. So správnou zvolenou veľkosťou, prikrývka neopúšťa duvette, dokonca aj počas problémového spánku, takže európske výrezy sa často používajú pri šitom detských súpravách.

  • Tretí druh je typicky sovietskym vynálezom a je výrez v strede tváre. Otvor môže mať okrúhly, štvorcový alebo obdĺžnikový tvar, a tiež byť vyrobený vo forme kosoštvorca alebo úzka štrbina umiestnená v strede výrobku. Tento typ obalov DUVET znamená použitie deku len na jednej strane a je považovaná za najťažšie pre tankovanie.

  Rozmery

  Moderný trh spálňa ponúka obrovské množstvo rôznych veľkostí. Voľba požadovaného produktu je úplne závislá od rozmerov lôžka a prikrývok. Štandardné domáce rozmery polo-tichých prikrývok sa teda považujú za 140×205 cm, dvojizbovými spálňami – 172×205 cm a Eurodel – 200×220 cm. Detské výrobky sú k dispozícii vo veľkostiach 140×110 cm alebo 140×100 cm. Zahraničné veľkosti sú trochu odlišné od ruskej a označujú písmenami. Napríklad polročná veľkosť krytu duvetu 145×200 cm bude označená nápisom single / twin. Dvojité modely 264×234 cm sú určené ako kráľ / kráľovná, a označovanie veľkosti detských potrubí 100×120 cm bude vyzerať ako detská posteľ.

  Okrem štandardných neštandardných možností sa často nachádzajú. Takže, detské modely môžu byť vyrobené vo veľkosti 125×120 a 125×147 cm, rozmery adolescentných jednotlivých produktov niekedy zodpovedajú 122×178 cm a jednostranné možnosti môžu byť reprezentované produkty 153×215 cm. Ideálna veľkosť duvete sa považuje za dĺžku a šírku, z ktorej 5 cm je lepšia ako parametre deku. V tomto prípade sa deka nebude nudí počas spánku a bude ľahko dopĺňať.

  Rôzne materiály

  Materiály na výrobu kanálov môžu pôsobiť ako prírodné a syntetické tkaniny. Kvalitné výrobky by mali zahŕňať aspoň 60% prírodných vlákien predstavovaných bavlnou, hodvábnou, ľanou a vlnou. Najobľúbenejšie pre krajčírstvo potrubia je rad tkanín.

  Bavlna

  Bavlna je najuniverzálnejšia a praktická surovina na výrobu posteľnej bielizne. Ideálna možnosť je sto percent, bez použitia syntetických nečistôt, bavlnená kompozícia. Takéto výrobky sa vyznačujú vysokou hustotou, nezahíhajú, ale zároveň sú mäkké a príjemné na dotyk. Výhody bavlny sú vysoké odolnosť proti opotrebeniu, schopnosť odstrániť prebytočnú vlhkosť z tela, ľahkosť pri umývaní a žehlenie, absolútnej hypoalergénnosti, bez uzáveru na skĺznutie a vynikajúce antistatické vlastnosti. Nevýhody zahŕňajú rýchle vyhorenie farby a zníženie veľkostí pri praní.

  Hodvábny

  Silk je jednou z najdrahších tkanín používaných na šitie duvete. Materiál sa rozlišuje dlhou životnosťou, schopnosť odstrániť vlhkosť z ľudského tela a elegantného vzhľadu. Zvlášť krásny vzhľad na čierno-červené monofonické modely, ako aj sodné produkty s fotografickými obrázkami. Silk modely patria do kategórie produktov zimné leto, vďaka ich vysokým termostatickým vlastnostiam. Výhody hodvábu môžu byť pripisované vyhorenia a deformácii, ako aj nečistoty repellent vlastnosti materiálu.

  Okrem toho, hodváb nie je stredne priaznivý pre život saprofitov, netrháva sa počas natiahnutia a nezhromažďuje statickú elektrinu. Nevýhody zahŕňajú nemožnosť bieliacich výrobkov a drsných požiadaviek na umývanie. Takže umývanie hodvábnej výlučnej mince musí byť vyrobený špeciálnym práškom pri teplote vody nepresahujúcou +30 stupňov a len po ruke. Je zakázané stlačiť a odskrutkovať výrobok a žehlenie by malo byť vykonané len z nesprávnej strany. Počas žehlenia sa neodporúča používať excommedel a postrekovač, pretože to vedie k vzniku spotov na výrobku a kazí svoj vzhľad. Okrem toho, hodvábne modely sú náchylné na skĺznutie, takže sa odporúča šiť strety do dutiny a listy sú vybavené gumovou skupinou.

  Jacquard

  Jacquard je tiež široko používaný na šijaciu posteľnú bielizeň. Pozostáva z bavlny s pridaním viskózových vlákien. Materiál má reliéfnú štruktúru a externe pripomína gobelín, ale má hladkú textúru a príjemné na dotyk. Plusy modelov jaccarda zahŕňajú vysokú pevnosť výrobkov, schopnosť odstrániť prebytočnú vlhkosť a dobré vlastnosti termostatu. Materiál nie je naklonený akumulovať statickú elektrinu, má vysokú odolnosť voči oderu a rýchlo schnúť po premytí. Nevýhodou produktov Jacquardu je ich tendencia formátovať katips po častých praniach, pretože to, čo cover, bude vyzerať nie.

  Satin-Jacquard

  Satin-Jacquard sa tiež často používa ako materiál na prispôsobenie. Tkanina sa vyznačuje harmonickou kombináciou hladkého povrchu a reliéfne vzory, krásny lesk a estetický vzhľad. Výhody modelov zahŕňajú úplnú hypoalergénnosť tkaniny, možnosť využitia zimy a vysokej pevnosti. Medzi mínusmi možno poznamenať, že klzký povrch potrubia a nevhodnosť použitia v horúcom počasí.

  Posteľná bielizeň

  Lyon je cenným prírodným materiálom a vyznačuje sa nejakou tuhosťou a zúžením. Posteľná bielizeň majú termostatické vlastnosti a mierne vyslovovaný baktericídny účinok. Materiál je schopný zabrániť vzhľadu a reprodukcii plesňových infekcií a eliminovať zápal kože. Posteľná bielizeň dokonale absorbuje vlhkosť, pričom zostáva suchá. Takéto modely sú odolné, odolné voči vyhoreniu a nie sú naklonení k vzniku žltej. Okrem toho, bielizeňové závity s výrezom na prednej strane vyzerajú veľmi krásne s krádežou alebo izolovanými patchworkmi a dokonale zapadajú do moderného interiéru. Nevýhodou z ľanových modelov je možné zahrnúť vysoké posilnenie a ťažkosti pri žehliacom výrobkoch, ktoré sú však viac kompenzované prirodzenosťou a hygienickosťou materiálu.

  Froté tkaniny

  Psy z Terryho tkaniny nie sú menej populárne s krásnymi absorpčnými vlastnosťami a nevyžadujú žehlenie. Ako surovina pre takéto modely môžu byť použité ako plne prírodné materiály a tkanivá s pridaním syntetických látok. Zaujímavé možnosti sú duvety z mikrovlákna a bambusu. Napriek odlišnému pôvodu oboch materiálu príjemného na dotyk, vážiť malé, hypoalergénne a nepodliehajú vzhľadu huby a baktérií.

  Farebné riešenia

  Pri výbere farby tkaniny je potrebné pripomenúť, že jedno-fotónové bledé, bledoružové a ľahké modré tóny symbolizujú stav čistoty a odpočinku. Black-farebné modely prispievajú k prílevu energie a červené výrobky chránia pred obavami a úzkosťou. Zelená farba osobnosti a sťahovanie a fialové odtiene zadajte vnútornú ľahostajnosť a experiment. Duty s malým vzorom sú dobré pre rustikálny štýl a sivé bielizeňové modely sa dokonale zapadajú do ekosínu. Geometrické vzory a orientálne motívy vstupujú tajomstvo a kresby s veľkými červenými farbami budú nakonfigurované na romantické.

  Užitočné poradenstvo

  Pri výbere krytu duvetu Je potrebné zohľadniť také dôležité faktory ako: \ t

  • Aby ste mohli vydržať dlhšie, musíte si vybrať modely s pridaním syntetiky, ale úplne syntetické tkaniny na nákup by nemali byť – výrobky z nich môžu hromadiť statickú elektrinu a nie sú príliš príjemné na dotyk;
  • Ak je model zakúpený pre celoročné používanie – najlepšou voľbou bude nebezpečenstvo alebo poplin;
  • Ak si želáte mať brilantnú bielizeň namiesto Shelky, môžete si kúpiť satén: stojí oveľa lacnejšie, ale nevyzerá to horšie;
  • Pri výbere duvete, ako darček, je lepšie zostať na modeloch pätených alebo jaccardových modelov, ale ak povolíte prostriedky, je vhodnejšie vybrať si hodváb;
  • Pletené modely sú vhodnejšie pre umieranie prikrývok
  • Pri výbere výrobku je potrebné zistiť, či farba tkaniny a niť sa zhoduje, ako aj kontrolu kvality spracovania vnútorných švov a geometrie línií; Okrem toho musí byť kryt DUVET vyrobený z pevného kusu hmoty: prítomnosť dokovacích švov je neprijateľná;
  • Pred nákupom musíte cítiť produkt a pri objavovaní nepríjemného chemického vôňa – vzdať sa nákupu.

  O tom, ako si vybrať kryt, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: