Pobývanie: Druhy a výzdobové možnosti

Vankúše v interiéri zohrávajú veľmi dôležitú úlohu – v zložení posteľnej bielizne poskytujú silný a zdravý spánok, a vo forme pohovky dekorácie dávajú interiéru špeciálne zvýraznenie a nastaviť štýlové akcenty. Na vankúš slúžil tak dlho, ako je to možné, vyžaduje kryt, ktorý súčasne vykoná ochrannú funkciu a reaguje na dekor.

Čo je to a čo sa stane?

Druhy vankúša sú veľké sady – môžu byť vykonávané v rôznych veľkostiach az rôznych materiálov, sú posteľné a dekoratívne, jednorazové, ortopedické, našuchorené, patchwork, vlhkosti a vodotesné. Vankúše sú na tlačidlách a s ventilom – možnosti veľa a voľba závisí od toho, čo potrebujete tento produkt.

Tvar a dizajn

Z času našich mamičiek a babičiek v mnohých domovoch boli veľké vankúše s parametrami 70×70 cm. V ére Sovietskeho zväzu bol snáď v každom dome. Všetka typická veľkosť veľkostí podstielky sú zamerané na parametre vankúša. Pokrok však nestojí stále a s rozvojom trhových vzťahov existuje mnoho nových modelov, ktoré sa líšia v najrôznejších formách a rozmeroch. V súčasnosti sa rovnovážne vankúše postupne pohybujú do pozadia a v obchodoch je čoraz viac možné splniť obdĺžnikové produkty.

Vyrába sa mnoho neštandardných vankúšov – Toto je predovšetkým ortopedické výrobky, ktoré sú navrhnuté tak, aby zopakovali anatomické formy a mali by mať pamäťový efekt. Okrem toho bol veľký podiel na trhu zadržaný vankúšmi dekoratívne, napríklad, abecedné – každý z nich šitím na objednávku a má svoj vlastný čisto individuálny tvar a veľkosť. Vo väčšine prípadov sa však vankúše vyrábajú s rozmermi 60×40 (to je možnosť pre deti) a 70×50 cm – podľa európskych noriem, rozdiel strán v vankúši by mal byť 20 cm. Námestia sú tiež šité, ale v menších objemoch, dnes častejšie ako iné nájdené produkty s rozmermi 60×60, 50×50 a 40×40 cm. Takéto vankúše zvyčajne vykonávajú dekoratívne funkcie a nie sú použité na spánok.

Rozmery vankúšov šiť a vankúš. V tomto prípade je zásada šitia v prípade štvorcových a obdĺžnikových modelov rovnaká, rozdiel je len pri spotrebe materiálov a stavebných vzorov. Konfigurácia vankúše sa však môže výrazne líšiť. Aby bolo možné, aby bolo čo najskôr a ľahšie opotrebovanie a odstránenie, v publicoch zahŕňajú nasledujúce dizajnové funkcie:

 • Ventil s vôňou – táto zdanlivo jednoduchá položka vám umožňuje udržiavať požadovaný tvar vankúšeho vankúša a zmeniť kryty tak často, ako je potrebné;
 • Tlačidlá spona je funkčný prvok, ktorý sa dá ľahko zmeniť na štýlový kus dekor výrobku;
 • Skryté blesk je pomerne bežná možnosť, ktorá spoľahlivo udržiava vankúš na pohovku v pravom formulári, ale zároveň je takmer zhoršená, takže sa neodvádzajú domácnosti a ich hostia z vnímania textúry a tlačiť na vankúš;
 • Typing – Tento prvok je najčastejšie používaný pre dekoratívne vankúše.

Podľa miesta určenia

V závislosti od funkčného zaťaženia vankúša môžu byť dva typy.

 • Spánok sú súčasťou sád posteľnej bielizne a sú navrhnuté tak, aby organizovali pohodlnú spálňu. Zvúvajú vankúše, zabraňujú zapadnutiu tlačeného materiálu (chmýří, pero alebo syntetické plnivo) a budú odstránené z akumulácie vo vnútri potu vankúš a roztoče. Takéto vankúše sa vykonávajú z chatových ekologických materiálov, ich štýl zodpovedá celkovému dizajnu súpravy postele. Neexistujú žiadne konvexné dekoratívne prvky – tlačidlá, potlačené kvety a výšivky.

 • Dekoratívny Pobývanie slúžia zdobené s pohovkami vankúšov. Môžu byť vykonané z hustých materiálov – gobelín, hojné a rovnomerné kožušiny. Ich hlavným cieľom je zdôrazniť štýl miestnosti, usporiadať štýlové akcenty a priťahovať pozornosť. Takéto vankúše môžu mať neštandardnú formu a vankúš sú často zdobené volumetrickými dekormi.

Čo robí?

Kryty vankúša vykonávajú zo širokej škály materiálov prírodného, ​​syntetického alebo zmiešaného pôvodu. Častejšie používali niekoľko materiálov.

 • Posteľná bielizeň – Je to husté prírodné plátno, ktoré sa vyznačujú matným trblietkou a výnimočnou hladkou. Takéto výrobky regály na nosenie, takže môže byť mnoho rokov a odolať veľkému množstvu styrikov.
 • Satén – Je 100% bavlnená tkanina vyrobená z dlhých vlákien v saténu alebo saténovom prekladaní. Táto metóda výberu poskytuje tkaniny špeciálnu mäkkosť a hodvábny lesk. Obrázky sa často aplikujú na satén pomocou metódy priamej tlače – obrázky sa získavajú jasné a jasné.
 • Rogozhka – Toto je ďalšia prírodná ekologická tkanina, ktorá sa vyrába s použitím vzácnych párových chýbajúcich vlákien. Vizuálne materiál vyzerá hrubý, takže sa často používa na pokrytie okrasných vankúšov.
 • Brokát – Toto je skutočne luxusný materiál s hodvábnym základom, ktorý s pomocou metalizovaných nití tvorili vesalizované vzory. Parické vankúše sa používajú aj pre interiérový dekor, pripevnené k miestnosti slávnejšie, majestátne a slušné druhy.
 • Hodvábny – Toto je odolná tkanina s ťažkou drahou žiaranou, veľmi často zdobená výšivkou. Na spiace hlási sa používa len prírodný hodváb, syntetické vlákna sú povolené na prispôsobenie dekoratívnych vankúšov.
 • Velvet a Vemor – Toto sú husté materiály, ktoré sa používajú na zdobené s pohovkou vankúš. Sú 100% pozostávajú z polyesteru a líšia sa v špeciálnej darilici, čo im dáva neuveriteľnú elegantnú a dôstojnosť. Podobné vankúše často zdobené výšivkou, kožušinami a čipkou.

V čase ZSSR boli vankúš z tapisérie veľmi populárne, teraz je móda opäť späť. A dnes sa takéto plátno používajú na dizajn klasických a bohatých interiérov. Vankúše vyrobené z tapisérie môžu byť nakonfigurované tak, aby transformovali aj najkreslejšiu miestnosť. Tkanina sa vyznačuje skôr hustou textúrou, vďaka ktorej materiálne regály na nosenie, odoláva veľkému množstvu stykov a sušenie vonku bez toho, aby boli dotknuté jeho vzhľad. Je pozoruhodné, že gobelín je univerzálny materiál, pretože môže byť použitý na výzdobu obývacej izby, spálne alebo detskej zóny.

Metódy registrácie

Vankúše pre spanie, spravidla, majú zdržanlivé farby, ale dizajn dekoratívnych vankúšov sa vyznačuje veľkým výberom a rôznymi pozemkami. Môžu to byť kvetinové ozdoby, zátišie, reprodukcie slávnych obrazov, geometrických kompozícií a všetkých druhov etnických vzorov. Dizajnéri radí pri výbere vankúša, aby sa zohľadnili účel miestnosti, Napríklad krajiny, obrazy miest, zázraky svetla a atrakcie sú vhodné pre obývaciu izbu a spálňu. V moderných priestoroch, geometrické alebo abstraktné vzory dobre vyzerajú dobre. Pre kuchyňu a jedálňou je lepšie dať prednosť tomu, aby ste si ešte stále živili obrazom ovocia, ovocia, plodov a kvetov, a vtipné malé zvieratá a hrdinovia obľúbených kartónov sú vhodné pre detskú izbu. Pre auto vankúše si môžete kúpiť vankúš, zdobené obrázkami retro faktorov.

Veľký ilúzia je skutočnosť, že vankúše môžu byť použité len doma, naopak, sú veľmi vhodné na mieru. Napríklad v rekreačnej oblasti v miestnej oblasti, otvorená veranda alebo terasa často používajú dekoratívne vankúše, ktorých štýl závisí od návrhu krajiny a hlavných motívov dizajnu oblasti susediace s domom. S jasnými vankúšmi, môžete veľmi rýchlo a jednoducho zmeniť štýl miestnosti. Ak ste urobili opravy, je celkom nevyhnutné kúpiť nové vankúše, stačí zmeniť vankúš pohovky dekorov, okamžite sa stanú štýlový prízvuk v interiéri.

Tipy na použitie

V ohrozovacej väčšine prípadov, vankúše vykonávajú dôležitú ochrannú funkciu, ktorá je vyplnená syntetická alebo prírodná plnivo zo sĺz, potu, prachu a iných kontaminantov;. Ale vankúš chráni spiaceho človeka z nebezpečného prachu ticks, alergény a mnoho ďalších stimulov. Okrem toho musí vankúš poskytnúť účinnú výmenu vzduchu – len v tomto prípade bude materiál dlhý čas slúžiť a vankúš plnivo nebude vystavená vlhkosti, ktorá v kombinácii s človekom potom vytvára priaznivú reprodukciu húb a iných patogénnych mikroorganizmov. Preto je dôležité si vybrať správny vankúš – v tomto prípade bude jeho použitie funkčné.

Prvá vec stojí zaostrenie – toto je materiál. Pre domáce textílie stojí za to platiť preferencie na ekologické materiály. Najznámejšie značky sa používajú na šijacie bavlnené tkaniny s anti-alergénnou liečbou Actigard, vďaka ktorej je vylúčená akákoľvek možnosť vzhľadu húb a patogénov mikroorganizmov. Takáto ochrana si zachováva svoje antimikrobiálne vlastnosti pre 100 cyklov slučiek.

Aj keď nákup by mal venovať pozornosť kvalite švov, pretože stačí si vziať vankúš a vytiahnuť ju do rôznych smerov v mieste segmentov materiálu. Ak je výrobok vysoká kvalita, nebude sa posunúť v kanalizačných pozemkoch. Je dôležité, aby ste boli hladké a rovnaké v dĺžke – len v tomto prípade použitie vankúša nebude spojené s rizikom vnútorného obsahu vankúša smerom von.

Veľkosť má tiež dôležitý význam. Musí úplne zodpovedať dĺžke a šírke samotného vankúša. Ak je prípad príliš veľký, prach sa začne zhromažďovať v dutinách. Ak je model zvolený príliš malý, potom vankúš je v takomto vankúš, musíte ho dať trochu viac hustoty, čo je ďaleko od najlepšieho spôsobu odrážajúceho sa na kvalitu a pohodlie spánku.

Krásne príklady

Vankúše sú štýlové dekorové prvok, ktoré nielen zdobia izbu, ale aj zdôrazňuje jeho štýl.

Ak je miestnosť zdobená v morskom štýle, potom môžete zdôrazniť predmet vankúš, zdobené modrou farbou s bielym prúžkom, alebo produktom s obrazom lodí, morských obyvateľov alebo mušle.

Pre moderné interiéry budú vhodnejšie kryty proti vlhkosti s abstraktnými a geometrickými vzormi.

Moderné, provence alebo krajiny často používajú froté kvetinové ozdoby.

Izby v štýloch orientálnych štýlov sú ťažké predstaviť si bez hojnosti vankúšov s hodvábnym vankúšom.

A klasický vyžaduje ľanové vankúše alebo tapisérie.

A, samozrejme, hrdinovia obľúbených filmov môžu transformovať akúkoľvek detskú posteľ.

Veľmi štýlovo vyzerajú vankúše vyrobené s vlastnými rukami. Dobrý vzhľad, ako je pletené vankúše z priadze, ako aj pletené, zdobené flitrami a tlačidlami. Módne smery v posledných rokoch sa stali patchworkmi a dakimakurou.

O tom, ako umývať vankovateľ, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: