Kryty ťavy vlny

Pre príjemný a zdravý spánok, nielen posteľ a matrac – nepostrádateľný atribút pre plnú noc relaxáciu je vankúš. Jednou z najlepších možností je vankúš Camel vlny, ktorá nielenže pomáha spať, ale tiež prispieva k zachovaniu zdravia, krásy a mládeže.

Spania s jedinečnými vlastnosťami

Camel Wool sa zvyčajne dostane z dugorles „lodí púšte“ Bactrianov – najväčších predstaviteľov svojej rodiny, ktoré sa tiež líšia aj najťažším kabátom. Hlavným znakom tejto ťavy je dva hrbole, ktoré sú hlavné „dodávatelia“ vlny.

Ťavy sú chované v mnohých krajinách, ale veľmi hodnotná vlna sa považuje za mongolských baktínov.

Funkcie, profesionálov a nevýhody plniva

Podobne ako vlna akéhokoľvek zvieraťa, ťavy sú rozdelené do niekoľkých typov. Najcennejšie je chmýří. Zvláštnosť tejto vlny leží v štruktúre vlasov – je to dutina zvnútra, ktorá z neho robí nezvyčajne ľahké a mäkké. Okrem toho, v tomto prírodnom materiáli v dostatočne veľkých množstvách, existuje lanolín – živočíšny vosk, ktorý poskytuje pozitívny vplyv na ľudskú pohodu.

Vďaka vlastnostiam ťavy vlny s takýmto plnivom majú veľa výhod:

 • Nepriťahujú prach a špinu, Vytvorte prirodzenú bariéru ochranu spať z elektromagnetických polí (neutralizuje účinok statických materiálov a elektriny).
 • Vankúš s ľahkosťou absorbuje vlhkosť (pot uvoľnený počas spánku) a potom ho tiež ľahko odparuje.
 • Tieto výrobky sú veľmi ľahké a mäkké.
 • Camel Wolna nestratí svoje vlastnosti na veľmi dlhú dobu, Preto bude výrobok s takýmto plnivom veľmi trvanlivý.
 • Lanolin chráni vlnu nielen z znečistenia, Ale z vývoja rôznych škodlivých baktérií a mikroorganizmov pre ľudí.
 • Camel vlna umožňuje ľahko prejsť vzduchom, Pomoc uloženiu chladu v lete a teplé v zime.

Pokiaľ ide o vplyv na ľudské zdravie, prospešné vlastnosti ťavy chmýří na dôstojnosť odhadovali starovekým Egypťaniam. Vankúše s takýmto plnivom prispievajú ku:

 • Zmiernenie nazofarynx sliznice počas spánku, Zabraňujú prenikaniu patogénnych baktérií do tela.
 • Rozšírenie plavidiel a kapilár, a tým zlepšujú krvný obeh a tkanivá a svaly sú získané viac kyslíka. Má pozitívny vplyv na kožu: jeho farba sa zlepšuje, nezobrazí sa riziko vrások.
 • Odstránenie z telesných toxínov, Kópia na jeden deň.
 • Prežívajte pravidelné bolesti hlavy a chronická únava.

Okrem toho, Camel vlna pomáha uľahčiť bolesť chrbtice, artikulárnu a svalovú bolesť.

Nevýhody vlnených ťava vankúše najčastejšie zahŕňajú:

 • S nesprávnou starostlivosťou, vlna rýchlo spadá, A vrátiť ho do predchádzajúceho stavu je takmer nemožné. Takýto vankúš sa stane nevhodným na použitie.
 • Camel Poh môže byť zvolený prach kliešte, ktoré spôsobujú alergie. Mimochodom, táto otázka ešte nie je plne študovaná a vedci nemôžu tvrdiť, že tieto väčšiny kliešťov môže začať v plnive.
 • Pomerne vysoké náklady Produkty.

Okrem toho, keď hovoríme o nedostatku plnív z chmýří púštnych zvierat, stojí za zmienku niekoľko bludov, ktoré niekedy zamieňajú ľudí:

 • Numberception číslo 1. Škaredý zápach. Camel Wolna má špecifickú sladkú vôňu, ale v dôsledku spracovania jeho prakticky zmizne. Ak príde na kvalitný produkt, môžete cítiť vôňu len vtedy, ak máte nadmerný zmysel pre vôňu.
 • Diskusné číslo 2. Spanie na takýchto vankúšoch je veľmi horúci, spí zintenzívňuje potenie. Sú naozaj teplé, ale ich teplo je „suché“. Vlastnosti materiálu umožňujú absorbovať vlhkosť, takže povrch suché a udržiavanie tepla.
 • Diskusné číslo 3. Camel Wool Sangs. Používa sa pri výrobe spálňových doplnkov POOH veľmi jemný a nemá „jačmeň“. Ak sa hrubá vlna používa ako plnivo, môže naozaj naliať. So vhodným spracovaním však tento „gril“ dokonca poskytuje príjemný masážny účinok a nespôsobuje nepohodlie.

Dôležitý! Existuje niekoľko mínusov, ale musia byť zvážené pred nákupom vankúš s výplňou z vlny „loď púšť“.

Lepšia ovčej vlny a bambusu?

Plnivá „konkurentov“ z Camel vlny sú takéto materiály ako Ovčej vlny a bambusu. Avšak, pred týmito prírodnými materiálmi, ťavná fluff má nepochybné výhody. A bambusové a vlnené plnivá rýchlo absorbujú vlhkosť. Funkcie štruktúry zvieracie chmýří umožňujú túto vlhkosť, potom sa odparia, ale celulóza nemá takúto nehnuteľnosť. Bambusové vankúše rýchlo mokré a suché veľmi dlho.

Okrem toho, bambusové vlákna, ktoré sú vo vnútri vankúša, môžu byť deformované, čo vedie k postupnej strate objemu. Je nemožné obnoviť integritu bambusového plniva, zatiaľ čo vlnené je dosť na to, aby sa vankúš opäť stáva sviežou a mäkkou. Pokiaľ ide o porovnanie ťavy a ovčej vlny, sú veľmi podobné o ich vlastnosti, ale prvá je oveľa jednoduchšia, teplejšia a silnejšia.

Indikácie a kontraindikácie

Samozrejme, voľba plniva pre vankúš je záležitosťou chuti a finančných príležitostí. Existujú však kategórie ľudí, ktorí sú profesionálni lekári odporúčajú používať na spanie s práškovými ťavami. Patrí medzi ne ľudia:

 • s chorobami periférneho nervového systému (neuralgia, neuropatia a ďalšie);
 • s reumatizmom;
 • s radiculitídou;
 • s rôznymi druhmi artrózy;
 • s artritídou;
 • s osteochondrózou a niektorými ortopedickými ochoreniami;
 • Choroby orgánov ENT;
 • Dermatologické ochorenia kože.

Okrem toho, takéto vankúše dokonale vyhovujú ľuďom s poškodením zásobovania krvou a oslabeným imunitným systémom. Napriek rozšírenému stanovisku, že Lanolin môže byť škodlivý pre asthmatiky, v niektorých prípadoch lekári stále odporúčajú ľuďom, ktorí trpia touto chorobou, použite ťavy vankúše na spanie. Pochybnosti o špecialistov položili ortopedické vlastnosti výrobkov s takýmto výplňom. Predpokladá sa, že sú príliš mäkké a nemôžu udržať krk a dostatočne dobre počas spánku. Preto sa neodporúča používať takéto vankúše tým, ktorí trpia bolesťou v krku.

Ako si vybrať?

Je jasné, že len prírodná ťava má všetky liečebné vlastnosti a výhody. Preto pri výbere vankúša s takýmto plnivom je dôležité starostlivo zvážiť hodnotenie kvality a prirodzenosti materiálu. Treba pripomenúť, že prirodzené chmýří z „púštnych lodí“:

 • oveľa lahšie Umelé verzie;
 • Veľmi jemný, jemný a hladký na dotyk;
 • S horením Zdôrazňuje špecifické „zviera“.

Samozrejme, že vlákna v obchode sú ťažko povolené, ale každý môže cítiť a hodnotiť hmotnosť.

Stojí za to starostlivo študovať štítok. Musí byť na ňom špecifikovaný „100% ťavná vlna“. Nápis „Camel Wool“ bez špecifikovania záujmu môže znamenať, že v plnive prírodného produktu obsahuje veľmi málo – alebo vôbec nie. Tak, aby nedostať falošné a nie stráviť veľa peňazí zbytočných, odborníci odporúčajú nákup vankúše len v osvedčených miestach. V značkových predajniach môžete vždy nielen študovať plnivo, ale tiež sa oboznámiť so všetkými certifikátmi kvality.

Pri nákupe stojí za to zvážiť, že moderní výrobcovia často ponúkajú kombinované (dvojstranné) výrobky. Takéto vankúše pozostávajú z horného krytu s vlneným plnivom a „jadrámi“ z polyesterových vlákien. Polyesterová zložka robí spiace doplnky elastickejšie a menej alergénne. Zároveň nezasahuje do liečivých vlastností chmýří.

Takéto vankúše sú dnes považované za najvhodnejšie a praktické.

Ako sa starať?

Predpokladá sa, že starostlivosť o vankúše z ťavy chmýří je ťažké, ale to nie je:

 • Produkty s takýmto plnivom môžu umývať v práčke. Hlavnou vecou je dodržiavať niekoľko určitých pravidiel. Môžete si umývať len v jemnom premývacom režime, pri teplote vody nie viac ako 300 s a bez funkcie „Spin“.
 • Ručné umývanie. Je vhodnejší ako stroj. Proces sa skladá z vopred nasiaknutý na 15 minút v teplej vode a elegantnom stlačení. Pred namáčaním do vody, nástroj na umývanie a miešanie na dokončenie rozpustenia.

Je tiež potrebné splácať výrobok v teplej vode. V prípade potreby sa tento postup opakuje niekoľkokrát. Stlačte vankúš by mal byť ľahké pozdĺžne pohyby. Pod žíhaním, v žiadnom prípade nemôžete otočiť tak, aby nedošlo k poškodeniu vlákien vlny. Chemické čistenie môže byť tiež použité ako možnosť čistenia na spanie. Stojí však za to, že takýto spôsob silne znižuje množstvo lanolínu a môže viesť k zhoršeniu kvality výrobku. Použite túto metódu príliš často neodporúča. Pokiaľ ide o detergenty na umývanie ťavy vankúše, je lepšie použiť tieto nástroje, ktoré sú určené na výrobky z vlny. Najlepšou možnosťou bude prostriedkom s pridaním lanolínu. Môžete použiť kvapalné detergenty a šampóny.

Šijacie výrobky s takýmto plnivom sledujú izby, ktoré sú dobre vetrané alebo na ulici. Ale nie na slnku! V obdobiach medzi práčovňami sa odporúča pravidelne suché. Aby to urobili, sú umiestnené na rovný horizontálny povrch a dobre sa šíria. Môžu byť čistení vysávačom alebo len vyraďovať. Ak chcete získať lepší účinok z prania a sušenia, je lepšie v teplej sezóne.

Pozrite sa na spiace príslušenstvo a po zakúpení pred použitím. To pomôže plnivá s kyslíkom a vyrovnať. Skladujte vankúše s vlnou v suchých a dobre vetraných izbách, ale nie v plastových taškách. Zároveň odborníci odporúčajú na nich priame slnečné svetlo. Pre dodatočnú ochranu produktu sa odporúča používať odnímateľné kryty.

Okrem toho, spiace zariadenia nestratia svoje užitočné vlastnosti a mäkkosť, pred a po použití musia byť zasiahnuté zo všetkých strán. Tento postup zabraňuje zatváraniu vlny a raketovej tvorby.

Recenzia na vankúš Camel Wool Pozrite si toto video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár