Poplín alebo satén – čo sa líšia a čo je lepšie pre posteľnú bielizeň?

Posteľná bielizeň by nemala byť nielen krásna, ale aj príjemná na dotyk, hypoalergénny a vysokokvalitný. Do postele pokryté tak bielizeň, dokonale spánok a dobrý spánok – kľúč k vynikajúcej nálade na celý deň. Takže k otázke výberu postele súpravy lepšie zaobchádzať s plnou zodpovednosťou.

Podobnosti tkaniny

Najlepšia možnosť je prírodné tkaniny z bavlny, ľanu, hodvábu. Sú priedušné, dokonale absorbujú vodu, nepodliehajú elektrifikácii a hypoalergénnom. V tkanivách z rôznych prírodných vlákien, ich výhody a nevýhody.

Linové tkaniny sú drsné a dopyt starostlivé vyhladzovanie. Hodvábne textílie sú príliš drahé, navyše skĺzne a chladné telo. Nespochybniteľný vodca medzi prírodnými textilu sú bavlnené tkaniny. Môžu byť 100% prirodzené a zmiešané (s pridaním syntetických vlákien). Najčastejšie na výrobu lôžokových súprav, používajú nebezpečenstvo, satén a poplin.

Poplín alebo satén - čo sa líšia a čo je lepšie pre posteľnú bielizeň?

Poplín alebo satén - čo sa líšia a čo je lepšie pre posteľnú bielizeň?

Satin je 100% bavlnená tkanina (veľmi zriedka s inklúziami syntetických) s dvojitými tkaniami vláknami. Jeden z vlákien je tenký skrútený, ktorý dáva satin tkaniny jeho výrazný lesk a hladkosť. Stupeň skrútených nití určuje textilný lesk. Nesprávna strana má drsnosť svetla, nedáva bielizeň, aby vykĺzol posteľ. Satin tiež rozlišuje vysokú hustotu intertwinal – až 130 priadzí na 1 kV. cm.

Súpravy z tohto tkaniva dokonale absorbujú vlhkosť, chladno v teple a skôr v teple v zime, priedušné, nie elektrifikujú a nespôsobujú alergické odmietnutie. Nebudú „sedia“, trvanlivé a trvanlivé. Pre šijacie posteľnú bielizeň sa používa niekoľko typov saténu – bielené, hladké a plnené.

Najdrahšia odroda saténovej tkaniny je saténová jacquard – s konvexným vzorom na povrchu. Je potrebné ho zohĺňať z vnútra a v mierne navlhčenom stave.

Poplín alebo satén - čo sa líšia a čo je lepšie pre posteľnú bielizeň?

Teraz o ďalekom. Predtým bola disketová tkanina vyrobená z hodvábu, teraz – z bavlny, príležitostne so syntetickými prísadami. Zvláštnosť Poplína je jednoduché prepojenie (narážanie) rôzne vlákna základov a kačica, ktorá dáva na povrchu tkaniny s malým rozruchom. Split bielený, hladký, viacfarebný a vytlačený poplin.

Hygroskopickosť, antistatickosť, priedušnosť, sila a hypoalergénnosť – toto je neúplný zoznam výhod tejto nádhernej tkaniny. To prakticky nevadí, dokonale zachováva formu, nehodí sa a netiahne pri umývaní. Cena je nízka nízka, približne v hodnote Boshi, ale na hmatové pocity populácie je najviac príjemnejší a jednoduchší.

Satin a poplín s obrázkami, ktoré vytvárajú ilúziu objemovej hodnoty, sa objavili na trhu. Ak uprednostňujete originálne riešenia v interiéri a nie sú chladnejšie ako nové dojmy, vyskúšajte si príchytky na postele z takýchto tkanín.

Poplín alebo satén - čo sa líšia a čo je lepšie pre posteľnú bielizeň?

Základné rozdiely

Poplin má nižšiu hustotu v porovnaní so saténom, ale preto, že je ľahšie a vzduch. Tiež ďaleko, na rozdiel od saténových tkanín, podlieha molt, najmä pri tepelnom spracovaní (vysokorýchlostné umývanie, žehlenie). Kresba na satén sa môže vytvoriť v procese väzby threadov (saténový jacquard, vytlačený satén), na zvyšok – len farbením alebo tlač obrázkov.

Porovnanie výhod a nevýhod

Satén

Poplatkový

Zmes

100% bavlna, syntetické inklúzie sú veľmi zriedkavé

100% bavlna, syntetické inklúzie sú veľmi zriedkavé

Umývanie

Vydržané umývanie pri vysokých teplotách, je určený pre 300-400 umývaní

S 30 stupňami môže politické, určené pre 120-200 premyté

Žehlenie

Ľahko ťahá a nedeformované pri žehlenie

Vyžaduje opatrné žehlenie

Pocity z hmatového kontaktu

Vynikajúca, jemná tkanina, hladká

Mäkké, ľahké, príjemné, keď sa dotkol

cena

Vysoký

K dispozícii

Poplín alebo satén - čo sa líšia a čo je lepšie pre posteľnú bielizeň?

Čo lepšie?

Čo si môžete vybrať pre posteľnú bielizeň – Satin alebo Poplin? Každá tkanina má mnoho výhod, aby spotrebitelia odporúčali riadiace ich zobrazenia: nákup vybraných textílií, pozrite sa na farbenie navrhovaných súborov, počítajte svoje financie. Satin je drahší ďaleko, ale aj oveľa odolnejší.

Poplín alebo satén - čo sa líšia a čo je lepšie pre posteľnú bielizeň?

Poplín alebo satén - čo sa líšia a čo je lepšie pre posteľnú bielizeň?

Recenzie

Podľa recenzií spotrebiteľov najviac uprednostňuje všetky rovnaké posteľná bielizeň, pretože pomer cien a kvality textílií je optimálny. Pri výbere hotovej súpravy, kupujúci sa neodporúča, aby nemali plachnať, nasadiť handričku na kontrolu prirodzeného obsahu jeho zloženia. Ak je počuť slabá trhlina, syntetické nite sú tkané do tkaniny. Malé percento ich percentuálneho podielu, dokonca užitočné – tkanivo sa stane trvanlivým, stáva sa menej a t. D. Ak umelé nite sú viac ako 50%, takáto tkanina sa lepšie nepoužíva na farbenie lôžka. Nebude prejsť vzduchom, absorbovať vlhkosť a statickú elektrinu.

O tom, čo je rozlíšený poplín a satén, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár